Keresés

Részletes keresés

gaaj Creative Commons License 2023.04.25 0 0 555

LandXcape LX799 -ről van valakinek tapasztalata?

100 nm-re kéne, körben térkő szegély van.

van két terület, ahol 1,5m-es átjárón tudna bejutni, illettve van egy pici, ahová lehet, hogy nem küldeném be, ott 70 cm az átjáró

Amerigo61 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 554

Végül Husqvarna lett és nagyon szuper! Igaz, sokat kell járatni, de a füvet szépen, egyenletesen vágja. Ha valahol magasabb a fű, akkor azt érzékeli és ott egyre bővülő köröket ír le. Esőben leállítjuk, hogy ne ragadjon rá a levágott fű, de 3 napos esős idő után már magasabb a fű és akkor napi 12 órát is járatni kell 3-4 napig, hogy szép legyen a vágás. Mobil app van hozzá, 3 hét után a mobilon megjelenítette a kert térképét (amerre járt). Elvileg zónákat is ki lehet alakítani, amit elkerül (a diófa alatt levélhullásnál használni fogjuk). A szegélyeket kézzel le kell vágni (ahol a szegély nincs szintben a fűvel), de az 2 hetente 15 perc. Amivel nem tud mit kezdeni, az a vakondtúrás. Fennakad rajta és jelez, hogy nem tud tovább menni. Ugyan vakondháló van a fű alatt, de a fatörzsek tövében azért megjelenik a túrás ...     

Előzmény: pali923 (550)
imecsdan Creative Commons License 2023.04.12 0 0 553

Sziasztok! Stihl RMI 422-es robotfűnyíróm van, ami helyett nagyobbat (522) vettem és ezt pedig szeretném eladni. Elnézést kérek, ha offtopic. Esetleg van valakinek tippje, hol érdemes meghirdetni? Illetve, ha valakit itt érdekelhet, kérem írjon.

Köszi és üdv

Juiceking Creative Commons License 2023.04.09 0 0 552

Sziasztok!

Sziget részt hogyan kell csinàlni?

Addig oké , hogy körbe vezetékelem , ez egy teljesen külön àlló rész . A terv az hogy berakom kézzel majd ide és nyírja.

Amatőr kérdés milyen feszültséget és hogyan adok a hatàrolónak?

Köszi! 

Juiceking Creative Commons License 2023.03.26 -1 0 551

Sziasztok!

Kérdés szerintetek Ausztriàban Obiban vàsàrolt robotfűnyiróra tudok Magyarországon garanciàt érvényesíteni?

Köszi!

pali923 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 550

Nekem Husquarna van, ami tényleg mindent tud. Elég régóta fejlesztgetik, ha van rá keret, érdemes megvenni.

A lopásgátlás nem csak azt jelenti, hogy visít, ha elviszik, de a töltőt is vinni kéne vele, mert nem működik másikkal. Persze nyilván ezt is meg lehet oldani, de azért az macerás.

 

Amiben csalódtam, az az alkatrészellátás. Volt a falunkban egy nagy villám (tényleg így volt, egy csendes vihar után egyetlen hatalmas durranás), amitől a fél faluban elszálltak a tv-k (nálunk is), meg a fűnyírók töltője, és az öntözők vezérlői is. Új töltőt viszont hónapokig nem szállítottak a svédek. Én megvettem nagy mázlival az utolsó magyarországit, az egyik szomszéd meg Németországból tudott venni.

Az is igaz, hogy ez manapság sokféle cégnél probléma, de én azt gondoltam, hogy egy ilyen nagy cég megoldja ezt, de nem. Ettől eltekintve a gép tényleg nagyon jó.

 

Előzmény: Amerigo61 (548)
iszp Creative Commons License 2023.02.18 0 0 549

Azért hasonló műszakilag a gardena, mert az valójában egy belépő szintű husquarna :) azaz ő a budget-H. Tagolt kertet az enyém is tud kezelni, meg kábé mindegyik, amelyik vékony(abb) sávon tud közlekedni. Szerintem a G is ilyen.

