Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bandit30 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 2412

Kis infó és javítás.

Egy évesen csak 15 ezer volt benne .

 

A 2 éves ell szerviz 2023 május 4 napján volt.

Annek ellenére hogy pohu email van arról hogy a 4 éves szerviz 2025 május 4 kell legyen az autó ma indításkor azt írja hogy 22 nap múlva ell szerviz.

Az 24 május 4 lenne kb ezt értem.

 

De a car menü - beállítások - szerviz alatt meg már 222 napot ír ami végképp hülyeség.

Érdekes az olajcseret jól számolja.

Bandit30 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 2411

Üdv, 3 éves a Kodim. Eddig kapott olajat 1 évesen kb 18 ezernél, volt 2 éves szerviz 21 ezernél olajcsere nélkül és most 2 év 10 hónaposan 28 ezernél jött kiírta, hogy olacsjerét kér, sajnos sokat jár városban.

Eddig tehát a 2 éves szerviz tartva volt az olajcsere meg ha sokat ment akkor 1 évre ha nem akkor meg 8 e km után, majd 2 évre volt meg.

 

A lényeg, hogy anno a POHU-val leveleztem erről és megerősítették, hogy az ellenőrző szerviz és az olajcsere elválhat egymástól a lényeg, hogy előbbi 2 évente meglegyen a másik (olaj) pedig szintén vagy 2 év, vagy 30 ezer km, vagy pedig esetleg majd maga írja.

 

Most tehát 2 év 10 hónaposan már egy köztes cserével 28 ezernél írta, hogy olajat kér. Kértem erre árajánlatot több helyről dél-alföldön. Szegedi PoHU kb 125 ezret mondott, ebből 50 volt egy "3 éves ellenőrző szerviz olajcserével" és 75 ezer maga az olajcsere és minden ami hozzá kell.

 

Vadkerti VW szalon azt mondta nincs 3 éves szerviz, és 49-ért adják az olajat.

 

Újabb levél ment a POHU-nak akik a korábbi levelezésre utalva megírták, hogy ell. szerviz 2 évente, v 30 ezrenként, és olajcsere is, de ezek külön külön.

És nincs 3 éves szerviz. Visszakérdeztem, hogy akkor mégis mi a bánatot akarnak az autón csinálni ezen okkal 50 ezerért. Kaptam egy nem informatív választ.

 

Azt, hogy Szegeden és Vadkerten mennyire más az átlagbér, meg hogy POHU szalon drágábban ad mindent mint egy sima VW szalon már megszoktam nem is ez a baj, hogy az olajcsere Vadkerten 49 Szegeden meg 75 ezer. De, hogy 3 éves szerviz nincs és mégis akarnak csinálni? Ezt nem igazán értetettem.

Végül megvolt a Vadkerti olajcsere, spóroltam rajta 75 ezret (125-50).

 

Eltelt 1 hónap kiiírta az autó, hogy ell. szerviz 30 nap múlva. Felhívtam Vadkertet ez mi a bánat. Mondták, hogy a szegedi 2 éves szervizkor beállítják a köv. figyelmeztetést, de nem tudnak csak 1 éveset akkor is, ha a kocsi amúgy 2 éves intervallummal megy...

 

Én ezt nem értem. Van egy autó ami 2 évente kell ell. szervizt kapjon de mégis évente is el kell vinni minden második évben, hogy kiüssék ezt belőle?

 

Vagy Szegeden ez lett volna 50 ezer?

 

Vadkerten azt mondták ne foglalkozzak vele, ha arra járok kiütik ingyen és majd találkozunk 4 évesen akkor egybe esik majd újra az olaj és az ell. szerviz.

 

 

 

 

meriva260 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 2410

Egy kis saját tapasztalat akku ügyben... is.  2 hete volt az autó a 4 éves szervizen. A szokásos előírtakon kívül

egy olajcserét kértem. Átnézték az autót, elvégezték amit kellett. Azt mondták, minden OK, kiolvasták a hibatárolót, nem volt benne semmi.

A hosszú hét végét az ország másik felében töltöttem. Vasárnap kirándulni indultunk. Tankolás, majd kb. 40 km megtétele után megálltunk egy kilátónál.

