Keresés

Részletes keresés

lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -3 3 48

Az USA ellenez bármilyen törekvést, amely veszélyezteti a CEU működését vagy függetlenségét - írta az ideiglenes ügyvivő, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy a CEU erős két párti támogatást élvez az amerikai kormányban.
A budapesti Amerikai Nagykövetség ideiglenes ügyvivője, David Kostelancik közleményt adott ki szerdán a CEU ellehetetlenítését célzó törvénymódosítási tervről.

"Az Egyesült Államok nagy aggodalommal tekint a magyar kormány által tegnap benyújtott törvénymódosítási javaslatra, amely súlyosan akadályozná a Közép-Európai Egyetem (Central European University) működését Budapesten.
 
A Közép-Európai Egyetem (Central European University) az Egyesült Államokban és Magyarországon is rendelkezik akkreditációval, és magyarok ezreit oktatta és alkalmazta. Elsőrangú felsőoktatási intézmény, kiváló hírnévnek örvend Magyarországon és szerte a világon, a tanszabadság fontos központja a térségben.
 
Az Egyetem továbbá fontos sikertörténete az amerikai-magyar kapcsolatoknak, és erős két párti támogatást élvez az amerikai kormányban. Az Egyesült Államok ellenez bármilyen törekvést, amely veszélyezteti az Egyetem működését vagy függetlenségét" - írta.

Mint arról beszámoltunk, a kormány törvénymódosítási tervezetet írt, amely kifejezetten a CEU ellen irányul. Az intézmény közleményében úgy reagált, a diszkriminatív jogszabály ellehetetlenítené az egyetem működését. Balázs Zoltán közgazdász-politológus, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára a hvg.hu-n véleménycikkben fejtette ki álláspontját az ügyben. A CEU-botrány összes fejleményét elolvashatja percről percre tudósításunkban.

 

Előzmény: Hun a nagyanyám? (45)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 0 5 47

Ja, ennyire sötét barom vagy.

Előzmény: Hun a nagyanyám? (45)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 0 4 46

Pédaképünk a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság!

Előzmény: Hun a nagyanyám? (44)
Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.29 -7 2 45

Számomra nagyszerű hír Soros György és hálózatának kiszorítása Magyarországról.

Előzmény: lepecs (42)
Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.29 -5 2 44

Eszükbe se jut ebben a prímitiv országban maradni

 

Eszükbe se jusson ebben a "prímitiv" országba jönni!  Kívül tágasabb.

Előzmény: dp2008 (14)
baculum Creative Commons License 2017.03.29 -3 0 43

Tök mindegy, úgyis a legtöbb valamilyen hivatalba ül be. :-)

 

Előzmény: lepecs (40)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -4 4 42

Számodra jó hir az oktatás lerohasztása?

Előzmény: Hun a nagyanyám? (41)
Hun a nagyanyám? Creative Commons License 2017.03.29 -4 2 41

Abszolút jó hír Magyarországnak, hiszen így megszabadulunk a Szadesz-fiókáktól.

Előzmény: nazuna (10)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -3 1 40

501-600. Semmelweis Egyetem

Előzmény: baculum (33)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 39

Szingapurnak két egyeteme is van az első 75 -ben. Orbán oktatás politikája lezüleszteni a felső oktatást!

Előzmény: Dugó Boss (37)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 -1 1 38
Előzmény: Dugó Boss (17)
Dugó Boss Creative Commons License 2017.03.29 -2 3 37

 

Debrecen 800-as mezönyben van.

 

 

Mezőnyben. Mi, magyarok ezt így írjuk.

Egyébként a Semmelweis az 501-600-as mezőnyben van.

 

És egyébként ahány lista, annyi rangsor.

És még inkább egyébként: néhány listás amerikai és más egyetemen szerzett tudásért nem adnék egy büdös petákot sem.

 

Előzmény: lepecs (35)
baculum Creative Commons License 2017.03.29 0 1 36

Visszasírhatok még Söröst, amikor eladja a követeléseivel egyetemben:-) az egyetemet is, oszt lesz belőle iszlam egyetem, vagy valamiyeshiva. :-)))

Mondjuk ezek akkor is odamennek, majd mqsik kaftanban :-))).

