Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2023.04.13 0 0 19

Interneten ezt a képet találtam róla:

Ha ilyen a Tied is, akkor elvileg kihúzható belőle a kábel.

Előzmény: mcm2015 (18)
mcm2015 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 18

Úgy néz ki megoldódott a szünetmentes mizéria, az akkumulátor csesződött el, amit kicseréltek, és most már újra rendesen működik a szünetmentesem... :-)

 

VISZONT még egy para-OCD adódott ezzel kapcsolatban... :-( Amikor tegnap este leszereltem a szünetmentest a sz.gépről, van hátul egy zsinór (amit a hálózatba kell bedugni), amit szintén próbáltam kihúzni a szünetmentesből... Csakhogy ezt akármilyen erősen húztam-rángattam, nem tudtam kihúzni, valószínűleg azért, mert nem is lehet... :-| És most az lett a (legújabb) parám, hogy ettől elcsesződött, VAGY valami baja lett a szünetmentesemnek, VAGY az élettartama emiatt (jelentősen) csökkent...

 

Kérdés: lett / lehetett e ettől valami baja a szünetmentesnek, hogy erősen próbáltam kihúzni a hálózati kábelt is belőle, amit nem lehetett? A szünetmentest kipróbáltam, a szervizben is és itthon is működött, én nem tapasztaltam vele semmi rendellenességet, de SAJNOS ez az OCD nem hagy azóta sem nyugodni... :-(

 

A(z esetleges) válaszokat előre is köszönöm!

XNC Creative Commons License 2023.04.08 0 0 17

Pedig pontosan le van írva, hogy a "mit produkál" "mit jelent".

Lehet akksi gond, ha már kérdezted.

Előzmény: mcm2015 (16)
mcm2015 Creative Commons License 2023.04.08 0 0 16

Biztos van annak a szünetmentesnek típusa

SPS PRO600I 600VA/360W

 

meg gépkönyve is.

Na, abban kell megnézni, mit jelent ha villog a piros felkiáltójel.

https://docplayer.hu/8080680-Sps-pro-sorozatu-szunetmentes-aramforrmasrok-500va-1200va-es-800va-1500va-sorozatok-felhasznaloi-kezikonyv.html

Ezt találtam, de én ettől sem lettem okosabb...

Előzmény: kisbetu (15)
kisbetu Creative Commons License 2023.04.08 0 0 15

Biztos van annak a szünetmentesnek típusa, meg gépkönyve is.

Na, abban kell megnézni, mit jelent ha villog a piros felkiáltójel.

Jót biztosan nem.

Előzmény: mcm2015 (14)
mcm2015 Creative Commons License 2023.04.08 0 0 14

Ma már megint áramszünet volt délelőtt (nálunk ez rendszeres... :-|), a szünetmentes tápegység sem állt a helyzet magaslatán (vagyis nem működött)... :-|
1. kérdés: lehetett ettől baja az új számítógépnek / SSD-nek / Win11-nek, ha használat / működés közben hirtelen kikapcsolt a gép (szabályos leállás helyett)? Nem látok rajta semmi problémát azóta, ELVILEG minden (a Win11 is) működik, a HD Sentinel sem ír semmilyen problémát az SSD-re...
2. kérdés: lehetséges, hogy a szünetmentes táp azért nem működött, mert már egy új monitort kapcsolatam rá, ami extraszéles képernyőjű, és lehet, hogy több teljesítmény kell neki? A szünetmentesen a piros lámpa világított (ami alatt egy " ! " jel van egy háromszögben)... Vagy ez esetleg jelentheti azt, hogy akku csere kell, és semmi köze nincs ennek az új monitorhoz? Mármint hogy nem azért nem működött?

arkilaszlo Creative Commons License 2021.05.30 0 0 13

1. azért egy akku cseréhez nem kell doktori diploma  (sőt pont az nem kell hozzá) .......szerencsésebb esetben 5 perc, rosszabb esetben 20 perc  (ezért általában fél órát szoktak fizettetni, így a végössszeg anyag + munkadíj kb 6 -7 ezer)