A lopásgátló, késvédő, 4wd, illetve programozási lehetőségek azok, amikben az olcsóbb gépek egyszerűbbek. Azonban alap kertekre mindegyik jó. Ja meg ha nagyon lejt a kert, akkor azt meg kell nézni, melyik tudja megmászni a dombot, abban van különbség azért.

Előzmény: Amerigo61 (548)
Amerigo61 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 548

Köszönöm az infot. Kicsit kutakodtam a témában és visszaolvastam a topikban is. A Gardena ára jóval kedvezőbb, mint a hasonló területre méretezett Husqvarna gépeké, pedig műszakilag nagyon hasonlóak. Ugyanakkor a tagolt kertekre inkább a H-t javasolják, a több funkció miatt. Van olyan oldal, ami szerint a G is tudja kezelni a tagoltabb kerteket, szóval elég nagy a katyvasz. Alapvető különbségnek látszik, hogy a H gépeken van késvédő tárcsa, a G masinákon nincs (?). Azt nem tudom, hogy a lopásgátló funkció ezeknél a gépeknél mennyire hatásos, bár egy tolvaj talán nem vállalja be, hogy visító géppel a hóna alatt futkározzon :-)   

Előzmény: iszp (547)
iszp Creative Commons License 2023.02.18 0 0 547

Szia,

A Husquarna a robotfűnyírók Mercedese. Az a tapasztalatom, hogy az összes (külföldi) parkban, kertészetben az van --> biztos tutti, ha meg tudod fizetni. A szomszédomnak Gardena van, dícséri és úgy látom, eléggé szépen is nyir. Nekem egy Worx Landroid (németnek álcázott full kínai) van már évek óta, tökéletes. Ajánlom. Sokunknak van itt ilyen (olvass vissza!)

Előzmény: Amerigo61 (546)
Amerigo61 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 546

Sziasztok, robotfűnyíró telepítés előtt állunk, mivel elegem van abból, hogy fél napokig tologatom a kézi gépet. Kb. 1000 m2 erősen tagolt területről van szó, de kb. szintben van minden (lépőkövek, szegélykövek egy szintben a fűvel). Minimális lejtése van a teleknek és a talaj (fű) is aránylag egyenletes, nincsenek hepehupák. Kérdésem, hogy milyen tapasztalatotok van a Husqvarna és a Gardena robotfűnyírókról? A netes források kb. ezeket tartják a legmegbízhatóbbnak, de elég brutális áruk van, főleg a Husqvarnának. Esetleg más típus, ami szóba jöhet?

Ismerősi körben senkinek nincs ilyen masinája ...  

5556969 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 545

Sziasztok,

 

Bosch indego tulajoktól szeretném megkérdezni az alábbiakat:

 

Mennyire hangos a gép? Láttam pár videót, ahol mint egy kávédaráló, de van néhány olyan is ahol még a madárcsicsergés is elnyomja olyan halk.

Van benne esőszenzor?  Több helyen olvastam, hogy van, de a bosch oldalán azt írják nincs.

A telefonról vezérlés mennyire hasznos? Nélkülözhetetlen feature, vagy egy általában nem használt funkció?

5556969 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 544

Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: pali923 (543)
pali923 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 543

Semmiképpen ne tartson vissza a vásárlástól. A levélen áthajt nyilván, valószínűleg meg is vagdossa kicsit, de ez lényegtelen. Össze nem vagdossa kicsi darabokra, ha erre vagy kíváncsi. Ez a fűnyíró egyszerre 1-2 mm-t vág, te hát ha ma ott marad a levél alatt egy foltocska, legközelebb már le fogja azt is vágni, nem veszed észre. Ha viszont betakarja a levélszőnyeg a füvet, akkor szenvedni fog. Mi mostanában 3-4 naponta összeszedjük a leveleket, mikor mennyi van. Vannak fák, amikről egyszerre jön le sok levél, mások meg lassan dobálják el, ennek függvénye a levéltakarítás. 

