Keresés

Részletes keresés

zsepi65 Creative Commons License 2020.03.31 0 2 5826
zsepi65 Creative Commons License 2020.03.31 0 2 5825
seci Creative Commons License 2020.03.31 0 0 5824

Szvsz a .NET 4.5 kell ahhoz, hogy a letoltes menjen - akar az en progimmal, akar a script-tel. Persze tevedhetek.

En a reszemrol nem tudok ezzel tobb idot ertemben tolteni, mert ugyan lockdown van, de working from home is...

-seci

Előzmény: RazorX911 (5822)
szabireka Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5823

Sziasztok!

 

Én Udvaros Dorottya-darabokat keresek, elsősorban a következőket:

 

Hare: A titkos elragadtatás (1991) - Katona

Goldoni: Mirandolina (1982)

Janika (1989 vagy 1990, nem tudom biztosan) - Játékszín

 

Lengyel Menyhért: Tihamér (1989) - ez egy tévéjáték, de erre is nagyon kíváncsi vagyok

 

Persze más darabok is érdekelnek tőle, de a fentiek leginkább.

Nagyon hálás lennék bárkinek, aki tudna küldeni egy elérhetőséget vagy meg tudná osztani velem őket.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

RazorX911 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5822

Feltettem a Powershell-t, amit lentebb linkeltem, a helyzet változatlan.

 

Szintaktikai hibákra gyanakszom, többek közt, hogy miért nem lehet jó. A 3096 bájtos verzió, még a 'youtube-dl.exe' fájlunkat is törli a mappából, amikor kilép. A 2853 bájtos verzió már nem, de Parancssorból csak a 'call'-t beírva a *.bat elé indul el, nem ugrik egyből az 'invalid' sorra. A 2745 bájtos, meg az ulozos 2105 bájtos verzió az, amely így vagy futtatva megy el egy darabig. (Bekéri az ID-t, a parancssorban.)

Powershell-ben futtatva is hibás. (Olyan ez is, mint a klasszikus 'Parancssor', csak ez kék hátterű.)

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5821

elsősorban oktatáshoz kapcsolódó anyagokat 

Előzmény: RazorX911 (5820)
RazorX911 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5820

Írtam mailt.

 

Hogy, powershell nélkül is működne-e a BAT-os szkript, azt nem tudom, de elképzelhető. Netán, fel kéne azt rakni vagy portable-ként hozzácsapni, amivel könnyebb lenne.

 

Utánanézve, elvileg ezt feltéve XP-re: (KB968930) működnie kell a BAT-os állományunknak is.

Link: https://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=16818

 

Most, felrakom, oszt kiderül hogy mi lesz.

 

anomalia: A NAVA-n, mit tettek most szabadon elérhetővé?

Előzmény: seci (5815)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 1 5819

"anomalia által talált" script készítője  a-sync

Előzmény: seci (5818)
seci Creative Commons License 2020.03.30 0 1 5818

Egy programmal nem lehet leszedni. Kell hozza vagy az anomalia altal irt script vagy az eltalam irt kis elotetprogram ES a youtube-dl.exe  es ffmpeg.exe

Legalabbis a tudomany mai allasa szerint :)

 

Ha kell, irj emailt.

 

-seci

Előzmény: fdeded (5817)
fdeded Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5817

Valaki tudna ajánlani nekem egy programot, amivel a szabadon elérhető MTVA Archívumból le tudnám szedni a gépre a videókat?

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 1 5816
seci Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5815

anomalia scriptes cucca nagyban tamaszkodik a powershell-re. Nomarmost - tudomasom szerint, lusta vagyok utananezni - az nem annyira volt XPn. Persze lehet, hogy tevedek... Vagy ki tudja milyen volt. 

 

C# program lefordithato barhol, ahol van .NET installalva, a csc fordito a resze. Persze ezt a reszt ne feltetlenul ajnaljuk azoknak, akiknek az is gondot okoz, hogy egy zip file tartalmat kicsomagoljak egy most letrehozott folderbe.

 

-seci

Előzmény: RazorX911 (5812)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5814

visszavonva ,működik nélküle is

Előzmény: Törölt nick (5813)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5813

+ ffprobe

Előzmény: RazorX911 (5812)
RazorX911 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5812

Már eleve úgy van minden, amióta a YT-DL-t használom, letöltésre. Közel 2 éve.

 

Az alábbi fájlok vannak egy mappában:

 

youtube-dl.exe

ffmpeg.exe

swscale-2.dll

swresample-0.dll

postproc-52.dll

avutil-52.dll

avformat-55.dll

avfilter-4.dll

avdevice-55.dll

avcodec-55.dll

 

A körülményessebb móddal (böngészővel) és a YT-DL használatával, gond nélkül lejön bármi, az említett oldalról. Sőt, ha kedvem szottyan rá, akkor adott felbontással, nem az adott videónál elérhető, maximális felbontással szedem le onnan vagy akár a vimeo-ról vagy egyéb helyekről is, a kívánt videót.

