Keresés

Részletes keresés

hello26 Creative Commons License 2 órája 0 0 7335

Köszi!

Egyelőre halfilét bányásztam ki, ahhoz menne valami sárgarépás köret.

Előzmény: Dömmm (7334)
Dömmm Creative Commons License 4 órája 0 0 7334

A Penny szombat-vasárnap akciózik a sárgarépával, egy méretes csomó belőle 199,-Ft.

Előzmény: hello26 (7332)
hello26 Creative Commons License 4 órája 0 0 7333

Az ötlet tetszene, csak autó a megközelítésükhöz + egy nem fájós derék a hajolgatáshoz lenne szükséges hozzá.

Előzmény: Dömmm (7331)
hello26 Creative Commons License 4 órája 0 0 7332

Köszi a beszámolót. Az biztosan fincsi lesz   - jó étvágyat hozzá!

Az árak azért még jó húzósak.

Tegnap este zöldborsó főzeléket főztem, mirelitből, de azt rágni kell, szóval még óvatos vagyok vele, de eláll, nem gond.

Ma még inkább maradok a gyümölcsös zabkásánál. Abból nem lehet visszaesés. Reggel már megkockáztattam egy kis szelet puha kenyeret a tejecskémhez.

Az egyetlen pozitív hozadéka ennek a mizériának, hogy 1,5 kg-mal kevesebbet mutatott ma reggel a mérleg.

Még nem döntöttem, mi legyen a többi napi menü, lustaság fél egészség, semmi kedvem vásárolni menni. Úgyhogy mélyrepülök a 60 literes mélyhűtőm régebbi tartalmát felderíteni,  és amit kiszabadítok, abból lesz valami kaja.

Előzmény: johnny37 (7330)
Dömmm Creative Commons License 4 órája 0 0 7331
johnny37 Creative Commons License 5 órája 0 0 7330

Mondtam, hogy én már csak felejtek...:-)))

A piacon gyönyörű karfiolt vettem 450-ért, kacérkodtam a 800-as cukorborsóval, de végül gyalult tököt vettem (kaporral) 700-ért. A Zasszony a sült oldalasra kattant rá tegnap, és úgy gondoltam, ahhoz ez utóbbi jobban illik. És sokkal régebben ettünk, mint borsót.

Előzmény: hello26 (7329)
hello26 Creative Commons License 5 órája 0 0 7329

A másodlagos jelzőrendszerről az agykéreg vonatkozásában csak ezt találtam:

" A második jelzőrendszer szóbeli ingerek hatására keletkezik, a környező világ elvont alakban tükröződik benne. Másodlagos jelzőrendszer csak az embernél lehetséges.

A jelzőrendszerek együttműködnek, a második működése az első alapján lehetséges, míg az első működését befolyásolja a második."

Úgyhogy a macskákra ez ezek szerint  nem vonatkozik.

Viszont, amit ennek kapcsán a tanulmány szóba hoz, az még a feltételes reflex.

"A feltételes reflex egy tanult magatartásforma (nyitott program, tapasztalatokkal kiegészülhet a magatartásforma, egy faj egyedeinél különböző lehet, megengedi az egyediséget, a változó környezethez való alkalmazkodás miatt alakul ki.) A feltételes reflex nem köthető életszakaszhoz, bármikor kialakulhat.

Jellemzői a társításos tanulás: 2 ingert társítunk: egy közömbös (feltételes) és egy feltétlen ingert. Végeredmény az, hogy a közömbös ingerre is bekövetkezik a feltétlen válasz. Fenntartásához megerősítés szükséges, különben kioltódik a magatartás. Klasszikus példa Pavlov kutyája."

"

Előzmény: johnny37 (7323)
hello26 Creative Commons License 5 órája 0 0 7328

Mit láttál és mennyiért a piacon, amiből hétvégére kaját érdemes alkotni?

Előzmény: johnny37 (7323)
hello26 Creative Commons License 5 órája 0 0 7327

Sugárzik az érdeklődés és az értelem az ürge képéről - persze, esélyes, hogy direkt, hogy ez a rendezői instrukció, hiszen tudják, hogy felvétel készül róluk. Időnként némi mosoly átvillan egy arcizmán - olyankor kiesik a szerepéből?

Előzmény: johnny37 (7326)
johnny37 Creative Commons License 6 órája 0 0 7326

Én is ezen pusztulok el.

És minél tovább nézem, annál inkább...

Előzmény: Dömmm (7325)
Dömmm Creative Commons License 6 órája 0 0 7325

A fazon feje egy tanulmány.... :-))) 

Előzmény: johnny37 (7324)
johnny37 Creative Commons License 7 órája 0 1 7324

OFF

Bocs, de reggel óta ezen röhögök. Olyan aranyos, hogy ezt feltétlen meg kell osztanom

https://coub.com/view/1unm8s

johnny37 Creative Commons License 7 órája 0 0 7323

Piacot járt pántlikás jó reggelt Mindenkinek!

Hugi, köszönöm a megtisztelő bizalmat, de félek nem szolgálok rá. A közismert dolgokon túlmenően én sem sokat tudok a macskák memóriájáról. Kiváltképp az emlékeikről. Szerintem valaminek kell lenni, hiszen egyébként képtelenek lennének bármit is megtanulni. Akárcsak a kutyák.