Előzmény: 5556969 (542)
5556969 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 542

És ez a gyakorlatban hogyan valósul meg?

 

Mert az rendben, hogy átmegy a levélen,  de akkor a levélnyi területen nem fog nyírni, vagy bedarálja a levelet is?

Gondolom minden nap megy a robot, így minden este össze kellene szedni a levelet?

 

De a legfőbb kérdés, visszatartson e ez engem a robotvásárlástól?

Előzmény: pali923 (541)
pali923 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 541

Van. Ha nagyon sok a levél, akkor szenved, és nem is tud nyírni, ezért mi időnként összeszedjük ilyenkor. Kevés levélen simán átmegy. 

Előzmény: 5556969 (540)
5556969 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 540

Sziasztok,

 

Van itt olyan, akinek falevelek hullanak a robotfűnyíróval karbantartott területre?

Hogyan bírkózik meg vele a gép? Lehet egyáltalán használni ősszel, vagy ha fa van a kertben akkor felejtős?

Fury007 Creative Commons License 2022.08.24 0 0 539

Semmi baja nem lesz, két területemen is mossa az öntöző semmi baja

Előzmény: SAMCRO81 (535)
Zs:) Creative Commons License 2022.06.28 0 0 538

Azért ne nyugodtan! Típustól függ, hogy mit bír. Az esőt jó eséllyel mind bírja, de itt öntözőről beszélünk!

Előzmény: Fury007 (537)
Fury007 Creative Commons License 2022.06.28 0 0 537

3 éve megy gond nélkül, víz biztos minden, és minden nap megy az öntöző is. Nyugodtan. 

Előzmény: SAMCRO81 (535)
pali923 Creative Commons License 2022.06.28 0 0 536

Én biztos nem tennék vízbe semmiféle elektromos szerkentyűt, még 24V-ost sem. Szerintem nézegess még töltőhelyeket, vagy ha végképp nincs más megoldás, akkor strapabíró ház kéne neki, ami a vizet is bírja hosszú távon.

Előzmény: SAMCRO81 (535)
SAMCRO81 Creative Commons License 2022.06.27 0 0 535

A robotfűnyíró töltőjének elhelyezésében szeretnék egy kis segítséget kérni. A szóba jöhető helyek a locsolórendszer hatósugarában vannak. Gondolom nem tesz jót a gépnek és a töltőjének ha víz éri. 

cjza Creative Commons License 2022.05.30 0 0 534

Üdv!

 

Kertünk 30 X 17 m = kb. 500 m2, kicsit hepehupás (nem nagyon) és néhány fa (10) is található.

Választásom

-Bosch Indego M 700

-GARDENA SILENO life 750

Sok helyen azt mondták, hogy erre jobb a térképes (Bosch) mint a véletlen szerű  nyírás.

Mit tanácsoltok?

Én is az Indegót preferálom, de állítólag problémás a dokkolása, nem mindig sikerül visszatalálnia a töltőállomásra.

Akinek Bosch Indegója kérem ossza meg a tapasztalatait.

 

Köszönöm

utakon Creative Commons License 2022.05.07 0 0 533

Kedves "Sprottárssak"!

 

Egy Gardena Sileno 400-al készülök belépni a klubba és telepítési tanácsot szeretnék kérni két kérdésben.

 

A kertemet egy 4,2 m hosszú, 1,2 m széles járda osztja kettő részre kb. 20%-80% arányban. Két lehetőséget látok. Az egyik, hogy  kialakítok egy legalább 0,8 m széles folyosót a járdán keresztben, ahol átjár a fűnyíró a kisebb részre a vezetőzsinóron. A másik, hogy simán belekerítem a járdát is a vágandó részbe mintha ott sem lenne.  Ekkor ugye úgy járkál rajta a gép minta ez is füves lenne.

