Keresés

Részletes keresés

képfaragó Creative Commons License 2020.12.15 0 0 19

Keresek Meopta Color3 fejet.  30-negyven88109

januari2 Creative Commons License 2020.11.23 0 0 18

Köszi ismét, de a gépem nem cserélhető optikás. Sony dsc-hx 400V.

Egyébként a dia skenneremhez le kéne töltenem egy progit, de a windos XPre már nem találok progit.

 

Előzmény: motoros68 (17)
motoros68 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 17

Üdv! 

Én amíg nem kapta egy Epson V700-t ezzel fotózta be a 35mm filmjeimet, egy Pentax KX + egy Helios 44K -val. 

Állvány+ a cuccal szembe egy fehér A4-s lapra vakuzva. 

 

Előzmény: januari2 (16)
januari2 Creative Commons License 2020.11.13 0 0 16

Köszi Motoros, úgy látom ez egy diamásoló kihuzat, amit sajna nem tudok használni, a gépem nem alkalmas rá.

Mindenesetre köszi!

Üdv: Péter

Előzmény: motoros68 (15)
motoros68 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 15

Üdv! 

Egy ilyenem van, ezt kölcsön tudom adni. Pentax spider copier.

Előzmény: januari2 (14)
januari2 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 14

Továbbra is várom a segítségeteket.

Segítséget kérek. A diáim digitalizálásához használnám a Hama LP554-es átvilágító asztalt. Kiégett benne a fénycső TOKI F8T5D tipusú. A keresőben rákerestem, úgy tűnik Magyarországon nem forgalmazzák. EBayen vagy Amazonon lehetne rendelni, de azt nem szeretném. Ez egy 6500K-es fénycső 8W-os. Bár van kifejezett diaszkennerem is, de annak nem találom telepítő lemezét.  Egy éve diavetítővel szkenneltem, de az eredménnyel elégedetlen vagyok, talán a dia  izzó színhőmérséklete eltér az optimálistól. Tudtok segíteni?

Előre is köszönöm!

januari2 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 13

Segítséget kérek. A diáim digitalizálásához használnám a Hama LP554-es átvilágító asztalt. Kiégett benne a fénycső TOKI F8T5D tipusú. A keresőben rákerestem, úgy tűnik Magyarországon nem forgalmazzák. EBayen vagy Amazonon lehetne rendelni, de azt nem szeretném. Ez egy 6500K-es fénycső 8W-os. Bár van kifejezett diaszkennerem is, de annak nem találom telepítő lemezét.  Egy éve diavetítővel szkenneltem, de az eredménnyel elégedetlen vagyok, talán a dia  ízzó színhőmérséklete eltér az optimálistól. Tudtok segíteni?

Előre is köszönöm!

vighl Creative Commons License 2020.08.21 0 0 12

Jé, az UPA-5M Raduga!

1975-ben ezt kaptam az érettségi ajándékként, míg mások aranygyűrűt.

Még meg van, a szivacsa folyósodott el.

 

Előzmény: pajkosPóni420 (-)
Kankandur1 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 11

Üdv! 

Előzmény: Boxi62 (10)
Boxi62 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 10

Szia!

Nagyon régen foglalkoztam analóg kidolgozással, jó lenne feleleveníteni a dolgokat. A fényképezők megvannak, de laborom nincs. Érdekelne a felszerelésed. Köszönöm.

Előzmény: Ordas (4)
pajkosPóni420 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 9

Köszönöm mindenkinek az érdeklődést és segítséget, a laborcuccok elkeltek, így ezzel le is zárnám ezt a topicot.

pajkosPóni420 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 8

Ahoy, igen ezek eladóak lennének, tudunk beszélni a spikethefistman@freemail.hu címen ha érdekelnek

Előzmény: motoros68 (7)
motoros68 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 7

Üdv ! 

Sajnos nincs email címed, nem tudlak el.érni

Előzmény: pajkosPóni420 (-)
motoros68 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6

Üdv!

Ezek a cuccok egyben eladók lennének? Mennyit szeretnél értük? Budapesten vagy vidéken?

 

 

Üdv Tamás

Előzmény: pajkosPóni420 (-)
pajkosPóni420 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 5

Hát garantáltan nem fogom én se kidobni, de használni sem fogjuk, foglalja a helyet de pincében sem hagynám elrohadni...

Azt előre gondoltam hogy sokat nem kapok érte, akkor már csak az a kérdés hogy egyben vagy külön-külön tudnám jobban elpasszolni?

Előzmény: Ordas (4)
Ordas Creative Commons License 2018.03.03 0 0 4

Elhunyt faterom után nekem is megvannak ezek.

 

Én is gondoltam eladáson. De sok reményt nem fűzök hozzá.

 

Nincs vmi technika történeti, vagy fotós múzeum?

 

Tényleg kár lenne kidobni. Az öregem vagy 40 évig vigyázott rá. Én meg dobjam ki?

Előzmény: pajkosPóni420 (-)
CiniKuss Creative Commons License 2018.03.03 0 0 3

A mai - nem mondom a nevét - gazdaságpolitikában az alábbi a helyzet:

 

1. Megvárni, amíg egy új technológia annyira felváltja, hogy teljes mértékben elértéktelenedik.

 

2. Ekkor óvatosan lecsapni rá, és felvásárolni minden példányát. Az utolsókat akár - némi alku után - kicsit drágábban.

 

3. "Feltalálni/felfedezni" a régi technológia olyan előnyeit, amellyel az új nem rendelkezik, és már az eredeti értéken jóval felüli áron újra forgalomba dobni.

 

Ez a régről eredő, és egyre eluralkodóbb módszer nagyon bevált, és sokan meggazdagodtak már rajta. De sohasem az eredeti tulajdonosok. Ugyanis ahhoz sok pénz, és türelem kellene, hogy legyen nekik.

 

Naponta találkozhatunk efféle felfedezésekkel, s pl. pár éve szétröhögtem magam a pörköletlen szemeskávén.

50 éve ugyanis megvásárolta az ember a pörköletlen kávét egy csomagban, majd megpörkölte, aztán megdarálta, és abból főzte meg a kávéját. Később kapható volt már pörkölt is (kicsit drágábban), amelyet még a boltban kegyeskedtek az eladók (esetleg némi jattért) megdarálni. Ma meg - felfedezvén áldásos hatását - ismét kapható, még drágábban mint a pörkölt és darált: pörköletlen szemeskávé.

Régebben az ember az ilyenre azt mondta:"ügyes!". Ma az a kifejezés, hogy "bosszantó" túlságosan visszafogott.

 

Az ember egyébként fájó szívvel nézegeti ezeket a gyönyörű darabokat...

 

 

 

Előzmény: pajkosPóni420 (-)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2018.03.03 0 0 2

Magnifax 3a nagyítógépemet se tudom eladni 3 lencsével, színes nagyításhoz való szűrőkkel, exponáló-órával. Felajánlottam ajándékba egy Bronicával filmre fotózó ismerősömnek, Aki épp nagyítógépet keresett; megköszönte, de arra kért, vigyem fel Neki Pestre; ide a Wadkeletre nem jön le érte, nem ér annyit, mint a benzin... :)

Előzmény: pajkosPóni420 (-)
Qqberci Creative Commons License 2018.03.03 0 1 1

Ezek 30 éve még kincset értek, de ma már...

Előzmény: pajkosPóni420 (0)
pajkosPóni420 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 0

Jah igen, és még akad mindehez pár csomag bontatlan Forte fotópapír is :)

Előzmény: pajkosPóni420 (-)
pajkosPóni420 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!