Keresés

Részletes keresés

Maule Creative Commons License 2017.03.20 0 0 38

belezavarodtam a hozzaszolasba, na megegyszer. Inkabb genmodositott legyen, mint rovarirtos. Hagyma, pl, kicsipi a szemem, ha bio-organic. Ha genmodositott, nem bant.

Előzmény: Maule (37)
Maule Creative Commons License 2017.03.20 0 0 37

Kevesvbe zavar GMO mint rovarirto az etelemben, de jobban zavar rovaroirto az etelben, mint genmodositott.  Azaz ha megfizetheto, legyen organic. Az alabbi listat kovetem, nagyjabol.

The Dirty Dozen (in order of contamination)
Apples
Celery
Sweet bell peppers
Peaches
Strawberries
Nectarines
Grapes
Spinach
Lettuce
Cucumbers
Blueberries
Potatoes

The Clean 15 (in order of least contamination)
Onions
Sweet Corn
Pineapples
Avocado
Cabbage
Sweet peas
Asparagus
Mangoes
Eggplant
Kiwi
Cantaloupe
Sweet potatoes
Grapefruit
Watermelon
Mushrooms

csehrigo Creative Commons License 2017.03.17 0 0 36

Valahol a videóban is beszél arról az illető,hogy a pl Bt toxin vagy mi amit az adott növény termel az egy fehérje amit minden további nélkül lebont az emberi szervezet. Csak a rovarokra vagy az adott rovarra halálos.

Előzmény: Boar... (10)
csehrigo Creative Commons License 2017.03.17 0 0 35

Jó lenne kettéválasztani a témát. beszélni magáról a technológiáról és a felhasználásáról meg a mögöttes érdekekről. Attól,hogy az utóbbi lehet mocskos még nem biztos,hogy a technológia rossz.

Jót nem hozhat a GMO csak rosszat?

csehrigo Creative Commons License 2017.03.17 0 0 34

Csernobil és a többi baleset óta már meg is esszük.  :-(

Előzmény: verisae (4)
csehrigo Creative Commons License 2017.03.17 0 0 33

Mielőtt még végigolvasnám.

Az üzleti háttér egy dolog. Az,hogy a termesztésre, a környezetre milyen hatással van az megint mást. Biztos jár veszélyekkel és aljas módon is fel ehet használni.

Ez is érdekes és érdekel is,de elsősorban inkább a fogyasztása.

Nem értem miért lenne káros a fogyasztása. Mitől változna meg az emészthetősége, a beltartalmi értéke?

Biztos naiv vagyok, de próbálom úgy nézni,hogy mennyit segíthetne ha így ott is tudnánk termelni ahol eddig nem,kevesebb permetszer kellene talán,egészségesebb lenne,mert teremlen plusz vitamint stb. Tudom van amit többet lehet permetezni,mert bírja,de ez nem a módosítás hibája, hanem a felhasználásé,a gondolkodásé. A késsel/szikével lehet étet menti meg kioltani is.Akkor most rossz vagy jó?

Szerintem a GMO is ilyen. Attól függ mire és hogyan használják.

Utolsó Muhi kán Creative Commons License 2017.03.14 0 0 32

Oké, nem génmódosítottak, "csak" génválogatottak.

Ahogy Micsurin is csinálta...:}}

Ebben talán egyetérthetünk....

Előzmény: Boarhunter (31)
Boarhunter Creative Commons License 2017.03.13 0 1 31

A martonvásári fajták nem gmo-sak. A búzáik még arra is alkalmasak, hogy vetőmagot csináljanak belőlük és újravessék, a kukoricát nem tudom.

Mondjuk nem ismerek olyan termelőt aki nem készen venné a kukorica vetőmagot, a nagyhozamú hibrid fajták ugyanúgy nem alkalmasak az újravetésre mint gmo-s társaik.

A gmo ellenzői leginkább a közhelyszótárt lapozgatják mert valódi érveik nincsenek. Lehetnének talán, ha valóban független kutatók vizsgálnák a hatásait de egyenlőre csak rendelésre készült hatásvizsgálatokat látunk.

Egyébként a nagyhozamú hibridek talán még károsabbak. Ahogy a termelők mondják, "ki kell nyalni a seggüket" a a termésért. Magyarán sok műtrágya, tápanyagvisszapótlás kell nekik. Nem csak a termés nagy de a zöldtömeg is, annak a létrehozásához pedig kiszednek mindent a talajból. A nagyhozamú hibrid búzák ráadásul elég gyenge minőségűek, nem érik el a malmi búza kritériumait. Amíg a malmi és a takarmány búza ára között alig van különbség, addig ez nem érdekel senkit, de ha eltűnik az igazán jó magyar búza akkor lesz nagy fejvakarás.

