Keresés

Részletes keresés

neszójábe! Creative Commons License 2017.01.12 0 0 24

te kezdtél el itt fröcsögni, bumbala

lehúzhatod magadat a klozeton, a többi szarjaiddal együtt!

Előzmény: btk53 (23)
btk53 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 23

na ez a bunkoság teteje, amikor nincs mit mondani, jön a család lehuzása.

gratulálok. 

 

Előzmény: neszójábe! (22)
neszójábe! Creative Commons License 2017.01.12 0 0 22

na, csak lehullt a lepel a rokonságodról

látod, érdemes volt kicsit megkaparászni a családfádat.;))))

Előzmény: btk53 (21)
btk53 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 21

Mindenki magábol indul ki... Bakterpondroka meg a haverjaibol. )))

https://www.facebook.com/kumater.tyuur

Előzmény: Mono SE (18)
AudiJo Creative Commons License 2017.01.10 0 0 20

Isten ments, vitatkozni!

Beszéltem, uff!:))))

Nagy Medve

Előzmény: btk53 (16)
neszójábe! Creative Commons License 2017.01.09 0 0 19

mindegyikből a legrosszabb, a legmegveszekedettebb fajta.

Előzmény: Mono SE (18)
Mono SE Creative Commons License 2017.01.09 -1 0 18

Mialófax az a "kumáter"? Valamilyen hifista, vagy valami bakterféle? 

Előzmény: neszójábe! (17)
neszójábe! Creative Commons License 2017.01.09 0 0 17

bakterpondro

vazee, öreg!

Csak ennyire telik tőled?

És még ezt sem tudtad rendesen leírni.

Személy szerint én, semmire sem tartom az alkoholmámorba fojtott "munkásságodat"

amit itt véghez viszel a porondon.

Hallgassad csak a kétutas sonidodat , az való neked, meg a hozzád hasonló lefeszült

kumátereknek.

Előzmény: btk53 (16)
btk53 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 16

Most mit állsz le vitázni egy bakterpondroval???

Ö tudja a tutit, hagyd rá. 

Előzmény: AudiJo (15)
AudiJo Creative Commons License 2017.01.09 0 0 15

Én jókat szoktam vitatkozni bigivel, de most teljesen igaza van - jó 3 (4,5,stb) utast csinálni lényegesen nehezebb, komplexebb feladat, mint jó kétutas csinálni! Nem az egy hangszóró mínusz számít, hanem a lényegesen bonyolultabb váltó, ahol nagyon könnyű bukni. Ráadásul a bonyolultabb váltó rontja a fázismenetet, tehát nem csak hangtartományok megfelelő méretezése szükséges, hanem a fázismenet kompenzálása is. A kétutasoknál jó hangszórókkal ez viszonylag egyszerűen megvalósítható, kevesebb a nyűg a váltó kialakítással. Bigi egyébként jó hangfalról beszélt és nem használhatóról!:)

A telt hangzásért elsősorban a az erősítő felel, amire Te gondolsz az inkább a valódi mély hangok megszólalásának az intenzitása, de a telt hangzáshoz nem elegendőek kizárólag a mélyek.

AJ 

Előzmény: neszójábe! (14)
neszójábe! Creative Commons License 2017.01.08 0 0 14

ombre!

oltári nagy blődségeket papolsz te itten össze-vissza.

olvassá' má'! az erőlködőt is úgy kapta, a hangfalat meg occón akarja megúszni.

mit akarsz te milliós cuccal ahhoz az onkyohoz?

jóval olcsóbbért nemcsak két utasból, 3 utasból is van használható doboz.

a telt hangzás legalább akkora mértékben függ a hangdoboztól mint az erősítőtől.

cseszheted te az akármilyen szuper erőlködődet ha egy gyík hangszóróra kötöd,

és ugyanez fordítva is igaz.

 

Előzmény: btk53 (13)
btk53 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 13

3 utasbol jo doboz million felül is ritka. ellenben 2 utasbol joval olcsobbért is van jo hangu. A telt hangzás inkább erösitö függvénye. 

Előzmény: Tóth Balázs 482 (12)
Tóth Balázs 482 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 12

Köszi a választ. Mivel filmek közül nem vagyok oda a látványfilmekért, viszont zenét rengeteget hallgatok, ezért inkább utóbbihoz választok. Egyébként azért a háromutasokat néztem, mert nagyobbak a hangsugárzók, és maga a test is, általában a fala sem olyan vékony, így teltebb hangzást várok. Lehet hülyeség, de nekem meggyőzőbb egy méretesebb hangfal...

Előzmény: Fényhang (10)
btk53 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 11

én még jo HM hangfalat életemben eccer sem hallottam, de biztos van, csak még nem jött xembe, pedig elég sok helyen megfordulok...

Előzmény: Fényhang (10)
Fényhang Creative Commons License 2017.01.06 0 1 10

Megfelelne neked a 8Ohm és 90/120W-os.

Én nem ragaszkodnék a háromutas hangsugárzókhoz, mert amelyik igazán jó, az már lényegesen drágább is.

Egy pár kétutas, jó minőségű, megbízható gyártótól származó hangsugárzó sokféle van, olyant kell keresni használtban, amelyik garantáltan eredeti, nem javított, nem tuningolt és minden tekintetben jó állapotú.

Ha lehet, akkor meg kell hallgatni, olyan zenével, amit szeret az ember.

Házi mozi felhasználáshoz mindenképpen kell a külön mélysugárzó, mert a filmek hangja tartalmazhat olyan mélyhangú jeleket, amit ezek képesek megfelelően és önállóan(!) megszólaltatni.

