Keresés

Részletes keresés

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.11.02 -2 1 219

Szerintem random fázishibák elhelyezése a zenében pont hogy baromira fárasztóvá tenné...

 

Amúgy meg ha EQ nélkül fárasztó, akkor ne hallgasd.

;)

Előzmény: 12 voltos (216)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.11.02 -2 0 218

de mi változtatná az EQ potmétereket? ember? előre felveszi a számhoz? vagy dinamikus eq, jelerősséggel lehet vezérelni? vagy mi?

Előzmény: 12 voltos (216)
AudiJo Creative Commons License 2021.11.02 -1 1 217

Mit akarsz Te csinálni? És legfőképp: miért?

AJ

Előzmény: 12 voltos (216)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.02 -2 0 216

létezik-e olyan szoftver vagy hardver, amivel olyat lehetne csinálni hogy "animálni" az EQ potmétereket. tehát hogy egy KICSIT fel-le változtatni zenehallgatás közben, külön-külön a potikat.

 

érdekes lenne így zenét hallgatni, szerintem kevésbé lenne a fülnek fárasztó. természetesen csak kis változásokra gondolok.

bumeráng77 Creative Commons License 2021.07.03 -2 0 209

DEQ830... jó is ez

Előzmény: Mono SE (204)
bumeráng77 Creative Commons License 2021.07.03 -2 0 208

Én nem is használom :)

 

Előzmény: gabocza1 (202)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.07.03 -3 1 205

Dettó ugyanilyen Alesis equalizerem van.

Előzmény: Mono SE (204)
Mono SE Creative Commons License 2021.07.03 -4 0 204

"Saccolónak jó talán."

 

De hát egy jó hangosító sem csinál mást, mint "megsaccolja", hogy az előtte lévő kismillió potigombnak hogyan kell állni ahhoz, hogy a helyszínen promt kikevert hangkép minél pontosabban megfeleljen a sokéves tapasztalalta során kikristályosodott ízlésének, azaz a fejében élő, zenéről alkotott mintának...

 

Életem egyik legjobb célra elköltött 100 ezer forintja volt az Alesis zseniális félprofi szerkezetének megvásárlása, amikor még általam tök ismeretlen zenekarok különböző helyszíneken való mobil hangosításával foglalkoztam.

 

A DEQ830 digitális EQ minimális helyet, 1 U magasságot foglalva a rackben 8 független csatorna hangszínelését tudta elvégezni és eltárolni, egyszerre mutatta a csatornák szintjét is, illetve bármelyik csatornán menet közben lehetett az előre programozott karakterisztikákat váltani, és ugyanakkor a be-, vagy kimenetek jelét, a beállított és ledekkel kirajzolt karakterisztikákat átváltva spektrumanalizátorként ellenőrizni.

 

 

 

 

Soha ilyen kurva gyorsan nem lehetett bemikrofonozni, kikeverni és megszólaltani bármilyen ismeretlen zenekart, mint ennek a cuccnak a használatával, pedig csak a ritmusszekció mikrofonjaiból 5 db volt rádugva (tam1-3, lábgép, lábcin) egy 8 csatornás mikrofonelőerősítőn + 4 csatornás multigate-en keresztül. A láb és a tamok a leggerjedékenyebb cuccok az egész zenekarban, és ezek hangzásra is a legproblémásabbak a különböző árfekvésű dobszerkókban.

 

A 2 ezres évek elején még szinte mindenki analóg cuccokat használt a mobil hangosításnál, de nekem előre be voltak programozva, azaz egymáshoz képest hangzásra is eltolva és így EQ-zva a mikrofonparkomhoz igazítva - mintegy az ideális zenekari hangképbe beágyazva - a számomra ismeretlen hangú ütőhangszerek. Már a beállás első percében 80-90 %-ban beletrafáltam valamelyik előre programozott EQ állással a tam-láb-csinn szekcióba, bármilyen ócska löttyedt dobcucc volt a színpadon... Azonnal szárnyakat adtam a többi zenésznek is, mikor meghallották a saját dobosukat megszólalni a beállásnál;)))