Előzmény: Utolsó Muhi kán (28)
kezdő nyugger Creative Commons License 2017.03.13 0 0 30

Mea culpa! Még egyszer elolvasva látom, hogy valóban nem voksoltál, csak a a Monsanto gazdasági-erkölcsi ügyein háborogsz.

A topik bevezetőjében a GMO veszélyességéről-veszélytelenségéről van szó, nem is állítás, hanem kérdés formájában. Talán az is megtévesztett engem, hogy nálunk a GMO növények termesztését tiltja az alkotmány, ahelyett, hogy egy tisztességtelen üzleti szereplő ellen folyna a harc.

Nem vagyok se biológus, se közgazdász, de ezután majd én is jobban figyelek a Monsanto-ügyekre, ha említ ilyeneket a sajtó. Sok jó hozzászólást olvastam itt is, megnyugodtam. Nem félek se a génmódosított növényektől, se a Monsato világhatalomtól.

Előzmény: ELŐRE! (29)
ELŐRE! Creative Commons License 2017.03.13 0 0 29

Elnézést, pontosan melyik hsz-emben olvastad, hogy a gmo ellen vagy mellett voksoltam?

Előzmény: kezdő nyugger (26)
Utolsó Muhi kán Creative Commons License 2017.03.13 0 0 28

Martonvásáron a szárazságtűrő kukorica nem GMO?

Micsurin mit csinált ?

Gént módosított.

Szegény ott hibázott, mikor a biciklit keresztezte a gyorsvonattal...

pukoon Creative Commons License 2017.03.12 0 0 27

inkább GMO sült kacsaczombot ennék...

kezdő nyugger Creative Commons License 2017.03.11 -1 1 26

"Kukoricaspórát" tőled olvastam először. Tényleg értesz ahhoz amiről beszélsz?

Ne egyél mikrohullámú sütőben melegített ételt, mert még nem tudták bizonyítani, hogy nem okoz tüdőrákot. Az viszont kimutatható, hogy a készülékek gyártói profitálnak belőle.

Előzmény: ELŐRE! (1)
Boar... Creative Commons License 2017.03.11 0 0 24

Az még megérne egy misét, hogy állati takarmányozásra vagy bioüzemanyagra megy el több termőterület.

Nem tudom fejből és most nem állok neki utánanézni de pl. a két bioetanol gyárunk durván évi 1-1 millió tonna kukoricát használ fel. Ha pedig körülnézel április végén a határban, igencsak sárgállik mindenfelé, hatalmasat nőtt a repce termőterülete.

Előzmény: Törölt nick (21)
Qqberci Creative Commons License 2017.03.11 0 0 23

A fényevés karcsúsít...

Előzmény: Boar... (17)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.11 0 0 22

Az kérdéses még, hogy mennyire jött be az, hogy Magyarország GMO mentes. Elvileg virágoznia kellene az agrárexportnak, sok extraprofittal.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.11 0 0 21

A Föld hasznosítható területének 4%-át hasznosítjuk növénytermelésre ami közvetlen fogyasztásra megy, van ebben még tartalék, plusz ott a hidropónia és hasonlók. Az állattenyésztés a problémás.

Előzmény: öreg_néne_b (20)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.03.11 0 0 20

Nullával nem lehet. A Föld biztonságosan el tud tartani nulla vegyszerrel egymilliárd embert. De mi lesz a többivel? És mi lesz, ha én (te) is a többiek közé tartozunk?

Előzmény: homerx (18)
homerx Creative Commons License 2017.03.11 0 0 19

balfaszok leledzenek mindenhol. irtani kell oket

Előzmény: Boar... (17)
homerx Creative Commons License 2017.03.11 0 0 18

most akkor kevesebb szerrel vagy tobbel? :)

megmondom. nullaval akarom. es ne ugasson bele senki

Előzmény: Boar... (15)
Boar... Creative Commons License 2017.03.11 0 0 17

Tessékmondani, fotont azért ehetünk?

:-)

Előzmény: Qqberci (16)
Qqberci Creative Commons License 2017.03.11 0 0 16

"Az atomenergiát is használjuk pedig veszélyes."
csak azt nem eszed meg.

 

Előre az atommagmentes táplálkozásért!...

Előzmény: verisae (4)
ELŐRE! Creative Commons License 2017.03.11 0 0 13

Ezt a választ nyilván a MONSANTO hivatalos Q&A válaszadási enciklopédiájából olvastad.

 

de a tények mást mutatnak.

 

elég korlátolt hozzáállás figyelmen kívül hagyni a tényeket, és naívan/rosszindulatúan azt ismételgetni, hogy ez az egész neeeem, nem a pénzől szól, hanem csupán a világbéke megteremtéséről.

 

kérlek sorold már ide a világ éhező részének génkezelt kukoricával beültetett hektármennyiségét!

 

ja, olyan nincs? Hát persze, hogy nincs, azok ugyanis nem tudnak fizetni! Mégis miről szól a szabadkereskedelmi egyezmény európai passzusa?

