Keresés

Részletes keresés

RazorX911 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5820

Írtam mailt.

 

Hogy, powershell nélkül is működne-e a BAT-os szkript, azt nem tudom, de elképzelhető. Netán, fel kéne azt rakni vagy portable-ként hozzácsapni, amivel könnyebb lenne.

 

Utánanézve, elvileg ezt feltéve XP-re: (KB968930) működnie kell a BAT-os állományunknak is.

Link: https://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=16818

 

Most, felrakom, oszt kiderül hogy mi lesz.

 

anomalia: A NAVA-n, mit tettek most szabadon elérhetővé?

Előzmény: seci (5815)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 1 5819

"anomalia által talált" script készítője  a-sync

Előzmény: seci (5818)
seci Creative Commons License 2020.03.30 0 1 5818

Egy programmal nem lehet leszedni. Kell hozza vagy az anomalia altal irt script vagy az eltalam irt kis elotetprogram ES a youtube-dl.exe  es ffmpeg.exe

Legalabbis a tudomany mai allasa szerint :)

 

Ha kell, irj emailt.

 

-seci

Előzmény: fdeded (5817)
fdeded Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5817

Valaki tudna ajánlani nekem egy programot, amivel a szabadon elérhető MTVA Archívumból le tudnám szedni a gépre a videókat?

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 1 5816
seci Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5815

anomalia scriptes cucca nagyban tamaszkodik a powershell-re. Nomarmost - tudomasom szerint, lusta vagyok utananezni - az nem annyira volt XPn. Persze lehet, hogy tevedek... Vagy ki tudja milyen volt. 

 

C# program lefordithato barhol, ahol van .NET installalva, a csc fordito a resze. Persze ezt a reszt ne feltetlenul ajnaljuk azoknak, akiknek az is gondot okoz, hogy egy zip file tartalmat kicsomagoljak egy most letrehozott folderbe.

 

-seci

Előzmény: RazorX911 (5812)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5814

visszavonva ,működik nélküle is

Előzmény: Törölt nick (5813)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5813

+ ffprobe

Előzmény: RazorX911 (5812)
RazorX911 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5812

Már eleve úgy van minden, amióta a YT-DL-t használom, letöltésre. Közel 2 éve.

 

Az alábbi fájlok vannak egy mappában:

 

youtube-dl.exe

ffmpeg.exe

swscale-2.dll

swresample-0.dll

postproc-52.dll

avutil-52.dll

avformat-55.dll

avfilter-4.dll

avdevice-55.dll

avcodec-55.dll

 

A körülményessebb móddal (böngészővel) és a YT-DL használatával, gond nélkül lejön bármi, az említett oldalról. Sőt, ha kedvem szottyan rá, akkor adott felbontással, nem az adott videónál elérhető, maximális felbontással szedem le onnan vagy akár a vimeo-ról vagy egyéb helyekről is, a kívánt videót.

 

seci: Majd küldök mindjárt email-t. (k.... címről.)

Előzmény: Törölt nick (5810)
seci Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5811

youtube-dl melle kell ffmpeg, legalabbis amikor tobb menetben tolt le (video/audio/subtitles) es ezeket rakja ossze a vegen.

Es persze egy folderban tanacsos tartani oket.

 

-seci

Előzmény: Törölt nick (5810)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5810

hát megnéztem

youtube-dl önmagában meg se nyikkánt

 

próbáld meg mellétenni ffmpeg -t

nálam is csak úgy indul el ha ffmpeg + youtube-dl egy helyen van

 

az volt a szerencsém régóta egy mappában van mindkettő

Előzmény: RazorX911 (5808)
seci Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5809

Kuldj egy emailt, az en cimem publikus, aztan atkuldom a linket az en verziomra, az nem script, nem powershell, hanem egy egyszeru C#/.NET command line app.

-seci

 

Előzmény: RazorX911 (5808)
RazorX911 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 5808

Sajnos nem jó. Amit, anomalia tett ki, meg a máshol is, abból 3 verziót is végigpróbáltam és nem fut le úgy, ahogy kéne. A VC++ 2010 az fent van, ha netán valaki DLL-es hibára gyanakodna, mint máshol. A YT-DL is frissítve, ugyanúgy van. Eme BAT-fájlocska, már a 11.-ik variánsánál tart.

 

Az anomalia által felrakott, ezt a hibaüzit dobja: (47, 5) Microsoft JScript futásidejű hiba: 'undefined' értéke NULL, vagy nem objektum.

 

A többi hibaüzit nem is látom, mert rögvest kilép. Parancssorból futtatva, se jó mindegyik. A legutolsó, az egyből az 'invalid' szekcióra fut, ha Parancssorból futtatom. A korábbiak még bekérik az azonosítót. (A 2.68kB-os vagy kissebbek még jó, a kövérebbek már nem.)