 

Az  Alesis 7-8 csatornáján át volt tolva a PA-ra menő sound is, ahol még finoman lehetett ellenőrizni és korrigálni bármelyik csatorna analizált hangképét is teljes frekitartományban akár a bejövő, akár a kimenő ágban. Ennek a kütyünek a gyártását és forgalmazását a digitechnika elterjedése, illetve a 24/96 felbontás korlátai miatt hagyta abba az Alesis 2010 tájékán. Baromi könnyű volt szinte az eredeti árán eladni, annyira rácuppantak a k5sög hifisták is, bár volt egy olcsóbb, 2 csatornás változata is. Még mindig nedves lesz a bugyim, mikor meglátom a cuccot működés közben;ĐĐĐ

 

>>> https://youtu.be/UkFQbRRt-hE

 

Előzmény: bumeráng77 (198)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.07.03 -3 1 203

Az meg már csak hab a tortán, hogy a stúdiókban használatos profi equalizerek és a kommersz hifis EQ-k között is van ám eltérés tudásban is (nem kicsi). Mondjuk én ismertem olyan fazont is, akinek volt a rendszerében EQ, de konkrétan nem equalizált a gép, csak a spektrum analizátor villogott rajta. Nem értem, hogy zenehallgatás közben miért kell a hangképet látni. Bazári villogó. 

 

Előzmény: bumeráng77 (201)
gabocza1 Creative Commons License 2021.07.03 -3 1 202

"megpróbálsz kiegyengetni" Aztán a végén mindig egy jó nagy katyvasz lesz belőle! Az ilyen szarokat jó messzire el kell kerülni...

 

Előzmény: bumeráng77 (201)
bumeráng77 Creative Commons License 2021.07.03 -2 0 201

Egy stúdióban, koncerthelyszínen (hangcucc beállításához) van értelme a spektrumanalizátornak...elvégre ott, akkor készül valami, ami vagy hanghordozón jelenik meg, vagy élő adásba kerül...vagy közönség számára kell, hogy korrekt hangélményt nyújtson.

Otthon Te már 'konzervanyagot' hallgatsz...legyen az kép / hanghordozóról, rádióból...a jelforrásodból a hangláncod végéig eljutó jelfolyamot ily módon vizualizálni lehet 'látványos', de haszna semmi. Ha meg a szobád akusztikai adottságaihoz szeretnéd belőni a hangláncod, akkor ahhoz meg nem ilyen 'saccoló' kell (mint ahogy stúdiókban, koncerthelyszínen sem ilyeneket használnak). Továbbá kellene mérőmikrofon is, hisz Te ilyenkor nem a vezetéken kolbászoló hangfrekis jelet akarod nézegetni, hanem arra vagy kíváncsi, hogy egy mérőjel és a mért jel között a szobád milyen eltérést produkál, amit aztán megpróbálsz kiegyengetni.

Előzmény: XNC (200)
XNC Creative Commons License 2021.07.03 -5 1 200

Nem hát ennek így annyi értelme van, hogy ha már van 1 jó EQ-d, akkor nem kell kidobnod csak azért, mert spektrumanalizátort is akarsz hozzá.

 

Aztán hogy mi haszna, azon tényleg lehet vitatkozni.

 

Én egyszer megcsináltam a számítógépemmel, hogy minden hülyeséget segédprogramokkal kijelzett a képernyőn.

(CPU terheltség és egyéb marhaságok)

Jó móka volt. Azon kívűl, hogy látványos és nem sok haszna, el lehet vele szórakozni.

Előzmény: LézerPulyka (193)
Mono SE Creative Commons License 2021.06.30 -6 0 199

"Általában ez utóbbihoz lehet kötni az EQ-t."

