Keresés

Részletes keresés

RegisztráltamTehátVagyok Creative Commons License 10 perce 0 0 3026

"Much learning does not teach understanding." (Heraclitus)

RegisztráltamTehátVagyok Creative Commons License 20 perce 0 0 3025

Galilei soha nem végzett ejtő kísérleteket a toronyban. Golyókat gurigatott különböző lejtőkön, le meg fel. Azt figyelte meg, hogy a lejtő szögétől függetlenül ugyanolyan magasságba gurul vissza a golyó. Majd pedig feltételezte, hogy sík terepen az elgurított golyó megtartja a sebességét. Ezzel felfedezte a tehetetlenséget.

OneStone pedig csak gondolatkísérletet végzett a zuhanó liftben. Álmodta az egészet, de a kísérletet soha nem végezte el.

Rettegtek egy precízen elvégzett ejtőkísérlettől?

Tessék tisztességesen elvégezni. A tudományban a kísérlet a döntő.

Előzmény: JimmyQ (3022)
RegisztráltamTehátVagyok Creative Commons License 30 perce 0 0 3024
Előzmény: őszszakál (3021)
RegisztráltamTehátVagyok Creative Commons License 30 perce 0 0 3023

Tegyük fel, hogy a 3 és a 4 prímszám.

Műholdas kísérlettel nagy pontossággal bebizonyítjuk a 3-ról, hogy az tényleg prímszám. Ezért a 4 is az.

Sőt, a brémai spanyol inkvizíció megtiltja, hogy a 4-es számot is boszorkány prímtesztnek vessék alá.

Előzmény: szaszg+++ (3020)
JimmyQ Creative Commons License 11 órája 0 0 3022

"Tudományos elismerést csak a szakmai érveim erejével szeretném elérni."

Ami egyáltalán nem sikerült, és már soha nem is fog. Ezen dühöngve kezdesz "zsidó Einstein"-ezni, "mitugrálsz"-nak nevezni, meg kétségbe vonni a tudományos eredményeit, elismertségét, s a Nobel-díja jogosságát.

Sekély e kéj.

Előzmény: szaszg+++ (3020)
őszszakál Creative Commons License 12 órája 0 0 3021

Szerinted mekkora veszteség érné a tudományt, ha elvégezné Gyula kísérletét? Az LHC meg a TOKAMAK együtt, annyi pénzt elköltött „hiába”, hogy ez a tétel fel se tűnne senkinek.

Előzmény: RegisztráltamTehátVagyok (3019)
szaszg+++ Creative Commons License 12 órája 0 0 3020

Tudományos elismerést csak a szakmai érveim erejével szeretném elérni.

Előzmény: JimmyQ (3017)
RegisztráltamTehátVagyok Creative Commons License 12 órája -1 0 3019

Egy kísérlet cáfolását csak egy másik kísérlet eredménye erösíti meg!

Pontosan erről van szó.

Nem lehet ex katedra kijelenteni, hogy a szabadesés azonos a körmozgással, és emiatt csak a műholdas kísérletet elvégezni. Mindkét kísérletet el kell végezni, nagy pontossággal. Az nem elegendő, hogy az Apolló űrhajósai leejtettek a Holdon egy tollpihét és egy kalapácsot nagyjából egy méter magasságból.

Előzmény: szaszg+++ (3006)
RegisztráltamTehátVagyok Creative Commons License 12 órája 0 0 3018

Tautológia:

Tegyük fel, hogy a körmozgás azonos a szabadeséssel, ezért a két jelenségét nem is kell kísérletileg ellenőrizni.

Előzmény: szaszg+++ (3007)
JimmyQ Creative Commons License 12 órája 0 0 3017

Én?

Te szerencsétlen!

Te mutattad meg, hogy ki vagy, ezzel az alávaló náci beszéddel.

Ezért undorodnak tőled a normális emberek.

Az "atomisztikus fizikád" miatt csak nevetnek.

Az örökösen gyűlölködő mocskos hangod miatt megvetnek.

Előzmény: szaszg+++ (3016)
szaszg+++ Creative Commons License 13 órája 0 0 3016

De igy legalább megmutattad ki vagy!

