Keresés

Részletes keresés

plaidshirtguy Creative Commons License 2017.01.15 0 0 2

Biztosítóval pereskedni? Ekkora összegnél szerintem nem kifizetődő, hiszen nem tudnám biztosítani magamnak a megfelelő jogi képviseletet a biztosító jogászaival szemben.

A levelekre érdemben nem válaszolnak, csupán azt szajkózzák, hogy számla nélkül mire fizessenek. Az általam felsorolt tételek náluk nem jelennek meg kiadásként.

Előzmény: Pomber Béla (0)
dave_dömper Creative Commons License 2017.01.15 0 0 1

Emlékeim szerint egyetlen olyan baleseti esetünk volt, amikor egy Biztosító fogfájás és végtelen jogi

csűrés - csavarás / huzakodás, szarakodás nélkül fizetett (mondhatnám, úgy mint egy katonatiszt).

 

A vétkes - természetesen - a másik fél volt, egy külföldi, aki a Budai alsó rakparton se szó - se beszéd,

hátulról belénk jött, de úgy, mint az állat. Farmotoros kocsink volt, képzelheted a kárt, természetesen

totálkár, és szinte miden olyan kártétel előjött, amiről Te is írtál a topicnyitó hsz. - edben. Nemzetközi

káresemény lévén, a Gvadányi - úti irodaházba kellett elmennünk mindent elintézni (természetesen a

baleseti szemlézés - kárfelvétel és a kárösszeg megállapítását követően. Minden nyilatkozat, rendőri

intézkedés írásbeli okmánya rendelkezésre állt, ezt maga a károkozó is igényelte (külföldi lévén, az

ezzel kapcsolatos otthoni tennivalói okán).

 

Szerencsénk volt, méghozzá jókora. Rövid idővel az eseményt követően behívtak minket a nemzetközi

irodájukba. Tömören és velősen közölték, hogy minden forint - fillér kárigényünket, sőt ezen felül még

hozzácsapva olyanokat is, amelyekre mi gondolni sem mertünk - pl. bérautó, taxi ,- és nem sorolnám

tovább azt, hogy miket találtak ki - helyettünk) hamarosan kielégítenek. Elképedésünkben hülyén állva

megkérdeztem, hogy mégis mi történt velük (mármint a Biztosítóval), mert a korábbiakra emlékezve

ez nekem valahogy nem állt össze.

 

Ha hiszed - ha nem, arcizom - rándulás nélkül közölték velünk, hogy mivel nyugat Európai - országbeli

volt a károkozó fél (és ezt el is ismerte) nyugodjunk meg, Ők (mármint a magyar biztosító) a nekünk

kifizetendő kár + egyéb összeg kifizetése után sem fognak rosszul járni. Nos ebben nem kételkedtem.

 

És ez így is történt elég sok évvel ezelőtt, még az átkosban, bármilyen hihetetlennek tűnik elsőre.

Előzmény: plaidshirtguy (-)
Pomber Béla Creative Commons License 2017.01.15 0 0 0

A biztosítók 0 forintot szeretnek fizetni, perlekedés nélkül nem sokra mész velük.

Előzmény: plaidshirtguy (-)
plaidshirtguy Creative Commons License 2017.01.15 0 0 topiknyitó

Tisztelt Fórumozók!

2016 nyarán történt közlekedési balesetünk kártérítési ügyével kapcsolatban kérnék segítséget. Az okozó teljes felelőssége megállapításra került rendőrségi határozatban. Az autónkban a baleset során több 100e Ft-os kár esett, amit a biztosítónk tanácsa és belátásunk alapján a saját Casco Light biztosításunk terhére javíttattunk a rendőrségi határozat megérkezéséig. A felelősség megállapítása után az okozó felelősségbiztosítójának mind biztosítói, mind saját részről megküldésre kerültek a kárigények. A biztosító álláspontja szerint azonban számla kell minden kárigényről. Amit nem tudok elfogadni, sőt jogszerűnek is tartom, hiszen egy 200 km-es út előtt honnan kellene tudnom, hogy baleset fog velem történni és számlára kell tankolnom. Ugyanígy az autópálya matricával. A baleset után nyilvánvalóan családi segítséggel utaztunk mindenhova, amiről szintén nem készült számla. Az autó javításra vitele mind üzemanyag, mind szabadnap(Alapvetően nem erre terveztem kivenni 2 napot.) tekintetében költséget jelentett. A Casco Light konstrukciójánál fogva soha nem is fizeti a teljes árat, amit nyilván szeretnék megkapni, hiszen itt nem én voltam a felelős.
Nem értem, miért kellene szenvedő félként bármilyen költséget is nekem fizetnem a sok utánajárás és az autóm teljes elértéktelenítése mellett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!