Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 24 órája 0 0 9218

A porcelánja sima a fejen van a két kis kerék tartójának bevágás .

Előzmény: kavicsos64 (9217)
kavicsos64 Creative Commons License 24 órája 0 0 9217

Szerintem a régebbi típusú van, olyan kis vörösréz fúvókák valók hozzá .

Előzmény: Mnagy (9216)
Mnagy Creative Commons License 29 órája 0 0 9216

Kavicsos neked melyik fajta szereléked van a plazmához? A mostani akcióban már egy újabb pisztolyt adnak a géphez, és az ehhez való kopó alkatrész készletet. Vettem egy készletet mert megegyezik az AG60 pisztolyom alkatrészeivel. Ami szemre feltűnik ennek a porcelánjába van egy kis nút amibe a "drótos" távtartó megáll. Ez a szerelék nem kompatibilis a régebiekkel.

kavicsos64 Creative Commons License 6 napja 0 0 9215

Én utálom az összes alut, repülőnek kiváló ,vagy hajónak .

Előzmény: ali kis (9214)
ali kis Creative Commons License 6 napja 0 0 9214

Ismerős helyzet.

Kínáltam neki lóvét, mérő csere alkalmával. Azt mondta,hogy ne haragudjak de nem ér rá, mert sok helyre kell még mennie.

De az a mocsok drót ott rezsózik éveken át, nagyobb fogyasztás esetén.

Előzmény: kavicsos64 (9213)
kavicsos64 Creative Commons License 6 napja 0 0 9213

Ott tuti az van hiába mondtam ne tegyék bele ! Beszélhetsz a villanyszerelőnek aki az órát cseréli kb 18 perc alatt ! Nem fog egy 5mm réz kábellel kínlódni ,bevágja az alu kábelt ! De átszerelem mérhetőre minden fogyasztást és akkor látni fogom az A-r adatokat és a feszkót is !

Előzmény: ali kis (9212)
ali kis Creative Commons License 6 napja 0 0 9212

Az a dugó, az dugalj akart lenni.

Akkor van gond ha az óra dobozban a mérő alatt esetleg alu vezeték van és ott van kontakt hiba.

Előzmény: ali kis (9211)
ali kis Creative Commons License 6 napja 0 0 9211
Előzmény: kavicsos64 (9208)
kavicsos64 Creative Commons License 6 napja 0 0 9210

Ez a teljesítmény mérő nagyon jó ötlet volt köszönöm ,találtam is olcsón 100A-rest ,erre fogom az egész műhelyt rákötni ,digitális ráadásul Feszültséget ,A-rt W-ot is mutatja ! Na majd ez megmutatja mi folyik be hozzánk !

Előzmény: ksanyi52 (9207)
kavicsos64 Creative Commons License 6 napja 0 0 9209

Ha kínai motor akkor az lehet annyi !

Előzmény: ksanyi52 (9207)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9208

Nem próbáltam még csak a műhelyben az meg a másik háznál van . De áthurcolom és kipróbálom mihelyt a köd felszállna ! Itt úgy is 32 A van . A villany óra mellett mindenhol van + konektor . De most így magamban okoskodva a konektorok is csak 16 A tudnak . De létezik nagyobb egyfázisú konektor is meg dugasz is . Lehet csinálok egy ilyet a villany óra mellé .

Előzmény: botsinkai (9205)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9207

Vegyél egy digitális teljesítménymérőt, meglátod hol mennyit hazudnak. Én régen vettem egy lidlist , azzal tudok mérni V-A- Teljesítményt. Sokszor nem hiszem el amit látok. Pl  1500 W motor 330 Watt. stb. 

Előzmény: kavicsos64 (9199)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9206

Ez nagyon jó betett érték ! Ezek szerint a 2,5 réz vezetékem C-s megszakítóval bőven tudná az áramot szolgáltatni a plazmának . Már csak a bejövő vezetékben lehet hiba ,vagy van is ,de ezt meg fogom nézni ha a tetőt kibontom !

Előzmény: Bmrenault (9204)
botsinkai Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9205

Máshol próbáltad már a plazmát + kompresszort együtt?

Egyébként egy rossz kötés is okozhatja a problémát a hálózatban.

