Keresés

Részletes keresés

TotalBike címlap TotalBike fórumok
X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.09.28 0 1 2325

Ha van rá lehetőséged, akkor a Kozmax motorhoz vidd el, hátha ők tudnak valami okosat mondani: Yamaha Motor World Service / Yamaha parts, accessories

06 30 688 6528

https://maps.app.goo.gl/5i2Vjmrq52VrYp4K8

Vagy egy olyan szakit kell keresni, aki maximalista és utána jár minden dolognak.

Végső esetben, ha ennyire bosszant a dolog, akkor a hasznaltauto.hu

Előzmény: Doki0978 (2324)
Doki0978 Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2324

Úgy tűnik csak az enyém ilyen?! Nem egy sikerstory ezaz X max.... 

Doki0978 Creative Commons License 2021.09.09 0 0 2323

Nem olyan hang mikor az ABS dolgozik. Az más hang azt vágom! Ez egy olyan mint egy kis szelep vagy relé behuzna. Bosszant!

Előzmény: X3NoMoRpH (2322)
X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.09.09 0 0 2322

Hallgattam, figyeltem, füleltem, sasoltam, de nem hallottam semmi különöset. Ami viszont eszembe jutott, hogy a "cisszenő" hang nem lehet ugyanolyan, mint amikor vészfékezel, az ABS dolgozik és miután állóra fékezted a motort, akkor lehet igazán jól hallani egy elég magas hangot. Esetleg egy biztonságos helyen kipróbálhatnád, hogy ugyanazt értjük-e.

Előzmény: Doki0978 (2319)
X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.09.08 0 0 2321

Pontosan milyen tükröket vettél helyette? Nekem ennél csak rosszabbak voltak, én elégedett vagyok velük. Talán kicsivel lehetne nagyobb a látóterük, de egyébként nekem nem gond...

Előzmény: Dejvid72 (2318)
X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.09.08 0 1 2320

Nekem ugyanúgy 2019-es évjáratú van, de ilyesmit még nem tapasztaltam. Holnap megpróbálom meghallgatni, hogy nekem ad-e valami hangot.

Előzmény: Doki0978 (2319)
Doki0978 Creative Commons License 2021.09.08 0 0 2319

Üdv mindenkinek! Nekem 2019. Xmax 300 om van 6000 km el. Észrevettem s engem baromira zavar az mikor beindítom a motort  akkor ugye világít az ABS  visszajelez lámpa. Ezzel nincs is semmi gond. Addig világít amíg asszem 10km /h sebességre gyorsitunk  akkor elalszik az ABS lámpa. Na de ekkor valami cisszenő hangot hallok ami engem baromira zavar. S ez  előtte nem volt ilyen!!! Visszamentem szervizbe azt mondták ez természetes.... Kérdem a fórumon aktív tagoktól kérem nyilatkoznak ennek kapcsán nekik is ilyen? 

Dejvid72 Creative Commons License 2021.08.12 0 0 2318

Tisztelt Motoros Társak!

Nem tudom, ki hogy van vele, de szeretném kérdezni, hogy mást nem zavar-e, hogy ezeken a robogókon borzasztó gagyi, iszonyúan torzító tükrök vannak. Volt már pár motorom, de ilyen egyiken sem volt. Annyira idegesített, hogy végül vettem rá két normális, nem torzító minőségi tükröt... Ilyet, amit gyárilag ráraknak, hivatalosan meg sem engednék.

Üdvözlettel

Dejvid

zvincze Creative Commons License 2021.08.05 0 0 2317

Köszönöm szépen!

Egyelőre a jobbos tükörre tettem. Így a fordulatszámmérőt kicsit ugyan kitakarja, de nem vészes.

Ami a plexi és a műszerfal teteje közé tehető, az lehet hogy jobb lenne, de szerintem az a régebbi 300-ashoz jó. 

Előzmény: Patics (2316)
Patics Creative Commons License 2021.07.30 0 0 2316
Előzmény: zvincze (2315)
zvincze Creative Commons License 2021.07.29 0 1 2315

Sziasztok!

Meglett a 2021-es X-max 300-asom. Idáig minden tetszik, csak nem tudom hova tehetnék fel telefontartót. Nincs valami ötletetek? 

Essso Creative Commons License 2021.07.06 0 1 2314

Szerintem megpróbálom magasabbra rakni a gyárit, csak gondoltam hogy úgymond alacsonyabb vagyok az átlag XMAX használóknál lehet hogy velem van a baj:)

hozzáteszem még bejáratós vagyok és a 90-et nem nagyon léptem túl.

