Erről eszembe jut, hogy bizony az 50 Hz-et is lehet sugározni. Az oroszoknak sikerült ez is. Ugyanis olyan hosszú távvezetékeik voltak, hogy minden felé lehetett az 50-Hz-es búgást hallani a rádiókban.
Elektromágneses terepi sugárzás-érzékelő / EMF-mérő, LIUMY kézi mini digitális LCD EMF-érzékelő doziméter teszter számláló, mágneses terepi sugárzás érzékelő sugárzási riasztás (az elemek tartozékai)(26 vélemény)5 879 Ft
Segítek értelmezni. A beírás arról szól, hogy aki az 50 Hz-es jelenségeket sugárzásként definiálja, az egy nagy marha a villamos szakma alapjaihoz. :D :D :D
Ugyan általánosan elfogadott szabály, hogy egy drágább termék jobb minőségű, legalábbis ez a szokványos.
De sajnos minőségjavító hatása nincsen az árnak. Arra gondolok, hogy ha egy középszerű termék árát a többszörösére emelik és tesznek hozzá egy ütős marketinget, attól az még nem lesz jobb minőségű egy fikarcnyival sem.
A leégett födémű ház műszaki leírásában ugyan szerepel egy fűtőfólia terméknév, de ne keverjük össze az építési engedélyhez tartozó műszaki leírást a megvalósulási tervvel.
Egy kivitelezésnél elég gyakori eset, hogy az eredetileg betervezett terméket kiváltják egy hasonlóra, többnyire olcsóbbra.
Tehát korai a káröröm, h beégett egy konkurens termék, arról nem szól a hír, h ez a fóliafajta került beépítésre valóban.
Viszont teljesen mindegy, kinek a fóliája lett beépítve, ha az érintésvédelmi előírások nincsenek betartva.
Mondod, hogy tartotok képzéseket kivitelezőknek, villanyszerelőknek.
Érdekelne nagyon, mi a szakmai álláspont nálatok a földelő rácsról, amelyet a fóliával azonos felülettel kellene beépíteni és földpotenciálra kötni?
A lenti cikk is mutatja, miért fontos a megfelelőminőségű termék beszerzése. Nem szabad összekeverni a webshopba 3.000 Ft-ért megvásárolható fűtőfilmeket, az igazán magas minőségű termékekkel. 9 éve forgalmazunk fűtőfóliát (www.futofolia.hu) , több mint 3 500 kivitelezésen vagyunk túl, rendszeresen tartunk oktatást épületgépészeknek, villanyszerelőknek a technológiáról, és a helyes kivitelezésről.
Az ilyen képeket látva, forr a fejem, hogy gyenge szar termékkel, veszélyeztetik családok életét. Felelőtlenség, hogy ilyet mernek árulni. Próbálnak meglovagolni egy felfelé ívelő szegmenst, és minden szart eladnak....
Mielőtt bárki is döntene, alaposan nézzen körbe a piacon, és kérjen referenciákat, és ellenőrizze le a céget. De úgy gondolom, ezt minden építőipari kivitelezésnél meg kell csinálni, nem csak fűtés esetén.
Ami várható volt megtörtént, kigyulladt egy fűtőfóliás családi ház födémje, szerencsére még beköltözés előtt.
A szakszerűtlen villanyszerelési munkát tartja kiváltó oknak a szakértő.
Igazi fekete humor a műszaki leírás 17/5. pontja:
"1.A fűtésrendszer a mennyezetben kerül elhelyezésre rejtve a két réteg gipszkartonlap között. A fűtésrendszer hőleadó felülete 220 Watt/m2 teljesítményű NanoSun infra fűtőfilm. Ez a fűtés egy nagyon biztonságos fűtési mód, mivel nincs szénmonoxid veszély. Nincs robbanás veszély és a gázt sem kell a lakásba bevezetni."
A fotók vészesen hasonlítanak egy gázrobbanás utáni helyszínre.
A már elkészült és lakott épületeknél fontos lenne a megelőzés lehetőségeit számba venni és megvalósítani.
A fafödémes épületek különösen kitettek a veszélynek, minden helyiségbe füstdetektorokat kellene szerelni.
