Keresés

Részletes keresés

szuri kata Creative Commons License 2018.06.01 0 0 687

kinetikus Creative Commons License 2018.01.27 0 0 686

Nyugodjál meg, a polcok között a multinál mindent megértesz. Csak nem te leszel a sztár.

Előzmény: Bimara (665)
nünüke88 Creative Commons License 2018.01.27 0 1 684

Ami a berakott cikket illeti, én úgy látom, hogy a kiválóságot is már valamiféle emberi jognak tartják. Hogy miért csak a keveseket illesse meg a 80% feletti teljesítmény?

A kiválóság és a jó eredmény nem emberi jog. Elérhető dolog, amiért küzdeni, teljesíteni kell, illetve igényel némi veleszületett képességet is. Ez van. Az emberek egyenlősége nem azt jelenti, hogy egyforma adottságokkal bírnak, és nem is kell egyformává tenni őket. Pláne, ha ez a jobb képességűek lehúzásával jár.

nünüke88 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 683

Viszont amikor eljön a pofánverés ideje, akkor a rendőr és hívei ne kezdjenek nyavalyogni, ha velük folytatódik a sor, amiért nem tették a dolgukat, amíg tehették.

Előzmény: Villássy Gábor (680)
nünüke88 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 682

Az valóban. Vagy menjen haza 4-kor, de úgy, hogy a napközin/önálló foglalkozáson megírta a házit, vagy menjen haza 2-kor, akkor tanuljon, írjon házit még egy kicsit, de mindenképpen legyen jó pár óra szabadideje, aminek minőségi eltöltetése a szülő dolga.

Előzmény: Villássy Gábor (681)
Villássy Gábor Creative Commons License 2018.01.27 0 0 681

A felnőtt sem 8 órát tölt a feladataival, hanem vagy 14-et.

 

Lehet, hogy nem pont a leckével kellene órákat töltenie még otthon a gyereknek, bár ez inkább a szerény képességű szorgalmasra és a stréberre jellemző, nem az átlagra. De az felejtős, hogy 2-kor hazamegy a gyerek, aztán faszbúkozik késő estig.

Előzmény: nünüke88 (677)
Villássy Gábor Creative Commons License 2018.01.27 0 0 680

Nincs tökéletes állam.

 

És időnként bizony saját kezűleg kell pofán verni a tolvajt, hiába a rendőr feladata lenne az elszámoltatás. És ha a Klik szarik a feladatára, akkor meg kell csinálni sk., aztán benyújtani a számlát, és ha kell, perelni. Ez nem rabszolgamentalitás, éppen ellenkezőleg. A rabszolga pont leszarja, hogy beázik-e a gyereke tornaterme.

Előzmény: nünüke88 (675)
Aristide De la Bőzendorf Creative Commons License 2018.01.27 0 0 679

Mikor egyetemre jártam, napi 4 órát aludtam hat éven át (az első év a felvételire való felkészülés volt).

 

Magamnak választottam, nem is sírtam, sőt, élveztem. Aki akar valamit, az ne sírjon és ne sajnáltassa magát, hanem tanuljon!

Előzmény: nünüke88 (677)
Aristide De la Bőzendorf Creative Commons License 2018.01.27 0 0 678

Ezek járnak Che Guevara-pólóban meg vörös csillagos "partizan" feliratú pulóverben.

 

Az apuka meg közben jó eséllyel zsíros vállalkozó.

Előzmény: nünüke88 (674)
nünüke88 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 677

Mindig is téma, hogy a tinik nem bírják a kihívásokat. Hát, nem tudom. Egyetemen nem 45 percük lesz arra, hogy 2 vagy 3 kihúzott tételből kihozzák a maxot, és nem lesz kifogás, hogy rossz napjuk van éppen. Valamikor el kell kezdeni megszokni azt, hogy van némi nyomás. Ugyanez a korosztály régen már átesett a felnőtté válási rítusokon, és a közösség felelős tagja volt. Az jó, hogy ma már nincs így, hiszen tudományosan is igazolt, hogy ők még nem felnőttek azért, nem terhelhetők úgy...de valamikor el kell kezdeniük hozzászokni ahhoz, hogy az élet nem egy szivárvány-világ, ahol ők mindig középpontban lesznek, meg mindenki mindig őket igyekszik kiszolgálni, vagy akár csak mindig méltányosak lesznek velük. Egy 45 perces felvételinek nek kellene idegileg összeroppantani egy fiatalt.

Akkor már inkább az ciki, mikor általános alsóban van úgy egész napos oktatás, hogy emellett még viszi haza a házit, tanulnivalót...egy 10 év körüli kisgyereknek tényleg nem szabadna napi 8 órás munkaidőt+azon felüli kötelezettségeket a vállára pakolni még.

