Keresés

Részletes keresés

Piperin Creative Commons License 2022.10.13 0 0 27

Bobital módszerrel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének engem is.

Köszönöm, ha ír valaki.

ekizeret Creative Commons License 2021.04.21 0 0 26

De jó lett volna, ha valaki ír a BOBITÁL módszerrel kapcsolatosan. De eddig csak a kérdéseket látom- Én is kíváncsi lennék arra, hogy ezt próbálta-e valaki? 

Somec2010 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 25

BOBITAL módszert valaki kipróbálta vagy van valakinek információja róla, hogy működik-e?

Köszönöm

Előzmény: virag67 (21)
gombóc63 Creative Commons License 2020.09.06 0 0 24

Sajnálom, bár nem csodálkozom.

Előzmény: Don Palesz (23)
Don Palesz Creative Commons License 2020.07.14 0 0 23

Már több mint egy év eltelt, de azóta sincs számottevő változás.

 

Don Palesz Creative Commons License 2019.12.30 0 0 22

Üdv, én áprilisban próbáltam ki a lipogems kezelést, mindkét térdemen meg a bal könyökömön, de sajnos ezidáig nem történt semmilyen számottevő változás egyik izületemben sem:(

virag67 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 21

BOBITAL módszerről van valakinek tapasztalata?

kovacsricsi Creative Commons License 2019.10.17 0 0 20

Üdvözlök mindenkit!Van itt olyan aki meg is csináltatta ezt a Lipogems kezelést?

_kisa* Creative Commons License 2019.03.25 0 0 19

Nos, végül protézis lett a dologból, nem sikerült tovább húznom. 

attivad Creative Commons License 2018.10.11 0 0 18

Kedves Kampóka!

 

Melyik orvosi rendelőről írtál az esetedben, melyikkel kell vigyázni?

 

Üdv

 

Attivad

Előzmény: Kampóka (17)
Kampóka Creative Commons License 2018.07.28 0 0 17

Velem csináltak csipőkezelést.Két hónapja.A beavatkozásnál,az orvost én figyelmeztettem,hogy mindkét csipőmet kezelni kell,mert nem tudta.A szurás iszonyatosan fájt,egy csipőnél 10 percig tartott,a zárójelentésen térdpunkcióról is beszámoltak.Amikor mindezt irásban felvetettem,mindennek lehordtak .Például,hogy igy akarom visszaszerezni a mütét árát.Egyenlőre csak rosszabbodást tapasztalok.Kerülje mindenki ezt a helyet!

_kisa* Creative Commons License 2018.04.30 0 0 16

Hialuronsavas injekció, Artroflex, kurkuma, kerékpár és bizonyos gyakorlatok. Ezekkel már egy éve szinten tudom tartani az orvos szerint protézisre érett csípőmet. 

Előzmény: Berika68 (15)
Berika68 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 15

Kedves Kisa! Megosztanád velünk, hogy milyen eljárás hatásos a Te esetedben?

Előzmény: _kisa* (12)
_kisa* Creative Commons License 2018.04.04 0 0 14

Én se állítottam, hogy térdben mindig sikeres. Azt viszont bizton állítom, hogy csípőben alig. Ezt egy facebook csoport felmérése alapján bátorkodom kijelenteni, bár az tény, hogy a minta nemreprezentatív. De a beavatkozáson átesett csípősök nagyrészének az állapota nem javult, sőt, voltak, akik rosszabbodásról számoltak be, és többen közülük már protézissal élnek.

Előzmény: gombóc63 (13)
gombóc63 Creative Commons License 2018.04.04 0 0 13

Térdben ugyanaz a javaslat, ha nincs katasztrófális kopás. És egyáltalán nem sikeres ott sem mindegyik műtét.

Előzmény: _kisa* (12)
_kisa* Creative Commons License 2018.04.02 0 0 12

Nekem a műtét előtt 3 nappal lemondták, mert nem érkezett meg az a készülék, amivel a zsírt leszívják.