Előzmény: X3NoMoRpH (2313)
X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.07.06 0 0 2313

Ezzel a problémával én is találkoztam. Íme a tapasztalataim:

Plexi magas állásban:

• Szélzaj megszűnik, még pályán is iszonyatosan kényelmes
  • Kevesebb bogár a sisakrostélyon (konkrétan 0)
  • Kicsit a kilátást zavarja, de egyáltalán nem vészes (177 cm vagyok)
  • Nyáron borzalmasan kevés a levegő mögötte, a fehér sisakom felforrósodik mint a fene

Plexi alacsony állásban:

• Rendkívül nagy szélzaj, a bukót is cibálja a menetszél -> Füldugó, kevés pályázás megoldja a problémát nálam
  • Nyáron nagyon jó szellőzés, én így megyek túrázgatni + városban is
  • Rengeteg bogár a sisakrostélyon

Én váltogatom, hogy mikor melyiket használom. Az egyik ismerősöm - szintén X-Max tulaj - egy baromira nagy városi plexi mögött, felnyitott sisakkal vígan közlekedik, nem sül meg a feje. Nekem sajnos a szemem nagyon érzékeny a menetszélre, tehát emiatt számomra muszáj kompromisszumot kötni.

Próbálkozhatsz ilyen légterelővel is, de szvsz majdnem ugyanott vagy, mintha magas állásba tennéd a plexit:

Előzmény: Essso (2312)
Essso Creative Commons License 2021.07.06 0 0 2312

Halihó mindenki!

Végre meglett a gépem, 21-es tech camo és eddig minden elvárásokat felülmúlja.

Egy aprócska dolog zavar, vagyis kettő:) az első hogy a gyári plexi a gyári beállítással valahogy pont a bukómra tolja a turbulenciát, pedig alacsony 169 cm vagyok. Ha nagyobb sebességgel megyek akkor olyan mintha nem lenne plexi vagy rosszabb, 2 centivel lejjebb húzom a fejem akkor csend van. mit gondoltok mehet magasabbra a plexi vagy mi a jó megoldás?

a másik dolog, a szél.. eddig egy xvs650-t vezettem és most valamiért úgy érzem sokkal jobban zavar a szél, mintha dobálna ide oda. Lehet hogy csak elszoktam a motorozástól, vagy az üléspozíció és az idomok zavarnak meg?

előre is köszi:)

noa2017 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 2311

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata abban,hogy milyen a hátsó deréktámasz? Időnként asszony felül mögém de nem igazán kényelmes neki. De lehet csak a biztonság érzet hiánya miatt görcsöl...bár ezt tagadja... Szóval a derék támaszon vagy a dobozon gondolkodom... Tapadztalatot,ajánlást szeretnék kapni. 
koszonom előre is!

Ja! És gyárit vagy jó a más gyártó (GIVI) is? 

X-Dave Creative Commons License 2021.06.29 0 2 2310

Sziasztok!

Ha van esetleg olyan topic-társ itt vagy ismer olyat, aki nincs kibékülve az X-Max-ja aranyszínű felnijével, én szívesen elcserélem vele a képen látható antracitszürke felnikre. A felnik hibátlan állapotúak, csak a szín miatt cserélném, adott esetben értékegyeztetéssel. Budapest és környéke elsősorban, a logisztika miatt. A csere szakszervizes munkadíját állom.

Köszi!

Dávid

X-Dave Creative Commons License 2021.06.29 0 0 2309

Sziasztok!

Ha van esetleg olyan topic-társ itt vagy ismer olyat, aki nincs kibékülve az X-Max-ja aranyszínű felnijével, én szívesen elcserélem vele a képen látható antracitszürke felnikre. A felnik hibátlan állapotúak, csak a szín miatt cserélném, adott esetben értékegyeztetéssel. Budapest és környéke elsősorban, a logisztika miatt. A csere szakszervizes munkadíját állom.

Köszi!

Dávid

Előzmény: Hestia1 (2260)
Dejvid72 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 2308

Szia! 

Örülök, hogy tudtam segíteni... Letöltöttem netről az x max 300 service manualt, ahol minden csavarról csavarra ábrázolva van. (pár eurót fizettem érte, de megérte)... Így megkerestem az állító csavart. Kicsit agyaltam, hogy férek hozzá, de valóban, egy sima kulccsal is jó helyről közelítve elérhető. Csak így újra és újra le kell szedni a kulcsot a csavar tekeréséhez, nekem ezért volt egyszerűbb egy racsnis kulccsal állítani. A csavar a komplett fényszórót állítja, tehát a tompítottat és a távolságit is egyszerre.

Üdvözlettel 

Dejvid 

Előzmény: [fidelio] laci1116 (2305)
fefe11 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 2307

Üdv.
Erősen érdeklődök az Xmax 300 után, tud valaki a lenti kérdésekre válaszolni?

