Keresés

Részletes keresés

Shangri-La Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1350

Borostás? :O Bajszos... :D 2019.07.11

Előzmény: Rendszer.hiba (1349)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2020.08.26 0 0 1349

Néha igen... :) 

A borostás-lámpafényes-árnyékos fura képre gondolsz? :)))

Előzmény: Shangri-La (1348)
Shangri-La Creative Commons License 2020.08.26 0 0 1348

Jé, most látom csak. :-) Azon a fotón te vagy? :DDD

Előzmény: Rendszer.hiba (1346)

Shangri-La Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1347

Eddig nem látok semmit, de most el kell mennem.

Előzmény: Rendszer.hiba (1346)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1346

Szia SLa! Légyszi a fészen igazold vissza az új accontomat... Megtörtént a (közel-távoli) névrokonod keresztelője, dobtam fel fotót róla... :))

Előzmény: Shangri-La (1344)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.24 0 0 1345

Nem, mert nincs lista. :-)

Előzmény: Zsúrbanshee (1343)
Shangri-La Creative Commons License 2020.08.24 0 0 1344

:DDD

Előzmény: Zsúrbanshee (1341)
Zsúrbanshee Creative Commons License 2020.08.24 0 1 1343

Ja, igazad van, összekevertem. :_D

Akkor helyesen: És figyi, Medve, nem húznád le a listádról? :D

Előzmény: Törölt nick (1342)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.23 0 1 1342

Ha a nyuszika lehúzza, azzal semmire nem mész, én a medve vagyok. :-D

Előzmény: Zsúrbanshee (1341)
Zsúrbanshee Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1341

Te, nyuszika, és Shangrit nem húzhatnád le a mínuszolólistádról? :_D

Előzmény: Törölt nick (1340)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1340

Én meg mindenkit lemínuszolok, tök pártatlanul, csak hogy zavart keltsek. :-P

Előzmény: Zsúrbanshee (1339)
Zsúrbanshee Creative Commons License 2020.08.15 -1 0 1339

Hát, aki benned is kivetnivalót talál, az fulladjon meg, emberismerete nulla. Én is ellenpluszollak. :)

Előzmény: Shangri-La (1336)
D. Tremens Creative Commons License 2020.08.15 -1 0 1338

Azota egy helota adott ra de ellensulyoztam egy plusszal. :)

D. Tremens Creative Commons License 2020.08.15 -1 0 1337

Erre pl. nem kaptal egy minuszt se. Ez is haladas. :)

Shangri-La Creative Commons License 2020.08.12 -2 4 1336

Azért nekem is megvannak a fix mínuszolóim. :D

Előzmény: Zsúrbanshee (1331)
alaptalan Creative Commons License 2020.08.12 -1 1 1335

Jelen!

ÉN vagyok az!

Előzmény: Törölt nick (1330)
Brewial Whore Creative Commons License 2020.08.11 0 0 1334

nem dos, hanem a kanadai homár

Zsúrbanshee Creative Commons License 2020.08.09 0 0 1332

A fillér-"rajongótábort" leszámítva.

Zsúrbanshee Creative Commons License 2020.08.09 0 0 1331

Szerintem Shangri-Lát meg Bunnyt mindenki szereti, nem? Meg Aurélt is csak dos piszkálja.

Előzmény: Törölt nick (1330)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.08 0 0 1330

Szerintem ott nincs senki, akit mindenki cukinak tart. :-)

Előzmény: Serial Slut (1329)
Serial Slut Creative Commons License 2020.08.07 -1 2 1329

Szerintem simán egy undorító patkány, ez egy embertípus. Gondolj a rusonyra, ő is ilyen, hogy amíg érdekében áll, pitizik meg cuki, igazi bűbáj, aztán mivel amúgy nyomorult, utál mindent és mindenkit, ezért ez kijön, amint biztonságban érzi magát, elérte a kitűzött célt. Nem hiszem, hogy az ilyen képes jól bánni a rá bízott beteggel, rajta is levezeti azt a feszkót, ami benne van. Az ilyesminek az oka tehát amolyan világfájdalom, szarul levés, az emiatt kialakult ócska jellem, mindenkit negatívan lát, mindenkiben csak a rosszat, mindenkibe bele akar kötni, mindenkire utálkozik. Ez nem fog változni, valami terápia kéne, ahol megoldja a lelki problémáit, de ahhoz fel kellene ismernie, hogy elviselhetetlen geciládává vált, az pedig nem fog megtörténni. Az ilyen egyedül marad, és még csak nem is elégtétel, hiszen tudod, hogy eleve azért ilyen, mert egy megkeseredett ember.

