Keresés

Részletes keresés

Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 4 órája 0 0 98222

(Jó, biztos volt közben nyugdíjemelés is, nem tudom mennyi, nem figyelem, de mivel az inflációt jelentősen gondolom nem haladta meg soha – nem szokása a kormányoknak az ilyesmi... –, talán kihagyhatjuk a képletből.)

Na okés, ez sem igaz így. A magyarországi nyugdíjeleméseket az osztrák inflációval kell összevetni az évek során. De annyira sokat csak nem folyásol be ez sem.

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (98221)
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 5 órája 0 0 98221

De akkor még mindig rosszabbul élsz (legalábbis ebből a bevételi forrásból), mint egy éve meg két éve meg három éve meg még régebben. :)

Szóval az 5 évvel ezelőtt kb. 750 eurót érő nyugdíjad nagyjából folyamatosan csökkenve elérte az 500 eurót őszre, majd most szerencsére újra 600 eurót ér.

Valahogy így pontos a mondat, nem? Az, hogy csak az éppen emelkedő fázist vesszük figyelembe, nem éppen csinos fogalmazás- és gondolkodásmód. Mindig, minden instrumentumon lehet találni emelkedő és csökkenő időszakokat, nem nagy kunszt olyankor bármit okoskodni. Ha valaminek van értelme, mondjuk gazdaságpolitikai szempontból, az csakis a nagy kép, a több éves.

(Jó, biztos volt közben nyugdíjemelés is, nem tudom mennyi, nem figyelem, de mivel az inflációt jelentősen gondolom nem haladta meg soha – nem szokása a kormányoknak az ilyesmi... –, talán kihagyhatjuk a képletből.)

Előzmény: Nostredamus 2022.02.22 (98190)
Mr_Tc Creative Commons License 26 órája 0 0 98220

... illetve új rést hozott létre (sziget a 200 naposon) a tegnapi nap alja (108,88), és a mai maximum (108,78) között.
Tavaly augusztus közepén már volt egy hasonló fordulója a 200 naposnál.

Előzmény: tru64 (98219)
tru64 Creative Commons License 27 órája 0 0 98219

Amazon nem tudta megtartani a giga szigetet, rés visszatöltve.

Nostredamus 2022.02.22 Creative Commons License 28 órája 0 0 98218

Sajnos, elkéstem egy kis időre... 

https://www.kitco.com/charts/popup/au24hr3day.html   

Előzmény: DrDax (98211)
TonyBrasco Creative Commons License 28 órája 0 0 98217
Előzmény: 2limited (98198)
TonyBrasco Creative Commons License 28 órája 0 0 98216

Az "Wall of worry", de sebaj, ennyit róla. Ezt csendben beszúrom neked ide... ennyire nagy a félelem most.. :)

Előzmény: PitykeG (98209)
ursa1 Creative Commons License 30 órája -1 0 98215

Bét is mehetne ha nem is csúcsra de egy 50k ig 

Előzmény: Mr_Tc (98214)
Mr_Tc Creative Commons License 1 napja 0 0 98214

A nyugati világból az első új történelmi csúcs: FTSE záró és abszolút csúcs (korábbi ATH: 7.903,5; 2018.05.22.)

ursa1 Creative Commons License 1 napja 0 0 98213
Előzmény: PitykeG (98212)
PitykeG Creative Commons License 1 napja 0 0 98212

Covid utáni rally is meddig tartott?

Januárban nagyobb volt a retail vétel, mint Covid idején...

Mém mánia 2.0

Mondom, "animal spirit" itt van újra

És a retail kisbüfik a Covid rally elején giga hozamokat csináltak, szóval nem hinném, hogy ez a vége, inkább ez az eleje.

Jönni kell a bef. alapoknak is utánuk.

Opciós forgalom tegnap ATH volt, mindenki ott kereskedik már.

Előzmény: Surci11 (98210)
DrDax Creative Commons License 1 napja 0 0 98211

Arany bohóckodik lefelé.

Surci11 Creative Commons License 1 napja 0 0 98210

https://www.portfolio.hu/uzlet/20230203/magasabb-fordulatra-kapcsoltak-a-kisbefektetok-elkepeszto-szamokat-hoztak-az-ev-elso-hetei-594834

Reddites aranyifjak nyomják már BTC-be, Teslába megint... Nem most jött el az ideje aaz összeomlásnak? 

Mondjuk van még lóvé bőven a népeknél, tapering alig 500 milliárdocskát szívott ki

Előzmény: PitykeG (98209)
PitykeG Creative Commons License 1 napja -1 0 98209

Előbb-utóbb nekik is be kell állni a sorba és növelni a kitettséget, mert akkor lemaradnak a benchmark-hoz képest...

Addig jó, amíg vannak negatív vélemények, óvatos befektetők: wall of fear

Majd ha mindenki optimista megint (majd ha Hathor is visszaszáll az államkötvényeiből), akkor lesz vége a rallinak.

Egyelőre még csak most kezdődik, szvsz.

Előzmény: DrDax (98208)
DrDax Creative Commons License 1 napja 0 0 98208

Na és itt van ez: https://www.portfolio.hu/befektetes/20230203/reg-lattunk-ilyen-mozgolodast-a-magyar-profiknal-mindenki-megorult-vagy-tenyleg-elszallt-az-osszes-problema-594806

Ha a portfóliókezelők véleménye egységesen negatív, akkor ki vásárol? A nyugdíjalapok? A részvénypiaci alapok, amibe a lakosság tolja megtakarításait? Vagy mi van?

