Keresés

Részletes keresés

gigabit1 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 113

Sziasztok!

 

Adott egy Darwin fpv baby ape drón, és egy flysky fsi6x táv

Betafligt configurator annyit ír hogy: Arming disable flags: ANGLE CLI MSP

 

egyszerüen nem tudom távval elindítani....

ebben kérnék segítséget, mi lehet a gond?

köszönöm

GFU-880 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 112

cucc eladva......

Előzmény: GFU-880 (111)
GFU-880 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 111

jatek dronok, tenyermeretben... eladok akar kezdo csomagban is! https://www.kwadmarket.hu/advert/geprc_0803_2coll/

 

etniez Creative Commons License 2023.06.14 0 0 110

"jogosítvány", biztosítás, repülési engedély.

 

Fajta, nagyon bántja a szemem, bocsi :)

Előzmény: Amilo01 (109)
Amilo01 Creative Commons License 2023.04.25 0 0 109

Sziasztok!

Kb. 4éve nem drónoztam utoljára és nem is foglalkoztam a témával, de mostanában kedvet kaptam hozzá. Négy év elteltével gondolom jó sok szabályozás változott. Régebben egy DJI Phantom 2-vel kezdtem. Most kinéztem egy DJI Mini 3 Pro-t.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen feltételek kellenek, h reptenni tudjam lakott területen ezt a falyta drónt?

Drónnal permetező Creative Commons License 2023.02.10 0 0 108

Szia

Itt egy rövid velős blog jelenleg ezekre a területekre lehet használni, de elvileg már márciustól permetezni is lehet velük.

https://dronnalpermetezo.hu/2023/01/21/a-dronok-alkalmazasi-teruletei/

Előzmény: santosi (104)
jocika24 Creative Commons License 2022.04.19 0 0 106

Sziasztok most vettem egy SYMA X8SW drónt. Sajnos nem megy a kalibralaàsa. Gyakorlatilag arra megy amerre akar, ebben kérnék segítséget. A pro változatnak megvan a használati utasítása de azzal sem megy.

Order of Hermes Creative Commons License 2022.04.02 0 0 105

Szervusztok, 

 

Hátha tud valaki segíteni. Vettem egy DJI FPV drónt, elsősorban fotózok meg filmezek vele, szóval alapvetően nem vagy drón szakértő. Eddig rendben működött, most viszont egyszerűen nem hajlandó felszállni. Amikor a propellerek elindulnak, csak bukdácsol meg forog ide-oda. Elküldtem szervizbe, ott azt mondták, hogy minden oké, simán tudtak repülni vele, visszaküldték, nálam megint nem működik. Aztán észrevettem, hogy a hátsó ledek sárgán pislognak, ez elvileg valami controller problémát jelenthet, szerintetek mi a fene baja lehet?

santosi Creative Commons License 2022.03.05 0 0 104

Sziasztok! Érdeklődöm, hogy valaki használt-e már drónt mezgazd területek megfigyelésére? Gondolok itt terület mérésre, növénykultúrák megfigyelésére és ezekről ortofoto készítésre. Milyen software-t ajánlanátok, van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Köszönöm a válaszokat!

d.jocov Creative Commons License 2022.03.04 0 0 103

Nem a vizsga számít hanem a terület, van erre térkép hol lehet hol nem: Android app: Drone Space... (Austro Control)

Ki lehet választani a dront, kiírja hogy az adott helyen az adott drónnal lehet-e repülni. ha lehet akkor milyen magasan stb.

És pl. 250 gramm  alatt (vizsga nem kell, de regisztráció igen) engedélyezett területen, más háza fölött is átrepülhetsz, de nem alacsonyan, hogy ne zavard.

Elég sok szabály van, de ki lehet igazodni, csak olvasgatni kell....

Azt viszont nem tudom hogy tiltott területen a saját telkeden belül, alacsonyan repkedhetsz vagy sem...

