Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2016.11.12 0 0 13

Hát igen, ez jó kérdés...

 

Mert ugye engedélyt nyilván tervre adnak - no de ki vállalja el _mások_ terve alapján bármit is megépíteni...?

Előzmény: Replay (12)
Replay Creative Commons License 2016.11.12 0 0 12

Akkor elvileg meg kellene lennie az engedélyeknek? Kérdés, ha másik céggel szerződsz majd, ezek az engedélyek felhasználhatóak-e? 

Előzmény: EWill (10)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.11.12 0 0 11

Nyilván nem egyszerű dolog ez jogilag, de egy fogyasztóvédelmi hatósági érdeklődést mindenképpen megér.... Legalább figyelmükbe ajánlod a céget. - ördögi szmájli -  :-DDD

 

Ugyanis ha az engedélyeztetésre jóval többet állítanak, mint a piacon szokásos ár, akkor ennek abszolút lehúzás jellege van. Ajánlatot tesz egy komplett tevékenységre, majd a túlárazott engedélyeztetés után kiszáll az üzletből.

 

Ha ezt konzekvensen csinálják, bőven megérdemelnének egy kiadós fogy.véd. vizsgálatot!

 

 

Előzmény: EWill (10)
EWill Creative Commons License 2016.11.12 0 0 10

Több árajánlat közül választottam ezt a céget.Vásárban találkoztam velük, és szuper jó honlapjuk van.

 

Megbíztam bennük, és nagyot csalódtam.

Engedélyeztetés így külön nincs.

 

Tervezés és engedélyeztetés szerepel mindegyik ajánlatban.

Ez így együtt a többi ajánlatban átlagosan bruttó 50 000 Ft. körül van.

 

 Az én dilemmám: 1, nem erre fizettem az előleget

                             2, ki dönti el az engedélyeztetés árát

 

 

köszönöm, hogy segíttek együtt töprengeni - talán mások is tanulhatnak belőle

Előzmény: Replay (7)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.11.12 0 0 9

áhh, bocs, most nézem, hogy te is megkérdezted már. :)

 

 

Előzmény: Replay (7)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.11.12 0 0 8

A megrendelésedben fel volt sorolva  az engedélyeztetés, mint külön tétel?

 

 

Előzmény: EWill (6)
Replay Creative Commons License 2016.11.12 0 0 7

A szerződésben fel volt külön tüntetve, hogy az engedélyeztetésnek mennyi a költsége?

Előzmény: EWill (6)
EWill Creative Commons License 2016.11.12 0 0 6

Köszönöm ,hogy írtál. A cég verziója,idézem

"elküldtem Önnek a számlát, ebben el van számolva a befizetett előleg az engedélyeztetés fejében."

 

Mit kezdjek az igazammal ? Engedélyeztetést, más cég fele ennyiért megcsinálja.

 

Szerződésből, csak úgy sértődéses alapon, következmények nélkül ki lehet szállni - s mid ezt utólag, a teljesítendő idő után ?

 

Bosszant és rágja az idegeimet az egész !

 

üdv.Will

Előzmény: ásítósmacska (4)
lxt Creative Commons License 2016.11.11 0 0 5

A Cég, mint jogi személy

 

Mármint nem a cég, hanem a jogalanyisággal felruházott cégvagyon. Kis matek: a jegyzett tőke, mint jogi személy.:-)

Másrészt az előleg fizetésének rögzített igénye és annak kézhezvétele (ami, egyrészt a szerződéskötés előfeltétele, másrészt a teljesítésre kötelezett dedikált kötelezettségvállalása) inkább volna minősíthető ígérvénynek, mintsem az előleget fizető kockázatvállalásának.

Mivel azonban én sem vagyok jogász (és itt szeretnék köszönetet mondani minden, valamikor értem felelős személynek), nem láthatom át a rációtól függetlenül (papírra vetett) kiötlött passzusgalaxisok labirintusát.

Én tényleg nem akarok hangulatot kelteni, de:

- ha jogi kérdésként merülhet fel a topiknyitó felütése

- mert odáig fejlődött (önmagába bonyolódóan) a jogtudomány, hogy a vázolt tényállás (szubjektív) értelmezése (objektív) jogszerű, ámde a jogi környezethez képest relatív

- akkor… megállapítható a megrendelő felelőssége, amiért (tényszerűen amikor), megrendelte a teljesítést igénylő szolgáltatást és/vagy munkát… mert érezzük, innen, ebből a helyzetből már nem jöhet ki jól a megrendelő

- mindegy, hogy amit megrendelt… vagy hogy mikor és milyen teljesítési feltételek ígérete szerint tette azt… ez kérem mind mellékes, ha a Cégnek is vannak jogai - mondjuk semmivel se kevesebb vagy több, mint a megrendelőnek (És? Ha egyszerűen csak meggondolta magát a Cég? Szíve joga.:-))

Előzmény: ásítósmacska (4)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.11.11 0 0 4

Mit írna rá a számlára...?

 

Munkát nem írhat, mert az a te teljesítésigazolásod nélkül SEMMIT nem ér...

 

Az előleg meg - ahogy már előttem is írták - visszajár, ha nem valósul meg a munka.

 

 

Előzmény: EWill (1)
forgione1 Creative Commons License 2016.11.11 0 0 3

Ha az előleg nem járna vissza, akkor sok cég már ebből megélhetne.

Felvesz 100 ezer előleget, majd lemondja a munkát (amit feltehetőleg nem is lett volna képes elvégezni).

Replay Creative Commons License 2016.11.11 0 0 2

Mit számlázott le, ha nem teljesített?

Előzmény: EWill (1)
EWill Creative Commons License 2016.11.11 0 0 1

Köszönöm a választ.Oké !

Mit tegyek, ha a cég átminősíti az előleget ( egyoldaluan ), és számlát küld az összegről.

üdv. Will

Előzmény: Vajk (0)
Vajk Creative Commons License 2016.11.11 0 0 0

Az előleg visszajár a szerződés meghiúsulásakor, mivel a vételárba számít bele.

A szerződés szövegében is kellene lennie ilyen ráésznek, de ha nincs, az se baj, mert e nélkül is visszajár.

 

Előzmény: EWill (-)
EWill Creative Commons License 2016.11.11 0 0 topiknyitó

Napelemes kiserőmű telepítésére kötöttem szerződést egy céggel.A szerződött idő után két hónappal,a cég kezdeményezte a szerződéstől való elállást. Elfogadtam !
Az előleget,amit a napelemes rendszer telepítésére befizettem 88 990 Ft nem hajlandó visszafizetni.
Én úgy tudom, meghiusult munka esetén az előleg visszajár.
Hogyan lehet ilyen esetben eljárni?

köszönöm !

üdvözlettel: Will

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!