 

Előzmény: lepecs (35)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -3 1 35

Debrecen 800-as mezönyben van. Szingapur két egyeteme van az első 75-ben

Előzmény: pfalúz_62 (32)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -3 0 34
baculum Creative Commons License 2017.03.29 0 1 33

Akkor hol képzik majd a jövő komiszárjait, akik ezeket fogják szanálni :-)))

?

Mondjuk töcs mindegy azt szolgalha ki aki éppen hatalmon van :-)))

 

pfalúz_62 Creative Commons License 2017.03.29 -1 4 32

"Az Eduline beszámolója szerint a CEU politikatudomány és nemzetközi tanulmányok (hazudozás phd ) programja a 42. helyet érte el", a szociológia (ómigráns és új migráns logisztika szak ) megtartotta a tavalyi 51-100. helyét - csakúgy, mint a filozófia (lukács féle tömeggyilkosság mentegetés  kollégium) program, a társadalompolitika és az adminisztrációs  (büfé szak, és izgatás gyakorlat) képzés is. A Közép-európai Egyetem történelem ( hogyan hazudjuk , töröljük el végkép egy nép múltját kollokvium)  szakját a Quacquarelli Symonds szakemberei a 101-150., a közgazdaságtan és ökonometria ( gazdasági bérgyilkos képzés) programot a tematikus rangsorban a 151-200. helyre sorolták, de bekerült a legjobbak közé a jogi képzés (privatizáció, dereguláció irány) is."

 

 

 

Mint egy falat kenyér az éhhalállal szembenézőnek, úgy kellenek nekünk a CEU könytvár - ruhatár- büfé  master kurzusai, mert akkreditált alap képzés az ugyebár nincs.:)

 

Idegen tanarak, idegen beszivárgók, nem akkreditált haszontalan képzések!

 

Vigye ahova akarja sorosgyuri az egyetem-begyedemét, javaslom Bissau-Guineát, vagy Madagaszkárt, az előbbi helyre viheti magával legjobb szoci-lipsi  tanítványait,  az összes simor féle véglényt is, meg az öszödi  böszmét is, ott talán meg lesz a diplomamunkája is végre ! :)

Előzmény: lepecs (27)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -5 2 31

Orbán felsőoktatási programja:Le kell rohasztani az összes magyar egyetemet

Előzmény: nemezis 2 (30)
nemezis 2 Creative Commons License 2017.03.29 -2 4 30

:)) Az az adminisztráció szak különösen vonzó lehet. 

Előzmény: lepecs (27)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -6 0 29

Orbán szeretné kivégezni a legjobb magyar egyetemet!

Előzmény: medve talp (25)
Isaac Naylon Creative Commons License 2017.03.29 -3 3 28

Minden megvásárol6ó.

Előzmény: lepecs (27)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -4 4 27

Egy március elején nyilvánosságra hozott listán tarolt a Közép Európai Egyetem. Az egyik legismertebb rangsorkészítő, a Quacquarelli Symonds tematikus felsőoktatási rangsora szerint a CEU hét képzési területen is bekerült a világ legjobb felsőoktatási intézmények közé.

Az Eduline beszámolója szerint a CEU politikatudomány és nemzetközi tanulmányok programja a 42. helyet érte el", a szociológia képzés megtartotta a tavalyi 51-100. helyét - csakúgy, mint a filozófia program, a társadalompolitika és az adminisztrációs képzés is. A Közép-európai Egyetem történelem szakját a Quacquarelli Symonds szakemberei a 101-150., a közgazdaságtan és ökonometria programot a tematikus rangsorban a 151-200. helyre sorolták, de bekerült a legjobbak közé a jogi képzés is.

