Keresés

Részletes keresés

Jackal_ Creative Commons License 2022.01.04 0 0 36

Sziasztok, örülök, hogy van ilyen fórum is, nem gondoltam volna. Nekem az lenne a problémám, hogy olyan hazai POD oldalt keresek, ahova betölthetném a grafikáimat, és így mentesülnék a gyártás, az ügyfélkezelés, a logisztika és hasonlók alól, és ad valami értelmes marzsot is.

Leszámítva az értelmes nyereséget, egy ilyen oldalt találtam, ami használhatónak néz ki: https://printfashion.hu/alkoss/

Esetleg valami egyéb ötlet? Nem akarom külföldi oldalra betölteni, mert a magyar vevők nem fogják megvenni jóval drágábban, plusz a szállítás is bekavar a dolgokba.

A válaszokat előre is köszi.

i-w Creative Commons License 2021.02.05 0 0 35

Jó ötlet, a Fb-on ellenőrizni egy POD-oldal népszerűségét; magamtól eszembe nem jutott volna. És persze nem is tettem; kár volt kihagyni. A dolog marketing-részéhez sem erőm, sem tehetségem. Olyan oldalakra vágyom, ahová felteszem a munkám, ők meg eladják, felé sem kell néznem többé :))

Előzmény: EDFH (34)
EDFH Creative Commons License 2021.02.05 0 0 34

Én anno listákban néztem meg az oldalakat, próbáltam  a legnagyobb forgalmúakra menni, de túl sokat választottam, le kellett aprítani. A facebook vagy instagram is jó szűrő, követőszám mutatja mennyire népszerű egy oldal, ott nagyobb esély az eladásra. Imagekind-ra én is raktam pár képet de alapból sem tetszett az oldal, mint valami 2000-es évek elején készített weblap:) Másik kettőről nem hallottam, nem néznek ki rosszul. Most a printify/printful féle webáruház alapú POD-ot vizsgálom, az sokkal többet hozna de több meló is van vele.

Előzmény: i-w (33)
i-w Creative Commons License 2021.02.04 0 0 33

Köszi! Ezekből csak hármat ismerek, a többi újdonság számomra.

A FAA-nál anno belementem a fizetősbe, akkor még csak 10 USD volt évente, és bőven meg is érte. De időközben felemelték évi 30-ra, és ráadásul valamiért teljesen leállt nekem. Az utolsó letöltésem tavaly áprilisban volt.

Még 3 oldal, ahol egyetlen letöltésem sem volt soha: Curioos, Artpal, Imagekind. Neked persze ettől még bejöhet, de végül is ez itt a tapasztalatcsere helye, és csak azt írhatom, amit én tapasztaltam.

Előzmény: EDFH (32)
EDFH Creative Commons License 2021.02.03 0 0 32

Alapvetően 4 mindenesre töltök: RedBubble, Society6, Threadless, Teepublic

2 "ruhásra" : Teespring, Designbyhumans

Illetve majd az Amazon Merch van tervben.

FAA-n nem figyeltem hogy (asszem) 30-ig engedett ingyen feltölteni, szóval ott abbahagytam.

Előzmény: i-w (31)
i-w Creative Commons License 2021.02.03 0 0 31

Köszi! A TeePublic-ot nem ismerem, majd ránézek.

Előzmény: EDFH (30)
EDFH Creative Commons License 2021.02.03 0 0 30

Főleg RedBubble, illetve TeePublic.

Előzmény: i-w (29)
i-w Creative Commons License 2021.02.02 0 0 29

Megkérdezhetem, melyik oldalon (vagy oldalakon) kezd fellendülni? Nálam a POD mélyrepülésben van már jó ideje.

Előzmény: EDFH (28)
EDFH Creative Commons License 2021.02.01 0 0 28

Kezd "fellendülni" a POD eladás, bár ehhez is marha sok idő és türelem kell mint a stock-hoz :)

i-w Creative Commons License 2019.05.10 0 0 27

És a legbővebb infó még egyszer, hogy ne kelljen sokat keresgélni:

https://www.artsyshark.com/sell-art-online-directory/

i-w Creative Commons License 2019.05.09 0 0 26
i-w Creative Commons License 2019.05.02 0 0 25

Azért én még itt vagyok, a topik feltámadhat.

i-w Creative Commons License 2018.05.01 0 0 24

Semmi közlendőm, csak jelzem az esetleges betévedőknek, hogy ez nem egy reménytelenül elhagyatott fórum :))))

i-w Creative Commons License 2017.04.29 0 0 23

Ezt én sem tudom megmondani. Szeptemberben, mikor kezdtem, még csak 10 USD volt a fizetős változat; az behozta az árát. De legutóbb mintha azt láttam volna valahol, hogy azóta megemelték 30 USD-ra - azt már nem tudom, hogy bevállalnám-e.

