Keresés

Részletes keresés

kroni1 Creative Commons License 2023.06.18 0 0 1378

Köszi! Közben jó hír, h ugy néz ki gariban kapok egy ujat! Elvileg 1 év volna rá de sikerült most elinditani a kereskedőnek akitöl vettem a folyamatot, h így 2.5 év után kapjak egy masikat. Cellazárlatos lett az akksi, amiatt nem lehetett teljesen feltölteni.

Előzmény: ebiker (1377)
ebiker Creative Commons License 2023.06.09 0 0 1377

Ezt jobb lenne az Elektromos kerékpár topic-ba átmásolni, ott vannak jó szakemberek.

Előzmény: kroni1 (1376)
kroni1 Creative Commons License 2023.05.31 0 0 1376

Sziasztok!

 

Van egy Dema E-lliot tour bringám Bafang M300 motorral, amelyet már 3 éve használok napi szinten teljes elégedettséggel, olyan havi kb. 5-600km-t teszek bele mióta megvan. Az akksijára igyekeztem vigyázni, nem meritem sose 20% alá, és csak 85-90% körülig szoktam tölteni. Az utóbbi időben azonban azt vettem észre, hogy ha teljesen fel szeretném tölteni, akkor sem megy el teljes töltöttségig, volt párszor hogy felment még kb. 85-95%-ig, de mostanában az utolsó töltéseknél már csak 73, 72 majd 68%-ig töltötte fel, és nem tölt tovább a gyári 2A-essel. Azt irja a computer h 134 töltési ciklus van benne, 36V-os rendszerű, és szinte minden cellánál megvan a 41-42V körüli érték mikor eléri azt ahol kikapcsol (jelenleg ez ugye maximum 68%).

 

A teljes ~16Ah helyett most csak 11Ah-t ír teljes kapacitásra. Elég rohamosan, most szinte a semmiből történt, h 6-7 töltés alatt leromlott idáig. Mondjuk ha nem romlana tovább akkor megtartom tartaléknak felujitás helyett, mert az összes cella cseréje majdnem annyi mint egy uj aksi..

Igazából megszolgálta már bőven az árát, de szomorú vagyok kicsit mert vigyáztam rá, és a 134 ciklust sem tartom soknak. Mi az ami elkezdte megadni magát? Gondolom egy-két cella zárlatos lett benne? Életben tudom valamivel tartani esetleg? 

Lassujármü Creative Commons License 2023.01.04 0 0 1375

Köszönöm, szuper.

Ezt kerestem.

(Nem is tudom, miért nem csináltam meg ezt én is!)

Előzmény: vjano (1374)
vjano Creative Commons License 2023.01.04 0 0 1374

A keresőbe beírtam angolul, remélem segít a megértésben.

Előzmény: Lassujármü (1373)
Lassujármü Creative Commons License 2023.01.04 0 0 1373

Sziasztok!

 

November óta van egy pedelec bringám (Romet Gazele),

jobb időkben már mentem vele mintegy 50 km-t.

Remek kis gép, hátsó motoros, pedálszenzoros (garis, támogatott).

Nagyon érdekelne a vezérlés elmélete, (Pv diagram, nyomatékszabályzás, stb.)

de sajnos nem találok a neten csak kereskedelmi, meg vásárlói szintű technikai

leírásokat.

 

Tudtok esetleg olyan honlapot, könyvet, vagy egyéb forrást, ami kisegítene?

Nem bütykölni akarom, hanem érteni, és úgy használni.

 

Köszi előre is!

sefotos Creative Commons License 2022.09.08 0 0 1372
Előzmény: zotac (1371)
zotac Creative Commons License 2022.07.24 0 0 1371

Transalpina panoráma út Románia 2015

Előzmény: Maketheworldabetterplace (1369)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.12 0 0 1370

A 8k még több számítás lesz. Ki kell számolnia az adatokat, majd megjelenítenie a képet. Ehez gyors hatdver és jó program is kell(ene).

Előzmény: geegee_ (1365)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.07.12 0 0 1369

Szép táj. Hol található?

Előzmény: zotac (1363)
zotac Creative Commons License 2021.06.02 0 0 1368

Volt ilyen kerékpárom, első agymotoros, egy alkalommal megállt a motor működése, én is ezen alkatrész

hibájára gondoltam. Holland fórumokon keresgélve a következőket olvastam, a szenzor kis mértékű torziós elmozdulást érzékel a vázon, jelez a komputerének, hogy hajtva van a pedál. Végül a motor szétszerelését követően, egy belső szenzoron volt kis fém por, ez okozta a rásegítés hiányát.

Sajnos szerviz háttér nincs az országban, akkut sem mertem vásárolni hozzá mert megbiztattak, hogy csak Hollandiában gyári szoftverrel tudják engedélyezni hogy működjen is vele a bicaj.

