Keresés

Részletes keresés

VIRÁGH ISTVÁN Creative Commons License 2018.03.14 0 0 8

Szerintem minden munkahelynek ez a legfontosabb vonzata, hogy kiszámítható és hosszútávu legyen. Akár közintézmény akár egy kisebb Kft.

Előzmény: anticonstitutionelle (7)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2018.03.11 0 1 7

Azért emelkednek lassan a bérek az állami szektorban, mert akik ott dolgoznak azok számára a stabilitás a legfőbb prioritás, márpedig ha mindenki marad a seggén és sose vált, akkor a munkaadó nem fog bért emelni.

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (-)
VIRÁGH ISTVÁN Creative Commons License 2018.03.07 -1 0 6

Egy ideig nállunk is ment egy-két kolléganő aki pénzügyi végzettséggel irodán dolgoztak például közfoglalkoztatottként visszafoglalkozatták egy sima kézbesítői(!!!) munkakörben valami nem is tudom mennyire nevetséges összegért. Természetesen fél évre szólt minden ilyen foglalkoztatás utolsó pillanatokban hosszabítgatták meg nekik. Én nem is tudom hogy lehet így nyugodtan dolgozni??

Az idei évtől ez megszünt viszont... Nem kapunk közmunkásokat érdekes nem küld hozzánk senkit a munkaügy. A szóbanforgó kollégákat meg szintén át kellett venni közalkalmazottnak, csináltak rá státust! 

Előzmény: Törölt nick (3)
seymour_ Creative Commons License 2018.03.06 0 1 5

"Reménytelen, ha 28 év késéssel kell a munka és a bér kapcsolatát magyarázni. Piaci alapon..."

 

Mármint amit Soros kényszerített ránk? Ő nem ad nekünk pénzt, miatta vagyunk szegények, helló! Miatta nem emelkedik a fizetés és a nyugdíj! Legalább is a TV-ben ezt mondták be. És ők azért tudják!

Előzmény: Törölt nick (3)
Pomber Béla Creative Commons License 2018.03.06 0 0 4

Megkérdezem a főnökömet, hogy megkapom-e, aztán sztrájkolok ha nem.

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (-)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.06 0 0 3

Reménytelen, ha 28 év késéssel kell a munka és a bér kapcsolatát magyarázni. Piaci alapon, ha valaki nem termeli ki a minimálbér/bérminimum bérköltségét akkor nem dolgozhat. Esetleg lehet trükközni, részmunkaidővel, papíron nem szakmabeli foglalkoztatással. Az államnál nincs ilyen kapcsolat, de ott is vannak trükközések, pl. közfoglalkoztatottként visszafoglalkoztatás.

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (-)
özvi Creative Commons License 2018.03.06 0 0 2

Csodálkoznék, ha tömegesülnének az őszinte bevallások.

Még a névtelenek is.

 

Jellemzően ide azok írnak akik nem bérminimumon vannak.

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (1)
VIRÁGH ISTVÁN Creative Commons License 2018.03.06 -1 0 1

Köszönöm! Tisztába vagyok vele nyílván volt egy figyelem felkeltő oka, hogy így írtam.

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.06 -1 0 0

capsl0ck

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (-)
VIRÁGH ISTVÁN Creative Commons License 2018.03.05 -2 0 topiknyitó

Idén januártól bruttó 180.500 Ft lett az alapilletményem egy állami intézményben mint szakképzett közalkalmazott! 
Kiváncsi vagyok ti akár kis maszek nagyobb vállalatnál megkapjátok-e tiszteségesen ezt a járandóságot? 
Véleménmyek, tapasztalatok, stb.. Jöhet bármi kinek mi nyomja szívét lelkét!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!