Keresés

Részletes keresés

pejgeroj Creative Commons License 2018.03.08 0 0 9

szóval a "morféma" az szótag.

 

szótag a toldalék, szótag a jel, szótag a szótő.

talán -sz -v (és -m, -t) -s végű igető.  

 

a sárag a sár 

a g az -ag (-og, -eg)

az it az műveltető képző (igy nevezték nálunk nem "valamilyenné tesz jelentésű") vagy lehetne cselekedtető, tevőleges (néha tettető) vagy tettleges (számit : számit)

 

régen -ejt volt -ajt, -ojt

még régebben -at (abból lett a latin meg az angol -ate

 

ugyanis az -at múlt ideje -att, azaz megcselekedtetett

pejgeroj Creative Commons License 2018.03.08 0 0 8

nem kellett volna hozzászólnom?

 

példát hoztam a vitainditóra. ez a tankönyv példásan mutatja hogyan hülyitettek az iskolákban.

 

van még sok ilyen. tudod de a dilemma az, h az elhülyitettek észreveszik-e h hülyitették és mivel őket. nem tudom értede.

 

Előzmény: Keresztes_Vitéz (6)
pejgeroj Creative Commons License 2018.03.08 0 0 7

mi a politika az iskolapolitikában? az messze visz, az egy másik téma, vita tárgya lehetne.

 

volt egy erre egy szójárás, nem idézem pontosan de valami olyasmi volt, h magyar nyelvet nem lehet indoeurópai nyelvtannal oktatni.

Előzmény: dave_dömper (5)
Keresztes_Vitéz Creative Commons License 2018.03.07 0 2 6

Az önnullázás ősi oláh iskolai hülyítés!

Előzmény: pejgeroj (0)
dave_dömper Creative Commons License 2018.03.07 0 2 5

Micsoda pompás PhD - nyersanyag. Az átlagos magyar anyanyelvű ember számára szinte tökéletesen

érthetetlen, felfoghatatlan és mindenek-előtt totál magyartalan. A legjobb az benne, hogy - habár (ha

jól értem) a magyar nyelvtan okításának tan / segédanyaga - a szöveg hemzseg az idegen szavaktól,

kifejezésektől és (nézetem szerint) aki egy ilyen tananyagot képtelen színtiszta magyar nyelvi alapon

és eszközökkel (szóhasználattal - magyarázattal) megfogalmazni és papírra vetni, annak kevés köze-

affinitása lehet a magyar nyelv oktatásához. És éppen annak a magyar nyelvnek az esetében, amely

a rendkívül (szinte páratlanul) bőséges szó - készletével tökéletesen alkalmas kellene legyen minden-

féle szakmai szöveg idegen szavakat és/vagy kifejezéseket nélkülöző megfogalmazásának céljára (is).

(azt hiszem, hogy néhai Arany János főbe lőné magát egy ilyen pompás szakszöveg olvasása nyomán)

 

Amit nem értek a topic besorolásában, az pedig az, hogy ez miért kultúrpolitika ? Mi ebben a politika ?

Előzmény: halaloszto (4)
halaloszto Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4

szerintem a viszonyszavakra gondolt.

Előzmény: pejgeroj (3)
pejgeroj Creative Commons License 2018.03.06 0 0 3

ennek semmi köze nem volt a tanításhoz, a tananyag közérthető átadásához.

 

ez a hülyítés és nyelvtan megutáltatásának módszertana volt.

pejgeroj Creative Commons License 2018.03.06 0 0 2

pejgeroj Creative Commons License 2018.03.06 0 0 1

pejgeroj Creative Commons License 2018.03.06 -1 0 0

pejgeroj Creative Commons License 2018.03.06 0 0 topiknyitó

Grammatikai gyakorlókönyv
(mintaelemzésekkel és segédanyagokkal)
Szerkesztette: P. LAKATOS ILONA

 

2006

 

Keszler Borbála szerkesztette Magyar grammatika (Nemzeti Tankönyvkiadó, 2000) című tankönyv alapján

 

 

 

ott kezdődik az egész, h a "grammatika" magyarul nyelvtan.

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!