Az elburkolt elektromos kötések és csatlakozások gyakorlatilag ellenőrizhetetlenek.
Idézem a cikk összefoglalóját:"Kétségtelen, hogy az elektromágneses sugárzásnak kitett élő szervezetben mélyreható élettani változások következhetnek be. A tudományos publikációk számos esetben rámutatnak, hogy az EMF károsan hat mind az emberre, mind a környezetre, változó mértékben, a sugárzás jellegétől függően. Vizsgálataink során a kompakt fénycső, mint igen intenzív EMF sugárforrás néhány élettani hatását tanulmányoztuk. Ezek az eszközök az EU energiapolitikájának köszönhetően (EU 244/2009) a háztartásokban egyre nagyobb jelentőséggel bírnak, ezáltal a humán expozíció nagymértékű emelkedésével kell számolnunk. Vizsgálataink rámutattak arra, hogy a kompakt fénycső által gerjesztett EMF károsan hatott az általunk vizsgált élőlényekre. Az EM-sugárzás jelentősen csökkenti a növények stressztoleranciáját. Az EMF nélkül jól tolerált stresszfaktorok jelentős fejlődési visszamaradást és a csírázóképesség romlását okozták EMF-terhelés alatt. A magasabb EM-terhelés következtében romlott a transzportfolyamat és a detoxifikációs mechanizmus hatásfoka az egysejtűeknél, valamint jelentős sejtpusztulást idézett elő. Hasonló, bár kisebb mértékű sejtpusztulást és a motilitás csökkenését tapasztaltunk a humán spermiumsejtek besugárzása során is."
Az alábbiakat Dr. Horváth István egyetemi tanár írta 24 éve:
Ezzel kapcsolatban el kell eloszlatni azt a sokszor emlegetett tévedést, hogy itt elektromágneses sugárzásról van szó. Az elektromágneses sugárzás ugyanis hullámszerűen továbbterjedő jelenség, amelyben a villamos és a mágneses erőtér a Maxwell-egyenletek által meghatározott szoros kapcsolatban van egymással. A rádióantennákhoz hasonlóan elvileg az erősáramú berendezés is bocsát ki ilyen hullámokat, de ezek hullámhossza 6000 km és nagysága megmérhetetlenül kicsi. A fénynél rövidebb hullámhosszúságú sugárzás fotonjainak elég nagy az energiája althoz, hogy semleges atomokat ionozzanak, vagy vegyi kötéseket törjenek szét, ezért az ibolyántúli, a röntgen és a rádióaktív sugarak apró, de maradó károsodást okoznak. Ez hosszú idő alatt halmozódik, amit a dózis fogalmával fejeznek ki. A nem ionozó elektromágneses hullámok fotonjai ilyen sérülést nem okoznak, ezért halmozódás sincs. Ebben az esetben a dózis használata értelmetlen. A nagyfrekvenciás hullámok viszonylag nagy teljesítményt közvetítenek, amit pl. mikrohullámú melegítéskor használnak fel. A hőhatás azonban a frekvencia négyzetével arányos és így pl. a Kossuth-rádió 540 kHz frekvenciáján kereken 108-szor nagyobb, mint 50 Hz-en.
Az erősáramú berendezés villamos és mágneses erőtere független egymástól.
"12 kiváló ok, amiért az intelligens fűtőfóliát válassza"
Olvashatjuk ezer helyen, Hofi Géza szavaival élve, már a csapot sem merem kinyitni, hátha onnan is fűtőfólia folyik majd.
Akkor elindítjuk sorozatunkat, mi az a 12 ok, ami miatt semmiképpen nem veszek intelligens infra fűtőfóliát!
A legvégén az utolsó ok valószínűleg az lesz, hogy sosem vásárolok olyanoktól, akik hazudnak.
Az első ígéret:
1. Jelentős energiamegtakarítás érhető el vele
Azt írja a forgalmazó: "az intelligens fűtőfólia fólia (tényleg így írta) legnagyobb előnye az önszabályzási képessége, amelynek segítségével csökkenti a fűtési költségeket."
A forgalmazó nyilván a gyártó által készített grafikákat használta fel a reklámanyaghoz.