 

mielőtt hatalmasat hörpintesz, érdemes megnézni, hogy mi van a pohárban!

Előzmény: Boar... (10)
Tombolda Creative Commons License 2017.03.11 0 0 12

igen

Boar... Creative Commons License 2017.03.11 0 0 11

a nagymamad sem termelhetne az osidok ota meglevo pl. gerezdes paradicsomot a kertjeben.

 

Ez az a fajta amit a kalandozó magyar törzsek hoztak amerikából?

:-)

Előzmény: homerx (7)
Boar... Creative Commons License 2017.03.11 -2 3 10

Elég korlátolt hozzáállás leragadni a monsantonál meg a kukoricánál. A gmo messze túlmutat egyetlen cég egyetlen termékén, még ha az összeesküvés elmélet gyártóknak sokkal kényelmesebb is egyetlen "ellenséggel" felvenni a harcot.

Kurvára nem a kizárólagos piaci pozíció megszerzéséről szól ez az egész. Valójában az az alap, hogy szárazságnak avagy betegségeknek, kártevőknek jobban ellenálló, nagyobb hozamot elérő változatokat tenyésszenek ki. Ebből ami bennünket zavarhat, az a kártevőknek ellenálló növény mert ami a bogaraknak rossz, az nekünk is árthat... Ha toxint termel a növény az alkalmasint nem a táplálékláncba való ámbár abból is létezik ami lebomlik pl. hőkezelés hatására.

Más kérdés, ha a növény nem képes védekezni, akkor növényvédőszert kell használni. Egyre többet. Aztán ha nem sikerül időben kijuttatni, akkor megette a fene az egészet. Pl. a túlzott csapadék miatt felázik a talaj, a gombaölős kezelést nem tudják elvégezni pedig pont a csapadékos idő miatt muszáj lenne, a gombák pedig vígan termelik a kis toxinjaikat amelyekről a gmo-val ellentétben TUDJUK, hogy károsak.

Lehet itt nosztalgiázni az ősi, ellenálló fajtákról csak azt nem szabad elfelejteni, hogy a termőhelyi körülmények megváltoztak és az új viszonyok közt ezek a fajták se feltétlenül ellenállóak, valamint a hozamuk lényegesen kisebb ezért drágább a termék.

Nem az ördögtől való a gmo csak divat lett fikázni, jó lőszer a megélhetési rettegőknek, álzöldeknek meg a növényvédőszer gyártóknak...

A monsanto-s kukoricáról még annyit, hogy a kukorica termés egyre nagyobb hányada megy a bioetanol gyártásba és az miatt végképp felesleges (bér)rettegni. Ami zavaróbb, az a szója amiből a viszonylag jó minőségű hazai termés(gmo mentes) megy külföldre élelmiszeripari felhasználásra nálunk meg takarmányozásra dél-amerikai importot használnak, aminek...vannak jó papírjai... Mert hiába vállalja több dél-amerikai termelő a gmo mentességet ha határaikon virágzik a vetőmag csempészés és az ellenőrzés egy korrupt rendszerben igencsak megkérdőjelezhető. Vannak természetesen hazai laborok amelyek ki tudják szűrni a szennyezett szállítmányokat, csak ezek ritkán kapnak megbízást.

homerx Creative Commons License 2017.03.10 0 0 9

pont nem akarunk novenyvedoszert hasznalni okostojas. nem veszed eszre? arra pont a gmo miatt van szukseg, mert a szelektivitas miatt csak az lenne jo nekunk. de hat kinek kell?

Előzmény: homerx (8)
homerx Creative Commons License 2017.03.10 0 0 8

hagyjuk mar ezt a szabad valasztast.

Előzmény: Törölt nick (6)
homerx Creative Commons License 2017.03.10 0 0 7

nos, nem. a nagy gmo-s cegek levedetik az egyeb termekeket is, igy jogilag a nagymamad sem termelhetne az osidok ota meglevo pl. gerezdes paradicsomot a kertjeben. ergo karosak a cegek. nem kell nekunk ilyen.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6

Szabad az út, hogy bárki bármilyen negatív tudományos állítással előálljon, de nem ez van, egészen más szinten és még csak nem is állítanak semmit. Abban sem vagyok biztos, hogy van egyáltalán értelme úgy általánosságban hibát keresni vagy egy konkrét génmódosításban lehet csak.

 

A vetőmag kiválasztásánál is szabad a verseny és választás, a növényvédőszer megtakarítást is beleszámítva. Elég erőltetetnek tűnik a belemagyarázás az átporzásról és röghözkötésről.

 

És még van egy 3. kategória amikor a hagyományos nemesítés zajlik a genetikai ismeretek felhasználásával, így lesz majd újra ízes a paradicsom.

Előzmény: ELŐRE! (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!