         SPS PRO600I 600VA/360W  ebben 5 perc az akku csere

2. meg az olyan szervizt nagy ívben el kell kerülni ahol azért bevizsgálási díjat kérnek, hogy az akku sz@r vagy az elektronika hibás

 

de ha Te előbb vásárolsz és utána kérdezel, akkor már mindegy is a válasz ......     Te költekezni szerettél volna, hiszen a gyártóknak is meg kell élni valamiből

 

Előzmény: mcm2015 (12)
mcm2015 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 12

Igen, csak ebben az esetben fizethettem volna még nem kevés bevizsgálási díjat (hogy megnézzék mi a baja) + nem kevés szerelési díjat... Szerintem úgy sem jöttem volna ki sokkal olcsóbban...

Előzmény: arkilaszlo (11)
arkilaszlo Creative Commons License 2021.05.29 0 0 11

valószínüleg egy 3-4 ezer forintos akkut kellett volna cserélni benne.....az új szünetmentesé is max ennyit fog bírni

Előzmény: mcm2015 (10)
mcm2015 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 10

Sziasztok! Megint én, és megint hasonló a problémám... :-( Elromlott a szünetmentes tápegységem, és csütörtökön volt egy 5 perces áramszünet, amikor be volt kapcsolva a gép (és a szünetmentes nem működött), miközben a Windows 10 futott... A gép / Windows azóta is működik és nem tapasztaltam semmi rendellenességet, ez azt jelenti, hogy sikerült ezt is megúsznom? Mármint nem lett semmi baja sem szoftveresen, sem hardveresen a gépnek?

Rendeltem egy ugyanolyan szünetmentest, mint ami most van (SPS PRO600I 600VA/360W), mert ez volt a legolcsóbb, de lehet jobban jártam volna, ha megcsináltatom, mert ez is még csak kb. 3 éves volt... Most már mindegy... Viszont az lenne még a kérdésem, hogy egyáltalán ez a szünetmentes bírni fogja a gépemet + monitoromat? Gép: Lenovo ThinkCentre, nagyon régi már, 2016-ban vettük használtan, már akkor is 5 éves volt... Monitor: LG LED monitor 720p-s, ami 20 ezer körül volt újonnan... Ha bírni fogja ez a szünetmentes, akkor vajon meddig? Úgy értem hány percig? Mert egy Windows 10 frissítés már általában több mint 1 óra, és bele sem merek gondolni akkor mi lesz, ha egyszer Windows 10 frissítés közben megy el az áram hosszú időre... :-( Amúgy az áramszolgáltatás azóta javult, 1-2 esetet leszámítva nem volt azóta áramszünet, de ezt sosem lehet tudni milyen, épp ezért is aggodalmaskodok illetve kérdezősködök erről... :-(

balage8888 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 9

Ha megy, elindul, es a hdd teszt sem dob hibat, akkor nagy valószínűséggel megúsztad.

 

DE az ilyen kalandok kifejezetten veszelyesek lehetnekmind szoftver (op.rendszer), mind pedig hardver (tapegység, hdd) oldalon.

- sw: az éppen futó műveletet, hogyha nem tudja befejezni az alkalmazás, akkor megnyitott fájlok maradnak, amik a következő induláskor problémát okoznak, vagy csak simán foglalják a helyet

- hw: tápegység, hdd - leginkább ezek a kitett eszközök. Az ssd, cpu, alaplap ha a táp felől rendes áramot kap, akkor kevésbé sérülékeny. Írták, hogy a tápot csak úgy kikapcsolták - egy táp legritkább esetben kikapcsoláskor megy tönkre, úgyhogy valóban ki lehet kapcsolni kockázat nélkül, DE egy áramkimaradás esetén amikor visszajön az áram, simán lehetnek káros feszültség tüskék, amik nyírják a tápot.

 

Félni nem kell, de ha ilyen van, legbiztosabb az első elmenő áramnál kikapcsolni a gépet, és csak akkor vissza, ha stabilizálódott újból a hálózat (elindul hűtő, lámpák, stb.)