Előzmény: Celine1 (22)
Celine1 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 22

Hali!

Kár, hogy csak 25 képet lehet ingyenesen feltölteni...

Nem tudom megéri-e előfizetni..?

Előzmény: i-w (18)
Celine1 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 21

Jaja, nem összességében írtam a több ezret, hanem napi szinten :)

Pl ha ma elfogadják a képeim akkor másnap már a sokadik oldalon találom az újak között :)

Azért ez így elég nehéz.

Kíváncsi vagyok erre a POD-ra. Még nem próbáltam hasonlót.

Köszi.

Előzmény: i-w (20)
i-w Creative Commons License 2017.04.26 0 0 20

Több ezer?! Több millió!

Sajnos, eddig ez az egyetlen POD oldal, ahol adtam is már el valamit. Fent vagyok még pár másikon is, de azokat nincs miért ajánlanom, hiszen nálam sem jöttek be eddig.

Előzmény: Celine1 (19)
Celine1 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 19

Köszi.

Tudom, hogy lassú, tapasztaltam már 5 éve stock oldalakon :)

Főleg az utóbbi évekbe nagyon bő a választék.

Régebben ez sokkal könnyebb volt.

Ma már a több ezer kép közül elvesznek a sajátjaid....Főleg ha nem érsz rá naponta csinálni...

Nade ez van, nem tudom meddig fog ez így menni.

Ha vannak még más bevált oldalak ahol tényleg veszik is a képeket, szívesen veszem a tanácsokat.

Üdv

Előzmény: i-w (18)
i-w Creative Commons License 2017.04.25 0 0 18

Akkor ez is megvóna :) Sok szerencsét! Lassú ügy, ne légy türelmetlen.

Előzmény: Celine1 (17)
Celine1 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 17

Közben megtaláltam az első fotónál hol kell megnézni az alapértelmezett összegeket.

Köszi a segítséget.

Előzmény: i-w (16)
i-w Creative Commons License 2017.04.21 0 0 16

Én sem találtam olyan beállítási lehetőséget, amivel vissza lehetne állítani az általuk javasolt árakat, tehát támpontként leírom a sajátjaimat.

A printekhez valamivel magasabb árat adtam az alapértelmezettnél; már nem emlékszem, mennyivel. A duplájánál biztosan kevesebbet. A legkisebb mérethez 15 USD-t, ami minden méretlépcsőnél 5 USD-ral nő.
A többi cuccnál, úgy rémlik, az általuk javasolt árakat használom.
Greeting Cards: 2.00, 0.80, 0.35
Throw Pillows: 3, 3, 3, 4, 5, 6
Duvet Covers: 5, 6, 8, 10
Shower Curtains: 5
Tote Bags. 3, 4, 5
Phone Cases: 5
T-Shirts: 5, minden méretre
Towels: 5, minden méretre és fajtára
Battery Chargers: 3, mindhez
Pouches: 4, 5, 6
Weekender Tote Bag: 5
Mugs: 12, 13.50

"miért jobb az, ha nem kerül rá a fotóm bizonyos termékre?" Nem mondom, hogy jobb, ezt neked kell tudnod. Az én helyzetemben ez elég rázós kérdés. Vegyes anyagot töltök fel. Egyfelől olyan grafikai terveket, amik kifejezetten alkalmasak díszítménynek, bár persze nem mindegyik mutat egyformán jól a különféle célú, méretű, alakú tárgyakon. De e miatt nem mondanék le a pixels.com-ról. Másrészt viszont a festményeimet is feltöltöm, és a "szakmai becsületem" szempontjából kifejezetten gáz, hogy aki rákeres a képeimre, bögréken és törülközőkön találhatja őket :)

Előzmény: Celine1 (15)
Celine1 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 15

Igen, az első feltöltésnél megadott az oldal javasolt árakat, de másodjára már nem ad meg semmit.

Akkor a Default settings-nél szeretném megadni, de nem tudom, hogy mennyi a reális? Nem szeretném ha túl drágák lennének a képek.

Nálad milyen árak vannak? Ha nem titok persze :) Segítene beárazni.

Illetve miért jobb az, ha nem kerül rá a fotóm bizonyos termékre?

Minél több terméken választható, annál többen vehetik meg a képet nem?

Tehát ha mondjuk valaki bögrét akar az én fotómmal és pont azt kivettem, akkor nem tudja megvenni.

Köszi a segítséget!