A mostani Xmax 300 Euró 5-ös és állítólag a 4 generáció az Xmax-nak. Az előző három az euró 4 volt? Mióta kapható ez az euró 5-ös változat? Állítólag ezek a 2020 évi megrendelésből maradtak meg a motor szalonokban, mert az idén egyenlőre nem lehet rendelni. Tehát ez, a legújabb euró 5, 2020 évi modell?

[fidelio] laci1116 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 2306

A márkakereskedéseknél általában szervizek is üzemelnek, egyik tevékenység se kis haszonnal jár, nem tudom láttad e már mondjuk az AMG Mercedes szerviz óradíját? Nekem sincs AMG csak voltam céges autót javíttatni Merci szervizben. Amikor a facebook-os X-max fórumon kíváncsiskodtam hogy van e olyan aki a gari idő után saját maga végzi a szükséges szervizelést mindjárt kaptam is kommentet hogy jól fog kinézni a szervizkönyvem egy esetleges eladáskor. Amúgy nyilván sokaknak nem is adódik könnyen az otthoni szervizelési lehetőség vagy annyit keres hogy nem érdemes összepiszkolnia a kezét sem ilyennel. Amúgy a lehúzást illetően valamelyest nyilván van különbség a szervizek közt is, én most áprilisban voltam 1000-es szervizen X-Max 300-al 23650-Ft ot ba került Kecskeméten a motorba itt Motul 5100-ast tesznek, én azt gondolom ez a továbbiakban is teljesen tökéletes bele aki flancolni akar az Motul 7100-as full szintetikust tesz bele, sőt azt hiszem kérhettem volna olyat is akkor 3-4e. FT-al lett volna több, de ezekbe fölösleges nem versenymotor.

Előzmény: Dejvid72 (2303)
[fidelio] laci1116 Creative Commons License 2021.06.26 0 1 2305

Nagyon köszönöm a fényszoró távolság állításhoz való segítség leírást, sajnos eddig senki nem tudta megmondani (sőt annyira más információt mondtak a szervízben is hogy a két oldalelemet is le kell hozzá szerelni) mostmár szinte kíváncsi vagyok hogy erre te rájöttél vagy valakitől megtudtad, a kezelési leírásban ez szinte biztos hogy nics leírva. Én ahogy leírtad hol van jobbról melléfeküdtem és nem azonnal de a távolsági fényszoró fölött kotorászva ujheggyel megtaláltam, elöször elképzelhetetlennek tünt hogy azt a csavarfejet ott bármivel tekerjem aztán jött az ötlet mint a derült égből a villámcsapás szemben a kerék felöl lehajolva vagy letérdelve a lengéscsillapító mellett bal kézzel benyúlok a csavarfejig majd a jobb kezemben a 8-as síma (nem racsnis) csillag kulcsal a másik lengéscsilkapító mellett (a menetírány szerinti bal mellett) benyúlva a bal kezemmel a másik oldalról a csavarfejre ráigazítva már lehet is tekerni. Hozzáteszem viszonylag kis műszerész kezem van, tehát a lényeg a távolsági fényszoró felett kell keresni néhány cm-el feljebb, nem vagyok benne biztos hogy bárkinek befér oda a keze a kulcsot meg símán át lehet rakni hajtás után ujabbat fogni mondhatnám szó szerint egy perc alatt megoldható az egész művelet, nekem túl távolra világított rám is villogtak időnként még nappal is, ma este sötétedés után megyek próbálni a 8-as csillag-villás kulcs társaságában a vak sötétben is egy perc a karibrálási művelet ha még kell rajta állítanom. Remélem másoknak is tudtunk ezzel segíteni mert sajnos én az Ivanics kereskedésnél is hiába kerdeztem erről infót ahol vettem aztán ideiglenesen feladtam.

Előzmény: Dejvid72 (2280)
X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.06.24 0 0 2304

Ugy látom ez a nemtörődömség kezd megjelenni egyre több helyen. ☹️ Remélem valamelyik másik hellyel jobb lesz a tapasztalatod!

Előzmény: Dejvid72 (2303)
Dejvid72 Creative Commons License 2021.06.24 0 0 2303

Szia! 

Köszönöm a választ. 

Bejáratás utáni 1000km-es szerviz 37000 Ft volt nekem az Ivanicsnál, pedig náluk vettem a motort. Mi lesz később, ha nem csak 1.6 dl olajat kell cserélni? (na meg 2 dl hajtásolajat... 1.5 órán át) ... Vicc. Ja, és utána én törölgettem le az olajat a blokk aljáról a "mester" után. Biztosan nem fért már bele a 1.5 órába.

Üdvözlettel 

Dejvid

Előzmény: X3NoMoRpH (2302)
X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.06.22 0 0 2302

Szia,

Tapasztalatom nincs márkaszervizekkel, én Kozmaxékhoz vittem szervizeltetni, jók a tapasztalataim velük.