Előzmény: kavicsos64 (9203)
Bmrenault Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9204
Előzmény: kavicsos64 (9203)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9203

Nem esik le 40m-re az órától sem a feszültség 230 voltot tart még akkor is ha rákapcsolok 1100 W-ot már megmértem de nincs is sehol 2,5 nél véknyabb vezetékem ,a házban is a hátra menő vezetékek mind 2,5 réz vezetékek ,de a többi is réz csak 1,5 de azok csak a villanyhoz mennek ,kapcsolókhoz ! Itt minden házilag lett vezetve a szomszédom villanyszerelő volt vele csináltunk mindent és komplettül fel lett újítva a hálózat . És pl mi van ha csak mondjuk 3mm alu vezeték a bekötésem a pózna és a villany óra közt ,vagy ez nem hátrány ?

Előzmény: Adamo_sx (9201)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9202

Csak akkor 120 forint volt egy flex korong !

Előzmény: simsondömper (9200)
Adamo_sx Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9201

Szerintem olyan nem lehet, hogy "nem jön be elég amper". Ez fizikailag nem fordulhat elő. Ha rövidrezárod a fázis-nullát, akkor biztosan leveri a kismegszakítódat, tehát nagyobb áram próbálna kialakulni, mint amit a kismegszakítód elvisel. Inkább az fordulhat elő, hogy "gyenge" a hálózat (hosszú és kicsi átmérőjű kábelek, ez lehet a szolgáltatónál is, a mérőóra előtt és lehet a házban is nálad), ezért ha valami nagyobb áramot akarna felvenni, akkor a vezetékek ellenállása miatt leesik a feszültség az eszközöd bemenetén, ami már esetleg nem elég neki a normál működéshez. Szerintem ha mérni akarsz, azt próbáld meg, hogy egy feszültségmérővel mérsz, hogy induláskor mennyire esik le.

Amit meg tudsz nézni, hogy a bejövő kábeleknél, ahol nincs plombálva, megnézed, hogy a sorkapcsok csavarjai nincsenek-e meglazulva, nem kell-e utánahúzni, ez is okozhat fura hibákat. (Óvatosan, áramütés veszély!)

Előzmény: kavicsos64 (9199)
simsondömper Creative Commons License 2022.11.28 0 1 9200

Valamikor olyat se ismertünk aki látott plazmavágót oszt mégis elkészültek, meg szétbontódtak a a dógok.8-))))))

Előzmény: kavicsos64 (9197)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 9199

Az a baj itt sosem volt szinte egy hegesztőm se jó a Hetra 100/160 se hegesztett soha egy normálisat ,pedig két háznál is kipróbáltam ,de az előző házunknál 3 fázis volt na ott még az 5mm pálcát is úgy vitte mint a rongyot ,vágni lehetett vele ,aztán átköltöztünk ide itt már nem volt csak 1 fázis hiába volt 32 A még se lehetett semmit meghegeszteni normálisan ,de most a másik ház a másik szálról megy még sincs normális áram valahogy . Azt szeretném megmérni hány ampert tud a hálózat napközben ,hány A jön be ! Én a magam eszétől úgy gondolom ha túl van terhelve a hálózatunk napközben akkor én hiába akarok igényelni A-t az csak kevés a hálózaton sose fog semmi normálisan üzemelni . Volt már olyan is a 1500 W-os motor nem indult el nem pörgött fel az istennek se a végén már csak az óra alól hozott rövid hosszabbítóval próbáltam életre kelteni még sem sikerült ,másnap meg 30m hosszabbító végéről is simán indult . Az ilyen esetekből gondolom ezt az A hiányos hálózati gondokat . Amikor aggregátorról akartunk két 600wos Káma szivattyút üzemeltetni na azt se ment csak félgázon forogtak a motorok mert a generátor csak 3500 W-ot tudott A meg csak 9 A tudott leadni A Honda motort meg leölte ,úgy ment mintha kapaáccsal vertünk volna egy bádog vedret . Az 1500W motorunknak is lehet az induláskori A felvétele vagy 15A is akár míg üzem közben lehet csak 7-8 A emészt . De ha nem tud a segéd fázisosan se elindulni akkor ott nincs elég A-r . Én most is azt mondom valahogyan meg kéne mérnem a valós A-t hogy mi jön be ! De majd ha a cimborám előkerülne ő műszerész szakma szerin csak ki tud okoskodni valamit ebben a témában ! De aki jártas ezen témában is várom mit tud mondani .