Ne keverd a zenehallgatást, a házi mozi hangsugárzóival. Ami zenehallgatásra megfelel hangsugárzó, az jó házi mozihoz is, csak több kell belőle. Fordítva viszont ez nem biztos, hogy jó.

 

Üdv!

Előzmény: Tóth Balázs 482 (9)
Tóth Balázs 482 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 9

A régieket használtan 20-26ezer között néztem. (Háromutasakat, 8 ohmosakat (6os nincs). Elfogadható állapú, (ha a 90/120, 110/140 W elég, akkor) az erősítőhöz passzoló akad ennyiért, még rendes mélysugárzókkal is (nagy méret, basszreflexszel).)

 

Újonnon olyan áron kezdődik egy háromutas hangfal, mint ameddig a használtat nézem. Csak sokan mondják, hogy a régiekkel ellentétben, ezek igénylik a mélyládat. És a kettő együtt már sokkal többe kerül. Még ha a mélyláda mellé kis polcsugárzót veszek, akkor is. Azért most jobban utána olvasok egy régi háromutas vs új háromutasnak ebben az árfekvésben.

 

Köszi a válaszod!

 

Azért várom más véleményét is a régi/új kérdésben.

Előzmény: neszójábe! (8)
neszójábe! Creative Commons License 2017.01.05 0 0 8

régi hangfal

tudod mit válaszolt Henry Ford amikor megkérdezték tőle, hogy melyik a legjobb autó?

az új autó, vazze!

és ez nagyban igaz a hangfalakra is.

ahogy hirtelen átfutottam a vakerát, alig láttam olyan ajánlatot ami megfelelő lenne.

kis hibával, meg ez-meg az, közben meg a torka véres.

mivel sztereót írtál gondolom nem 5.1-ben akarod hallgatni

ha a wattokat is akarod hajszolni húsz alatt reménytelen

 

Előzmény: Tóth Balázs 482 (7)
Tóth Balázs 482 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 7

Régi hangfal?

Elsősorban régebbi használt hangfalakat nézegetek (sztereó hangfalpár), de ezek 90/120 W fölé nem mennek. (Általában 8 ohm-osak, 6-ost nem láttam, legfeljebb 4-eset.) Akkor lemondhatok erről a kategóriáról? (Igazából az erősítőt nem vettem, és a hangfalra sem szerenék sokat költeni.)

Köszi

Tóth Balázs 482 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 6

Köszönöm a választ mindenkinek!

neszójábe! Creative Commons License 2017.01.05 0 0 5

persze, ez lenne az optimális megoldás.

de ezt nagyon kevesen alkalmazzák, és még kevesebb helyen engedik meg , hogy te ott

dugaszolgasd és tesztelgessed a portékát.

a finest helyeken talán, a nagy(obb) bevétel reményében

viszont, ez az erőlködő egyáltalán nem tartozik high society közé.

 

Előzmény: lautnermark (4)
lautnermark Creative Commons License 2017.01.05 0 0 4

Meghallgatás után vegyél hangdobozt, ne csak a száraz adatokat nézd. A komolyabb helyekre nyugodtan vidd magaddal az erősítődet és a forrást (pl. cd lejátszó és a lemezek, kábelek) is!

Celtis Creative Commons License 2017.01.04 0 0 3

És egyáltalán nem házimozihoz való. 

Előzmény: Mono SE (2)
Mono SE Creative Commons License 2017.01.04 -1 0 2

ez kb. a legalja minőség, amit hangfalban manapság elő bírnak egyáltalán állítani, de az is lehet, hogy 3D nyomtatóval csinálják papírból :Đ

Előzmény: neszójábe! (0)
Fényhang Creative Commons License 2017.01.04 0 0 1

Próbáld meg értelmezni a leírtakat, igaz, angolul van, de nem jelenthet gondot ez a pár szó.

Mivel ez egy házi mozi erősítő és többféleképpen is használható, ezért adja meg kicsit körmönfontan a kimenőteljesítmény adatait.

Ha sztereó üzemben csak a két frontsugárzó van rákötve ( L, R csatornák) akkor 6Ohm-os hangsugárzókra 2x115W-ot ad le, amit figyelembe kell venni a hangsugárzó kiválasztásához.

Sokcsatornás üzemben legfeljebb 65W-ot ad le csatornánként, de 8Ohm-os hangsugárzókra.

A belső áramkörei úgy vannak kialakítva, hogy sokcsatornás üzemhez 8Ohm-os hangsugárzók kellenek, tehát ilyeneket célszerű beszerezni és rákötni.

A terhelhetőségük pedig legalább 85W/120W, vagy valami hasonló legyen a megbízható működtetéshez, több lehet(100/200W, 150/300W), de kevesebb nem.

 

BÚÉK!

 

Üdv!

Előzmény: Tóth Balázs 482 (-)
neszójábe! Creative Commons License 2017.01.03 0 0 0
Előzmény: Tóth Balázs 482 (-)
Tóth Balázs 482 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 topiknyitó

Onkyo TX-SR500E erősítőhöz hány Ohm -os és Watt -os hangfal?

Continuous Average Power output (FTC)

  • All channels: 65 watts per channel min. RMS at 8 ohms, 2 channels driven from 20 Hz to 20 kHz with no more than 0.08% total harmonic distortion.

Continuous Power output (DIN) 85 watts × 2 at 6 ohms


Maximum Power output (EIAJ) 115 watts × 2 at 6 ohms


Dynamic power output:

  • 160 watts × 2 at 3 ohms
  • 125 watts × 2 at 4 ohms
  • 85 watts × 2 at 8 ohms

------------------------------------------

Ehhez az erősítőhöz 4, 6, 8 vagy 4/8 ohmos hanfalpár való, és min/max hány wattosak (pl. 40/50W, 75/110W, stb)? Előre köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!