Előzmény: szaszg+++ (3014)
JimmyQ Creative Commons License 13 órája 0 0 3015

Ha nem volt rá szükség, akkor ugyan minek írtad le az undorító mondatot, ráadásul böszme nagy betűkkel?:
"De nem úgy, ahogyan azt a kis tudományos mitugrálsz, a német-zsidó származású Einstein csinálta."

Mármint ahogy a tudományos elismerést a Nobel-díjat szerezte. Amit szerinted

"Einsteinnek Bohr, és Bohrnak Einstein!" osztogatott.

És ezt a gyalázatos hazugságot se most adtad itt elő először.

Mert másod sincs, csak ez a beteges gyűlölködés, amit nap mint nap iderondítasz.

Előzmény: szaszg+++ (3014)
szaszg+++ Creative Commons License 14 órája 0 0 3014

Erre nem volt semmi szükség!

Előzmény: JimmyQ (3013)
JimmyQ Creative Commons License 18 órája -1 0 3013

No hát, csak kibújt a szög a zsákból!

Einstein valami német zsidó volna, veled szemben, aki bezzeg árja?

Egy fajtiszta magyar-árja, egy tősgyökeres náci.

Az igazi árja fizika bajnoka.

Aki megszabadítaná a fizikát a kis tudományos mitugrász zsidótól.

Évek dagonyázol itt, saját undorító szellemi mocskodban röfögve.

Előzmény: szaszg+++ (3012)
szaszg+++ Creative Commons License 20 órája -2 0 3012

De nem úgy, ahogyan azt a kis tudományos mitugrálsz, a német-zsidó származású Einstein csinálta.

Előzmény: szaszg+++ (3010)
szaszg+++ Creative Commons License 21 órája 0 0 3011

Evvel akár le is zárhatom az itteni diszkurzust!

Előzmény: szaszg+++ (3010)
szaszg+++ Creative Commons License 21 órája 0 0 3010

Tudományos elismerést csak a szakmai érveim erejével szeretném elérni.

Előzmény: szaszg+++ (3009)
szaszg+++ Creative Commons License 22 órája 0 0 3009

"Az elsö kutatási témám az volt, megmagyarázni, miböl áll az akkor ismert részecske-állatkert?"

Erre manapság 100%-osan meg  is tudok felelni https://atomsz.com/prognoses-of-composite-particles/

Tudom pl. hogy az atommagjaink csak háromféle stabil elemirészecskéböl, protonokból, elektronokból és pozitronokból állnak. Ezeknél csak a pozitronok száma még ismeretlen, de ab initió modell számításokkal ez is könnyen kiszámítható. A variációs elv, általam megadva, ismert.

Az ismert összetett részecskéknél ez valamivel egyszerübb, mert sok esetben a pozitronok számát ki is lehet találni. Így a neutrínóknál, a müonoknál, a pionoknál, a kaonoknál és a bárionoknál és mindegy hogy ezek stabilak vagy instabilak. A részecske-állatkert meg is van magyarázva.

Hogy aztán meddig fog ez ellen az akadémikus fizika védekezni, az az ö dolga!

Előzmény: szaszg+++ (2999)
szaszg+++ Creative Commons License 22 órája 0 0 3008

Brien Greene szuperhúr eleméletével és Leon Max Ledermann isteni részecskékjével szemben, ami nem más mint a tömeget adó Higgs részecske (a fizika nem tudja mi a tömeg), az én elemi gravitációs töltéseimre alapuló és c-vel terjedö gravitációs elméletemnek rengeteg kísérletekkel kitünöen ellenörithetö prognózisa van.

Elsönek említem meg a testek súlyos és tehetetlen tömege kiszámításait, amik visszavezethetök az elemi tömegekre mP és me, a részecskék kötési energájára. meg a kötött elemi részecskék számára. Egy adott részecskénél ezeket ismerjük is, mert a tehetetlen tömeget minden atomnál és összetett részecskéknél ismerjük is. Mivel az innen eredö súlyos és tehetetlen tömeg az anyagunknál 0.784%-kal eltér (a vasnál), ezt kitünöen lehet ejtökísérletekkel és különbözö anyagú probatestekkel és már 10-5-ös mérési pontossággal ellenörizni. És a 2004. június 21.-i ejtökísérlettel ezt ellenöriztem és Galilei UFF feltevését cáfoltam is.

