Keresés

Részletes keresés

Dömmm Creative Commons License 2 perce 0 0 25879
Dömmm Creative Commons License 15 perce 0 0 25878

Üdv Mindenkinek!

Panka egészen különleges, csodálatos kutyi, ahogy félti és pásztorolja a kis beteget, az egészen lenyűgöző.

Szegény kicsi macsnak ronda fájdalmai lehetnek, egyetlen remény, hogy eszik.

Bár sikerülne neki gyógyulni! 

Arra, sajnos, nincs semmi ötletem, hogyan lehetne megfogni.

Előzmény: gcscott1 (25874)
hello26 Creative Commons License 11 órája 0 0 25877

Szép jó estét!

Panka valamelyik előző életében egy állatmenhely fővédnöke lehetett...

Megható és egészen különleges a viselkedése.

Meg kéne írnod, és beküldened valamelyik állatokkal foglalkozó történeteket közlő szerkesztőségnek.

johnny37 Creative Commons License 14 órája 0 0 25876

Hugi, az a blöki egy tünemény! Imádom! Így látatlanban is!

Félti Bottyánt, hogy leesik a diófáról/háztetőről. :DDD

johnny37 Creative Commons License 14 órája 0 0 25875

Bocs, a hivatkozott cím fordított. Helyesen: Gazdag ember, szegény ember. (Ha esetleg valakit érdekel.)

Előzmény: johnny37 (25873)
gcscott1 Creative Commons License 15 órája 0 0 25874

Sziasztok, szia Bátyus! Nincs szákunk, Ráckevén hagytuk, amikor eladtuk a telket. Még ismerős sincs, akinek lenne. (És ha még sikerülne is becserkészni, mit kezdünk vele😰? Sajnos rá kell döbbenjek, nem lehet minden állatkát megmenteni😥.) 

Egyébként cica jól, majd próbálok képet hozni róla hétfőn. Eszik, iszik, ma a Mamája megtanította arra, hogy hogy lehet felmászni a diófáNkra (eddig ugye a hátsó szomszédnál gyakorlatoztatta az előző almot), onnan bele az ereszcsatornába, és egyébként a háztetőn napozni, ha nincs jobb elfoglaltság. Amivel nem is lenne baj, ha Panka nem hisztizne, hogy jöjjön le, azonnal jöjjön be, majd mi meggyógyítjuk a szemét. (Ez most nem belemagyarázás, de ugye van 3 apró, eddig egyformán kezelte őket - ha odaát voltak, akkor ment az ugatás, hogy jöjjenek át. Most - általában ideát vannak -, de Bottyánt próbálja beterelgetni a házba. A többire rá se hederít.) 

Előzmény: johnny37 (25872)
johnny37 Creative Commons License 16 órája 0 1 25873

Szia Dömmm!

Ugye ez az a probléma, amit János gazda úgy fejezett ki, hogy "biza nehéz lesz ezt a sok szart a Riskába visszalapátolni!" :-)))

Kuncze egyébként jó fej. Nem emlékszem rá, hogy valaha is mondott volna olyat, amivel ne tudtam volna egyetérteni. Ahogy Orbán halálig tartó bosszúvágyáról ír - ami a 2006-os miniszterelnöki vita következménye, nekem egy TV műsor jutott eszembe. Talán láttad a Szegény ember, gazdag ember c. sorozatot, ahol a hányatott sorsú szegény ember sok sok megaláztatást lenyelve végül félig agyonveri kegyetlen, kötekedő gonosz főnőkét. Az élete lassan kezd egyenesbe jönni, amikor utoléri a megvert főnök bosszúja...:-(

Előzmény: Dömmm (25863)
johnny37 Creative Commons License 17 órája 0 0 25872

Sziasztok Mindnyájan!

Hugi, van pecás ismerősöd? Ha van, próbáld meg elkérni tőle a merítőhálót (szák). Az hosszú nyelű, etetés közben meg lehet vele közelíteni a kiszemelt macskát, és egy óvatlan pillanatban befogni vele. Én több cicukát így fogtam meg, amikor szeparálni kellett őket. Mondjuk nem örültek neki...