Közben kutakodtam a neten, és arra jutottam, hogy térdben nagyon jók az eredmények, a csípősöknek viszont nagyon nem használ. 

Úgyhogy végülis örülök, hogy elmaradt, megspóroltam egy csomó pénzt.

Most más módszerrel próbálkozom, eddig elég jók az "eredményeim", alig van fájdalmam, a rotációm szinte teljes. Jó lenne pár évet még kihúzni.

Előzmény: Alitta68 (11)
Alitta68 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 11

Sziasztok

 

Nekem 9 hónapja, volt a térdemben lipogems kezelés. Csodát nem tett, viszont a térd hétköznapi terhelhetőségét jelentősen javította. Eredményt csak 5-6 hónap elteltével tapasztaltam, bár 1 hónap után teljesen megszűnt a térdem állandó duzzanata. "Végfelhasználóként" ajánlom mindenkinek, akinek van rá pénze, mert nagyon nem olcsó, de megéri.

_kisa* Creative Commons License 2017.09.23 0 0 10

Tegnap voltam lipogems konzultáción. A doki megnézte a röntgenfelvételeimet, a tavaly novemberire azt mondta, hogy protézis szempontjából határeset. Aztán megnézte a júliusit, és leesett az álla: szerinte olyan, mintha a két felvétel között tíz év telt volna el. Pedig nem történt jelentős változás az életvitelemben. Azt mondta, hogy valszeg nem fogom megúszni a protézist, de ezzel a műtéttel 5-10 évet nyerHETEK. Az nagyon jó lenne, legalább a nyugdíjig kihúzni. November 3-án műtenek.

Előzmény: Gombaaaaa (9)
Gombaaaaa Creative Commons License 2017.07.20 0 0 9

Azt a válszt kaptam, hogy a Lipogems kezelést olyan betegeknek ajánlják, akiknek van csípőkopása, de még nem egyértelmű, és akiknél már az un. konzervatív kezelés nem segít, de még nem akarnak csípőprotézis műtétet.

Más esetekben is ajánlják (fiatal sportolók túlterhelése, fiatal életkor a protézishez vagy számos belszervi betegség), ugyanakkor korrekt véleményt a képalkotók (rtg és MRI), valamint vizsgálat alapján tudnak mondani.

Hát ennyi. Mi most épp a 2.ortopédus sebészhez készülünk, szóval lehet, hogy mégis műtét lesz.

Előzmény: _kisa* (8)
_kisa* Creative Commons License 2017.07.19 0 0 8

https://www.facebook.com/groups/1261501920608124/?fref=ts

 

Itt elég vegyesek a tapasztalatok, még nem olvastam végig, de úgy tűnik, hogy pont csípőre annyira nem hatásos, legalábbis amiket eddig olvastam. 

Én is megyek majd konzultációra: állítólag nem mindenkinek javasolják, hát, majd kiderül. Ha okosabb leszek, akkor én is beszámolok. 

Addig is kíváncsian várom a ti tapasztalataitokat.

Előzmény: Gombaaaaa (7)
Gombaaaaa Creative Commons License 2017.07.18 0 0 7

Sajnos mi is csak most tájékozódunk ebben a témában, férjemnek javasolta orthopédus szakorvos a csípőprotézis műtétet. Most írtam a klinikának egy érdeklődő levelet, hogy csípő ízület kopás esetén ajánlott-e ez az eljárás. Nyilván ajánlati fogják, mert a leírásban is szerepel. Ha többet megtudunk, megosztom Veled. De jó lenne, ha valaki már tapasztalatból mesélne erről.

Előzmény: _kisa* (-)
_kisa* Creative Commons License 2017.05.20 0 0 topiknyitó

Nagyjából annyi, amennyit a bevezetőben írtam. A neten ezt találtam:

http://ihklinika.hu/specialitasok/lipogems-zsiratulteteses-kezeles/?gclid=CMTRyOOS_tMCFcGVGwodl1oJ8g

 

De nem tudom, mennyire hatásos, sorstársakat várnék, akik esetleg már átestek ilyen beavatkozáson.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!