MINDEN rétegrendnél látható a földelőrács, de csak egyetlen esetben nevezi meg, a járólap/csempe melletti felsorolásban: 6. földelőrács**
Valamennyi rétegrendnél jól látható a fémrács - tehát a gyártó javasolja - de a többi esetben "elfelejtik" a rétegek felsorolásánál megemlíteni.
Ha ezt a fémrácsot beépítik és leföldelik, akkor valóban nincsen elektromos térerő sem elektromágneses tér.
Ez a fémrács feladata, illetve ez lenne, ha beépülne.
Így hogy elmarad - egyetlen árajánlat sem tartalmazza - hasonló alacsonyfrekvenciás elektroszmog keletkezik a lakásban, mint egy nagyfeszültségű távvezeték alatt, vagy egy trafóházon belül!
Igaz, ezek az értékek a magyar szabványt nem lépik túl.
A német SBM 2008 épületbiológiai ajánlást viszont 3 nagyságrenddel, 1 000- szeresen.
Mi magyarok ennyivel ellenállóbbak vagyunk a németek gatya szervezeténél:-)
Kedves egészségünkre!
A városi legendáknál tudományosabb méréseket, megtörtént eseteket láthattok Almásy Zsolt előadásán, ajánlom mindenkinek megnézésre, nagy élmény egy villamos mérnöktől hallani: "Elektroszmog az otthonunkban"
Ez így igaz, persze. A valóságban azonban a névleges feszültségen üzemelnek, bár milyen jót is tenne a szabályzás pontosságának és a hőmérséklet túllendülésnek, ha dimmelnék a fóliákat. Viszont a valóságos, gyakorlati használatra jellemző adatok kinyerésénél ennek fontossága elhalványul.
Számomra ennek a mérésnek az eredményeként egyértelmű:
A bútorok alatt az ígért 25-50 %-os teljesítmény csökkenés egy nagyságrenddel kisebb, az elhanyagolható értékű kategóriába kerül.
Addig amíg a hagyományos vízkeringetésű padló vagy mennyezetfűtésnél ez a tulajdonság nagyon is megvan, és meg is volt a múlt században is. Hol itt az újdonság?
A helyes reklámszlogen ez lenne:
"Itt van az új fűtőfólia, ami sajnos sokkal ostobább, mint a hagyományos padlófűtés!"
Térjünk át az elektroszmogra.
Hová tűnik a földelőrács, mire árajánlatra kerül sor? Aki még emlékszik a kiváló Salamon Béla szlogenre: "Lepsénynél még megvolt!"
A fóliának mindenképp van hőtehetetlensége, tehát egy gyors, néhány másodperces mérésre simán lehet használni a leírt összefüggést, különösen, ha a névlegesnél alacsonyabb feszültséggel mérünk...
Ha a fólia úgy működne, ahogy ígérik - mármint a hőmérséklet függvényében 25-50 %-al változik az ellenállása - akkor nem lehetne egyszerű ellenállásként kezelni, és az Ohm törvényt sem lehetne így alkalmazni.
Nézz meg egy igazi NTC-t vagy PTC-t, vmi exponenciális szerű diagram mentén változik. Pl egy NTC10K.
Tekintettel arra hogy hazudnak, így Neked van igazad:-)
A jövőben már szándékosan is el fogok helyezni ilyen "életjeleket", legalább látom, hogy járt itt valaki.
Tökéletesen igazatok van, továbbítom a felvetést kijavítás céljából.
A felvetés nem az Ohm törvény irányából került megfogalmazásra, a lényeg az volt, mi a cél ekkora teljesítménnyel a padló alatt, és mi történik a gyárilag megadott 60°C ilyen mértékű túllépése esetén.
Ettől még továbbra sem tudjuk azt, hogy a termék - aki 400 wattos - miért nem szerepel a gyártó listáján.
És hol marad el az teljesítmény csökkenés melegebb környezetben.
„Megbuktak a vizsgán az intelligens fűtőfóliák” című cikkben felfedezni vélek egy pontosítani valót:
"A kétszeres teljesítmény egyetlen ésszerű magyarázatának az tűnt, hogy a fólia 100-120 voltos hálózati feszültségre (Japán és USA) készült és fatális tévedés okán került Magyarországon forgalomba. …. A mérés 120 volttal indult, de a várt 220 W helyett mindössze 76 watt fogyasztást mérhettünk."