Szerettünk volna felmenni, de nem volt nyitva. Így tovább indultunk...VOLNA. De az autó nem indult be. Még 10 percet sem álltunk.  Volt nálam egy

multiméter, rámértem az akkura: 12.4 V-ot mértem álló helyzetben, de nem indult a motor. Az asistant szolgálatot felhívtam, kiküldtek egy szerelőt, aki úgy vélte, hogy akkumulátor probléma van. A szerviz autó "power bankjáról" beindítottuk az autómat. Így elmaradt a kirándulás. Hétfőn reggel felhívtam a

Skoda márkaszervizt, és soron kívül fogadtak. Hozzáteszem reggel gond nélkül indult az autó. Rögtön leellenőrizték az akkut egy teszterrel, ami alapján

cserét javasoltak. Ki is cseréltettem, és nyugodtan autóztunk hazáig.

Csak azt nem értettem, hogy ahol a 4 éves szervizen voltam, miért nem ellenőrizték le az akkut? 

 

Tudom, ez nem a reklám helye de abszolút pozitív a véleményem a soproni Walter Skoda márkaszervízről! Csak ajánlani tudom! 

 

Szóval, ha szervizben jártok, és nem egy-két éves az autótok, meg az akkumulátorotok, inkább ellenőriztessétek le.

Előzmény: kovacsg67 (2409)
kovacsg67 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 2409

Köszönöm, megpróbálom!

Előzmény: meriva260 (2408)
meriva260 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 2408

Bár banálisan hangzik, de meg kellene mérni az akkusarukon,

hogy van-e rendes töltés járó motornál kicsit magasabb fordulatszámon.

13,5 volt körüli érték körülit kellene mérni.

Előzmény: kovacsg67 (2407)
kovacsg67 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 2407

Köszönöm. Igen, start-stopos. Márkaszervizben cserélték, egy vadi új (2024. februári gyártású) 70 Ah MOLL akksira...

Mindenesetre, ha ez így marad (továbbra is kiírja, hogy "akkumulátor gyenge"), akkor megkérdezem őket, hogy mit tudnak még tenni.

Előzmény: meriva260 (2406)
meriva260 Creative Commons License 2024.02.24 0 0 2406

Mivel az autód start-stop rendszerű, nem hagyományos akkumulátorral volt szerelve eredetileg sem. Egy bele való akkumulátor

kb 2x annyiba kerül, mint a hagyományos akku. Könnyen elképzelhető, hogy beletettek neked egy hagyományos akkut.

Másrészt az autóval is tudatni kell, hogy új akkut kapott, Szerintem látogass meg egy 

márkaszervizt, ahol ( ha van ) a hibakódokat is kiolvassák.

Előzmény: kovacsg67 (2405)
kovacsg67 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 2405

Sziasztok!

 

2 hete vagyok Kodiaq tulajdonos, pontosabban üzembentartó, mert a tulajdonos egyelőre a lízingcég. Nem új az autó, egy 2021. júniusi példány 94 000km-rel, még épp a ráncfelvarrás előtti egyik utolsó darab, 2.0 TDI, 147 kW motorral, 4x4, Style. Miután nagyon sokat szemeztem különféle Octavia és Superb kombikkal, végül a 7 ülés győzött a vásárláskor, mert nagy a család (gyerekek, unokák, kutya, sok cucc mindig...), és korábban Ford Galaxym és 2 Opel Zafirám volt szintén 7 üléssel, meg mellettük egy Octavia II-esem is, amit nagyon szerettem (de azt most már a gyerekek nyúzzák) emiatt (is) lett most megint Škoda. 

     Weltauto-s az autó, garanciával. Nyilván, mielőtt hozzám került, pár hónapig állt a telepen. Miután elhoztam, kb. másnap este megjelent a hibaüzenet: "12V akkumulátor gyenge, feltöltés menet közben" - amin egy kiadós miskolci út (2x200km) sem segített, meg a direkt töltővel való töltögetés sem. Visszavittem, oda hová vettem, garanciálisan új akksira cserélték. Csak sajnos az új akksival is többször kiírja reggelenként ezt a hibaüzenetet, és oké, hogy tél van és hideg, meg nem mindig távolra megyek, hanem csak közelre a városba, meg minden, ami csak lehet az autóban benne van extra (csomagtartó nyitás, ülésfűtés, ülésállítás, stb., stb.) , az áramot fogyaszt, de normális ez? Beülök, csak 1-2 percig piszkálom (még álló helyzetben) az Infotainment rendszert, mert ki akarom tapasztalni, hogy mi mindent tud, de közben kikapcsol, mert "12 V akksi gyenge". Persze jó, hogy kikapcsol, hogy ne merüljön le teljsen és el se tudjak indulni, na de akkor is.