Itt egy másik lista is az egyetemi ragsorokról:

Times Higher Education

  • 301-350.  Közép-európai Egyetem (CEU)
  • 501-600. Semmelweis Egyetem
  • 601-800. Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szegedi Tudományegyetem
  • 800+ Debreceni Egyetem

A THE-nek van egy sajátos listája is a fejlődő országok egyetemeiről, ide be két egyetemünk a legjobb százba, a többiek a legjobb 250-en belül vannak:

  • 16. Közép-európai Egyetem
  • 65. Semmelweis Egyetem
  • 122. Pécsi Tudományegyetem
  • 123. Eötvös Loránd Tudományegyetem
  • 129. Szegedi Tudományegyetem
  • 154. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  • 201-250. Debreceni Egyetem
Isaac Naylon Creative Commons License 2017.03.29 -2 1 26
medve talp Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 25

Lukács GYörgy szobra végre el lett takarítva, Soros fiókák keletetője is lassan bezár....

 

az jo hir lenne!

 

 

 

A Soros-alapítvány ösztöndíjasa vagyok (video)

 

 

  1. Orbán Viktor 1988 áprilisától a Soros Alapítvány pénzéből gründolt Közép-Európa Kutatócsoport munkatársa volt, 1989 szeptemberétől pedig az alapítvány ösztöndíjával az oxfordi Pembroke College-ben az angol liberális filozófia történetét tanulmányozta.
  2. Soros-ösztöndíjjal tanult az Oxfordi Egyetemen 1986–87-ben Szájer József, a Fidesz EP-képviselője.
  3. Németh Zsolt volt külügyi államtitkár 1988–89-ben ugyancsak ösztöndíjasként politikaelméletet hallgatott az oxfordi St. Antony's College-ban.
  4. Schmidt Mária, Orbán korábbi főtanácsadója, a Terror Háza igazgatója hároméves kutatási ösztöndíjat nyert a Soros Alapítványtól a magyar zsidóság XX. századi történelmének tanulmányozására ­1985-ben.
  5. Kövér László mostani parlamenti házelnök 1987–1988 között kutathatta Soros-ösztöndíjjal a közép-európai társadalmi mozgalmakat. ­
  6. Deutsch Tamás a részben Magyarországon, részben Angliában működő, kifejezetten a Fidesz és az SZDSZ ifjú reménységei számára szervezett hat hónapos „menedzseriskola” hallgatója volt 1989-ben.
  7. Kovács Zoltán kormányszóvivő 1994 és 1995 között Soros-ösztöndíjjal Oxfordban a The Queen's College-ban tanult. 

 

 

Előzmény: Kód 001 (9)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 -3 3 24

Teljesen felesleges ezeket berakni. A mai Fidesz seggnyalóknak, a csak gyűlölten örvendezni tudóknak, a bolsevik eszméken szocializáldódottaknak az akkori Fideszhez semmi köze. 

Előzmény: medve talp (23)
medve talp Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 23
Előzmény: Kelethy Benő (2)
medve talp Creative Commons License 2017.03.29 -3 3 22

„Megdöbbenéssel figyeljük a Soros Alapítványt és Soros György személyét az utóbbi időben ért nemtelen támadásokat. A fiatal nemzedék és a szakkollégiumi mozgalom támogatásával aktívan járult hozzá egy szabadabb és nyitottabb szellemi légkör kialakulásához Magyarországon. Látva a felsőoktatás szorult helyzetét, úgy gondoljuk, hogy az újabb nemzedékeknek is szükségük lesz arra az önzetlen támogatásra, amelyet a Soros Alapítvány remélhetőleg a jövőben is nyújtani fog. Tiltakozunk az Alapítvány politikai csatározásokba történő bevonása ellen.”

Előzmény: Hun a nagyanyám? (-)
lepecs Creative Commons License 2017.03.29 -5 1 21

Nemzetközi versenyben nagyon jó helyezést ért el.

Előzmény: dp2008 (20)
dp2008 Creative Commons License 2017.03.29 -3 2 20

És mit ért el vele? Nekem tök mindegy van CEU vagy nincs de akkor menjen a sok mocskos egyházi egyetem is ahol még jobban agyat mosnak.

Előzmény: Dugó Boss (17)
nazuna Creative Commons License 2017.03.29 -3 1 18

 Nagyon jól van ez igy ahogy van, a fidesznyikek azt kapják jutalmul amit a többiek büntetésként.

Előzmény: dp2008 (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!