A helyedben én is keresnék másik helyet, ha nem tudsz megszabadulni tőle rövid időn belül, nem mutatja ki a foga fehérjét a család előtt, mert csak kicsinál idegileg, és amúgy sem lehet vele együtt dolgozni. Amúgy ez nekem is a halálom, amikor tudom valakiről, mekkora köcsög, de mindenki annyira cukinak látja. A femiben is van ilyen, én már a legelején megismertem az undok, rosszindulatú, kötözködős természetét, de más nem látja, mert velük nem csinálta, így hiába pofázok róla, én vagyok a szemét.

Előzmény: Clmyc! (1327)
Zsúrbanshee Creative Commons License 2020.08.06 0 1 1328

Elég furán erősíti meg a pozícióját. Nem hiszem, hogy nyeresége lenne ebből, egyszerűen nem jól kezeli a helyzetet. Lehet, hogy versengő személy, és muszáj neki lenyomnia a másikat, és ezért keresi a hibáidat. A másik opció, hogy nem akar hálás lenni neked, és addig provokált, amíg jól megsértődhetett. Mindkét esetben látványosan szard le, és tégy úgy, mintha mi sem történt volna. :) A sértődős nőkkel az a legjobb stratégia, ha nem számon kéred, hanem előtte megsértődsz te. ;P Mivel ez náluk szokványos játszma, teljesen kiakadnak, ha egyszer rájuk sértődik meg valaki, és iszonyat szarul érzik magukat tőle. (Lady Macchiavelli megnyilatkozott.)

Aki a barinője pasijára mászik, az egész biztosan belső bizonytalanságból csinálja, keres egy nőt, akire valamiért fel tud nézni, és fel is néz. És azzal, hogy elveszi a pasiját, megerősíti magában, hogy na-ugye-hogy-én-is-jó-nő-vagyok. Csak hát ott marad a halvány bizonytalanság. ;P Plusz a férfit elhagyja, mert nem kellett neki, csak egy eszköz volt, amint elvette a csajától, felesleges lett.

Előzmény: Clmyc! (1327)
Clmyc! Creative Commons License 2020.08.06 0 1 1327

Nahh, a romboló magatartás célját keresem. A mozgatórugóját. Nem tudom, hogy ffiban is van-e ilyen, de a női magatartás lényege, amikor bemutatod a faszidat a csajnak, és az beleül a faszid faszába. Nem kell neki a fickó, mert utána leszáll róla, és továbblép, de valami kéjes mámorral tölti el, hogy lehámozta rólad. Sem értelme, sem semmilyen nyeresége nincs az ügynek. 

A történet a következő: 

Nem. Előbb el kell mondanom némi információt a melómról. A 24-es váltásban végzett otthonápolási munka lényegi eleme a váltótársak között zajló folyamatos, gördülékeny kommunikáció, ami nagyban hozzájárul az ellátás minőségéhez. A beteg szokásainak, rigolyáinak ismerete egy szellemi leépülési folyamatnál elengedhetetlen. De ott van a háztartás, az ételrendelés, a családtagokkal való kapcsolat, millió apró részlet, ami persze mindig az adott ápoló személyére, illeszkedési lehetőségeire szabott. Az sem biztos, hogy a beteg mindkét ápolónál ugyanazokat produkálja, és éppen ezért elengedhetetlen a nyílt, és őszinte kommunikáció, ápolási napló vezetése, hogy az apró változásokat figyelemmel lehessen kísérni. Az sem baj, ha a két ápoló kétféleképpen vezeti ezt a dokumentumot, mert mindketten tanulhatnak a másiktól, és így kétheti váltás esetén 2-3 hónap alatt kialakulhat egy egységes rutin, ami a betegmegfigyelést nagyon segíti. Ez a dolog is nagyon szép tud lenni ebben a munkában, amikor pici, apró sikereket érsz el valamilyen rendszer alkalmazásával. (Én pl. most elértem egy állapotstabilizálást a gyógyszerek tűpontos adagolásával, illetve egy megnyugtató jelenléttel.) Nahh, mind1 is.