Szóval eljárt felette az idő, kb 10 e km azért lefutott, a Gazelle is áttért a Bosch rendszerre feladva egyedi megoldásait.

Előzmény: cb two fifty (1367)
cb two fifty Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1367

 

Előzőhöz a kép lemaradt.

 

 

cb two fifty Creative Commons License 2021.06.01 0 0 1366

Hi Mindenki!

Lenti képen lévő szenzor hogy működik? 

Úgy látszik a láncfeszítő másik vége mozog előtte.

A működése érdekelne, valamint mit figyel, hogy kell állítani, tesztelni?

Gazelle orange innergy

Köszönöm a válaszokat előre is!

 

geegee_ Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1365

Nekem a négyká tartalom (Jutubos videók) akadva megy csak a gépemen.Mikor vettem kábé 4 éve, nem volt azért egy tetű lassú gép (12 magos AMD professzor, 8GB Ram, stb.), bár igaz, játékgépnek sem nevezhető (asszem csak kétgigás a videókarcsi), de hát na.És mégis szaggat rajta a 4K.Meg a monitor is csak 1920 x 1080, azon ha megfeszülök se fog megjelenni a négyszer akkora pixelmennyiség.Meg egyébként is nekem bőven szép egy igazi fullhádés film, és a fájlok mérete is még épp hogy kezelhető így.Nincs sok kedvem 8-10-15 gigás klipekkel vesződni, tárolni, szerkeszteni.De elfogadom, ha másnak más a véleménye, illetve eltérőek a lehetőségei.
A kamera Sony HDR-AS15, Steady funkció van a menüben, be is van kapcsolva, de sehol nincs benne halszem csökkentés, most néztem.Esetleg a látószög, de ott is csak 120 fokra van állítva.
Mindegy, kap még valszeg egy vagy két esélyt de csakis ház nélkül, (kicsit majd kendácsolni kell), mert a telefont elég macerás felrögzíteni, bár még azt sem adtam fel teljesen.

Előzmény: zotac (1363)
Matyi_67 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1364

A Bakonyban kimaxoltuk az „Aldi” Prophete kapacitását...
55 km, 966 m szint (10 °C napi átlaghőmérsékleten)
https://photos.app.goo.gl/39p4YfMh13FhwLCa7
https://www.strava.com/activities/5340344936

zotac Creative Commons License 2021.05.18 0 1 1363

A HD minőség is kielégítő hd tv-n, vagy monitoron megfelelő, a 4k azért jobb, mert a hd-hez képes kijelzőkön is több pixelt jelenít meg, nincs szükség 4k megjelenítőre.

A Sony kamerák nagyon jók (írd meg a típusát) bizonyos évjárattól, optikai stabilizálást kaptak, a tok lencse előtti része, ha nem nagyon karcos, nem befolyásolja a minőséget.

Valószínűsítem, hogy menüben állítható a halszem hatás kisimítása.

4-5 évvel ezelőtt még motoros időszakomban a képen látható mini HD gyufásdoboz méretű kamerával filmeztem

az is jó volt, nem volt stabilizáció, a motor stabil volt.

Előzmény: geegee_ (1362)
geegee_ Creative Commons License 2021.05.18 0 0 1362

Aham, köszönöm.Nekem mondjuk nincs semmilyen 4k-s eszközöm, ami meg tudná jeleníteni rendesen, de amúgy sem, hajszolom ezt a dolgot, elég nekem a fullhádé.Erről az Ozmó Akcióról :D olvastam már jókat, a legközelebbi majd ilyesmi lesz.Van egy ősöreg Sony akciókamerám, épp csak az a baja, hogy csakis tokban lehet állványra felcsavarozni, a tok meg csorbít a minőségen, szerintem.Meg elég görbék az egyenesek a felvételen, akármit csinálok vele.

Vágásra, szerkesztésre mit használsz?

Előzmény: zotac (1361)
zotac Creative Commons License 2021.05.18 0 0 1361

Szia,

 

Igen, főleg a résztvevőknek maradandó élmény, a táj szépsége, maga a túra, gyorsítás lehetőségét adja a youtube, romló minőséggel.

A kamera DJI Osmo Action  4k- ban is jól stabilizál elektronikusan RockStedy- nek nevezett funkcióval, ekkor valamivel kisebb a látható képméret, (mint látható, elég így is + a halszem görbület is ki van véve).

A kép stabilitása leírások szerint azonos szinten van, vagy jobb mint a drágább GoPro új szériáké.

 

Próbáltam rövid videót készíteni a 26 GB. nyersanyagból 5,5 GB. körül maradt benne, ragaszkodtam a minőséghez, a már feltöltött, és megjelenített HD videón, a youtube még 10 órát dolgozott a 4k 3840x2160 felbontás megjelenítéséig, és még így is veszít a minőségéből pc-n lévő videóhoz képest.        Természetesen e minőséget csak TV. vagy monitor adja, telefon nem.

Vágás, szerkesztés, zene, kb. 3-4 óra, feltöltés 40 perc.

