Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jancsi 1313 Creative Commons License 2024.04.06 0 0 184

B Mercinél javíttatott már valaki önindítót? Mibe fájt?

jancsi 1313 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 183

Egy zárcserével megoldottam.

Biztosan van aki rádiót cserélt a Mercijébem. Én is. Viszont ez miatt nem tudom az órámat beállítani, mert az a gyári rádió gombjaival volt lehetséges. Mit tehetek?

 

jancsi 1313 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 182

Szevasztok!  Tudna valaki segíséget nyujtani komoly problémám megoldására?  Bal hátsó ajtómat nem zárja le a központi ár. Záráskor nem megy olyan mélyen le mint a többi ajtónál és közzel is hiába nyomom le, nem marad lent. Mit tehetek? Kösz ha segítettek!

motyo59 Creative Commons License 2023.07.08 0 0 181

Sziasztok!

Mercedes A200cdi-hez keresek karbantartási útmutatót. Akár online is

zotya 1960 Creative Commons License 2023.06.09 0 0 180

Kedves Sorstársak!

Egy A 200 W 169 típusú mercihez szeretnék segítséget kérni.Állandóan forog a hűtőventillátora a hőfokjeladója úgy néz ki jó de állítólag van benne valahol egy relé ami

okozhatja ezta hibát.Sajnos nem találom ha valaki tudna az egész dologra valami okosat mondani megköszönném.

Üdvözlettel:Zotya

loorcsi Creative Commons License 2023.03.01 0 1 179

Üdv Látom még nem válaszolt senki, végülis sajnos nekem se, bár elég egyedi a problémám. Pár gondolatot ezért gondoltam írok. Nekünk- mármint a feleségemnek 1.8 diesel-je van. Szinte minden szerelő köpködi, mert vagy fogalma sincs hogyan kell hozzányúlni ha van valami vele, vagy amikor meghallja hogy "A" osztály akkor sírva menekül. Ennek ellenére az autóba kb 1,5 év alatt olyan 20 ezer kilométert tettünk, szóval elég keményen használjuk, de főleg autópályán. Nagyon jó fogyasztása van, kb 5.4 vegyesen. A tartós használatához képest szinte csak a kopó alkatrészekre kellett költeni, mint pl az ékszíj vagy a feszítő, de azt szerintem még most se csinálták meg jól, mert még mindig zörög, nyiszog kicsit. Talán majd egyszer....megadta magát a generátor, illetve az egyik fékmunkahenger állt be - gondolom a fékfolyadék elhanyagolt cseréje - miatt. Szóval ez mind  kopó dolog. Nincs olyan típusú meghibásodása - legalábbis nálunk nem jött elő, ami olyan egyedi lenne. Bár amit írtam feljebb ez a kommunikáció, hogy nem jelez vissza pár dolgot már a vásárlás óta rejtély. Az ajtók alja itt is odafigyelést igényel, érdemes friss faceliftes modellekből is odafigyelni erre. Az alkatrészek kilóra vannak hozzá csak meg kell találni "EGY" olyan embert, aki tud, akar és ért is foglalkozni vele, mert sok mindenért mindenki ki akarja szedni a motort belőle. Főleg ezért köpködik legtöbbet. Mi meg ezt viseljük, cserébe viszonylag sok extrát, komfortot, minőséget, biztonságot kapunk. Meg kell fontolni hogy ugyanennyiért japán vagy más "ingázós" autót akarjunk -e elismerem, kinek mi tetszik, miben érzi jól magát. Nálunk ezek voltak a szempontok.....Városba szerintem benzinest érdemes, a diesel hosszú távon - főleg városban - szétkormolja az egr szelepet benne. Amúgy a diselek láncosak, a benzines nem tudom most hirtelen. Hát ennyit tudok, mérlegelj sok sikert üdv! 

Előzmény: luigi micra (177)
loorcsi Creative Commons License 2023.02.21 0 0 178

üdv, hátha valaki olvassa és tudja is....