Szóval a sztori az, hogy a család egy éve keresett már gondozót, és nem találtak az istennek sem. Miután engem felfogadtak, volt alkalmam megtudni ennek a miértjét. Na és ilyen Messengeres csevegésekből ismertem egy csajt, és elpanaszoltam neki az ügyet. és a nő nagyon kedves, aranyosan felelgetett beszélgettünk hívásban is, és egy tündér-bűbáj arcot mutatott, szakmailag is toppon volt, és beajánlottam a családnak... A nő a családdal történő megállapodás után 180 fokos fordulatot vett, és négyszemközt egy utolsó aljas gyökér képét mutatja, dirigál, leszól, nem hallgat végig, belevág a szavamba, és nyíltan kimondja, hogy ne várjak tőle tiszteletet, mert neki erre oka nincs... A család előtt továbbra is a tündérke fejét hordja, de a damaszt alatt tökönszúr, és a család csudálkozva nézi, hogy nekem miért nőtt háromszorosára a fejem ettől a cuki kis kollegínától, ésmégráadásul én voltam aki beprotezsálta, tehát igazán lehetnék lojális vele. 

Úgyhogy a gondozott érdekében, aki a legtöbbször jelen volt az átadásnál, inkább tűrtőztettem magam, mert az ő állapotának nem lenne jó, ha felizgatná magát. Természetesen, amikor alkalmam adódott négyszemközt lenni a kis tündérkével, elküldtem a picsába. A kommunikációt megszakítottuk. Illetve ő közölte, hogy ő már csak a családdal fog kommunikálni. 

Közben beszéltem más kollégákkal is, akiknek a váltója volt, és mindenhol, mindenkivel ezt csinálta, de általában a megbízókat nem tudja megvezetni, mert nagyrészt ő volt, aki repült. De azért ez a habitus nagyon romboló tud lenni egy bizalmi alapokra épülni készülő kapcsolatrendszerben idegen emberek között. Ugye én most nem tudom, mit kavar ellenem a családnál, illetve az alzheimerrel küszködő kliensnél, akikre amúgy is jellemző a gyanakvás, a bizalmatlanság. A család sem tudja, hogy én mennyire fogok megugrani, mert természetesen vizsgálom az újabb ajánlatokat, éshát persze, hogy nem mondok nemet semmire, mert nem tudom, mennyire stabil a helyem emiatt a dög miatt. És ezt biztos érzi a család is. És arra gondoltam, hha nincs neki barinője, akit szeretne a helyemre (márpedig nincs), akkor nem értem az egész jelenség mozgatórugóját, hogy mi késztet embereket ilyen viselkedésre? Semmilyen haszna nincs belőle. Látszólag. De Berne, vagy Mérő László esetleg meglátná a nyereséget... Te esetleg tudnáád?

Előzmény: Clmyc! (1326)
Clmyc! Creative Commons License 2020.08.05 0 0 1326

Szia Slut! Holnap jövök pszichológiai témával. Mos'már nagyon álmos vagyok. Addig is jó éjt, jó munkát neked!

keepaxx Creative Commons License 2020.07.21 -1 1 1325

Egon.

Előzmény: Uccuneki! (1323)
Tamás-972 Creative Commons License 2020.07.21 0 0 1324

Régen igen. Itt vannak a friss szondaadatok, Bp fölött éjjel adott magasságokban mennyi volt a légnyomás, hőmérséklet és relatív páratartalom: http://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2020&MONTH=07&FROM=2100&TO=2100&STNM=12843

Előzmény: Uccuneki! (1323)
Uccuneki! Creative Commons License 2020.07.21 0 0 1323

a nyomásnak régen nem Bar volt a m egysége?

Előzmény: Uccuneki! (1322)
Uccuneki! Creative Commons License 2020.07.21 0 0 1322

Most csinálok neked egy kis agyfaszt. :)

Mi az a store?

1-2 hPa különbséggel hogy a faszomba lehet egyik érték magas, a másik meg alacsony?

Nem értem... Az olyan sok? 

Előzmény: Serial Slut (1321)
Serial Slut Creative Commons License 2020.07.21 -1 0 1321

Linkeltem egyet a válaszomban, az időképnek van appja is, keress rá a store-ban.

Előzmény: Uccuneki! (1320)
Uccuneki! Creative Commons License 2020.07.21 0 0 1320

Köszönöm szépen! És akkor tudtok olyan honlapot, vagy alkalmazást, ami követi a légnyomás változást?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!