Előzmény: gitana19 (676)
gitana19 Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 676

Érdekes. Ha a gyerek nem képes még felmérni a cselekedete súlyát, ezért a tanár nem alkalmazhat testi fenyítést Aladárka ellen, akkor sem, ha Aladárka épp Benőke veséjét rúgja le, hanem a köcsög tanár állítson össze érdekesebb órát. De ha felvételiről van szó, akkor hopp, Aladárka

 

"szükséglete, képességei és fejlődése érdekében kellene NEKI (a gyereknek) iskolát választania – és nem az iskolának a saját szükségletei, férőhelye és programja szerint diákot."

Előzmény: nünüke88 (673)
nünüke88 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 675

Nem. Az államot tudod, azért tartjuk, mert feladatai vannak. Amennyiben azokat nekünk kell átvállalnunk, felesleges az állam. Remélem, érted, mire akarok kilyukadni. 

És ha egy közösségben valakik nem végzik a munkájukat, csak végső esetben szabad azt másnak átvállalnia, azzal együtt, hogy baromira elszámoltatja érte a feladatát nem ellátót. Jelen esetben az államot. Az a minimum, hogy az infrastruktúra és a középületek rendben legyenek, ha már egyszer ezért fizetjük őket. Ha nekünk kell csinálni, akkor nekik nem jár tőlünk egy garas sem.

Az általad elképzelt rendszer az lenne, hogy mindenki fogja be, csinálja meg a hatalom munkáját, ha az nem hajlandó, és persze ne is ágáljon a hatalom ellen. Rabszolgamentalitás. Talán ki lehetne már nőni.

Előzmény: Kapussy Ferenc (651)
nünüke88 Creative Commons License 2018.01.27 0 1 674

Az én ismeretségi körömben is az a jellemző, hogy a humán beállítottságú jó tanulók lettek a nagyon liberálisok. Most genderről meg ilyenekről írnak cikkeket, gimiben még töriversenyeket nyertek országos szinten. Volt, aki a Science Po-ra ment Franciaországban továbbtanulni, volt, aki az ELTE-re. Van, aki Afrikába ment önkénteskedni (ez becsülendő) van, aki forradalmian tüsire nyírta a haját, és panaszleveleket írogatott a mézesbödönökre tett régi, székely falvédőkről származó szövegek miatt, mondván, szexisták.

Én reál beállítottságú vagyok, és látom, hogy hol megy ez át már egyfajta túlérzékeny eszetlenségbe és manipulációba.

 

Előzmény: Halassy Egon (671)
nünüke88 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 673
reggelsanyi Creative Commons License 2018.01.26 0 0 672

Te inkább ne taníts nekik semmit...

Jobb úgy mindenkinek...

Tán a gyereked...

Neki tán van tudása is...

Előzmény: Törölt nick (659)
Halassy Egon Creative Commons License 2018.01.26 0 0 671

Az bukdácsoló ostoba és a stréber ostoba között azért van még pár fokozat.

 

A bukdácsoló ostobából többnyire kommunista lesz, a stréber törtetőből pedig szélsőliberális hőzöngő. Így a kettőből együtt valóban ki is jön a balliberális.

Előzmény: F1 Hierro (670)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.01.26 0 0 670

Milyen érdekes, egyszer azzal megy a libsik cseszegetése, hogy "stréberek", most meg, amikor diákok tüntettek, hirtelen ők lesznek azok, akik nem hajlandók tanulni.

Előzmény: Kapussy Ferenc (655)
Kapossy Tibor Creative Commons License 2018.01.26 0 0 669

Nekem legalább akkora bosszúság, hogy az ilyen tolóbá, vitóbá, mindenféle hátizsák-féle senkiháziakat újra és újra ki kell x-elni.

 

Ha rászólnál az ávós elvtársaidra, hogy csak fele annyiszor mószeroljanak be egy-egy karcosabb véleményem után, máris nem lenne szükségem ennyi nickre.

 

Előzmény: Bimara (668)
Bimara Creative Commons License 2018.01.26 0 0 668

Ugyan kivel lehetne téged összekeverni? De közben rájöttem ám, mire jó a sok név! Mert így hiába ikszel téged ki az ember, új néven újra és újra betolakszol.

Előzmény: Kapussy Ferenc (666)
Bimara Creative Commons License 2018.01.26 0 0 665

Hát úgy látom hiába tanultál annyit, mert az értő olvasás még mindig nem megy.

Előzmény: kinetikus (663)
kinetikus Creative Commons License 2018.01.26 0 0 663

Mert büdös nekik tanulni, vazze én a hivatásos vezetői engegélyemet szereztem meg a technikumi tanulmányaim mellett, nem utolsó tanulmányi eredménnyel.