    Szóval kérdésem, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata, és ha igen, akkor mi lehet a megoldás? Vigyem vissza még egyszer garanciálisan?

    Amúgy szuper az autó, nagyon szépen megy, a 147kW=200LE eszementen gyorsítja a majd két tonnás gépet, amikor szükséges, miközben az eddigi fogyasztása (2x tankoltam eddig 2 hét alatt) 6.5 liter körül van (város/pálya/normál használat vegyesen). Szédületesek a benne lévő asszisztensek, az AUTO világítás, a tempomat, a sávtartó, a távolságtartó, meg a hatalmas beltér. Meg minden más. Nagyon jó a konzervatív németautós dizájn, meg a fizikai gombok az Infotainmenten és a fűtés/hűtés/szellőzésen (a halálom volt, hogy a Zafirában csak a menü 7-ik bugyrába belemenve lehetett ki-be kapcsolni a klímát...).

 

Előre is köszönöm a tapasztalatok megosztását!

 

Avant1 Creative Commons License 2024.01.11 0 0 2404

Üdv Mindenkinek.

Miből áll a 4 éves szervíz? Fwd ACT. Köszönöm!

meriva260 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 2403

Update 2 frissítés témában:

 

Újra feltették a 45. heti frissítést, ami most már hibátlan.

 

meriva260 Creative Commons License 2023.12.05 0 0 2402

Update frissítés témában.

 

Ma válaszolt a POHU ügyfélszolgálata. Bár másfél hete váltig állították, hogy Ők

hiba nélkül kicsomagolták a 45. heti frissítést ma mégis elismerték, hogy az

a 22.heti volt:

 

Tisztelt Váczi Zsolt!

 

Ellenőriztem az általam kicsomagolt verziót, és ez valóban a 22. heti, ezért elnézését kérem.

 

Illetve valóban nem látom jelenleg én sem a portálon az Ön által említett 44. heti verziót,

 

így kérném szíves türelmét, amíg a Skoda gyártó újra feltölti. Valószínűleg sajnos valamilyen hiba csúszott ebbe a frissítésbe.

 

Megértésében bízva maradok tisztelettel,

 

 

meriva260 Creative Commons License 2023.12.02 0 0 2401

Valami tényleg nem lett jó a becsomagolt frissítéssel, mert levették az update portálról a 45. heti frissítést.

Csak a 22. héten kiadott van fent. Amikor írtam a POHU-nak, hogy nem lehet hibamentesen kicsomagolni a zip fájlt,

arra jutottak, hogy én csinálom rosszul. Hiába írtam vissza, hogy 5 különböző gépen is kipróbáltam, de nem

hitték el nekem. Mikor észre vettem, hogy leszedték a portálról a 45.heti frissítést, és ezt megírtam nekik, na azóta hallgatás van.

meriva260 Creative Commons License 2023.11.26 0 0 2400

Sziasztok!

 

Úgy látszik nagyon alapra ment ez a fórum...sajnos

 

Kiadták a szokásos második félévi frissítést a navikhoz.

Viszont nálam jelentkezett egy probléma, ugyanis kicsomagoláskor

rendre hibával zárul a folyamat. Hol egy térkép hiba, hol egy checksum.

Több gépen is kipróbáltam, de nem jártam sikerrel. 

 

Esetleg valaki nem tapasztalt hasonlót?

Vagy hiba mentesen sikerült kicsomagolnia?

 

 

Bud10 Creative Commons License 2023.08.15 0 0 2399

sziasztok!

 

az elmúlt hónapokban ismét a telefon csatlakoztatással volt gond, iphone 12, ha egyszer csatlakozott, akkor mindig elindítja a Waze-t, ha nem indítom el, akkor is. Most megint töröltem a párosítást, később újra próbálom.