 

Nem mondod!!? Tudod, direkt azért építenek külön elő- és végfokot, hogy oda be lehessen kötni az eq-t.;)

Előzmény: XNC (196)
bumeráng77 Creative Commons License 2021.06.30 -3 1 198

Én a grafikus EQ ketyerékbe épített 'spektrumanalizátor' -ként való aposztrofálásával nem értek egyet :)

Saccolónak jó talán.

XNC Creative Commons License 2021.06.30 -6 2 197

A kommersz készülékek felsőbb kategóriájában is szokott lenni ilyen analizátor.

Előzmény: Őszinte Ököl (194)
XNC Creative Commons License 2021.06.30 -6 2 196

Azt miért? Erősítőben is van integrált erősítő, meg olyan is, ahol külön van az előerősítő és a végfok.

Általában ez utóbbihoz lehet kötni az EQ-t.

Előzmény: LézerPulyka (193)
_percy_ Creative Commons License 2021.06.29 -3 0 195

Neked mániád lett a moderációs szabályok folyamatos megszegése, majd magy pofával kiabálás hogy milyen kegyetlen az élet hogy a modik valóban tisztességesen teszik a dolgukat a szabályzat szerint! Ugye????

Előzmény: __RCA__ (186)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.06.29 -4 4 194

Elmondjam, hogy mik ezek? Lóf@sz karikára vágva.... az pedig már szalámi. 

 

Az ilyen real-time spektrum analizátoroknak maximum a stúdiókban (és egyéb hanglaborokban) van némi létjogosultságuk, de igazából már egy átlagos full alap oszcilloszkóppal is lehet valós időben spektrum analizálni. 

 

Otthoni zenehallgatáshoz abszolút nem kellenek ilyen dolgok, equalizer sem, nem hogy még külön(!) spektrum analizátor.

Előzmény: LézerPulyka (193)
LézerPulyka Creative Commons License 2021.06.29 -4 2 193

Az még hagyján, hogy egyes grafikus eq-ukban voltak spektrum analizátorok. No de az már tényleg durva, amikor külön készülék a spektrum analizátor. :/

https://www.youtube.com/watch?v=1jvaAFSC4Ak

https://www.youtube.com/watch?v=mEYNOFkgcCw&t=115s

https://www.youtube.com/watch?v=ieJ1K50oXg4

 

 

btamas70 Creative Commons License 2021.06.29 -2 0 192

"Mindamellett őrnagy voltam"

 

El teccett téveszteni a házszámot!! Ez itt nem a dobozoló szakkör.

https://www.youtube.com/watch?v=meaiXtXim5E

 

Előzmény: __RCA__ (188)
Mono SE Creative Commons License 2021.06.28 -5 1 191

az igazság nekeed is rendelkezésre áll, csak szaporán, szaporán lúzerke! ;)::: 

Előzmény: XNC (190)
XNC Creative Commons License 2021.06.28 -3 1 190

Na ebben sok  igazság volt.

Előzmény: __RCA__ (188)
Mono SE Creative Commons License 2021.06.28 -5 2 189

nesze, ha kevés a nyalnivaló, de egyszerre csináld ám az összes nikkeddel, faxkalap!;))

 

 

 

Előzmény: __RCA__ (188)
__RCA__ Creative Commons License 2021.06.28 -2 3 188

Köszönöm kedvességét, de valahogy a fórumra tartozna a nagy szakmaisága.....

 

Moderációra nem számíthatunk, mivel normálisan nem végzik a dolgukat.

 

Mindamellett őrnagy voltam, utána ales, tehát a, mit is írt : "ide dughatod be a szakmaiságod, a nyelveddel együtt, ostoba tizedeske"

Egyik sem nyert !

Tetszik tudni bunkókkal tele a világ, sajnos Ön is oda tartozik. Akármennyire próbálja játszani az okost ! 

Hogy is monták mások ? -> beszopta (!), de mocskosul be (!), mert halovány fingja - halovány fogalma sincs a kérdések érdemi válaszáról. 

 

Na faszikám, ezze legyen mocskosul büszke !!!!! MEGÉRDEMLI...