Előzmény: mcm2015 (-)
Városliget Fényőre Creative Commons License 2018.02.13 0 0 8

Üdv. Egyértelműen áramingadozás következménye. Azért tudom, mert (igaz, 20 éve ) ugyanez történt a gépemmel. Jópénzért naivan szereplőt hívtam, aki megállapította, semmi baja (mimir vizsgálta, nem volt áramingadozás), majd elkért nem kevéa pénzt. A gpe elromlásástól áramingadozás miatt nem kell félni.

Előzmény: mcm2015 (-)
Second Wave Creative Commons License 2018.02.13 0 0 7

Szerintem a winyónak (merevlemeznek) se használ az ilyen rendszeres áramkimaradás.

Előzmény: mcm2015 (-)
harmonikás01 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 6

Is.......egy gyengébb konstrukciójú táp miatt végigfuthat a gépen egy tranziens feszültségcsúcs, ez kinyírhatja pl. az alaplapot. A komolyabb tápokban van erre védelem (a villámvédelemre is használt Schotky-dióda, vagy ilyesmi.)

XNC Creative Commons License 2018.02.12 0 0 5

Mivel 15 évet emlegettél, csak feltételezem, hogy láttál már AT-s gépet, arra való OP.rendszerrel.

Annál, ha rányomtál (W9X-nél) a kikapcsolásra, akkor gyakorlatilag elmentett mindent magának, és utána kapcsolhattad ki kézzel.

 

Előtte (DOS) a parancssorig kellett visszalépkedni a kikapcsoláshoz.

Illetve még a lemezgyorsítótár kezelése okozhatott gondot, ha azt valaki bekapcsolta külön.

 

ATX-nél automata lett a mentés + kikapcsolás.

XNC Creative Commons License 2018.02.12 0 1 4

"a gyakorin nem ilyen optimisták a válaszok..."

 

Kérdés, azok meg mit tanultak....

mcm2015 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 3

OK, köszönöm a választ! De még várok másoktól is véleményeket, a gyakorin nem ilyen optimisták a válaszok...

XNC Creative Commons License 2018.02.12 0 0 2

Inkább az a szívás, ha valaki közben lemezt ír a számítógéppel;

és pl.1 kiégő égő miatt kimegy a biztosíték..

 

Aztán jó eséllyel el is dobhatja utána a lemezt, ha nem RW-s.

XNC Creative Commons License 2018.02.12 0 0 1

Az ilyen lekapcsolás nem árt, mert pl.még a sima AT-knél úgy is nézett ki a kikapcsolás; hogy a kapcsoló simán elvette az áramot. ATX-nél másmilyen lett a logikai vezérlés, de ott se változott ez sokat.  Inkább a szoftvereknek "árthat", hogy nem tudja befejezni a megkezdett folyamatokat; tehát pl.a windows szabálytalan leállítása már okozhat kárt.

 

De ez csak szoftveres vonatkozású probléma.

 

Ha simán felindul, jó eséllyel nincs is vele gond.

Inkább az árt, ha valaki rendszeresen így kapcsolja ki; és akkor már több rá esély, hogy a SW elrontson valamit.

XNC Creative Commons License 2018.02.12 0 1 0

"A számítógép működik, a HDD sem jelez hibát.."

 

Hát ha ez ilyen, akkor szerintem nincs miért aggódnod.

Előzmény: mcm2015 (-)
mcm2015 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 topiknyitó

Tegnap délután másfél órán keresztül többször elment az áram, mialatt a számítógép (Win 7 OS) be volt kapcsolva, több alkalommal ráadásul úgy, hogy ki-be kapcsolgatták félpercenként-percenként az áramot. Legalább 2x úgy ment ki az áram, hogy a Windows már betöltődött közben és utána. Még mielőtt valaki megkérdezné, hogy ilyen gyalázatos áramszolgáltatás mellet miért nem használok szünetmentes tápegységet közlöm, hogy használtam 15 évig, de épp most romlott el, és az új még nem jött meg, amit megrendeltem... A számítógép működik, a HDD sem jelez hibát (megnéztem HD Sentinel-lel is), mégis attól félek, hogy esetleg rongálódott vagy csökkent az élettartama. Súlyos OCD-s (kényszerbeteg) vagyok ráadásul, és jelenleg ez a kényszergondolat kínoz a legjobban, ezért jól jönne némi megnyugtatás... :-S

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!