Keresés

Részletes keresés

Nenion Creative Commons License 2018.03.27 0 0 5

Sziasztok!

Van 4 törpepapagájom, 2 álarcos és 2 fischeri egy nagy kalitkában. A madarak így élnek együtt kb. fél éve. Egy másik kalitkában van szintén 4 törpepapagájom ugyan ebben a párosításban.

A kérdésem az lenne, hogy ha a 4 fischerit tenném egy kalitkában a másikba meg a 4 álarcost akkor ez okozna valami problémát náluk? Véleményem szerint nem mert a párok együtt maradnak. A madarak egyébként ismerik egymást a reptetés során nem volt gondjuk egymással.

Köszi a véleményeket.

Nenion Creative Commons License 2018.02.28 0 0 4

Törpepapagájok szelídítése, kézhez szoktatása

 

Sziasztok!
Ti milyen módszert ajánlanátok a madarak szelídítésére? Értem ez alatt, hogy ha a kalitkába kell nyúlni valamiért akkor ne rémüljenek halálra vagy pl. kézhez szoktatás, kézből etetés. A madarak kb. 2 hete vannak nálam. Eddig sok türelemmel és jutalom falatokkal sikerült elérnem az egyiknél, hogy ha benyújtok a rácson keresztül valamit akkor azt megeszi a "kezemből". Van esetleg valami hatásos módszer?

Nenion Creative Commons License 2018.02.28 0 0 3

Sajnos tyúkhúrt nem találtam de a tojás az ízlett nekik! Ma még megpróbálom a kígyóuborkát vagy esetleg a búzacsírát.

Előzmény: forgione1 (1)
Nenion Creative Commons License 2018.02.27 0 0 2

Köszi, kipróbálom.

Előzmény: forgione1 (1)
forgione1 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 1

1-2 napot "fonnyadt" tyúkhúrt. Azt még a hó alatt is találsz, csak ne frissen add oda nekik.

 

Mehet még nekik főtt tojás és a héja.

 

Ha almát eszik nem fontos a répa, tudnak azok anélkül is fütyörészni :-)))

Nenion Creative Commons License 2018.02.27 0 0 0

Sziasztok!

A madaraim (álarcos és fischer) nem esznek semmilyen zöldséget, gyümölcsöt csak magokat. Az alma az egyetlen amit megesznek. Valószínűleg az előző tulajdonos akitől vettem őket nem adott nekik semmi ilyesmit. A madarak másfél évesek. Van valakinek tapasztalata, hogy mivel tudnám rávezetni őket?

Nenion Creative Commons License 2018.02.27 0 0 topiknyitó

Törpepapagájok tartása

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!