Keresés

Részletes keresés

mcm2015 Creative Commons License 2023.10.02 0 0 6

Sziasztok!

 

Én nagyon kicsi (2-3 éves) korom óta rajongok a kötöttpályás közlekedésért, azon belül is főleg a metróért... Mindig is metróvezető szerettem volna lenni, annyira mániákusan szerettem a metrót, hogy azt szavakba önteni nem lehet... Gyerekkorom legszebb emlékei is ehhez kapcsolódnak szinte mind, amikor csak azért felutaztunk évente többször is Pestre, hogy egész nap mást se csináljunk ott, csak metrózzunk...

 

Az egyetemi éveim alatt viszont többféle pszichiátriai betegséget diagnosztizáltak nálam (részben ezek miatt sem fejeztem be végül az egyetemet), később pedig autizmust is megállapítottak... Ekkor már bizonyossá vált számomra, hogy SOHA nem lehetek metróvezető, akármennyire is szeretnék, ugyanis ezek mind (külön-külön is) kizáró tényezők a PÁV-on...

 

Egy dologról viszont még nem mondtam le: hogy láthassam vezetőfülke nézetből az M1-es, M2-es és M3-as metrót videón úgy, ahogyan az M4-es látható például az alábbi YouTube-ra feltöltött videóban:
https://www.youtube.com/watch?v=DvJZ9a9_2Pg


Hogy kicsit érzékeltessem, hogy mennyire metrómániás vagyok, az alábbi linken megvásárolható videók nekem MIND megvannak, és ezeket már RENGETEGSZER láttam:
https://www.video125.com/collections/tube-train-videos

 

Sőt, még más hasonló videóim is vannak más cégektől (nem csak a Video 125-től), azokat is már RENGETEGSZER láttam... Rengeteg alatt tényleg rengeteget értek, 2006 óta nézek ilyeneket, és heti rendszerességgel, hetente többször is (mikor még újdonság volt, akkor napi rendszerességgel néztem)... És eddig még nem untam meg egyiket sem, nem tudom, hogy valaha rájuk fogok e úgy unni, hogy soha többet nem nézem már meg őket, de szerintem soha nem lesz ilyen... Hiszen nekem ez a(z egyik) legnagyobb mániám...

 

Már a BKK-nak és a BKV-nek is írtam ez ügyben, a BKK azt írta nekem legutóbb, hogy kövessem a YouTube és Facebook oldalukat, és azzal hitegettek, hogy előbb-utóbb lesznek ilyen videók a korábbi vonalakról is, de azóta sem lettek ilyenek (pedig ez már nagyon régen volt)... Pedig gondolhatjátok, hogy ha a londoni / párizsi / stb... metrókat már nagyon-nagyon sokszor megnéztem vezetőfülke nézetből, akkor a budapesti metrót mennyire szeretném látni, amin még utazni is tudok rendszeresen (ha vezetni nem is)...

 

A kérdésem / kérésem a következő lenne tehát röviden összefoglalva: lesznek valaha ilyen videók a három metróvonalról, amik publikusan is elérhetőek lesznek? Ha nem, megoldható lenne valahogyan, hogy számomra elérhetőek legyenek ilyenek, vagy készüljenek ilyenek? Akár még fizetnék is érte, hiszen a külföldi metrós videókért is fizettem, nem is keveset... Mondjuk azért nem extrém összegeket, mivel rokkantnyugdíjas vagyok, tehát egyáltalán nem vagyok gazdag (sőt, inkább szegény vagyok, jóval az átlag alatti jövedelemmel, csak szerencsére még a szüleim élnek és támogatnak)...

 

U.i.1.: Igen, tudom, hogy volt már egy ilyen topikom és hsz-om is, majd az indexes moderatúra eldönti, hogy ez maradhat e...

 

U.i.2.: Addig úgysem állok le és addig folyamatosan próbálkozni fogok, amíg nem lesznek a birtokomban ilyen videók, akinek ez nem tetszik, az ne nézze / ne olvassa... Na tessék, most lehet mínuszolni is (megint)... :-)

mcm2017 Creative Commons License 2018.03.04 -4 0 5

No továbbra sem érdekelnek senkit a metrós DVD-im?  :-(

mcm2017 Creative Commons License 2017.11.23 -1 1 4

Először oda írtam be, de ott nem kaptam semmi visszajelzést, ezért próbálkoztam az önálló topikkal, ami a jelek szerint szintén nem jött be... :-(

Előzmény: Törölt nick (2)
mcm2017 Creative Commons License 2017.11.23 0 1 3

Nem akarok ebből egyáltalán anyagi vonzatot/hasznot húzni, a videók csupán csak "magánhasználatra" kellenének, mint egy lelkes metrórajongónak, ugyanis én is az vagyok... :-)

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 -1 3 2

És egyébként erre külön topik kellett, mert végülis a metrós fórumba nem fért el egy hasonló...

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 -1 1 1

Tehát: londoni példára az illető akar magyar verziót.

És erre keres vállalkozó vezetőket, a jutalom meg londoni metrós DVD, miközben azt neten pénzért árulják?

Nem lenne korrekt akkor már anyagi megállapodás a videófelvételért cserébe, ha már felmerül a gyanúja annak, hogy később a megrendelő anyagi vonzatot/hasznot akar húzni ebből?

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 4 0

0

Előzmény: mcm2017 (-)
mcm2017 Creative Commons License 2017.11.17 -4 2 topiknyitó

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy van közöttetek metróvezető az 1-es illetve 2-es vonalon? Azért kérdezem, mert szeretnék megkérni 1-1 metróvezetőt mindkét vonalról arra, hogy felvegye nekem oda-vissza a teljes utat vezetőfülke-nézetből... A 3-ast egyelőre még nem szeretném, hiszen az most nem közlekedik a teljes vonalon...

 

Kb. ilyesmire gondolok, mint az alábbi videó, ami a 4-es metróról készült (persze a [4k]-s felbontás nem szükséges, de azért jó lenne, ha HD lenne...):

https://www.youtube.com/watch?v=DvJZ9a9_2Pg

 

Természetesen ingyen nem kívánom ezt senkitől, cserébe adnék az illető (vállalkozó kedvű... :-)) metróvezetőknek londoni metrós DVD-ket... Ha esetleg valakit érdekelne, az alábbi linken megtekinthetőek ezek a DVD-k (és pár perces előzetes videók is a teljes videókból...):

http://www.video125.co.uk/acatalog/underground.html

 

Nekem megvan az összes ilyen DVD, és szerintem nagyon jók (én már rengetegszer láttam mindet), az összes londoni metróvonal le van kamerázva vezetőfülke nézetből, és ráadásul még angol nyelvű komment is van hozzá, igazi profi munka... Ja és nem olcsó egy ilyen DVD egyáltalán, én ezekből ingyen adnék megegyezés szerint akár többet is, ha elkészítené nekem valaki ezeket a felvételeket a magyar metrókról is...

 

Az mcm2017@gmail.hu email-címre várom azok jelentkezését, akiket érdekelne a dolog...

 

Ja és még valami: nem tudtok még olyan nyílt netes fórumokat/oldalakat, ahol (lehetőleg) sok metróvezető van? A metroert.hu fórumot ismerem, ott már a kezdetek óta tag vagyok, de ott nem nagyon vannak (vállalkozó kedvű) metróvezetők... :-(

 

Köszönöm, hogy elolvastátok!

 

Üdv: mcm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!