A másik lehetőség a nyest csapda. Ez már sokkal macerásabb, mert be kell csalogatni az áldozatot a belsejébe helyezett kajával, ami vagy működik, vagy nem. (Általában nem.) Aztán a lecsapódó ajtó sem működik mindig, mert vagy nem lép rá a kibiztosító lemezre, vagy gyanakszik és eleve kihátrál. Nekem egyetlen egyszer sikerült egyet megfogni vele, de azt is úgy, hogy lesben álltam és rákötött hosszú damillal oldottam ki a reteszt. (Óriási balhét rendezett, és óbégatott egész úton, amíg elvittem egy lovarda magtárához - valahol Kisoroszi környékén, - ahol gondolom bő egértermésben lehetett része.) De ha minden kötél szakad, esetleg ki tudlak segíteni vele.

Jelenleg Charlie mintha szelidült volna valamit, bár nem áltatom magam azzal, hogy összefüggésbe hozta a részleges szeretetmegvonást a Palcsival szembeni gorombaságával. Palcsi szabályosan meg van félemlítve. Az a kis bestia pedig egyre szebb macska. Korábban csapzott, koszos bundája gyönyörű tiszta, és az egész macska üde benyomást kelt. Csak ne lenne olyan kis gané...

Előzmény: gcscott1 (25859)
hello26 Creative Commons License 18 órája 0 1 25871

Ezek se rosszak:

hello26 Creative Commons License 19 órája 0 1 25870

Sziasztok!

Remélem, a többi is ilyen jópofa, jövő héten elmegyek megnézni a kiállítást!

A várható élményen túl, így szerzek vissza 1-1 darabkát a régi életemből!!!

Előzmény: Dömmm (25867)
Dömmm Creative Commons License 21 órája 0 0 25869

"A legnehezebb dolog a világon tudni, hogyan kell valamit jól csinálni, és szó nélkül végignézni, ahogy valaki rosszul csinálja."

(Ismeretlen)

Dömmm Creative Commons License 21 órája 0 0 25868
Dömmm Creative Commons License 22 órája 0 0 25867

Az ARC-ról:

Dömmm Creative Commons License 22 órája 0 0 25866

Hmmmmm......

Dömmm Creative Commons License 22 órája 0 0 25865

Dávid Ferenc:

http://www.atv.hu/belfold/20210918-david-ferenc-hogy-miert-klara

"Így a végére – a sok komolykodás után – talán megengedhető egy kis lazaság. A bulvársajtó szerint Dobrev Klára otthonosan mozog a télisportokban, síelni pedig kimondottan szeret. Ennek ellenére nem kell félnünk attól, hogy kormányzása idején Magyarország benevez valamelyik téli olimpia megrendezésére, és az sem szerepel programjában, hogy a budai hegyekben gigantikus méretű bob pálya épüljön."

Dömmm Creative Commons License 23 órája 0 0 25864

László Juszt

szept.15.

Gulyás a kormányinfón: “Nagyon magas az elutasítottság: 90 százalék feletti volt az elutasítottság a 60 év feletti oltatlanok esetében.

”Ne siránkozz, Pubi!

Én a helyedben ezen nem csodálkoznék.

Van ugyanis egy fórum, amelyik keményen oltásellenes. Úgy hívják: Magyar kormány.

“A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet-módosítás szerint az "Egy a Természettel Vadászati és Természeti Világkiállítás" mentesül a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések alól.

A vadászati kiállítás járványügyi korlátozások és védettségi igazolvány nélkül látogatható.

”Ezzel pedig saját rendeleteit veri hanyatt és ezzel tudatja az emberekkel, hogy nem is olyan fontos az oltás.

Ennyi bíztatás bőven elég annak, aki amúgy is szkeptikus…

S hogy még színesebb legyen a kép: közben a kormány a vészhelyzet meghosszabbítását javasolja a parlamentnek.

EZ tényleg egy nagyon rossz komédia.

Dömmm Creative Commons License 23 órája 0 0 25863
Dömmm Creative Commons License 23 órája 0 0 25862
Dömmm Creative Commons License 24 órája 0 0 25861
Dömmm Creative Commons License 24 órája 0 0 25860

Üdv Mindenkinek!