 

Előzmény: i-w (13)
i-w Creative Commons License 2017.04.20 0 0 14

Ha nem akarod a képeidet külön-külön árazni, az egységes, méret- és terméktípus-függő áraidat a Behind the Scenes oldalon a Default Settings-re kattintva adhatod meg. Vagy úgy is hagyhatod, az ő alapértelmezett áraikkal. Mindenesetre az ide beírt árakat bármikor megváltoztathatod tetszésed szerint, de azt tudni kell, hogy az új áraid nem lesznek visszamenőlegesen is érvényesek. A korábban feltöltött képeid árai úgy maradnak, ahogy voltak, hacsak az Edit Image lehetőséggel egyenként át nem írod őket.

Előzmény: i-w (13)
i-w Creative Commons License 2017.04.20 0 0 13

Base Price az az összeg, amennyi a FAA fix része az árból. A Your Mark-Up a te részesedésed. Ez akármennyi lehet, legfeljebb a túl magas ár miatt a dolgaid kevésbé lesznek kelendők. A Base Price és a Your Mark-Up összege lesz a Sell Price, amit a vevő fizet.

Mivel én nem állítgatom ezt egyenként, hanem a regisztrálás után beállítottam egy egységes árat minden terméktípusra, már nem tudok visszaemlékezni, hogy a Your Mark-Up rovatot lehet-e egyáltalán üresen hagyni. Akkoriban az oldalnak voltak mindenhez javasolt árai, és ezek eleve láthatók voltak az ártáblázatban. Ha nem írtad át őket, maradtak az alapbeállítások.

Most nincs kedvem kipróbálni, de megteheted, ha akarod: halványan rémlik, hogy volt eset, amikor kitöröltem az ő javasolt áraikat, nem írtam a helyükbe semmit, és akkor az a terméktípus nem jelent meg a kép melletti terméklistán. Mérget nem veszek rá. Ugyanis ez ellenkezik a FAQ-ban egyértelműen leírt háziszabályukkal, ami szerint csak két választási lehetőséged van: vagy csakis a FAA-t jelölöd be, ez esetben amit felteszel, abból csak printet fognak árulni, semmi mást, vagy bejelölöd a pixels.com-ot is, akkor viszont nem válogathatsz, hogy melyik képedet mire akarod rátenni; automatikusan rákerül minden képed minden termékükre. De ha mégis jól emlékeznék, és az üresen hagyott árral megoldható, hogy bizonyos termékekre ne kerüljön rá a munkád, akkor ezzel simán ki lehet játszani a rendszert.

Az egészen biztos, hogy nem fogják ingyen árulni a dolgaidat, ha nem írsz melléjük árat. Azt nem tudom, mi történik, ha nullát írsz a Your Mark-Uphoz; ha ingyen szeretnéd adni, kipróbálhatod :-)

Előzmény: Celine1 (12)
Celine1 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 12

Hali!

Van itt olyan aki az FAA-n regisztrált?

A beárazással vannak gondjaim.

A Your Mark-Up részt ha üresen hagyom akkor tulajdonképpen ingyen adom a képem? Tehát nem árazom be?

A Base Price az oldal költsége?

Köszi szépen.

Ki szeretném próbálni az oldalt, de ez a rész nem egyértelmű számomra.

Celine1 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 11

Köszi, te árulsz ott?

Előzmény: i-w (9)
i-w Creative Commons License 2017.04.16 0 0 10

Bár ez függ az anyagod jellegétől is. A POD oldalak főként két képtípushoz jók. Az egyik a "wall art", az olyan képek, amiket szívesen látnál a szobád falán. A másik minden olyasmi, amit tárgyakra lehet tenni díszként. Mobiltokokra, bögrékre, párnákra stb. Az ettől eltérő képtípusok, pl. amik elsősorban webújságok cikkeinek illusztrálásához jók, inkább stockra valók. A FAA az első két típus mindegyikére utazik.

Előzmény: Celine1 (8)
i-w Creative Commons License 2017.04.16 0 0 9

Szia! Amennyire tudom, egyértelműen a FAA. (Fine Art America)

Előzmény: Celine1 (8)
Celine1 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 8

Sziasztok.

Lehet tudni melyik a legnépszerűbb oldal ahová fotókat és illusztrációkat fel lehet tölteni?

i-w Creative Commons License 2017.03.06 0 1 7

Nem tudom, sajnos, hol van szigorú zsűri. Ilyen oldalon nem vagyok fent. De a linkelt gyűjteményben találsz rövid leírásokat is, ott mindig említik, ha zsűriznek az oldalon. Abban nem vagyok biztos, hogy ez már a Galéria címből kiderülne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!