 

Az újabbak, egyrészt, az alábbiak miatt hasalnak el:

 

:valid
if not exist %TEMP%youtube-dl.exe (
powershell -Command "(New-Object Net.WebClient).DownloadFile('https://yt-dl.org/latest/youtube-dl.exe', '%TEMP%youtube-dl.exe')"
)

 

A legutolsóban ez van:

 

:valid
where /q youtube-dl
if ERRORLEVEL 1 (
powershell -Command "(New-Object Net.WebClient).DownloadFile('https://yt-dl.org/latest/youtube-dl.exe', '%~dp0youtube-dl.exe')"
)

 

Itt, a 'powershell'-wn bukik el egyrészt. Másrészt, csak akkor van értelme a youtube-dl.exe-t letöltögetnie a netről, ha nem volna még a gépen fellelhető ez az állomány, akár a BAT-fájl mellett is.

 

Ha, parancssorból futtatom, akkor látom a többi hibaüzit is, az anomalia által felrakott még ezt dobja, az első sorokban írt hibaüzi után kis idővel:

 

[generic] CScript-hiba: A Windows Script Host végrehajtása sikertelen: Requestin
g header
WARNING: Could not send HEAD request to CScript-hiba: A Windows Script Host végr
ehajtása sikertelen. (0x80020102): <urlopen error unknown url type: cscript-hiba
>
[generic] CScript-hiba: A Windows Script Host végrehajtása sikertelen: Downloadi
ng webpage
ERROR: Unable to download webpage: <urlopen error unknown url type: cscript-hiba
> (caused by URLError('unknown url type: cscript-hiba',))

 

 

A Win Vista/7-estől felfelé, egészen más már az oprendszer működése és az összetevőkről nem is beszélve, mint XP-n. Teljesen másként mennek ott a dolgok. Ami, XP-n tökéletesen lefut, gondolok itt példaként, az úgynevezett "Silent Install"-os megoldásra, amik az Simplicity és társai-féle felturbózott XP-né találkozhatott a mezei júzer a 2000-es és 2010-es évek elején. A lényege, ezeknek az, hogy 1 kattintás és az adott program szépen csendben felkúszik a gépre. Akár, egyedileg megírt kis programocskával megtámogatva, gondolván itt az AutoIt-vel megírt szkriptekre, amelyek kompilálás után, EXE-fájlként futtathatók. Jó, pár programnál is saját magamnak is kikísérleteztem ezeket. (AutoIt nélkül.)

 

Egy, példa az Adobe Reader telepítésére:

 

rem ------------ Kötelező rész, ne szedd ki! --------------
set installpath=%~dp0
for /f "delims=: tokens=1" %%i in ("%installpath%") do %%i:
cd "%installpath%"
copy *.reg "%systemroot%regs"
rem -------------------------------------------------------

 

rem Silent Install
AdbeRdr940_hu.exe /sall /rs
taskkill /F /IM msiexec.exe

 

rem Crack

 

rem Registry
regedit /s acroread9.reg

 

rem Parancsikon

 

rem CleanUp

rem Cleantemp
Cleantemp /y /a

EXIT

 

 

 

Bocs, a kis tech OFF-ért.

Előzmény: seci (5805)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.29 0 0 5807

Sziasztok!
Keresem az  "Én fogom az aranyhalat" c. filmet.
Tersánszky Józsi Jenő könyvéből készült 27 perces mesevilág.
A dallama kitörölhetetlenül a fejemben van."Én fogom az aranyhalat, budapesti nagyhíd alatt..."


Nincs meg véletlenül valakinek?

https://port.hu/adatlap/film/tv/en-fogom-az-aranyhalat-en-fogom-az-aranyhalat/movie-52288

László 61 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 5806

Kedves Fórumozók, nem vette fel valaki a Két fogoly c. filmet? Ha feltöltené, nagyon megköszönném...

seci Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5805

Az enyem mukodik szerintem XP-n is, semmi olyan nincs benne, amitol ne mukodhetne (Win 8-on tesztelte valaki es ment, persze miutan rajott, hogy a title-bar-on megy csak a link paste-je. Mondjuk nekem mar azon is elkerekedett a szemem, hogy valaki a vilagban meg Win8-ot hasznal :))

-seci

Előzmény: RazorX911 (5799)
Fakopáncs Frici Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5804
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5803
Előzmény: Törölt nick (5798)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5802

mozgóképarchívum  részlege lett volna fizetős ,de a vírus miatt ez az egész későbbre tolódott .

hivatalos infó nincs ,csak annyi hogy 2020-ban indul

mozgóképarchívum,m3 és társai ugyanazon a szerveren fut azaz kódolás is ugyanaz lesz legalábbis szerintem.

 

Előzmény: MrVelius (5801)
MrVelius Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5801

Ezeket honnan tudod és kb. mikorra várható ez a dolog??