Szegény kis macs! Azért, ha eszik, az már haladás.

Tényleg jó lenne valahogyan elfogni és dokihoz vinni, de fogalmam sincs, ilyen helyzetben mi a teendő. Rendes a mamája, hogy így védi!

Géza meg, ezek szerint, átvette a családi főnökséget? Remek....

Előzmény: gcscott1 (25859)
gcscott1 Creative Commons License 1 napja 0 0 25859

Sziasztok! Csak gyorsan bejelentkezem telefonról. (Vak) Bottyán megvan. Visszatért. Tiszta ráalvadt vér a szeme környéke😪.   Eszik-iszik, tisztogatja/mosdatja magát. Nagyon rendes családja van, mert nem fúj rá senki, nem hajtják el a kajától, sőt, a Mamája egyből felpúpozza magát, a testével védi és lefúj engem, ahogy próbálnék annyira közel kerülni hozzá, hogy valamennyire lássam, mi a baj. (Mondjuk ezzel még nem lennénk beljebb, ha látnám is.)

3 napja próbálok élvefogó csapdát keríteni a környéken - kölcsönbe -, esélytelen😪. 

Közben a párom - ugye szabin itthon -, növeszti a fejemre Gézát és Gardedame-ot. Marékszámra eteti őket bent, ha valamelyik virnyog egyet, akkor már enni kap. Az, hogy az asztal/konyhapult/mikró/hűtő tetején táncol Géza, szinte ofkorsz. (By. Náray Tamás)

hello26 Creative Commons License 1 napja 0 0 25858

Végre!

Teljesen megújult a facétól függetlenül létező honlapja a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola és Alapítványnak!

https://barathegyisegitokutya.hu/

Dömmm Creative Commons License 1 napja 0 0 25857
Dömmm Creative Commons License 1 napja 0 0 25856
Dömmm Creative Commons License 1 napja 0 0 25855

László Juszt

2 órája

Ma meghallgattam Orbán reggeli “imáját”, amit a Kossuthon zümmögött el.

Komolyan mondom - nulla.

Unalmasabb, mint egy szakszervezeti kongresszus a 70-es években.

Csak a hülye szlogenek, amik mind a lopásokat hivatottak elfedni.

Egy kiégett, a gazdagságával kezdeni semmit nem tudó, azt csak rettegve féltő, unalmas nulla.Ugyanúgy ismételgeti a hazugságait, mint egy buddhista imamalom.

Ha nem ismerném a bűneit - esetleg meg is sajnálnám…

hello26 Creative Commons License 1 napja 0 0 25854

Előzménye: valaki elbeszélgetett (!) velük.

Előzmény: johnny37 (25853)
johnny37 Creative Commons License 1 napja 0 1 25853

Érdekes...

Én meg mintha azt olvastam volna ma reggel több helyen is, hogy eltűnt a Pesti TV segélykérő üzenete, és helyén egy hálaadó írás jelent meg. 

Meg is nyugodtam. Már úgy aggódtam, hogy szegényeket az éhhalál fenyegeti...

Előzmény: Dömmm (25849)
johnny37 Creative Commons License 1 napja 0 1 25852

Sziasztok Mindnyájan!

Szia Dömmm! Basszus, miközben olvastam a cikket, Kósáné Kovács Magda elhíresült mondása járt az eszemben, és épp azon gondolkoztam, hogy lehet azt megfordítva ide alkalmazni. Aztán mire a végére értem, láttam Föld S. Péter simán megoldotta. Kár! Pedig én akartam! Brühühü. 

Előzmény: Dömmm (25847)
Dömmm Creative Commons License 1 napja 0 0 25851

""Ne zsúfoljátok tele lelketeket haszontalan gondolatokkal. Minek rágódni a múlton, elébe menni a jövőnek? Maradjatok a jelen pillanat egyszerűségében."

Buddha

Dömmm Creative Commons License 1 napja 0 0 25850

Digitális oktatás, világkiállítás:

Jó biodíszlet a gyerekek????

https://hirklikk.hu/kozelet/nem-torodve-a-veszellyel-egesz-iskolakat-rendelnek-ki-a-vadaszati-vilagkiallitasra/386996

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!