Keresés

Részletes keresés

newcomer80 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 171

Sziasztok !

 

Látom a parkba már beköltöztek lakók. Megtörtént azóta az albetétesítés ?

bbfan1 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 171

Sziasztok !

 

Most akadtam csak a fórumra és elolvasva a hozzászólásokat, szerencsésnek érzem magamat, hogy nem vettem itt végül lakást.

Tavaly májusban jártam az értékesítőnél, érezhetően dörzsölt emberrel álltam szemben, persze csak azt lehet átverni, aki hagyja.. Elmondtam milyen lakást szeretnék mekkora összeget tudnék ráfordítani, majd ezután körbejártuk az építkezést és megmutatta a lehetőségeket. Valamiért azokat a lakásokat mutogatta, ami ilyen-olyan szempontból nem komfortos... pl az első emeleten egy nagy teraszos lakást, ahol kiemelte, hogy jókat lehet bulizni a haverokkal. Persze az Petneházy utcára nézett és mindenki belátna a teraszra, de még az erkélyen is, olyan alacsonyan volt. Ja és persze a másik szerinte nagyon előnyös tulajdonság: Itt mi lakóközösséget építünk ezért nagyon jó, hogy pl itt is, nincsenek nagyon leválasztva az erkélyek, hanem csak bár bokor vagy tuja vagy mittudoménmi van lerakva... Akkor ért a döbbenet, amikor belső lakásokat mutatott, ahol körben van egy nagy terasz és így vannak leválasztva az erkélyek a lakásokhoz. Egyrészt bárki be és átlát hozzád, másrészt meg a tuján átlépni, majd magánlaksérteni, leskelődni, betörni egy pillanat műve... Voltak olyan lakások, amik 40 m2 körül olyan szörnyen voltak elrendezve, hogy köszöntem szépen.  A klasszikus az volt, amikor a konyha fallal le volt választva mindkét oldalról, mintha egy fülkébe mennél és egy kis ablak volt, hogy azért legyen fény... milyen megoldás ez ? Egy olyan lakást mutatott, ami jó elrendezésű, nem földszint és a térre néz, de onnan gyorsan kivezetett (azt úgyis pikk pakk eladják, nem kell marketing)... aztán a sztori végül ott bukott, amikor a finanszírozásra kérdeztem... csak egy speckó bankkal lehet szerződni a hitelfelvételre és amikor rákérdeztem, hogy ez miért van és talán a saját bankomnál nagyobb kedvezményeket is kaphatnék, mi ezzel a cél, akkor nézett, majd azt mondta, nincs több ideje és éppen jönnek szerződést aláírni. Felírta az adataim, hogy majd küld prospektusokat, de nem jött már semmi és onnantól az értékesítőt se telefonon, se emailben nem értem el és akkor itt köszöntem is szépen...

editablepoly Creative Commons License 2019.08.05 0 0 170

Kedves mikey22!

 

Mi kiszálltunk a buliból viszonylag az elején, de amit meg tudtunk anno:

- Valóban volt egy előző projektjuk a Levendula lakópark, mi akkor felvettük velük a kapcsolatot és rendkívül rossz véleménnyel voltak róluk,pl.: Leszták csak addig partner míg megkötitek a szerződést utána, már azt mondja Ő csak egy üzletkötő, ügyvédnő nem foglalkozik az ügyfelekkel.

-Mi novemberben kötöttünk előszerződést amibe úgy kellett beleírnunk szerződéskötés dátumát, hogy azt se tudtuk 5 vagy 100 oldalas lesz a szerződés.

-Akkor szóban január végét ígérték, de a szerződésbe már márciust írtak volna.

-Persze a szerződést az aláírást megelőző nap kaptuk meg többszöri felszólításra.

