Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2022.02.10 0 0 421

vagy csak régebbi terv volt?

Előzmény: kaviat (420)
kaviat Creative Commons License 2022.02.10 0 0 420

expanse mozi? hallottatok erről valamit?

bingobango Creative Commons License 2022.01.23 -1 0 419

A hatodik évad végét összecsapták, simán kelet volna 10-12 rész.
A három történeti szálból egyet lezártak, kettőt nem, így nem tudjuk meg mi lett a többek által említett "kislányos" történettel, ahogy azt sem tudtuk meg mi lett a kiinduló szálal, a protomolekulával, mi az egyáltalán, ki és mit csinál az ellopottal...stb.
Ha nem folytatják a meglevő színészekkel, akkor ez a sorozat ennyi volt, méltatlanul lezárva.

divaoni01 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 418

Igen, emlékszem. Tényleg szépen kidomborították a témát. Aztán mikor így egyszeri sci-fi rajongóként végigfutottam ezeken a klasszikus karakter neveken mindhárom csapatban, hát a lúdbőr a legkevesebb amit érezni véltem általa.

Előzmény: Biga Cubensis (417)
Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.19 0 1 417
Előzmény: divaoni01 (416)
divaoni01 Creative Commons License 2022.01.19 0 1 416

A befejező epizód számomra legemlékezetesebb momentuma.

 

https://screenrant.com/expanse-season-6-finale-battle-scifi-characters-easter-eggs/

Bateman Creative Commons License 2022.01.19 -1 0 415

továbbra sem értem, hogy mi volt a két eset között érzelmileg a különbség? ő nem tudta mi zajlik a gyerekben és milyen az apjával a kapcsolata, ezt csak te nézőként láttad. ha korábban lelkiismeretfurdalást érzett, akkor a második esetnél is ugyanezt kellett volna éreznie. ha viszont azóta annyira változott a szitu, minthogy változott is, hogy ezt az érzelmi részt felülírta a cselekvési kényszer, akkor ezt jobban kellett volna ábrázolni. mondjuk egy dialógban Holden és Nagata között, amiben megbeszélik, hogy ezúttal meg kell tenni, amit meg kell, gyerek ide vagy oda. ugyanis a torpedó hatástalanítós jelenet totál értelmetlenné vált azzal, hogy ezt nem tették meg. számomra.

Előzmény: Biga Cubensis (414)
Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.19 0 0 414

Érdekelte, fel is ordított, csak gondolom tudta, hogy előbb-utóbb bekövetkezik ez. Viszont ezek szerint Holden mégis jól döntött, mert kb ennyi idő elég volt a gyereknek, hogy teljesen kiábránduljon, rájött hogy a fater nárcisztikus, szociopata. Ebben a soriban - a könyvekben is? - az a fájó, hogy az elején feldobták ezt a protomolekula/idegenek dolgot, aztán azóta csak említés szintjén jött elő, illetve ez a kutyás szál, ami csak a soriból megismerve nehezen köthető bármihez. Ehhez mindenképpen kellene folytatás, mert így most nagyon a levegőben lóg a sztori.

Na, elolvasom a könyveket, most úgyis rámjött újra a sci-fi olvasás, amikor már lassan szemüveg kell hozzá :D

Előzmény: Bateman (411)
kaviat Creative Commons License 2022.01.19 -1 0 413

nekem is elvarratlan szálnak tünik a kislány a bolygóval..

Bateman Creative Commons License 2022.01.19 0 0 412

igen a Bebop-ról hallottam. jó lenne, ha mondjuk az amazonhoz kerülne. 

Előzmény: Biga Cubensis (410)
Bateman Creative Commons License 2022.01.19 -1 0 411

de azt rohadtul nem tudta, hogy Filip elmenekült. konkrétan másodjára nem érdekelte, hogy meghal a a szerelme gyermeke?:)

Előzmény: Biga Cubensis (410)
Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.19 -1 0 410

Hát igen, végül is egy trükkel ugyanúgy ők ölték meg, mint egy torpedó lett volna. De ugye most Filip el tudott menekülni, szóval mégis volt értelme, csak kár hogy vége lévén már ennek sincs jelentősége. Nekem ez a kutyás szál túl elvont volt, illetve sehol se illeszkedett a többi szálhoz, csak egyetlen helyen, amikor a csávó megüzente Inarosnak, hogy nem segít/küld semmit, mert ott van gondja. És ebből se tudunk meg semmit - legalábbis jó ideig. Lehet szándékosan fejezték be ilyen idegesítően, hogy legyen megint petíció... Egyébként a Cowboy Bebopnál hallottad, hogy gyűjtik az aláírásokat, hogy legyen 2. évad?

Előzmény: Bateman (409)
Bateman Creative Commons License 2022.01.19 -1 0 409

jó volt ez az évad, de végre vége. Inaros elég bénán lett kivégezve, nem is értettem ez mitől volt más, mint amikor a torpedót hatástalanítani kellett az ucsó pillanatban? semmivel. mindegy. a kisgyerekes, újraélesztős dolognak meg így lezáratlanul nem sok értelme volt. most akkor a kutyáktól származik a protomolekula? vagy mi van?:)

divaoni01 Creative Commons License 2022.01.15 0 0 408

Kösz!