Az "egybenyitás" mellett szól;

- 230 m2-es a gyep a 400 m2-es robothoz képest, tehát nem kell spórolni a területtel,

- ha egyben van kezelve, akkor szabályos, nagy területen dolgozhat, míg ha folyosón küldöm át, akkor szűk részeket alakítok ki neki sok sarokkal. 

 

A kérdés, hogy mennyire szennyezi a gép a járdát? Ha mindig ugyan ott jár, akkor idővel "beletöri" a füvet a felületbe?  Viszont, ha egyben van a terület, akkor elvben eloszlik a koszterhelés. Ekkor viszont attól tartok, hogy álandóan meg lesz szórva a teljes felület nyesedékkel. Szerintetek??

 

A második kérdésem is hasonlló. A füvet egysíkban kialakított térburkolat veszi kőrbe, tehát a gép bőven kijárkálhat, ami abból előny, hogy nem marad el vágatlan szél. Viszont számolnom kell azzal, hogy állandóan meg lesz mulcsozva a díszburkolat abban a sávban ameddig kijár a robot?

 

Küöszönöm előre a válaszaitokat.   

pali923 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 532

Hát, ez elég szomorú. Ide is elért az áruhiány, mint az autóknál?

Előzmény: Zs:) (531)
Zs:) Creative Commons License 2022.04.26 0 0 531

Alkatrész utánpótlás? :O

Ősz óta nincs a Husqvarnának aksija 315-be és azt sem tudják megmondani, mikor lesz!

 

Előzmény: pali923 (530)
pali923 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 530

Te tudod, de azért az biztos, hogy a HQ hazai képviselete, szervizhálózata, alkatrész utánpótlása  meg minden más fényévekkel ez előtt a gép előtt jár. Talán ez sem mindegy. Annyival meg ez sem olcsóbb, sőt...

A HQ gépemet is mobillal irányítom egyébként, ha ez számít egyáltalán.

Előzmény: Gregob (529)
Gregob Creative Commons License 2022.04.26 0 0 529

Köszi szépen a választ!

 

Felhívtam több céget, az egyik ajánlotta a Twenty Elite S+ modelt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qQCGPIB8_4g

 

Elég meggyőző volt, amiket írnak erről a modellről. 
GPS, GSM és bluetooth, 4 órát tud menni egyben. 

 

Majd azért megírom, hogy milyen a használatban.

 

üdv

Gy

Előzmény: pali923 (528)
pali923 Creative Commons License 2022.04.22 0 0 528

Mi tavaly üzemeltünk be egy Husquarna 315 gépelyt ennél kicsit nagyobb fűre. Neked ez is elég lenne, és bőven belefér a keretedbe. Szerintem ennél jobbat ma nem nagyon találsz a piacon. Megoldja a több részből álló kertet is, csak jól kell bedrótozni.

Előzmény: Gregob (526)
Gregob Creative Commons License 2022.04.22 0 0 527

a kép lemaradt, bocsi

Gregob Creative Commons License 2022.04.22 0 0 526

Sziasztok!

 


Kérnék szépen tanácsot Tőletek. Elhatároztam, hogy elindulok én is ezen az úton és áttérek a robotfűnyíróra. A kérdésem az, hogy melyik modellt javasolnátok nekem erre a kertre?
A füves terület 600 m2. 

3 részre tagolt a kert.  Az 1-es és a 2-es között egy járda van amin át kell mennie,  2-es és 3-as között egy 100 cm széles füves átjáró van a ház mellett.

 

Láttam, hogy a Boschnak a fűnyírója nem random járkál a kertben ezért szimpatikusabb, de nem tudom, hogy az lenne-e a jó választás.

Minél jobbat szeretnék, de max 700e ft-ot szeretnék költeni a gépre, persze örülök, ha feleannyiból megúszom.

 

Mi lenne a jó választás?

 

köszönöm a tanácsokat előre is,

üdv

Gyuri

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!