-Az ügyvédünk annyit mondott a szerződésre, hogy nagyon ügyes és rendkívül részrehajló, 1-2 pontot megpróbáltunk módosíttatni amire az volt a reakció, h "értem én maguk meggondolták magukat és vissza akarják kapni a pénzüket, ha kell most visszaadom csak a hagyjanak" nekünk ez a pont volt, hogy itt valami nem tiszta. Szó se róla azt leszámítva, hogy ODADOBTA a dohányzó asztalra a pénzt, de visszaadta.

-Ami még elriasztott, teljesen ugyanaz a banda mint a levendula még az internet szolgáltató is rögzítve volt, hogy az Ő cégük lehet.

-Nem tetszett nekünk, hogy parkolóhely darabszámban el akartak térni a tervtől, tudtommal nem lehet az utca "terhére" építkezni azaz annyi parkolóhelynek kell lennie ahány lakás van, ezzel a módosítással ez nem teljesült volna. Ezzel nem tudom mi lett, de úgy, hogy a szerződésben benne van, hogy ha nem kapják meg a szakhatósági engedélyt az rajtuk kívül álló ok, ez így nekünk büdös volt.

Szóval elég dörzsölt csapatnak tűnt, aztán itt is elnémították a fórumot néhányan, mert féltek, hogy rossz döntést hoztak és még rosszabb lesz.

Még egy rossz példa, mi máshol vettünk végül, de az is egy kókler banda, de nekem csak 32 tulajjal kell megegyeznem ha elakarom adni a lakásom, nem 186-tal, ha ezt is évekig nem albetétesítik akkor közel lehetetlen adni a lakást.

Nagyon felhígult a lakás piac.

Előzmény: mikey22 (168)
mikey22 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 169

Helló J_Vri,

 

Milyen tapasztalatitok vannak? Megosztanád? Kérdésedre válaszolva, ha még nem jártál utána:

 

Az albetétesítés előtt vásárolt társasházi lakások esetén a befizetett összeg általában az ingatlanra rávezetett banki zálogjog fedezetére szolgál. Mivel új építésű társasházaknál ez egy általános gyakorlat, önmagában még nem jelenti azt, hogy aggodalomra lenne ok, ugyanakkor csak megfelelő referenciákkal rendelkező eladótól vásároljunk ily módon. Ellenkező esetben a befizetett összeg a kivitelező csődje esetén elveszhet, mert az a bankot illeti meg.

Előzmény: J_vri (163)
mikey22 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 168

Szia Atis,

 

Sikerült infókat szerezned? Mennyire megbízható a kivitelező? Használbavételi+ Albetétesités megtörtént már a Nerium Parkban? Előre is köszi, ha v.ki infókat megoszt.

Előzmény: atisfix_atisfix (166)
mikey22 Creative Commons License 2019.07.24 -1 0 167

Sziasztok, mik a jelenlegi tapasztalatok? Vásárolt már v.ki tőlük és milyen a minősége a Nerium Park-i ingatlanoknak? Vásárláson gondolkodom.

Előzmény: atisfix_atisfix (166)
atisfix_atisfix Creative Commons License 2019.05.21 0 0 166

Sziasztok,

 

Gondolkodom, hogy vásárolok a Nérium parkban, egész szép projektnek tűnik, de eléggé sok negatív dolgt olvasok itt a cég kapcsán és általatok. Mivel még nem vagyok vevő nem tudok a kérdésekre válaszolni a FB csoportban, így nem tudok informálódni sem.

 

Részben banki hitellel szeretnék vásárolni, de mindenképpen idei (2019 év vége) használatbavételivel terveznék, azóta van valami új infótok? Mikorrra ígérik most a lakások átadását épületenként?

 

Jártam többször az építkezésen kint, nekem úgy tűnik rendben van az épület, de most olvasom h csak 2020 után lesz park? Attól azért be lesz fejezve az épület és lakható lesz? A garázs is nagyon kezdetlegesnek tűnik még.

 

Köszi minden választ, szeretném tudni, hogy érdemes-e itt vásárolni.

 

Köszönöm.