Előzmény: hegekari (102)
hegekari Creative Commons License 2022.02.27 0 0 102

Szerintem saját ingatlan felet sem lehet repülni. Lakott terület . A 1 / A 3  vizsgával csak lakott területen kívül lehet.  Regisztráció nélkül pedig sehol , illetve zárt térben lehet

 

Előzmény: d.jocov (99)
d.jocov Creative Commons License 2022.01.27 0 0 101

250 gramm

 

Előzmény: d.jocov (100)
d.jocov Creative Commons License 2022.01.27 0 0 100

Milyen drónod van? 25,0 gramm alatt nem kell vizsgázni, itt Ausztriában regisztrált drón vezetőnek kell lenni, mindenképpen akármilyen drónnal reptetsz. Valószinű Magyarországon sem más a rend, merthogy uniós. Itt pl. van app a telóra, hol lehet hol nem lehet reptetni.

 

Előzmény: Laka71 (98)
d.jocov Creative Commons License 2022.01.27 0 0 99

Saját ingatlan felett, szerintem lehet. Viszont más ingatlanja felett alacsonyan se vizsgával sem regisztrált drónnal nem lehet.

Előzmény: Laka71 (98)
Laka71 Creative Commons License 2022.01.27 0 0 98

Sziasztok,

 

Tudom, hogy tavaly óta új szabályozás van és kell a drón regisztrálás, meg vizsga, amiket még nem csináltam meg, de a kérdésem az , hogy saját tulajdonú telek felett lehet drónozni engedély nélkül bizonyos magasságig pl ingatlan fotózás miatt vagy azt sem?

 

 

Mon dieu Creative Commons License 2021.11.23 0 0 97

ehhez már eléggé PRIFI szint menne

 

 

PROFI

Előzmény: Mon dieu (96)
Mon dieu Creative Commons License 2021.11.22 0 0 96

Szia!

 

Ilyen célból - ehhez már eléggé PRIFI szint menne - kb. itt érdemes nézelődni, tanulmányozni, és érdeklődni, kérdezni is lehet :

 

DroneHungary

 

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCdb1NJIymoI-eGsfnHX8Oww

 

Ugyan az Facebookon:

 

https://www.facebook.com/search/top?q=drone%20hungary

 

 

Ami azt illeti én is annyira amatör vagyok nyugodtan nevezhetem magam laikusnak..

A nagyon olcsókkal nem készitesz minőségi fotót vagy videót..

 

 

Előzmény: csaba.szabo (95)
csaba.szabo Creative Commons License 2021.11.22 0 0 95

Sziasztok!

 

Laikusként egy gyorskérdés: ingatlanfotózáshoz és hobbi célra érdemes elgondolkodni egy (akciósan) kb. 50-80 eFt alatti Kínából rendelhető valószínűleg sokak számára ismeretlen márkájú drónt rendelni?

Előzmény: Mon dieu (94)
Mon dieu Creative Commons License 2021.10.24 0 0 94

Nem jó, a tiéd az már nem ez a legolcsobb kategória ..a DJI  már profibb, és aránylag könnyebben kapható hozzá alkatrész is..

 

Nekem:

 

100euro alatti dónom van 9 darab..

 

 

Most már 11, de azóta leálltam amig nem tudok venni egy normálisabbat, ezek igy 100 euró alatt játéknak  számitanak, én pedig ugy gondolkoztam hogy tanulni ez is jó..és röpködni, kézből repiteni meg is tanultam vele ami nekem legalábbis cseppet sem nem volt egyszerű..szóval ennyit tudok, de  techikailag -ami még sokkal komplikáltabb ott teljesen le vagyok maradva.

 

 

Ezek a játék drónok hát 50 - 100 méteren belül repülnek, de pl a kamerája legtöbbnek be se indult, lehet az én hibám is nem tudom - de kamera és szemüveg nélkül 20 -30 méternél távolabb már nem látod..

Előzmény: d.jocov (93)
d.jocov Creative Commons License 2021.10.03 0 0 93

Helló!

Én vettem most egy  DJI mavic mini-t, szuper...

 

Ha 9 darab hibás között lenne ilyened, meg meg is venném...

repült vagy 10 percet, egyik motor nem forog....

Valami kínai utánzat a wishről...

Drone S604 Pro GPS

messengeren megdumálhatjuk...

Előzmény: Mon dieu (91)
nagytomsky Creative Commons License 2021.08.04 0 0 92

Sziasztok!
Van egy DJI Mavic 2 pro drónom. Eddig semmilyen hibát nem produkált, nem zuhant... tényleg semmi. Azonban tegnap nem sikerült vele felszállnom. A telefonra (újra)telepített DJI Go 4 minduntalan "Disconnected"-et mutat és csak az "Enter device" lehetőséget engedi "Go fly" helyett. Cseréltem kábelt is, újratettem az appot, a firmware is egy hónapon belül volt frissítve, azóta repültem is vele... nem tudom, mit kellene tennem. Van valami ötletetek?