Előzmény: Törölt nick (5800)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5800

szép álom ,hogy ez örökké így marad de nemsokára durvulni fog a kódolás hisz jön fizetős része  az m3-nak.

egyébként már kitették ,bárki által hozzáférhető én csak közvetítek mint mindig.

azért hogy leszeded magadnak kevésbe haragszanak ,de azt nagyon utálják ha ezeket visszatöltik (lásd yuotube) stb

 

 

 

 

 

Előzmény: RazorX911 (5799)
RazorX911 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5799

Kicsit át kéne írni a batchfájlt, hogy XP-n is jó legyen. Kis, módosítással akár felbontás szerint is le lehetne így félig automatizáltan letölteni, a kívánt videót.

 

Amúgy,  meg nem kéne ennyire kitenni, a nép orra elé. Aztán, majd szívhatunk majd megint, ha variálnak ott valamit a letöltések ellen.

Előzmény: Törölt nick (5798)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.28 0 0 5798

m3-downloader 

https://ulozto.net/file/E8YSfhiEpNOP/m3-downloader-7z

M3- vagy RADIO- azonosító alapján letölti a műsort youtube-dl segítségével

 

ez egy script ami m3 műsor azonosító (M3-XXXXX vagy RADIO-XXXX) alapján kinyeri / leszedi a videót
(youtube-dl -nek adja át a playlist linket alapból)

lemented .bat kiterjesztéssel és futtatod (win7 vagy újabb, ill. mint említettem youtube-dl kell neki)

 

 

 

 

 

monti 1 Creative Commons License 2020.03.28 0 1 5797

 

Ha a Három nővért, a Tabut és A mizantrópot rögzítené valaki, azt nagyon megköszönném.

 

Mai kínálat:

 

00:30 Wagner: Az istenek alkonya – Metropolitan Opera (opera, felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

 

11:00 Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány – Budapest Bábszínház (színház, gyerek, felvételről, ingyenes)

 

17:00 Csajkovszkij: Csipkerózsika – Moszkvai Bolsoj Színház (felvétel, balett)

 

18:00 Csehov: Három nővér – gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház (színház, felvételről, ingyenes)

 

18:00 Nagy Endre: Egy  város regénye – nagyváradi Szigligeti Színház (irodalom, színház, felvételről, ingyenes)

 

19:00 Molière: A mizantróp – Kolozsvári Állami Magyar Színház (felvételről, ingyenes)

 

19:00 Odüsszeusz – Budapest Bábszínház (színház, felvételről, ingyenes)

 

19:00 Verdi: Macbeth – Berlini Staatsoper (opera, felvételről, 24 órán keresztül ingyenes)

 

19:00 Wagner: Az istenek alkonya – Bécsi Staatsoper (opera, felvételről, ingyenes)

 

20:00 Soharóza: Tabu  https://www.facebook.com/events/2850752218334570/?event_time_id=2850752225001236

 

Kurtág György: A játszma vége (Teatro alla Scala) – Raiplay (opera, felvételről, 30 napig ingyenes)

CameloT.A. Creative Commons License 2020.03.27 0 2 5796

"A háború utáni első rövidfilmek a romokból éledező országot – Budapest hídjainak újjáépítését a Kossuth hídtól az Erzsébet-hídig, a bányák megnyitását a város újjáépítését – mutatták be. Látta a „nagyközönség” a moziban, nézte az iskolában és lelkesült diák, tanár, okult és tanult is belőle. Az államosításig – a MAFILM létrejöttéig – egyetlen egy oktatófilm született meg: Bojtor László rendező és Hegyi Barnabás Zöld-sárga-piros című 1948-ban készült filmje, melynek érdekessége volt, hogy színészekkel dolgozott – Latabár Kálmánnal és Kiss Manyival."

 

Zöld-Sárga-Piros! - 1948

 

https://videa.hu/videok/film-animacio/zold-sarga-piros-1948-K8E!H0ChcRyuV83zQ

bigliz Creative Commons License 2020.03.27 0 0 5795

Kedves Fórumtagok !

 

Sajnos a youtube törölte azt az oldalt, ahol nagyon sok régi film, tv-játék volt feltöltve az M3 archívumából.

Ezen az oldalon láttam a Bánk bán tv-játékot Latinovits Zoltán főszereplésével. 

Ha valakinek ez meglenne nagyon megköszönném, ha közzé tudná tenni.

Fakopáncs Frici Creative Commons License 2020.03.27 0 0 5794

Nagyon köszönöm

Előzmény: Törölt nick (5793)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.26 0 1 5793
Előzmény: Fakopáncs Frici (5790)
vttlx Creative Commons License 2020.03.26 0 0 5792

Sziasztok!

 

A Békéscsabai Jókai Színház előadásában keresem a Monte Cristo című musicalt. Többször is láttam élőben, de annyira megfogott, hogy most visszanézném, de sajnos nem találom. Valaki nem tud elérést hozzá, vagy balaki fel tudja tölteni?

 

Köszi előre is!

fdeded Creative Commons License 2020.03.26 0 0 5791

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!