Előzmény: ksanyi52 (9198)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9198

Azzal a plazmával szerintem baj van. Nekem 15 Amperes biztosítékról elment a plazma kompresszorral együtt. 1500 Wattos kompresszor 50 literes tartájjal. Már 2 fázisról mennek.

Előzmény: kavicsos64 (9195)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9197

Dehogynem értettem amit írtál ! A régi kompresszorom is úgy üzemelt ,ment reggeltől estig ha kellett ,nyomásszabályozó szelepes volt ! Van itthon még vagy 3 nyomásszabályozó is ! Csak nem merek reckírozni mert már csak a szervizük tud javítani akkor csak a fene tudja mikor lesz vágóm ! A flasnicugg állványom meg nincs kész csak az egyik A betűje ,ha nem lesz plazma akkor nem is készül el sose ,pedig a traki lehajtását szét kell szedjem de az nélkül nem megy !

Előzmény: jamesz64 (9196)
jamesz64 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9196

Nem értettél meg. ha folyamatosan megy a kompresszorod akkor nincs vágás közbeni beindulás. Ha már forog a kompresszorod akkor töredéke áramot vesz fel, induláskor pedig többszörösét. nem tudom egyszerűbben leírni, egy próbát megérne.

Előzmény: kavicsos64 (9195)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9195

Nem a levegő a probléma hanem hogy kevés az áramunk ha bekapcsol a kompresszor abban a pillanatban a plazmavágó halott lesz ,nem tudom mi lesz vele de többet plazma nem jön belőle ez biztos ,már két gépet hazavágott a kompresszor bekapcsolása . Valamiért nagyon érzékeny vagy az A hiányra vagy a feszültség esésre ,azonnal kivégzi a plazmavágót . Ha menne folyamatosan is gondolom hasonló bajt okozna nála ,legfeljebb később lenne gond vele .

Előzmény: jamesz64 (9192)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9194

Soha sem vágtam lángvágóval még ! Majd ha erre jön a haverom ő tud az ilyenekkel bánni kipróbáltatom vele .

Előzmény: Mnagy (9193)
Mnagy Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9193

Arra gondoltam a kérdésemmel, hogy esetleg valakinél egy nagyobb kompresszorral mi lenne...Nem tudom mennyit vágtál acetilénes lángvágóval, mert ez is hasonlóan fújja ki az anyagot, ha nem igazán dolgoztál ilyen vágó szerelékkel biztos van a "szomszédba" aki igen mert akkor azzal is megkéne próbáltatni a géped.

Előzmény: kavicsos64 (9191)
jamesz64 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9192

Szia!

Lehet, hogy a kompresszorodat érdemes lenne folyamatos üzemben nyomáskapcsoló nélkül, lefúvó szeleppel működtetni.

Induláskor többszörös áramot vesz fel mint folyamatos üzem közben.

Szerintem így már nem verné le a kismegszakítódat.

Előzmény: kavicsos64 (9191)
kavicsos64 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9191

8 literes tartállyos olajos kompresszor van 1100 w kiegészítve egy gázpalack póttartállyal . Felpumpálom és addig vágok amíg a 4 bárra vissza nem esik ,együtt a két gép nem mehet mert akkor vége a plazmavágónak . Ahhoz már nem elég a 20 A-res kismegszakító .

Előzmény: Mnagy (9188)
Tommmer Creative Commons License 2022.11.27 0 0 9190

az 5-3-1mm csak az arányok miatt írtam nem vagyok most otthon hogy pontosan lemérjem,sorry. de azt tudom hogy a jelenlegi szénkefe hossz még bőven tobb mint a fele, amikor kábelt cseréltem és szétszedtem megnéztem a keféket is és nem volt szakadva max azt láttam, hogy ferdén volt kopva

Előzmény: Mnagy (9187)
triplaharom Creative Commons License 2022.11.26 -1 0 9189

Ez valóban jó ár érte !

Előzmény: Mnagy (9187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!