Mon dieu Creative Commons License 2021.04.18 0 0 91

Pangás..

 

November óta drónozok, az a 100euro alatti dónom van 9 darab, mindegyik tönkre van téve..

 

Nem tudom, mit lehetne kezdeni velük ?

 

Van 1 működőképes, januárban vettem játék SIMA HeliFurry/ ez szuper. A többi hát volt amelyik fél napot volt amelyik 5 vagy 10 napot, akár másfél hónapot is tartott az egyik, gondolom nincs nagyon nagy hiba bennük.

 

nagy IT antitalentum vagyok, de már mintha kezdenék alkalmazkodni

Kawa ZZR400 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 90

Sziasztok!

Tud valaki drónvásárlásban segíteni:

Képeket és videót szeretnénk rögzíteni vele, ha tovább bírja az akkuja az nem hátrány. Olyan kellene amihez semmilyen engedély sem kell. Nagy magasság meg távolság nem szükséges, elég ha a fák lombkoronája fölé tud emelkedni és körbenézni. Ami még lényeges, hogy páromnak csak egy elég régi Lenovo okostelefonja van (nekem semmilyen) azzal kéne hogy kompatibilis legyen (ez a telefon sokszor kiírja különböző alkalmazások telepítésénél, hogy nem telepíthető, újabb telefon kéne hozzá, ezért gondolom, hogy a drónnál sem mindegy milyen a telefon), vagy nyilván az is jó ha a dróntávirányítónak van saját kijelzője, és tudja is a videókat rögzíteni, tehát mindegy, hogy a telefonra rögzíti-e, csak úgy látom ezek telefonra rögzítik, gondolom aminek saját kijelzője van az sokkal drágább, de nem értek hozzá. (Telefonvásárlás nincs tervben.)
Még egy fontos dolog, muszáj eMagos drónt vennünk, mert ott van levásárolható kuponunk, és másra nem tudjuk levásárolni ami értelmes dolog lenne.

Előre is köszi a segítséget.

fulopzsolt27 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 89

Sziasztok! 

 

Laikusként lenne egy kérdésem Mavic Air-rel kapcsolatban. Konkrétan a gép hibátlanul megy - ma próbáltam ki szélben is - de sajnos valami miatt a videófelvétele 1-2mp-es része pixeles. Nem zebracsíkos hanem csak olyan mintha nem töltene be a kép rendesen. A teló amit használok Samsung J4+. Lehet ezzel a telóval lenne a baj? 

 

Nagyon köszönöm a segítséget. 

SzakiNorbi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 88

Előzmény: SzakiNorbi (87)
SzakiNorbi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 87

Sziasztok

 

Keresek ZMR 250 PDB-t, ha valakinek lenne eladó, azt megvenném.

dominikai Ági Creative Commons License 2020.03.26 0 0 86

Lemaradt : Tehát berakom a telefont, összekötöm ( ahogy az app mutatja ) de csak azt írja ki, hogy : az RC nincs csatlakoztatva a mobilhoz.

Előzmény: dominikai Ági (85)
dominikai Ági Creative Commons License 2020.03.26 0 0 85

Sziasztok, 

Most érkezett meg, de az elején elakadtam. mi lehet a hiba? Pedig össze van kötve..

 

köszi

 

Matu1977 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 84

Sziasztok 

Kicsit off, bár dronos téma. 

Izraelbe vitt már valaki magával dront? Kell valami speciális engedély? Előre is köszönöm ha tud valaki valami infót. 

skoda71 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 83

Sziasztok!

Dji drónt szeretnék vásárolni,nagyon hajlok a Mavic air fly felé.Paraméterek ,kezelhetőség súly,méret...stb.Érdemes-e használtban gondokodni?

Vagy csak új?170-től 220 ft -ig felszereltségtől függően a használt.Az új fullos...270ft.Mennyi töltést bír az akkumulátor mik lehetnek a bukó dolgok a használtnál.A mehanikus sérülés kivételével.

Ebben kérném ki a véleményeteket..vagy tapasztalatokat.

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!