 

 

Atis

Annaa0324 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 165

A földhivatalhoz egyébként a papírokat 2018 dec. végén nyújtották be, szóval aki lentebb írta, hogy korábban, az hazudott! Márc elején lettem tulaj, úgy, hogy gyorsított eljárást kértem. Soha nem gondoltam volna, hogy eljön ez a pillanat. . 

Annaa0324 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 164

Ne vegyetek tőlük lakást, Levendula Lakóparkban most történ meg az albetétesítés, 1 éve vettem át a lakásomat, van aki meg 2 éve... mindezt azért, mert nov. végén törölték csak a banki jelzálogot! A leghazugabb banda, a ti szerződéseteket már direkt máshogy írják, hogy kezeiket mossák... csoda, hogy nálunk megcsinálták. 

Előzmény: J_vri (163)
J_vri Creative Commons License 2019.03.12 0 0 163

Kedves Mindenki!

Mi most szerződünk, de az albetétesítés a szerződésben nem hagy nyugodni.Ti így aláírtátok?Az átadás időpontját nekünk már júliusra mondták.A használatbavételi engedély az átadás időpontja igaz!?Jól értem, hogy akkor kaphatunk kulcsot ha minden jól megy?

Ha válaszoltok megköszönöm! 

georg45 Creative Commons License 2019.02.24 0 0 162

Sales bodét valóban elbontották, de még vannak lakások, kb 30 a nagyobbak közül. Én beszéltem Leszták Csabával a múlt héten, azt gondolom Őt kell keresni továbbra is. Én garázsvásárlás miatt hívtam, felvette. 

Előzmény: delphi4000 (161)
delphi4000 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 161

Sziasztok!

mi csak most tervezünk a lakóparkban egy lakást vásárolni ingatlan, de több nap óta nem tudok senkivel sem beszélni, emailre, weboldalon küldött üzenetre nem válaszolnak.

van valami más elérhetőség a weboldalukon megadott infó kivételével? (Leszták Csaba, +36 20 222 50 70, info@neriumpark.hu)

Sales bódét tegnap elbontották... vagy lehet már minden ingatlan elkelt?

Köszi

hundaniel Creative Commons License 2018.12.05 -1 0 160

Ha esetleg valaki lemaradt volna, készült egy zárt Facebook csoport, amihez három egyszerű kérdésre válaszolva lehet csatlakozni:

https://www.facebook.com/groups/491880447975433/

air237 Creative Commons License 2018.11.06 0 0 159

80%-os készültségről kaptam most műszaki ellenőri jelentést

georg45 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 158

122 lakás eladva

Előzmény: somoyra (152)
georg45 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 157

Legyen Neked igazad :)

Előzmény: Colin00 (156)
Colin00 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 156

Oké :) Ahogy most áll a társasház üteme, az alapján úgy gondolom, hogy innen március végére elvileg be kellene tudni fejezniük normálisan, szerintem.

Előzmény: georg45 (155)
georg45 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 155

Egy realista vásárló vagyok :) Nekem ugy tűnik, hogy azok a dátumok reálisak, amiket irtam, de ne legyen igazam és legyen kész előbb. 

Előzmény: Colin00 (154)
Colin00 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 154

A március végéhez képest a 3 hónap az nem csúszás? Akkor mi? Meg most már jó lenne, ha szeptemberben költözhető lenne, meg 2020 tavaszán kert? Beruházói oldalon van érdekeltséged? Csak, mert a topikban tippre, minden második hozzászólásodban az szerepel, hogy milyen nagyon jó, hogy minél később adják át. A 2019. március végi időpont, már egy kb 8 hónapot "csúszott időpont" csak a tisztánlátás végett.