 

w169 es 2009-es az autó és amióta nálunk van sohasem jelzi vissza a műszerfal lcd pl ha kiéget valamelyik izzó. Bosszantó, mert sokszor nem is veszem észre. A sam modult már cseréltem és ugyancsak nem jelez semmit sem. A motor hibaüzeneteit pedig bedobja pl: kevés hűtőfolyadék stb. Már a barna vezetékeket is próbáltam megtisztogatni, ami a fémhez van csavarva, de semmi,

 

hát köszi a segítő hozzászólást. 

luigi micra Creative Commons License 2022.11.05 0 0 177

Üdv, új vagyok itt. A páromnak nagyon tetszik a merci:  A 200 tipusa, de akár az A190, A 180 is szóba jöhet, bár nem tudom pontosan mi a különbség. Gondolkodunk egy ilyen megvásárlásán. 2007-2008 körüli évjáratban gondolkodunk. Elöször csak informálodnék, milyen motorral érdemes venni, legtöbbet városban lenne használva, kedés autópálya. A motor szijas? láncos? Mik a tipus hibák, mire kell figyelni? Köszönöm :)

barbon1 Creative Commons License 2022.10.28 0 1 176

Célszerű lenne benzin nyomást mérni

Előzmény: Montal85 (174)
András952 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 175

Az enyém a140 ,nála várni kell a kattanásra,hogy feltöltődött a rendszer.                                             Első perctől nem műkődött a távirányítója- engem nem zavar .  Okosabb  tanácsot biztos fog tudni adni vki....

Előzmény: Montal85 (174)
Montal85 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 174

Sziasztok segítséget szeretnék kérni van egy 2007 évjáratú B150 benzin,

A probléma az lenne hogy első indítás alkalmával teker de nem indul 10x próbálom újra és pár alkalom után el indul utána semmi baja hibátlanul jön megy le állítom be indul vissza normálisan de ha mondjuk fél órát ált az autó akkor ismét ugyan az az eljárás ami első indításkor volt valami ötlet merre induljak hiba keresésben (a kulcs nyitás zárás távirányító nem működik nem tudom még aksi vagy más baja van e a kulccsal)tegnap került hozzám az autó köszönöm szépen 

barbon1 Creative Commons License 2022.03.04 0 1 173

6 fok alatt automatikusan indul,nincs külön kapcsolója.Segít,hogy a motor hamarabb elérje az üzemi hőmérsékletet.

Előzmény: skiss64 (172)
skiss64 Creative Commons License 2022.02.28 0 0 172

Tudja valaki, hogy az A-s dieselekben miért van egy plusz olajkájha is? Állófűtésnek jó lehetne, de ez akkor nem kapcsolható szerintem. Vagy tévedek?

cobra46 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 171


    

Sziasztok!

  

MB  Classe A. W168. 170CDi .  Gyártási év 2003 .    M.cod: 668. 70Kw/95Ps.

 

Van az autóhoz gyárilag távvezérlő, de hibás nem javitható.

 

Univerzalis központi távvezérlö beszerelése volna a feladat...

 

Kérdés- kérés: Milyen tipusú vezérlési móddal   lehetne megvezérelni a gyári központizárat???  Esetleg hely- kábelszin stb.?

 

Egy központi kapcsolási rajz is aranyat érne.., legalább a vezető ajtóról.

 

Minden segitséget nagyon köszönök

 

Üdv. C.

barbon1 Creative Commons License 2021.12.20 0 0 170

Igen,amiben van gyári GPS az a GPS rendszeridővel szinkronizál már,ha van benne lemez.Sajnos azokat nem lehet kézzel állítani.Amiben nincs azt menüből lehet.

Előzmény: gerencsertomi83 (169)
gerencsertomi83 Creative Commons License 2021.12.20 0 0 169

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy W169, 2007-es évjáratú A150, aminek az idő óráját a műszerfalon nem tudom sehogy beállítani. Amiket néztem videókat, azok alapján is próbáltam már, de nekem a menüben nincs olyan rész, ahol az időt be tudnám állítani. Köszönöm szépen előre is a segítséget mindenkinek.

Nico888 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 168

köszönöm

Előzmény: barbon1 (167)
barbon1 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 167

Elvileg ki tudod cserélni,ha nincs beleégve.Nem kell tanítani

Előzmény: Nico888 (166)
Nico888 Creative Commons License 2021.12.08 0 0 166

Köszi.

Ez főleg mikor meleg akkor füstöl,de remégés az mindig.

( Még nincs nálam a gép ,de gyertyacserével kezdem kezdem )

Ha nagynyomasut vagy befecskendezőt kell cseréln azt meg tudom oldani célszerszám nélkül B180 nál? Illetve kell e tanítani az új befecsk. vagy szivattyut ha az lesz cserés?