 

Itt az eddig magyarul megjelentek százalékai, melyek szintén elég beszédesek lehetnek:

 

https://moly.hu/sorozatok/a-terseg

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Deerlan (407)
Deerlan Creative Commons License 2022.01.14 0 1 407

A kilencedik már tavaly novemberben megjelent, a címe Leviathan Falls. Általános vélemény szerint nagyszerű lezárása a történetnek. A Goodreads-en jelenleg 4.54-en áll, ami szokatlanul magas érték. Hamarosan jön magyarul is.

Előzmény: divaoni01 (401)
divaoni01 Creative Commons License 2022.01.14 0 1 406

Még egy kis imdb-s összevetés. 

 

Uccsó három rész tetszés indexe az összesen 73 részes GOT-nál:

 

5,4

5,9

4,0

 

És ugyanez a 62 részes Expanse esetében:

 

8,0

8,5

9,4

 

 

 

Előzmény: mindenki senkije (405)
mindenki senkije Creative Commons License 2022.01.14 -2 0 405

Igen, az utolsó két epizód végre legalább eseménydús volt. De összességében gyenge volt ez az egész nagyon

Előzmény: Biga Cubensis (402)
mindenki senkije Creative Commons License 2022.01.14 -2 0 404

Nekem annyira nem tetszett, hogy olvasgassak is... Majd valami kivonat elég lesz belőle

Előzmény: divaoni01 (401)
Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.14 0 1 403

Ez jó ötlet, nekiállok elolvasni. 

 

Sok dolog maradna így levegőben, a gyógyító "kutyák", a protomolekula-gyűrűlakók, Filip...

Előzmény: divaoni01 (401)
Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.14 0 0 402

Ja én azt hittem, évadzáró. :O 

Hát így viszont elég sovánka. Most, hogy lezárult a Don Inaros sztori és kezdődhetett volna valami érdekes, befejezik, ehh.

Kár, mert az 5-6. rész már egészen megtetszett, jobban is vártam a részeket mint a Boba Fett-et.

Előzmény: mindenki senkije (398)
divaoni01 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 401

Na, ez pont jó példa. Ha itt is kiizzadtak volna valami megerőszakolt lezárást, ugyanúgy kukába mehetett volna a finálé, mint ott.

 

Így meg egyszer akár be is fejezhetik majd jóval méltóbban. Amúgy meg azért ez egy más helyzet mégis, hisz itt már meg van írva további két kötet és a kilencedikre is jóval több az esély, mint az öregnél valaha is volt a folytatásra.

 

Tehát akit érdekel a történet továbbgördítése az olvashat erről autentikus könyveket. Nem úgy mint a GOT-nál, ahol a HBO-sok szegényes fantáziája próbálta lezárni az egész franchise-t, rendes irodalom nélkül.

Előzmény: mindenki senkije (400)
mindenki senkije Creative Commons License 2022.01.14 -1 0 400

így viszont kár volt elkezdeni, ennek így sok értelme nincs

a NAGY sztoriból még mindig nem tudunk semmit, lezárult az Inaros konfliktus (végre) de nem ezért kezdtük el nézni...

mindegy, a GOT-ot is így cseszték el, hogy nincs még megírva a vége

ott mondjuk izzadtak valami halál béna befejezést hozzá...

Előzmény: divaoni01 (399)
divaoni01 Creative Commons License 2022.01.14 0 1 399

Ugye ez a franchise hatodik könyvének a vége.

 

Itt jön egy komolyabb időugrás a hetedik kötettől és a továbbiak megfilmesítése már elég ramazuris lenne.

 

A színészek pár évtizedes öregítését vagy teljes lecserélését már nem vállalták be az amazonnál sem, egyelőre. 

Előzmény: mindenki senkije (398)
mindenki senkije Creative Commons License 2022.01.14 -1 0 398

Akkor most vége?

EZ a vége? Ez komoly? Vagy ez csak valami vicc?

Ezért néztük idáig? Elmennek a fenébe!

divaoni01 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 397

Finálé, nagyjából rendben volt.

 

A protomolekula meg hát....

Előzmény: Biga Cubensis (396)
Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.14 0 0 396

hehe

Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.07 0 0 395

5. rész nem volt rossz

de legalábbis jobb, mint a Boba Fett :D

Bateman Creative Commons License 2022.01.02 0 0 394

azért lesz felhozatal sori/film oldalon egyaránt. én ezeket várom scifi témában:

 

The Peripheral

65

Distant

Wool

For All Mankind S03

The Man Who Fell to Earth

Three Thousand Years of Longing

Borderlands

Halo

Made for Love

Fallout

Moonhaven

Severance

Demimonde

The Last of Us

Subject to Change

Battlestar Galactica (kiváncsi vagyok milyen lesz a reboot)

Wild Cards

Beacon 23

 

Előzmény: Biga Cubensis (392)
Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.02 0 0 393

Ebben a részben épp Alex zenéit hallgatták :)

Azért kicsit beleírták a soriba, hogy sajnálják hogy így alakult...

Előzmény: divaoni01 (387)
Biga Cubensis Creative Commons License 2022.01.02 -1 0 392

Én is gondolkozóba estem, hogy egyáltalán van-e jó sci-fi sorozat mostanság, pedig viszonylag sok van...

Ez is, az Alapítvány, a holdas dél-koreai is csalódás, a Lost in Space sose volt nagy durranás, a Bebop lehetett volna még jó, de lelőtték, a Raised by Wolves is csak picit várós... Azért még reménykedtem benne, hogy lesz sori az életemben, ami megüti a BSG szintjét :)

Előzmény: mindenki senkije (391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!