Néhány márkaszerviz:

Yamaha Harmati Márkakereskedés és Szerviz (harmatiyamaha.hu)

Szakszerviz - Yamaha-Budapest márkakereskedés és szerviz (yamahabudapest.hu)

Szolgáltatásaink | YAMAHA - Kalmár Motor (yamaha-kalmarmotor.hu)

Mi volt a probléma Ivanicséknál?

Előzmény: Dejvid72 (2301)
Dejvid72 Creative Commons License 2021.06.18 0 0 2301

Sziasztok! 

Tud valaki normális Yamaha márkászervizt? Az Ivanicson kívül, oda nem megyek még egyszer. 

Köszönöm 

Üdv Dejvid 

Gosh! Creative Commons License 2021.06.16 0 0 2300

..na látod, így is lehet. Gyerünk tovább.

Ha valakit érdekel, a kecskemétieknél van egy új 2020-as sima X-MAX 300 még készleten, 1.950.000-ért mondják.

Előzmény: Hestia1 (2299)
Hestia1 Creative Commons License 2021.06.15 0 1 2299

Erre a fórumra mindig a gyakorlati tapasztalatok megosztása miatt írtam.

Talán érdekelhet valakit (aki nem hondás) :

A 2021-es (Euro 5-ös) tapasztalatom az eddigi 6 robogó használata után, hogy pl.: a hidegintítás kissé hosszabb az idei típus esetében, az üzemmeleg állapot elérése viszont gyorsabb. Amin egyértelműen javítottak, az a fényszóró.

A 2020. év végi gyártás viszont szerintem a korábbiakhoz képest finomodott. A bejáratás végéhez közeledve 2,5 a jelenlegi jelenlegi fogyasztás.

Elképesztő!

Mindezt többnyire városi, kevés országúti használat mellett, normál 95-ös (a legolcsóbb) sima benzinnel.

Nekem a mostani gép 2,2M-be van. Megbecsülöm, nem kaptam.

Szeged főterén leparkolva, ha azt látom, hogy egy idegen tapogatja (talán vasutas), pedig min. további 10 méter szabad járdafelületet hagytam, engem zavart. Főleg, ha a rosszallásomat figyelmen kívül hagyva folytatja.

Kiakadtam.

Utólag kértem a hozzászólásom törlését, de a modi úgy ítélte meg, hogy helyénvaló.

A jog és az erkölcs között vékony a határ.

Van, aki nem érti.

Én kérek elnézést!

Páromra vonatkozó bármely további megjegyzés jogkövetkezménnyel jár! 

Gosh! Creative Commons License 2021.06.09 -1 1 2298

Ember, kiestél a szerepedből.

1. Mondtam, hogy a sztereotíp rémképeiddel küzdesz. Menj terápiára ha nem bírsz velük.

2. Nem láttál semmit, mert háttal álltam neked, aki 30 méterről egy épület üvegportálján és szalagfüggönyén keresztül vaksiskodtál.

3. A plexi élsorjáját néztem meg egy ujjal, hogy gyári-e a plexi vagy házilag reszelt. Milyen feszegetéstől habzik a szád?

4. Szagoltam a motorod? Jól vagy? Látsz a vérnyomástól az agyadban?

Vártam kicsit a motor mellett, hogy ha kijössz az épületből akkor tudjunk beszélgetni, lett volna néhány kérdésem, mint használóhoz. Ez már nem aktuális, amíg a veszettségi oltásodat nem veszed fel a kommented alapján.

5. Nem kell a válaszodat névvel aláírnod. Főleg nem, ha a valós, hétköznapi másik nevedet írod oda, amit ráadásul nem is illik csupa nagybetűvel és felkiáltójelekkel írni. Beteg egóra vall.

Ha kijönnek a tüneteid attól, hogy ha valaki a nyílt utcán a gyalogos JÁRDÁN a motorod mellett álldogál és nézi, akkor ne hozd ki az utcára! Üldögélj otthon rajta és ott hoppmesterkedjél a családodat terrorizálva.

Magam részéről zártam a témát. A további bemutatkozásodra nem tartok igényt. Pííísz, jó motorozást.

Előzmény: Hestia1 (2292)
Timádi Creative Commons License 2021.06.09 0 0 2297

Sziasztok!

Láttátok a Winkler Róbert tavalyi videoját az Xmax ról?    Vett egyet Ő is, de a bejártással kapcsolatos véleményét emelném ki, hogy azért Ő is kritikusnak találta ezt a 60Km/h 1000km ig.

Szóval nincs ezzel nagy baj, mert tudom kell kicsit járatni meg össze kopni stb.   De azért ha 50 est veszek akkor az 30km/h?

Pest megyés használat be Budapestre... 15km autópálya....   60 al a pályán?  :-)  Vagy addig csak főút nyílván. 

X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.06.07 0 0 2296

Szívesen! Széles utat!

Előzmény: Timádi (2295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!