Emlékszem, biológia érettségin a másodlagos jelzőrendszerek-et húztam (ami sajnálatos módon az igazgatómnak volt kedvenc vesszőparipája, nekem annál kevésbé :-((() és mintha ez állna összefüggésben azzal, hogy az állatok fel tudnak-e valamit idézni emlékezetükben, vagy sem. Azt tudom, hogy ez alapvetően különbözik az elsődleges jelzőrendszerektől, amin a Pavlov-féle reflex is alapul.

Szóval úgy vagyok ezzel a kérdéssel, mint az a tizenéves fiúcska a Petőfit kereső Hofi műsorban, hogy azóta is csak felejtek..

Előzmény: gcscott69 (7317)
hello26 Creative Commons License 7 órája 0 0 7322

Természetesen mindnyájatoknak nagyon szép napot!

Én is sokszor találkoztam már a kutyákra vonatkozóan ilyen kijelentéssel, még Cesar Millantól is, de az én tapasztalataim is  ellentmondanak ennek.

Hogy mást ne mondjak: 4 hét kihagyás után találkozott Vikka velünk  tegnapelőtt - látnotok kellett volna azt a viháncoló, önfeledten boldog üdvözlést, ahogy a szobába befutva mindnyájunkhoz egyenként odaszakadt köszönni, és alig győzte csóválni a farkát, a viszontlátás örömére! Vagyis nagyon pontosan tudta, hogy ez az a helyszín, ahol nem sérült gyerekek nyúzgálják puszta szeretetből persze, hanem itt mindenki gyöngéd szeretettel játszik vele, simogatja, becézgeti, ahol élvezet neki is velünk lennie!

Pedig már 9. éves, de olyan volt, mint egy kölyökkutya!!! Elolvadtunk tőle persze, Bea meg csak mosolygott a jeleneten!

Előzmény: gcscott69 (7317)
hello26 Creative Commons License 7 órája 0 1 7321

Olyan szakszerűen görgeti, mintha cirkuszi produkciót adna elő.

Csak ezt a "hazagörgeti" kitételt nem értem, mert szerintem csak egy gödörbe sikerült benavigálnia a hordót - azt meg nem hiszem, hogy ott lakna.

Előzmény: Dömmm (7318)
hello26 Creative Commons License 7 órája 0 1 7320

Aranyos történet. Ott is nagyobb volt a pánik, mint az indoka.

Lám, ilyen egy békés maci, aki csak kirándult egyet

Előzmény: Dömmm (7319)
Dömmm Creative Commons License 8 órája 0 0 7319
Dömmm Creative Commons License 9 órája 0 0 7318
gcscott69 Creative Commons License 9 órája 0 1 7317

Jó reggelt!

Ez érdekes kérdés, még soha nem olvastam róla, hogy lenne a cicáknak bármiféle emlékezete, de szerintem - ettől függetlenül - van. Johnny lehet, hogy szakértőbb a témában.

Viszont - érdekes módon - mindenhol azt írják, hogy a kutyák a mában élnek, nincsenek emlékeik, ezt viszont határozottan cáfolom, saját tapasztalat alapján.

Előzmény: hello26 (7314)
hello26 Creative Commons License 20 órája 0 0 7316
hello26 Creative Commons License 20 órája 0 0 7315
hello26 Creative Commons License 21 órája 0 0 7314

Jó estét!

Ma is az én tisztem volt megvacsoráztatni  Miskát. Már nagyon éhes lehetett, üres volt a tálja és a száraz kaja jó fele is hiányzott.

Miután betermelte a csirkés Félixet, a szobába invitált. A rekamién felugrott mellém, hosszan dorombolva hagyta, hogy simogassam, de közben szinte folyton kinézett az ablakon – nagyon vágyhat a szabadba!

Laci édesanyja kertes házban lakott, ott szabad mozgása volt mind a kertben, mind a házban.

Ilyenkor ezek az emlékei jöhetnek vissza, szerintem.

Apropó, cicagazdik! Szerintetek van a cicáknak hosszan visszanyúló emlékezete?

Úgy fekve játszottam vele egy keveset. A madzag egyik végét aranyosan elkapta és fogta, majd, mikor a másik végét kezdtem húzgálni előtte, nem értette, hogy most mi van… :-))

Nagyon kedves, barátságos, jó fej cicus, de soha nem fogja azt az élményt nyújtani, mint Vikka az ölemben, hozzám simulva, ahogy magamhoz ölelhetem!

hello26 Creative Commons License 26 órája 0 0 7313
hello26 Creative Commons License 26 órája 0 0 7312

Mondom, hogy csak gazdag a fantáziám.

Előzmény: johnny37 (7311)
johnny37 Creative Commons License 26 órája 0 0 7311

Mér, az olyan sokáig tart?

Előzmény: hello26 (7310)
hello26 Creative Commons License 27 órája 0 0 7310

Én se, de gazdag a fantáziám...

Meg el is tud zsibbadni egy kéz egy idő után, ha monoton mozgást végez...

Előzmény: johnny37 (7307)
hello26 Creative Commons License 27 órája 0 0 7309

Maximális egyetértésem!

Előzmény: johnny37 (7308)
johnny37 Creative Commons License 28 órája 0 0 7308

Ez egyszerűen életfilozófia. Követem is amennyire csak tudom.

Előzmény: hello26 (7306)
johnny37 Creative Commons License 28 órája 0 0 7307

Nem vagyok szaktekintély a kérdésben, de alighanem a műveletnél a két kéz csereszabatos.

Előzmény: hello26 (7305)
hello26 Creative Commons License 28 órája 0 0 7306
Előzmény: johnny37 (7301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!