SZVSZ a feszültség felezése, nem felére csökkenti a teljesítményt! Hiszen a feszültséggel csökken az áramerősség is, mivel ezek szorzata a teljesítmény…. 400 W 230 Volton >> 91 W 110 Volton. Feltéve, ha a teljesítmény csökkenés, és a hőmérsékletváltozás ellenére nem változik az ellenállás. A számolt és a mért teljesítmény különbséget a fólia karakterisztikája "szolgáltatja". Amint látható nem jó irányba (76 W). Az igazán okos fólia a feszültségtől függetlenül állandó teljesítményt adna le, de ha a hőmérséklete megszalad, akkor intelligensen növelné az ellenállását.
A fűtőfóliák jelenleg utolsó generációja PTC alapanyagú ellenállás filmréteget kapott. Ezek a fóliák elsősorban Dél-Koreában készülnek, több gyártónak is bejegyzett szabadalmai vannak ugyanebben a termékcsoportban. A gyári adatok szerint 25-50 % felvett teljesítmény változásra képesek a fóliák, ez a tulajdonság a hazai forgalmazók marketingjében kiemelt figyelmet kapott. A különleges tulajdonság fő előnye az lenne, hogy bútorok alatti fűtött padlófelületen csökkenne a hőleadás, nem szenvedi meg annyira a padlóburkolat vagy a rajta lévő bútor anyaga. A fogyasztói árak óriási szórást mutatnak, a www.futofolia.hu eladási rendszerében 15 000 Ft körüli árakkal találkozhatunk, a www.stafeta.hu webshopban 2 000 Ft alatti ár is előfordul.
A www.olcsoinfrafutes.hu portálon még létezik az ismertető anyag, de a fogyasztóvédelmi előírások miatt már levették az árlistáról. Ennek a cégnek a marketingje feltűnően visszafogott és tárgyilagos, nem ígérnek hihetetlen megtakarításokat. Itt az intelligens tulajdonság sem volt megemlítve, később még ide visszalátogatunk!
A nagyhírű intelligencia mérésével nem sikerült alátámasztani ezt a fontosnak gondolt tulajdonságot, sőt a mérésből legjobban a szuperintelligens hagyományos vízáramoltatásos padlófűtés jött ki meglepő módon!
A mérés és annak tanulságai a mérnökportálon olvashatóak kommentekkel együtt:
Átlag két évenként – a lakosság csodaváró rétegének kiszolgálására – közel ingyen energiát szolgáltató csodagépek kerülnek napvilágra. Ezek néhány év múlva oda kerülnek ahová valók – vissza a napvilágról – a föld alá. Viszont mindig marad néhány ezer károsult, akiket azért sikerült bepalizni, mert nem volt kedvenc tantárgyuk a fizika. Ez viszont nem akkora bűn, hogy milliós károkat szenvedjen el bárki is, engem sem ért milliós hátrány azért, mert majdnem megbuktam oroszból.
Tehát a fizikát kevésbé értők számára – és értük – nyitom ezt a fórumot, ahol heti rendszerességgel közzéteszem az aktuális átverés részleteit. Teszem mindezt addig, amíg a Gazdasági Verseny Hivatal és a Fogyasztóvédelem a helyzet magaslatára emelkedik és kiosztja a milliós bírságokat.
Az elmúlt évek alatt kialakult erre egy menetrend, így járt a gépészeti piacon a kavitációs kazán (a nyíregyházi CES is), az ionkazán (az EWS-el együtt).
Meg fognak itt persze jelenni a feketeseggű érintett cégek képviselői álnéven, ezekről rendszeresen feketelistát fogok feltenni, egy kilométerről felismerem őket.
A topic nem arról szól, hogy elektromos árammal nem lehet fűteni – hogyne lehetne, számolni, méretezni, tervezni kell azt is, magam is terveztem ilyet – hanem a profit érdekében folytatott pofátlan hazudozás megfékezéséről.