Szóval van vele munka, magam is sok videót nézek, érzem mögötte a munkát, gyengébb minőségű videó esetén is. nem gyorsítom, inkább tovább ugrom kicsit ahol unalmasnak tűnik.

 

Előzmény: geegee_ (1359)
geegee_ Creative Commons License 2021.05.18 0 0 1360

A bekapcsolva szó után kérdőjel lenne, csak lemaradt.

Előzmény: geegee_ (1359)
geegee_ Creative Commons License 2021.05.18 0 0 1359

Nagyon jó ez is, bravó.Van valami extra stabilizációja a kamerának, vagy csak a beépített van bekapcsolva.

Én az ilyesmi videókat kétszeres sebességgel szoktam nézni, (mert még úgyis  bőven látszódik a lényeg, és feleanyi ideig tart...),

de még így sem zavaró az imbolygás, bemozdulás.Szuper.

Milyen kamera, ha szabad kérdezni?GoPro-nak látszik, vagy valami klónjának...

Előzmény: zotac (1357)
geegee_ Creative Commons License 2021.05.18 0 0 1358

E-Ládacykel teszt a totalcaron:

 

https://totalcar.hu/magazin/ebike/2021/05/16/teszt_e-cargo_teherbicikli/

 

Nagyon klassz lehet, de az ára brutális, 1,7 millió forintért már egész jó autót is lehet kapni.Jó, hogy annak a

fenntartása költségesebb, de a használhatósága is nagyobb.Még ha harmad ennyi lenne, akkor se mondanám olcsónak.

Én, ha bringával akarnék cipekedni, biztos, hogy utánfutót próbálnék először,

házilag is összetákolható, de lehet készet is kapni, akár szintén gyerexállító kivitelben is.

Ráadásul lekapcsolható, kézzel talicskázható, külön szedve könnyebb, egyszerűbb vele bánni, legalább is 

ezt gondolnám elsőre.Viszont nem ilyen vagány, meg hátra nehezebb nézni, mint előre.

És valahogy a 250W-ot is erősen kevésnek érezném, ha komolyabb súlyt (70-80-100 kiló) kell cipelni vele emelkedőn is.

Dániában láttam ilyeneket, de ott a háromkerekűek voltak nagyrészben, ahol a láda két oldalán van a kerék,

akár kisebb méretben is, mint a hátsó.Valami középső csuklószerkezettel van megoldva a kormányzás.

Lehet, hogy azok nehezebben, rosszabbul kanyarodnak, viszont az esetleges m@rha nagy súllyal nem kell egyensúlyozni.

Na mindegy, jó azért, hogy vannak ilyenek is. :-)

zotac Creative Commons License 2021.05.13 0 0 1357

Május 9.-én, vasárnapi 88.3 Km.-es kör, Beregi tájakon.

videó

geegee_ Creative Commons License 2021.05.05 0 0 1356

Köszönöm a választ, nagyon szépek a képek.

Előzmény: zotac (1355)
zotac Creative Commons License 2021.05.04 0 0 1355

Üdv,

 

DJI mini 2-vel készült, küzdők vele, tanuló fázisban vagyok. A gömbpanorámát a gép elkészíti, mentve a dji fly alkalmazásból fel is tölthető ( pl. face-ra) sajnos az nem elég jó minőség, így egyenként javítom a 26 képből álló kompozíciót, majd a PanoramaStudio 3 pro programmal össze rakom, méretezem, mivel a face, és a google fotó, és google maps is max.6000x3000 pixel képet tud értelmezni max. 6 MB méretben, és még azt is meg kell adni, hogy töltse ki a gép felett lévő üres részt az ég színiével szóval nem egyszerű nekem, olvastam vannak gyorsabb online alkalmazások is dji fórumokban. Egy kép kicsit magasabbról.

 

Kép

Előzmény: geegee_ (1354)
geegee_ Creative Commons License 2021.05.04 0 0 1354

Üdv, milyen drónnal készült a kép?Gyönyörű.

A kész gömbpanorámát simán kezeli a google fotók mappa, vagy kell még valamit varázsolni?

Előzmény: zotac (1353)
zotac Creative Commons License 2021.04.25 0 1 1353

Jobb időre számítottam, itt keleten, csak rövid gurulás volt.

Távoli dombok már Ukrajna, kép

Matyi_67 Creative Commons License 2021.04.24 0 1 1352
daty55 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1351

Irigyellek, ez is szép kör volt!:-)

Előzmény: Matyi_67 (1350)
Matyi_67 Creative Commons License 2021.04.18 0 1 1350
zotac Creative Commons License 2021.04.17 0 0 1349

Köszönöm, most tanulgatom a légi fotózást,

látom a link előbb csak sík képed ad majd újra kattintani kell a 360 fokos nézethez,

de legalább rájöttem, igy lehet itt megosztani

Előzmény: sefotos (1348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!