 

GAP 

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2023/08/11/biztositast-kotott-a-biztositasra-a-biztosito-megsem-fizet---kinek-van-igaza-/

 

Erre érdemes figyelni, én annó kötöttem ilyent, és most idén emiatt valószínűleg le is fogom mondani.

Írtam nekik e-mailt ma este, majd megírom mit válaszoltak.

 

üdv

B

 

meriva260 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 2398

Nekem is fűtött ülések vannak az autóban, de nem tapasztaltam ezt jelenséget.

2020 márciusi az autó.

Előzmény: dzoltan82 (2397)
dzoltan82 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 2397

A fűtött vezető oldali ülést szidom első téltől kezdve.

Brutálisan melegít, legkisebb fokozaton is elviselhetetlen par perc után, az anyós oldali OK.

 

Azt hittem egyedi hiba, de most panaszkodott a kollegina is a Kamiq-ra ugyanilyen hibával.

koklasz Creative Commons License 2023.06.12 0 0 2396

Sziasztok!
A 4 éves szervízről van valakinek tapasztalata? Miket csinálnak és mennyibe kerül automata váltós változatnál?
Köszönöm előre, ha valaki megosztja segítségül, hogy mire számítsak, figyeljek!

meriva260 Creative Commons License 2023.06.09 0 0 2395

Összekalapálták az Update portal-t.

Így letölthető az aktuális navigációs térképfrissítés.

meriva260 Creative Commons License 2023.06.06 0 0 2394

support@skoda-auto.com-ról ezt válaszolták:

 

Tisztel V.... Zsolt!  

Köszönjük, hogy jelezte a problémát. 

Technikusaink tudnak a hibáról és dolgoznak annak megszüntetésén. 

Amint bármi fejlemény van az ügyben értesíteni fogjuk.  

Köszönjük megértését és elnézést kérünk az okozott kellemetlenségért.   Üdvözlettel,

Support for Digital Services
ŠKODA AUTO a.s
T: 00800 80 247 247
support@skoda-auto.comwww.skoda-auto.com

meriva260 Creative Commons License 2023.06.05 0 0 2393

Sziasztok! 

Tudtok valamit az Update portál hibájáról?

Napok óta nem érhető el.Ezt a hibát dobja:

 

Bandit30 Creative Commons License 2023.05.05 0 1 2392

Ma volt a 2 éves szerviz, Szeged POHu 101 ezer Ft volt a pollen csere és a fékfolyadek és az ehhez kapcsolódó dolgok. Plusz maga az ellenőrző szerviz.

Elsőre 72 -et mondtak de amikor hívtak hogy mehetek érte szólt a munkafelvevo hogy bocs de a pollen szűrő ára nem volt benne és az +28 ezer.

 

Legközelebb a pollen szűrőt én cserélem az biztos. Olajcsere nem volt mert egy éve 15 ezernél csináltam köztest és most 2 évesen is csak 21 van még benne. Ősszel majd lesz újra köztes olaj.

 

Egyrészt bakker ez rengeteg pénz másrészt új autó az árak elszálltak és ez kell a garihoz.

 

 

Mondtam a tolatókamera dolgot azt mondtak van rá friss szoftver fel is ment. Eddig működik...

 

Előzmény: Bandit30 (2352)
Avant1 Creative Commons License 2023.04.10 0 0 2391

Üdvözletem.

Ha valakit érdekel, van 2 nyári (elsőszerelt) gumi garnitúrám Kodiaq-ra, illetve akár komplett kerékgarnitúra is:

 

- 4x Hankook 215/65 R17,  2020-as, 13e km szinte csak autópályán, így 85% körüliek, igény szerint szép, hibátlan Mytikas felniken készre szerelve (60e / 230e)

- 4x Pirelli Verde SEAL 235/50 R19, 2017-es, szerintem kevesebb 5000 km van bennük 7mm feletti mintával, tökéletes kvázi újszerű állapotban (60e)

 

Kihasználatlanság miatt eladók.

Elérhetőség a publikus emailen.