Előzmény: barbon1 (165)
barbon1 Creative Commons License 2021.12.08 0 0 165

A gyertyákat mindenképp cseréld ki.Az okozhat füstölést és egyenetlen alapjáratot hidegen.Aztán meglátod,hogy változott-e.

Előzmény: Nico888 (164)
Nico888 Creative Commons License 2021.12.06 0 0 164

Sziasztok,

Tud esetleg valaki segíteni ?

2005 ös  MB245 ,B180 cdi 274ekm sárga motorlámpa világit, motor alapjáraton hullámzik,dadog mikor bemelegszik füstöl( szürkés,fekete ) menet közben alacsony fordulat közelébe szintén fulladozni akar( mint amikor 1,2 henger kimarad) eltárolt hiba csak 2 izzitógyertya hiba(nyitott áramkör 1,3 henger ). Valakinek ötlet vagy tapasztalat? Előre is köszönöm

Savage57000 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 163

Én Csak most kapcsolódtam, de van egy érdekes tapasztalatom a leírt hibához. A kuplung pedál és a nyomórudat egy gyenge 8 mm műanyag rúd köti össze. Az enyémen félig be volt maródva. kicseréltem fém csapszegre és megszünt a pedál bragadási probléma.

Előzmény: w168 1.6 (129)
Savage57000 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 162

Üdv ! Kérdezném, hogy minden w168 A170 cdi -ben van üzemanyag szivattyú az üza tartályban? Mert az enyémben nincs szivattyú relé és biztosíték sincs. Bár a vele kapott biztosíték leíráson szerepel.

Kösz a válaszokat.

 

barbon1 Creative Commons License 2021.11.27 0 0 161

Azért,ha van rá lehetőséget egy másik órát célszerű lenne belepróbálni.

Előzmény: jano1018 (160)
jano1018 Creative Commons License 2021.11.26 0 0 160

Sziasztok.

Ért valaki a w168 mercedes-hez.

A hiba jelenség hogy totál nincs index,nem reagál a vészvillogóra sem, de a vészvillogó viszont világít áramot kap ,de az index(ek) nem Minden más működik.

Valakinek valami ötlet??

Sajnos nincs neki külön biztosíték ,sem relé.

Köszönöm.

Kilométer órát mondták hogy az vezérli ,de be lett vizsgáltatva, szóval az is jó.

 

András952 Creative Commons License 2021.07.27 0 0 159

Köszi szépen , remélem ennyivel megúsztam .

Előzmény: barbon1 (158)
barbon1 Creative Commons License 2021.07.26 0 1 158

A pillangószelep tisztításhoz teljesen felesleges volt levenni az akku sarut. Próbáld meg a kormányszög kalibrálást.Ha nincs géped akkor marad a hagyományos módszer.

Kormány középállásban,gyújtás rá és tekerd ki egyik végpontba a kormánykereket,pár másodperc után a másik végállásba és szintén pár másodperc után kormánykerék középre. Gyújtás le,újraindítás után ki kell aludni a hibalámpának,ha más gondja nincs.

Előzmény: András952 (157)
András952 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 157

A 140 w168  99-es . Pillangószelep tisztítás-nem volt annyira vészesen koszos , koksz nem volt . Viszont tisztítás után megszünt az alkalmankénti motorleállás , kereszteződésben , lámpánál .  Munka végeztével negatív saru vissza- nagy hangos szikra , azután próba 5-10 perc után már nem világít a két sárga visszajelző sem< ESP - ABS .  Amúgy minden sarulevétel - viszatétel után nehzen tünt el az a két visszajelző . Másnap jött a meglepetés ,rövid utak voltak és megint világít a két égő majd egy kis idő után elalszik . Tegnap 20 km út megtétele után , 1 óra elteltével indulás, ismét világít -azóta egyfolytában..............            Járt már így vki , esetleg tanács...       Üdv

barbon1 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 156

Inkább valami vezeték kidörzsölődés,esetleg,valamelyik ajtózár pl.a vezető oldali

Előzmény: Dydand (155)
Dydand Creative Commons License 2021.07.22 0 0 155

Sziasztok! A140, 2000-es. Menet közben feljönnek az ajtózárak és kigyullad a belső világítás, amikor pl. körforgalomban balra megyek. Miután kij9v9k a k9rforgalomból (jobbra ugye) akkor visszazáródnak és elalszik a belső világítás. Biztosíték lesz vagy valami más gond? Nappal nem zavaró (annyira....), de sötétben baromi bosszantó tud lenni :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!