Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 0 4

Vizsgáztam nála. Ember volt.

RIP

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.09.03 0 0 3

Berettyóújfaluban született, Budapesten halt meg 92. évében.

Előzmény: eperlekvár (0)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.02 0 0 2

"Makk Károly megkérte Darvas Lilit, játssza el a Szerelem egyik főszerepét. Darvas Lili nehezen állt kötélnek, öreg vagyok én már ehhez. Makk Károly addig udvarolt neki, míg igen nem mondott. Talán egy dokumentum filmben hallottam Darvas Lilitől, hogy Makk Károly az egész forgatás alatt olyan szerelmes odaadással figyelte, oly gyengéden szólt hozzá, hogy a színésznő ismét szép, fiatal nőnek érezte magát és igyekezett a legtöbbet adni ennek a kedves fiúnak."

 

Rapai Ágnes

F1 Hierro Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1

Nyugodjék békében!

eperlekvár Creative Commons License 2017.08.30 0 0 0

Életének 92. évében szerdán elhunyt Makk Károly Kossuth-díjas filmrendező, a magyar mozgókép mestere, a nemzet művésze - tudatta az MTI-vel a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia, amelynek az elnöke volt.

Fotó: Vajda János

Makk Károly 1925. december 22-én született Berettyóújfalun. 1946 és 1952 között végezte el a Színház- és Filmművészeti Főiskola rendező szakát, 1952-ben társrendezőként került a MAFILM-hez.

Több korszakos magyar filmet rendezett, a két legismertebb talán a Liliomfi és a Szerelem, az utóbbi Déry Tibor novellájából. A Szerelmet- 45 évvel a premierje után - tavaly levetítették a cannes-i filmfesztiválon is, a magyar filmművészet legjobbjai között tartják számon a mai napig.

De ez csak a két legismertebb, az ő nevéhez fűződik a Mese a 12 találatról, a Ház a sziklák alatt, a Megszállottak, a Mit csinált Felséged 3-tól 5-ig?, a Macskajáték, az Egy erkölcsös éjszaka, és az Egymásra nézve. Utolsó rendezése a 2010-es Így, ahogy vagytok volt, a főszerepeket Cserhalmi György, Nagy-Kálózy Eszter, és Csányi Sándor játszották.

Kapott Balázs Béla-díjat, érdemes és kiváló művész volt, 2004-ben Budapest díszpolgárává avatták, 2005-ben megkapta Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjét, csillaggal. 2014 óta a Nemzet Művés

eperlekvár Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!