 

meriva260 Creative Commons License 2023.04.08 0 0 2390

Nekem S22+ van aminek szintén nincs síkban a kamerája. Tok is van rajta, de nem tapasztaltam

ilyen jelenséget. Az asztali indukciós töltőm is olyan, hogy az egész hátlap ráfekszik, és nincs

extrém melegedés.

Előzmény: kisszumi (2389)
kisszumi Creative Commons License 2023.04.06 0 0 2389

Úgy tűnik, hogy iPhone 13 kiálló kamera szigete miatt nem fekszik fel rendesen a töltőpadra és emiatt van a probléma, magsafe tokkal valamelyest lehet kompenzálni, de mindig nem a tökéletes. Én többet vértam ezen funkciótól, sajnos most ott állok, hogy indulás előtt ajánlatos magas akkuszinttel elindulni!   

Előzmény: meriva260 (2384)
kisszumi Creative Commons License 2023.04.06 0 0 2388

Kedves Skodások!

 

Fellépőt szeretnék a Kodiq-ra, esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek információja, hogy márkaszervizen kívül hol érdemes keresgélni? 

Egyelőre úgy tűnik, hogy a méretem és az ülés kialakítása miatt lehet, hogy kényelmesebb lenne a plusz lépcső beiktatása!

 

Illetve használ valaki Hankook nyári gumikat? Mi a tapasztalatok, gyárilag mostanában ezzel szerelik az új kocsikat!   

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Udv

gt

meriva260 Creative Commons License 2023.03.07 0 0 2387

Szia,

 

Megkérdeztem Őket. Azt mondták,hogy a szervizes hatáskörébe van utalva

ez a kedvezmény adási lehetőség. Én eddig minden esetben odavittem

az autót a szervizekre, meg volt egy köztes olajcserém is. Emlegetett

az ügyintéző a telefonban egy négy éves kort is, de mondtam neki,

hogy az autó még csak három éves. Mire az volt a válasz, hogy a szervizes

akár adhat ilyenkor is kedvezményt. Mondjuk kedvezmény nélkül azért 200.000

felett lett volna számla, talán ezért is adta meg. Nem ismertem, szóval nem volt 

semmi "hátszél".

Előzmény: CsabaKodiaq (2386)
CsabaKodiaq Creative Commons License 2023.03.05 0 0 2386

Szia,

 

A számlán feltüntetett kedvezmények (5% és 20%, ha jól láttam) Miskolcon mindenkinek járnak?

Előre is köszönöm a választ.

Üdv,

Előzmény: meriva260 (2385)
meriva260 Creative Commons License 2023.03.03 0 1 2385

Sziasztok,

 

Megtörtént a 3 éves szerviz.

A kötelezőn felül kértem egy olajcserét, mert meglepő módon nem volt benne a három éves 

ciklusban. Valamint egy pollenszűrő cserét ózonos klíma tisztítással. Mivel 4x4-es a gép,

most cserélték a Haldex rendszerben az olajat. Így mindenestől 182.918 lett a vége.

Mindez a Miskoc Autónál történt

meriva260 Creative Commons License 2023.02.20 0 0 2384

Nos új autó átadása előtt tényleg sok mindent be kell állítani a szalonnak-szerviznek. Anno három évvel ezelőtt,

mikor megérkezett a gép a szalonba, a vezeték nélküli töltést mondjuk pont nem próbáltam

ki, hogy működik-e. Viszont a napfénytető egyáltalán meg sem mozdult,  csak az árnyékolót

lehetett működtetni. Én két dolgot tennék

1 kipróbálnám a vezeték nélküli töltést egy másik telefonnal, hogy azzal OK-e

2 csak megmutatnám a szalonban, hogy mit mondanak rá

Előzmény: kisszumi (2383)
kisszumi Creative Commons License 2023.02.20 0 0 2383

Köszönöm a válaszokat, én valamilyen egyéb hibára gyanakodnék a kocsival kapcsolatban! Töltés elindul rendesen, illetve asztali vezeték nélküli töltéssel sincs problémám! Továbbá a telefon behelyezése után alkalmanként idegen tárgyat érzékkel a box, annak ellenére, hogy teljesen üres a tároló!

Esetleg nincs valamilyen plusz szerviz művelet, amelyet  még null revízió keretében kellett volna elvégezni üzembe helyezéskor?   

Előzmény: meriva260 (2382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!