PitykeG Creative Commons License 1 napja -1 0 98207

És ma ráadásul nőnek a kötvényhozamok, erősödik a dollár és ezek ellenére tudnak emelkedni a részvények...

Mi van, ha visszatér a régi rezsim? Tehát a kötvény eladásból származó pénzt rögtön a részvénypiacra teszik be: kötvények le, hozamok fel és részvények is fel

Előzmény: DrDax (98205)
DrDax Creative Commons License 1 napja 0 0 98206

az árfolyamnyereségből

Előzmény: DrDax (98205)
DrDax Creative Commons License 1 napja 0 0 98205

Úgy tűnik olyan jót remélnek a tőzsdei cégek eredményeitől, hogy még az állampapír kamatoknál is nagyobb nyereségre számítanak a befektetők.

Előzmény: PitykeG (98204)
PitykeG Creative Commons License 1 napja -1 0 98204

Ja, hétfőtől újraindulnak a srv vásárlások is...

Előzmény: PitykeG (98203)
PitykeG Creative Commons License 1 napja -1 0 98203

USA meg nem akar esni, indul megint az "animal spirit" ?

Előzmény: DrDax (98202)
DrDax Creative Commons License 1 napja 0 0 98202

Ma a BUX esik a legjobban az európai tőzsdék közül.

DrDax Creative Commons License 1 napja 0 0 98201

Na tessék. Újabb bank árfolyamát püfölik lefelé. Ebből már cikk is született: https://www.portfolio.hu/bank/20230203/nem-tetszik-a-piacnak-az-intesa-sanpaolo-gyorsjelentese-594794

Előzmény: DrDax (98197)
ursa1 Creative Commons License 1 napja 0 0 98200

én mint nagy longos azt mondom nem teljesen igazi az emelkedés cég jelentésre megy plusz short tuti sok van már ... veszik vissza de valahogy nem igazi, na meg a bét de az más ott alig van erő felfelé ...remélem azért megy még fel .....ekkora kamatokra tuti lesz esés ....

Előzmény: TonyBrasco (98191)
Mr_Tc Creative Commons License 1 napja 0 1 98199

Mitől megy az Usa piac => Fang index hetes:

2limited Creative Commons License 1 napja 0 0 98198
Előzmény: TonyBrasco (98195)
DrDax Creative Commons License 2 napja 0 0 98197

Azt vettem észre, hogy az európai bankok egy részét ledorongolták, de a hírekben nem láttam említeni. Az összes bankot nem néztem meg.

Deutsche Bank -6,5%

Raiffeisen Bank -8% a héten

OTP bank is kb. -5% a héten

TonyBrasco Creative Commons License 2 napja 0 0 98196

Mondjuk az eur/usd, GBP/USD-n elég ígéretes lefelé fordítós formáció alakul, legalábbis H4-n... egy jelentősebb dollárerősödés van kilátásban.

TonyBrasco Creative Commons License 2 napja 0 0 98195

Túlgondolod. Én is azt írtam, hogy ha kell!!!! longolok is, leszarom merre megy, csak menjen. DE nekem most még még mindig inkább short a piac, mint long, ami azt jelenti, inkább a short lehetőségeket nézem,  (mint a longot.) mert azzal is lehet keresni. Ellentétben a minden héten ATH bikapiaccal, ahol inkább a longgal lehetett jobban keresni... Most még úgy érzem a short-okkal fogok kevésbé befürödni, ha valami galiba van, mint egy akár beragadt longgal. Azért arra számíts, ha fordul lefelé, akkor nagy eséllyel nagyon aljasul fog, szándékosan arra játszva, hogy rohadt sokan benn ragadjanak... nem biztos, hogy kellemes lesz a stop. Még erősen dereng előttem pl. a 2020 februári vagy a 2018-s esés (most nem tudom melyik volt már) kezdődött úgy, hogy a pénteken felrántott piac, már hétfő hajnalban úgy kezdte OTC-n hogy vagy SP 40-50 pont-tal lejjebb nyitás, majd onnan még leverve a futikat OTC-n nyitásig, amennyire csak lehet, kb. egy szakadék volt a pénteki záróhoz képest. Szóval akár valami ilyesmi sunyiságot is kinézek ebből. (Ha fordul!!, aztán majd elválik, még az is lehet innen long egész 7000 fölé, majd meglátjuk.)

Előzmény: PitykeG (98194)
PitykeG Creative Commons License 2 napja 0 0 98194

"tömés", ugye ez amikor a "smart(nak gondolt) money" elad, de közben megy fel a piac

megint csak lényegtelen és értelmetlen terminológia, ha közben megy fel mondjuk 10-20% a piac

Nálam ez egy 10x áttéttel 100%-200% változás a számlán, amit nyilván nem tudok kiülni ellentétes irányban

Tehát akár "tömés" van, akár nincs, nekem úgyis muszáj jó irányba állni.

Előzmény: TonyBrasco (98191)
PitykeG Creative Commons License 2 napja 0 0 98193

Na erre írtam, hogy a futures önmagában már nem jó indikátor...

A másik meg, hogy igazából mindegy, hogy ezt az emelkedést minek hívod (bull vagy bear market rally), mert időtávtól is sok függ, és a végén meg a lényeg hogy nyerjél rajta.

Mindegy, hogy ez "kontra" long, vagy sima long. Én ezt most felfele látom, nem érdekel hogy 1 hónap múlva mi lesz, amikor kell majd fordítok.

Előzmény: TonyBrasco (98192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!