Előzmény: Mono SE (187)
Mono SE Creative Commons License 2021.06.28 -5 1 187

ide dughatod be a szakmaiságod, a nyelveddel együtt, ostoba tizedeske, mielőtt törölteted magad: 

Előzmény: __RCA__ (186)
__RCA__ Creative Commons License 2021.06.28 -2 2 186

Tájékoztatom a "177" -hszem volt -> erre :"Előzmény: _percy_ (154)"

 

Hamár a csoda vatykos percy nem tudott rá válaszolni, akkor Ön előtt a lehetőség, tessék :

 

Szó szerinti idézet, módosítás nélküli :

 

"

Akkor viszont ha ennyire toppon van hagy kérdezzük itt a fórumon az EQ-al kapcsolatosan ! :

 

- Hogy is mérjük ki az eq-kat, mi is kell hozzá ?

- Milyen műszerek és berendezések kellenek a vizsgálathoz ?

- Hamár nekiálltunk mérni, hogy is kivitelezzük a mérést ?

- Ha van 2-3-4 EQ-nk, hogy mi alapján állapítjuk meg, melyik a legideálisabb ?

- Mérések során mit - milyen táblázatot állítunk ki, a jegyzőkönyv kiegészítése ként ?

 

Ezek mind - mind szakmai kérdések, várom válaszát !!!!"

 

Így akkor Ön előtt a lehetőség, hogy megválaszolja a feltett kérdéseket.....GRATULÁLOK !

 

Jól befutott a csabdába, de így járt !

 

2- db lehetősége adódott :

 

-1., törölteti és mivel lementett -> élete végéig az orra alá fogom dörgölni....

-2., válaszol a feltett kérdésekre.....

 

XAR ÜGY MI ? Én is úgy látom ĐĐĐĐĐ

Előzmény: Mono SE (185)
Mono SE Creative Commons License 2021.06.28 -4 1 185

 mit tetszik méricskélni egy eq-n, idiótka elftárs? takarodj vissza a tieid közé, itt méricskélhecc a botfüleddel > https://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/amplifiers/lyngdorf-millennium-mk-iv-594878/review

Előzmény: __BNC__ (184)
__BNC__ Creative Commons License 2021.06.28 -2 2 184

Ez most tényleg komoly ? 3 vatykos arról akar meggyőzni másokat, hogy egy teljesítményerősítőbe szerelt EQ-milyen jó is lenne, mindezt úgy, hogy életükben nem látták, nem is mértés és nem is használták.

Mono SE Creative Commons License 2021.06.28 -4 0 183

De ez a Lyng teljesen más, mint az analóg korrekciók. Ennek a Lyngdorfnak volt valami köze ahhoz a valamelyik békebeli hifisón kiállított színtiszta digitális erősítőhöz, amit még én is hallottam valamelyik szállodai szobában, (ráadásul tetszett is!;) Itt már nincsenek analóg jelek, aszem ebben a kis Lyngdorf TDAI 1120 ládikóban is pl a phono bemenet jelét azonnal digitalizálják (micsoda szentségtörés!!!;)), aztán a kütyü végig digitálisa műxik, és csak a kimeneten alakítják vissza analóggá... Ettől halálpontos minden korrekciója a a gépnek. Megtaláltam közben a digivégfokot, persze azt nemtom, hogy ez vagy ennek az őse volt a bpesti són kirakva...

 

>>> https://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/amplifiers/lyngdorf-millennium-mk-iv-594878/review

Előzmény: tibtiborkaba_new (182)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.06.28 -4 0 182

Ilyen az analóg világban is volt. A spektrum tetején lévő equalizerekhez volt mérőmikrofon, amivel a szobának megfelelő korrekciót rendesen be lehetett állítani, és nem csak fülre, de külön is voltak eszközök, pl a Technics SH-8000. Persze ez csak a frekvenciamenetre igaz, a fázisviszonyok bolsevista trükk...

 

Amúgy már pár évvel ezelőtt is több gyártó mutatott hasonló DSP funkcionalitást hifisón... 

Előzmény: Mono SE (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!