Ha valakit érdekel leírom a bank válaszát ami nyilván hivatalos, de kb. értelmezhetetlen.
Először ennyit írtak:
Tájékoztatjuk, hogy régi, meglévő Budapest Bankos ügyfél esetén, amennyiben újabb alszámlát szeretne nyitni, abban az esetben a számlaszám 101-es kezdetű bakszámlaszám lesz.
Majd utána pontosítás miatt rákérdeztem még egyszer mire pedig ezt:
Tájékoztatjuk, hogy a bankszámlaszám függ attól is, hogy milyen banki terméket igényel.
A számlaszám nyilván függ, de hogy 103 vagy 101 illetve a fiókazonosító nem ettől kellene, hogy függjön.
Nem hiszem, hogy ez olyan információ amit nem mondhatnak meg, tehát inkább az ügyintéző nem tudta pontosan és nem akart valótlan választ adni, inkább lezárta ennyivel.
A Bank valójában Orbán tulajdona, csak papíron Mészárosé, az Opus és a 4iG is Orbáné, Jászai Gellért is csak egy stróman ők a fidesz érdekeit képviselik a fidesz pedig az Orbán családét! Orbán vagyona legalább 5 oligarcha kezében van, Garancsi is ezek közé tartozik, azért csinálják így mert felkészülnek arra h a fidesz bukhat viszont a vagyon a kezükön maradjon és ezt nehezebben tudnák elvenni tőlük és visszatámadnak a médián keresztül!
Az mkb-t ott kell hagyni, arra hozták létre a bankholdingot h finanszírozzák a fidesz közeli oligarchákat, szóval a hitelek könnyen bedőlhetnek majd.
Elvből nem szabad ezeknél a bankoknál bármit igénybe venni, Mészáros és a többi stróman az adófizetők pénzéből gazdagodott, amit lehet elloptak, sokkal jobb bankok vannak a holdingnál, például az OTP-nél, CIB-nél sokkal kedvezőbb és jobb szolgáltatások érhetők el. A Gránit kondíciói is kedvezőbbek, nyilván ott van Tiborc pár hónapja, viszont Hegedűs Éva 2009 óta sikeresen vezeti a bankot.
Szóval váltani kell, a korrupt fidesz holdudvarának korrupt bankja az mkb, ott kell hagyni elvből, a tulajdonosi kör az egész magyar társadalmat károsítják meg. Korrupt bankcsoport az biztos, Le Pen kampányát finanszírozták aki Putyin barátja.
2023 májusában egyesül a Magyar Bankholdinghoz tartozó MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. Az új bank MBH Bank Nyrt. néven működik tovább, egységes márkanévvel és arculattal. Mérlegfőösszeg alapján az MBH Bank a második legnagyobb magyarországi bank lesz több mint 10 ezer milliárd forintos mérlegfőösszeggel és stabil pénzügyi intézmény mintegy 2,3 millió ügyféllel, valamint piacvezető pozícióban a vállalati hitelezésben és az agrárfinanszírozásban.
Az új márkanevet 2023 májusában vezeti be a bankcsoport, első körben a nagyobb, zászlóshajó fiókok újulnak meg, ezt követően fokozatos lesz a fiókok átmárkázása. Májustól a teljes bankkártya portfolió és az online felületek is megújulnak az új arculat alatt. Az új márka bevezetését reklámkampány mellett markáns társadalmi felelősségvállalási és szponzorációs programok is támogatják.
Az összeolvadás után most úgy látom, megszűnt a régi Prémium csomag. (600.000 Ft jóváírás, ingyenes szla vezetés, ingyenes MC Platinum kártya minden évben).
Első sorban az érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy mi történik a régi számlával? Az új Prémiumra már más feltételek - pl egyenleg - van szabva, és a 2. évtől 20.000 a kártyadíj.
Ha ezt így van, akkor lehet megszüntetném még az első kártyadíj terhelés előtt.