Nem vonyítottam, hanem belehúztam.

Aki lusta majom, az ne takarózzon azzal, hogy magyar

Előzmény: Háti Zsák (644)
Bimara Creative Commons License 2018.01.26 0 0 662

Nálad ez valami betegség, hogy kétnaponta változtatod a nevedet? Ez annyira röhejes, és tök hiteltelenné tesz.

Nem gondolnám, hogy annyira ostoba vagy, hogy azt képzeld, ettől új fórumozónak látszódsz.

Ugyanaz a gyűlölködő alak vagy, aki délután voltál. Akinek mindenkit utálni kell, aki nem a hatalom híve.

Mindezt pedig annyira kontraproduktívan, hogy időnként elgondolkodok azon, hogy nem épp te vagy az, aki a jelenlegi hatalmat aláássa.

Előzmény: Kapussy Ferenc (655)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.26 0 0 661

Ezt írtam?

Hát nagyon nem tudsz olvasni. 

 

Előzmény: Kapussy Ferenc (655)
gitana19 Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 660

Na de a felesleges lózungok kigyomlálása hogyan egyeztethető össze a "több nőt a tankönyvekbe" - frázissal? Gyomláljuk kis Shakespeare-t, és helyette tanuljon a gyerek Mrs Shakespeare-ről?

Előzmény: Törölt nick (659)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.26 0 0 659

Megjött a kicsi troll:-))

 

Szóval liberális az, ha készségszinten megtanítjuk a gyereknek az alapokat felesleges lózungok nélkül, kicsit konzervatív módszerekkel?

 

 

Előzmény: reggelsanyi (656)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.26 0 0 658

Ezt ugye nem mondod komolyan?

Köszönöm, hogy a teljes generációmat leszólod.

Az egyetlen hibánk az volt, hogy még mindig fanatizálható a korosztályom, nem tanultunk 50 év kommunizmusából sem.

Az oktatás rendkívül jó volt, szigorú, porosz rendszer, de készségszintű tudást biztosítva annak, aki nem aludni járt be.

Problémás gyerekeket hoztak hozzám (mérnök vagyok, nemtanár), hogy segítsek nekik matekból. Lesz..-am a kötelező tananyagot, és kértem a szülőket is, hogy kicsit dőljenek hátra. Gimnázium második osztályánál az általános iskola negyedik osztályáig kellett visszamennem. A törtekig, hogy készségszintű legyen. Mert halmazelméletet tanítanak már akkor feleslegesen.  

Előzmény: CSOKból építő (650)
Bimara Creative Commons License 2018.01.26 0 0 657

Te nem tudsz olvasni? Leírta milyen hülyeségeket kell tudnia egy alsósnak. Ez nem felesleges lexikális tudás?

Az isten áldjon meg. Neked mikor kellett ekkora marhaságokat bebifláznod alsósként? 

Én már a hatvanas évek vége óta vagyok a közoktatásban. Először tanulóként, aztán tanítóként, most pedig mint tanár. És bizton állíthatom, hogy ennyi felesleges, a gyermekek életkorának nem megfelelő tananyagot még sohasem követeltek. És ezt teszik már az első-második osztályban, ahol pedig a lényeg az alapok elsajátítása lenne. Csakhogy épp arra nincs idő és mód. 

 

Aztán meg itt tiltakoztok, hogy á, dehogyis igaz, amit a holland újság állít arról, hogy a magyar felsősöknek nem megy az értő olvasás. A sok felesleges tudományosság helyett az iskolának a készségek fejlesztése lenne a dolga. Ha a készségek megvannak, akkor a gyerek később bármit meg tud tanulni. Ha viszont nincsenek meg az alapok, akkor hiába minden tudomány, mert a tizede sem marad meg. 

Előzmény: CSOKból építő (648)
reggelsanyi Creative Commons License 2018.01.26 0 0 656

Nem lett belőletek más...

...csak egy ócska liberális...

Előzmény: Törölt nick (653)
Kapussy Ferenc Creative Commons License 2018.01.26 0 0 655

És ötösért bizony tudni kell a tételt, a levezetését, a megfordítását, annak a levezetését és mindnek az alkalmazását is.

 

Úgy képzelitek, hogy az ötösért elég legyen bemenni az órára, és ott nem megverni a tanárt, mert az már csak négyes?

Előzmény: Törölt nick (653)
Kapussy Ferenc Creative Commons License 2018.01.26 0 0 654

Pontosan milyen intézkedésekkel tudnánk elérni, hogy ne hagyja el hőn szeretett hazáját a graffitiző liberális? Hogy aztán az új helyről harsogja, hogy ott bezzeg milyen nagy a tisztaság és a rend a mucsai Magyarországgal ellentétben?

Előzmény: Bimara (640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!