 

seci: Majd küldök mindjárt email-t. (k.... címről.)

Előzmény: Törölt nick (5810)
seci Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5811

youtube-dl melle kell ffmpeg, legalabbis amikor tobb menetben tolt le (video/audio/subtitles) es ezeket rakja ossze a vegen.

Es persze egy folderban tanacsos tartani oket.

 

-seci

Előzmény: Törölt nick (5810)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5810

hát megnéztem

youtube-dl önmagában meg se nyikkánt

 

próbáld meg mellétenni ffmpeg -t

nálam is csak úgy indul el ha ffmpeg + youtube-dl egy helyen van

 

az volt a szerencsém régóta egy mappában van mindkettő

Előzmény: RazorX911 (5808)
seci Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5809

Kuldj egy emailt, az en cimem publikus, aztan atkuldom a linket az en verziomra, az nem script, nem powershell, hanem egy egyszeru C#/.NET command line app.

-seci

 

Előzmény: RazorX911 (5808)
RazorX911 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5808

Sajnos nem jó. Amit, anomalia tett ki, meg a máshol is, abból 3 verziót is végigpróbáltam és nem fut le úgy, ahogy kéne. A VC++ 2010 az fent van, ha netán valaki DLL-es hibára gyanakodna, mint máshol. A YT-DL is frissítve, ugyanúgy van. Eme BAT-fájlocska, már a 11.-ik variánsánál tart.

 

Az anomalia által felrakott, ezt a hibaüzit dobja: (47, 5) Microsoft JScript futásidejű hiba: 'undefined' értéke NULL, vagy nem objektum.

 

A többi hibaüzit nem is látom, mert rögvest kilép. Parancssorból futtatva, se jó mindegyik. A legutolsó, az egyből az 'invalid' szekcióra fut, ha Parancssorból futtatom. A korábbiak még bekérik az azonosítót. (A 2.68kB-os vagy kissebbek még jó, a kövérebbek már nem.)

 

Az újabbak, egyrészt, az alábbiak miatt hasalnak el:

 

:valid
if not exist %TEMP%youtube-dl.exe (
powershell -Command "(New-Object Net.WebClient).DownloadFile('https://yt-dl.org/latest/youtube-dl.exe', '%TEMP%youtube-dl.exe')"
)

 

A legutolsóban ez van:

 

:valid
where /q youtube-dl
if ERRORLEVEL 1 (
powershell -Command "(New-Object Net.WebClient).DownloadFile('https://yt-dl.org/latest/youtube-dl.exe', '%~dp0youtube-dl.exe')"
)

 

Itt, a 'powershell'-wn bukik el egyrészt. Másrészt, csak akkor van értelme a youtube-dl.exe-t letöltögetnie a netről, ha nem volna még a gépen fellelhető ez az állomány, akár a BAT-fájl mellett is.

 

Ha, parancssorból futtatom, akkor látom a többi hibaüzit is, az anomalia által felrakott még ezt dobja, az első sorokban írt hibaüzi után kis idővel:

 

[generic] CScript-hiba: A Windows Script Host végrehajtása sikertelen: Requestin
g header
WARNING: Could not send HEAD request to CScript-hiba: A Windows Script Host végr
ehajtása sikertelen. (0x80020102): <urlopen error unknown url type: cscript-hiba
>
[generic] CScript-hiba: A Windows Script Host végrehajtása sikertelen: Downloadi
ng webpage
ERROR: Unable to download webpage: <urlopen error unknown url type: cscript-hiba
> (caused by URLError('unknown url type: cscript-hiba',))

 

 

A Win Vista/7-estől felfelé, egészen más már az oprendszer működése és az összetevőkről nem is beszélve, mint XP-n. Teljesen másként mennek ott a dolgok. Ami, XP-n tökéletesen lefut, gondolok itt példaként, az úgynevezett "Silent Install"-os megoldásra, amik az Simplicity és társai-féle felturbózott XP-né találkozhatott a mezei júzer a 2000-es és 2010-es évek elején. A lényege, ezeknek az, hogy 1 kattintás és az adott program szépen csendben felkúszik a gépre. Akár, egyedileg megírt kis programocskával megtámogatva, gondolván itt az AutoIt-vel megírt szkriptekre, amelyek kompilálás után, EXE-fájlként futtathatók. Jó, pár programnál is saját magamnak is kikísérleteztem ezeket. (AutoIt nélkül.)

 

Egy, példa az Adobe Reader telepítésére:

 

rem ------------ Kötelező rész, ne szedd ki! --------------
set installpath=%~dp0
for /f "delims=: tokens=1" %%i in ("%installpath%") do %%i:
cd "%installpath%"
copy *.reg "%systemroot%regs"
rem -------------------------------------------------------

 

rem Silent Install
AdbeRdr940_hu.exe /sall /rs
taskkill /F /IM msiexec.exe

 

rem Crack

 

rem Registry
regedit /s acroread9.reg

 

rem Parancsikon

 

rem CleanUp

rem Cleantemp
Cleantemp /y /a

EXIT

 

 

 

Bocs, a kis tech OFF-ért.