Az MKB Netbankárban a Hiteleknél miért lett változás? Régen láttam mindent a fennálló lakáshitellel kapcsolatban, a kezelési költséget, a hitel kamatát. Még a változó lakáshitel kamatfordulóját is. Most meg egy sorral vagyok elintézve. Megfosztottak olyan infóktól, amikhez jogom lenne.
A Magyar Bankholding tervei szerint 2022. március 31-én egyesül a bankcsoport két tagbankja, a Budapest Bank és az MKB Bank, ezzel megteremtve a bankcsoport egységes működésének alapját. A fuzionált bankok átmenetileg MKB Bank Nyrt. néven folytatják működésüket. A Takarék Csoport 2023 második negyedévében csatlakozik az egyesült bankhoz
Magyar Bankholding: 2023-ban indul az új, egységes nagybank
A Magyar Bankholding Zrt. elfogadta a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank egyesülésére vonatkozó ötéves üzleti stratégiát. A létrejövő nagybank Magyarország legmodernebb bankja kíván lenni, amely rugalmas, nemzetközileg is élenjáró digitális megoldásokat vezet be. A Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank integrációjával 2023-tól Magyarország lakosait és vállalkozásait már egy egységes pénzintézet szolgálja ki, amely tervei szerint átformálja a bankokról kialakult hagyományos képet.
Az Energia Plusz hitelkártya max 5e-et ad 1%-os visszatérítés címen és max 1-1 eFt-ot, 10%-os visszatérítésként MVM-es Földgáz és áram díj beszedetés esetén.
Kérdés, hogy a 2x1eFt az 5e-en felül jár-e, vagy a 2x1e-el is csak 5e a max?
Én jópár hónapja szedettem be még NKM-mel gázszámlát, akkor nem ment 5e fölé a visszatérítés, pedig az 1%-os költésem elérte az 500e-et.
A hirdetményt és a leírást lehet érteni így is meg úgy is, uh ha valakinek van tapasztalata megoszthatná! Előre is köszi!
"Ha a jóváírás havi összege nem éri el a 300 000 Ft-ot és a megtakarítási átlagállomány havi összege nem éri el az 5 millió Ft-ot és az ingatlanfedezetű hitelek szerződött összege nem éri el a 15 millió Ft-ot: a havi díj 990 Ft, akciósan, visszavonásig 0 Ft."
Energia Plusz hitelkártyánál a nevemen kell lennie a szolgáltalásnak/számlának? Vagy elég, ha az állandó lakcím egyezik? Vagy mi a feltétel? Más: ha egy közműszolgáltató 2 havonta számláz, csak 2 havonta vehetem igénybe a max. 1000 Ft-os visszatérítést?
A ferihegyi váróba a gránitossal akárhányszor mehetsz, s vihetsz magaddal ingyen bárkit, illetve a gyermekeidet. Emellett a gyors sávot is használhatja ugyancsak plusz egy fő, s a gyerekek.
Az Elite-tel csak te mehetsz a váróba, a gyors sorba.
A Platinummal havonta négyszer belföldön (bárhol!), kétszer külföldön vehetsz fel díjmentesen pénzt.
Az Elite-tel a díjmentesség csak belföldre, s csak az MKB-s ATM-ekre korlátozódik.
Ha digitális csomagod van, akkor - mivel évente 10 ezer Ft-ot úgyis visszakapsz - a Platinum csak évi 3.900,- Ft-ba fáj, az Elite 60 ezerbe (plusz számlacsomag-díj).
Az augusztusban jócskán megszigorított visszatérítési szabályok miatt felmondott budapest bankos hitelkártyáim (UPC és myCard) helyett szerettem volna MKB hitelkártyát igényelni. A bank elhajtott, minek nekem negyedik hitelkártya... (Az OTP és az ERSTE azonban csont nélkül adott egyet-egyet az immár felszabadult terhelhetőségi keretemre.) Sajnálom, mert az MKB hitelkártyája jónak és egyszerűnek tűnt. Az OTP az éves (!) visszatérítésével, illetve az Erste a pontjaival messze nem a legjobb konstrukció.