Előzmény: georg45 (153)
georg45 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 153

2019. március 31. az utolsó hivatalos verzió. És +3 hónap még nem is csúszás. Ha 2019. szeptemberben költöztető, és a kert elkészül 2020.  tavaszán, akkor az nagyon jó lenne és persze sokan várjuk, hogy elkészüljön, mert szép lesz, reméljük jó is :) 

Előzmény: somoyra (152)
somoyra Creative Commons License 2018.10.18 0 0 152

 

 

Újra 120 az eladott lakások száma. Alig várom már, hogy költözhető legyen. Ki mit tud az átadásról.

hundaniel Creative Commons License 2018.10.04 0 0 151

Ne felejtsétek el megadni a három választ a jelentkezés után.

Előzmény: hundaniel (150)
hundaniel Creative Commons License 2018.10.04 -1 0 150

A levendulás csoport mintájára elkészült egy zárt FB csoport, ahol később talán többen leszünk és gyorsabban történik meg az információ csere :)

https://www.facebook.com/groups/491880447975433/

kroll1 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 149

A hitelesek közül kapott már valaki értesítést a Magnet bantól a hitelkérelméről?

Előzmény: georg45 (148)
georg45 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 148

Újra 118

Előzmény: georg45 (141)
Anna0324 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 147

A bank jelzáloga nincs törölve, az a kellemetlen.:) Szerződés szerint birtokbaadás után 5 napra kellett volna. Ami nekem fél éve volt.. Az A épületeseknek, meg 1,5 éve. Igen a 2011-ben felszámolás alá került cégre gondoltam..  De ugyanaz a beruházó család volt ott is, mint a Levendulánál. 

Anna0324 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 146

Szia Colin! Műszaki bejáráskor vihetsz akit szeretnél, írnak egy hibalistát és birtokbaadásig kijavítják.. Mi is vittünk magunkkal szakembert anno. Ha pedig nem, majd később... Addig nem érdemes átvenni, amíg nincs minden javítva. Nekem javítottak mindent, ez pozitívum, illetve maga a lakás szép lett és csodák csodájára egyenesek a falak is.  Volt akinél hanyag munkát végeztek és kapásból azzal kezdte, hogy konyhafal csempe újrarakás. Több burkoló van, gondolom ki hogyan dolgozik.. Az alátétes dologra pedig tényleg figyeljetek, nem nagy összeg, minél vastagabb legyen. Ellenkező esetben úgy jártok, mint mi.. Mi rakattunk le és minket nem hall az alsószomszéd. Az a baj, ha már megtörtént a birtokbaadás és a felső szomszéd nem akarja, hogy felszedjék a padlóját, akkor szívás van. Vagy teljesen érdektelen. Sajnos itt vannak ilyen emberek.. :( Műszaki bejáráskor ezeket  a hibákat nem látod meg, hiszen a lakások üresek. A brutál vízzubogást azt már csak akkor hallottam meg, amikor egyre többen beköltöztek felettem. Ugyanez mondható el arra, hogy a felettem lakótól hallok minden lépést és tüsszentést. Ja és mégvalami,folyosóról is minden behallatszik és ki. Ami még tanács, érdemes a fürdőben a páraelszívót és villanyt külön kapcsolóra rakatni. Sajnos annak a hangja áthallatszik, bár ez megszokható. 

Előzmény: Colin00 (140)
kroll1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 145

Annyi ravaszság azért van a dologban, hogy a Nerium tervezője, a Lamro kft székhelyén, korábban az Angyalfödi Lakásépítő tervezőirodája a Citinvest Kft székelt, és itt volt a garanciális ügyfélszolgálat is.

Előzmény: kroll1 (142)
kroll1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 144

Az mondjuk eléggé kellemetlenül érintene, ha az építtető jelzálogjogát nem törölnék. Ilyen egyébként az Angyalföldi Lakásépitőnél nem fordult elő. 

Előzmény: Anna0324 (137)
kroll1 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 143

Meg tudom erősíteni. Az Angyalföldi Lakásépítő Rt. például a Teve-ház építésekor egyre jobb minőségben készítette az egyes ütemeket. 

Előzmény: hundaniel (138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!