Előzmény: seci (5805)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.29 0 0 5807

Sziasztok!
Keresem az  "Én fogom az aranyhalat" c. filmet.
Tersánszky Józsi Jenő könyvéből készült 27 perces mesevilág.
A dallama kitörölhetetlenül a fejemben van."Én fogom az aranyhalat, budapesti nagyhíd alatt..."


Nincs meg véletlenül valakinek?

https://port.hu/adatlap/film/tv/en-fogom-az-aranyhalat-en-fogom-az-aranyhalat/movie-52288

László 61 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 5806

Kedves Fórumozók, nem vette fel valaki a Két fogoly c. filmet? Ha feltöltené, nagyon megköszönném...

seci Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5805

Az enyem mukodik szerintem XP-n is, semmi olyan nincs benne, amitol ne mukodhetne (Win 8-on tesztelte valaki es ment, persze miutan rajott, hogy a title-bar-on megy csak a link paste-je. Mondjuk nekem mar azon is elkerekedett a szemem, hogy valaki a vilagban meg Win8-ot hasznal :))

-seci

Előzmény: RazorX911 (5799)
Fakopáncs Frici Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5804
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5803
Előzmény: Törölt nick (5798)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5802

mozgóképarchívum  részlege lett volna fizetős ,de a vírus miatt ez az egész későbbre tolódott .

hivatalos infó nincs ,csak annyi hogy 2020-ban indul

mozgóképarchívum,m3 és társai ugyanazon a szerveren fut azaz kódolás is ugyanaz lesz legalábbis szerintem.

 

Előzmény: MrVelius (5801)
MrVelius Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5801

Ezeket honnan tudod és kb. mikorra várható ez a dolog??

Előzmény: Törölt nick (5800)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5800

szép álom ,hogy ez örökké így marad de nemsokára durvulni fog a kódolás hisz jön fizetős része  az m3-nak.

egyébként már kitették ,bárki által hozzáférhető én csak közvetítek mint mindig.

azért hogy leszeded magadnak kevésbe haragszanak ,de azt nagyon utálják ha ezeket visszatöltik (lásd yuotube) stb

 

 

 

 

 

Előzmény: RazorX911 (5799)
RazorX911 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5799

Kicsit át kéne írni a batchfájlt, hogy XP-n is jó legyen. Kis, módosítással akár felbontás szerint is le lehetne így félig automatizáltan letölteni, a kívánt videót.

 

Amúgy,  meg nem kéne ennyire kitenni, a nép orra elé. Aztán, majd szívhatunk majd megint, ha variálnak ott valamit a letöltések ellen.

Előzmény: Törölt nick (5798)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5798

m3-downloader 

https://ulozto.net/file/E8YSfhiEpNOP/m3-downloader-7z

M3- vagy RADIO- azonosító alapján letölti a műsort youtube-dl segítségével

 

ez egy script ami m3 műsor azonosító (M3-XXXXX vagy RADIO-XXXX) alapján kinyeri / leszedi a videót
(youtube-dl -nek adja át a playlist linket alapból)

lemented .bat kiterjesztéssel és futtatod (win7 vagy újabb, ill. mint említettem youtube-dl kell neki)

 

 

 

 

 

monti 1 Creative Commons License 2020.03.28 0 1 5797

 

Ha a Három nővért, a Tabut és A mizantrópot rögzítené valaki, azt nagyon megköszönném.

 

Mai kínálat:

 

00:30 Wagner: Az istenek alkonya – Metropolitan Opera (opera, felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

 

11:00 Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány – Budapest Bábszínház (színház, gyerek, felvételről, ingyenes)

 

17:00 Csajkovszkij: Csipkerózsika – Moszkvai Bolsoj Színház (felvétel, balett)

 

18:00 Csehov: Három nővér – gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház (színház, felvételről, ingyenes)

 

18:00 Nagy Endre: Egy  város regénye – nagyváradi Szigligeti Színház (irodalom, színház, felvételről, ingyenes)

 

19:00 Molière: A mizantróp – Kolozsvári Állami Magyar Színház (felvételről, ingyenes)

 

19:00 Odüsszeusz – Budapest Bábszínház (színház, felvételről, ingyenes)

 

19:00 Verdi: Macbeth – Berlini Staatsoper (opera, felvételről, 24 órán keresztül ingyenes)

 

19:00 Wagner: Az istenek alkonya – Bécsi Staatsoper (opera, felvételről, ingyenes)

 

20:00 Soharóza: Tabu  https://www.facebook.com/events/2850752218334570/?event_time_id=2850752225001236

 

Kurtág György: A játszma vége (Teatro alla Scala) – Raiplay (opera, felvételről, 30 napig ingyenes)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!