Az atommagok és az összetett részecskék belsö szerkezete kiszámítására, meg egy variációselv áll a rendelkezésünkre ismert Lagrange multiplikátorokkal. Ki lehet tehát nem csak az atommagok szerkezetét számítani, hanem a hozzátartozó élettartamakat is! Ez nem csak teljesen új az egész fizikában, hanem arra is utal, hogy a kölcsönható mezök mind nem-konzervatív mezök és megtanítottam a fizikát, hogyan kell ezekkel a mezökkel dolgozni. www.atomsz.com

szaszg+++ Creative Commons License 1 napja 0 0 3007

Te bunkó construct, a testek eltérö nagyságú szabadesését már tizszer végig zongoráztuk, de te azóta sem tudtál elöállni új eredményekkel.

Előzmény: szaszg+++ (3006)
szaszg+++ Creative Commons License 1 napja 0 0 3006

Egy kísérlet cáfolását csak egy másik kísérlet eredménye erösíti meg! Ezt te bunkó nem tudod.

Az én ejtökísérletem kimutatta, hogy a testek eltérö nehézségi gyorsulással estek, még akkor is, ha te bunkó evvel nem értesz együtt.

Előzmény: construct (3005)
construct Creative Commons License 1 napja 0 0 3005

Azért nem engedélyezték a folytatást, mert az első kísérletet kókler módon csináltad.

Épp ez mutatja, hogy értéktelennek találták.

Előzmény: szaszg+++ (3004)
szaszg+++ Creative Commons License 1 napja 0 0 3004

Te bunkò, nem a tudmányos elismerés került annyi fáradtságomba, hanem az ejtökísérletem engedélyezése. Ez nem szabad kutatás !!!

Előzmény: construct (3003)
construct Creative Commons License 1 napja 0 0 3003

"Rengetem pénzembe került a bíróságon kezersztö+ül elérni, hogy a Brémei ejtötöronyba folytatni tudjam az ejtökísérleteimet, de nem sikerült."

Te már akkor félnótás voltál, ha úgy képzelted, hogy a tudományos elismerést ki lehet kényszeríteni valami bíróságon, jogászok és pénz segítségével.

Tudományos elismerést csak a szakmai érveid erejével szerezhettél volna.

Ám ebben megmérettél, és elégtelennek találtattál.

őszszakál Creative Commons License 1 napja 0 0 3002

Ha ez a saját véleményed, az annyit ér mint a víz gereblyézése. Ha tollba mondták, az meg a jellemedre vall. :(

Előzmény: jogértelmező (3000)
szaszg+++ Creative Commons License 1 napja 0 0 3001

Te soha nem tanultad meg és nem is tudod, hogy a tudományban nem a kutató személyes megítélése a mérvadó, hanem a munkássága mélysége és eredménye, a természet megfejtésével kapcsolatban.

Egy fizikus lehet egy bohóc is, mint a kis tudományos mitugrálsz, még sem jutott semmire (a saját reklámján kívül).

Előzmény: jogértelmező (3000)
jogértelmező Creative Commons License 1 napja 0 0 3000

Fizikusok veled nem állnak szóba, mert nem vagy beszámítható.

szaszg+++ Creative Commons License 1 napja 0 0 2999

Jogemésztö, én 1961 kezdtem el a német egytemeken tanulni a fizikát és részecskefizikusnak indultam. Én szerencsésebb helyzetben voltam, mint Einstein a zürichi szabadalmi irodában.

Röviddel a kezdésem elött mutatták ki a neutrínókat és az eltont a természetben. Az elsö kutatási témám az volt, megmagyarázni, miböl áll az akkor ismert részecske-állatkert? Megtanultam az SU3 szimmetriára alapuló kvarkelmétet és ki is mutattam, ennek az elméletnek nincs egy prognózisa sem, ami a természetben megtalálható lenne. Mi a fenéért vették át ezt az elméletet a fizikusok, és még Nobel-díjakat is osztogattak érte? Ezt nem értettem meg.

Már 1967 körül rájöttem, hogy a neutrínók azért létezhetnek, mert az elemi gravitációs töltéseknek kétféle elöjele lehet, mint az elemi elektromos töltéseknek.

Tovább kutattam. rájöttem, hogy az instabil fizikai rendszereket egy olyan variációs elvel lehet rögziteni, ami a stabil rendszereket is kiadja. Ezek az új  vaiációs elvet nyilvágosságra is hoztam a fizikai szakfolyó iratokban, öt cikkben. De hatodikat már 1976-ban nem fogadta el a Phys. Lett. Ez arról szólt, hogy az atomok fénykibocsátását meg lehet magyarázni az energia kvantálása nélkül. Ez kb a 2005-ben megjelet könyvem elö fejezete. E háta mögött az áll, hogy a Planck állandó h egy Lagrange multiplikátor. Evvel pesze a továbbiakban mellékelte a munkáimat az akadémikus fizika, mert Einstein alapelmélete ellen mertem szólni !!!

Továbbá b@szta a csörömet, hogy a részecsekfizikában egy büdös szó sem esik a gravitációról, mint kölcsönhatásról. De sajnos a részecskefizikában nem kaptam állást, elöször egy Max Planck intézetbe kerültem, ott fizikai kémiát csináltam. Majd leköteleztettem magam egy kutató gyógyszergyárba, hogy el tudjam tartani a családomat.

Ez idö alatt passzivan követtem a fizika fejlödését, de észervettem, hogy semmi lényesen újat nem tudtak a kutatók felfedezni.

2001-ben nyugdíjba vonultam és a pincémböl felkerültek az áltam korábban felfedezett dolgok. És én észre vettem, hogy a testek szabadesés nincs ejtökísérletekkel ellenörizve. És ezt én nagy mulasztásnak tartottam, még akkor is ha Einstein hitt az UFF-ben.

Sok huza-vonás után 2004. június, 21.-én elvégezhettem az elsö ejtökísérletemet, Li, Be, B, C, Al,Fe é Pb próbatestekkel egyetlen-egy ejtökísérletben. A kiértékelés azt mutatta a Li esett a leglassabben, után jött a C, majd a Pb. Ez a három lassabban estek mit az Al-ejtökapszula.  A mérési pontosságom 10-5 volt!!!! További ejtökísérletet is teveztem, amit kezdetben a DLR támogatott volna is, de a brémei gravitáció fizikusok Dittus és Lämmerzahl megtorpedózták. Rengetem pénzembe került a bíróságon kezersztö+ül elérni, hogy a Brémei ejtötöronyba folytatni tudjam az ejtökísérleteimet, de nem sikerült. Na ennyit a kutatási szabadségról.

A 2005-ben megjelent könyvem az atomisztikus fizikára alapul, amiben a gravitációt is elemi töltések okozzák, a stabil elemi részecskék, e,p, P és E második féle elemi töltése. Itt be van épitve a gravitáció is a részecskefizikába.

Tovább dolgoztam és meghatároztam az idöben fejlödö gravitációs mezöt, meg megfejettem az összes megfigyelt összetett részecske felépítését, ami megtalálhattok a www-atomsz.com honlapomon.

Olyan a fizikához semmit nemértö bunkókkal, mit te vagy jogemésztö, a nívóm alattinak tartom tovább foglalkozni.

Előzmény: szaszg+++ (2993)
őszszakál Creative Commons License 1 napja 0 0 2998

„Tehát nem tudsz olyan esetről, hogy a Föld gravitációja taszított volna valamit.

Az elméleted emiatt nem több puszta képzelgésnél. Tesztelhetetlen és igazolhatatlan állításokra épül.”

Gyula világosan elmondta, hogy külön csomósodik a proton-bázisú és külön az elton-bázisú anyag. Na, ezek taszítják egymást. De mivel csak egy típusú anyagból képződik egy galaxis, ennél fogva a különböző anyagtípusú galaxisok taszítják egymást. Igazolhatóan látható az univerzumban egymáshoz közeledő és távolodó galaxis.:)

Előzmény: jogértelmező (2977)
jogértelmező Creative Commons License 1 napja 0 0 2997

2944-től kezdve a 2947-ig. Javítás: a 2974-től kezdve a 2977-ig.

Előzmény: jogértelmező (2996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!