Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2 napja 0 0 4883

Na ez már láncfűrész lett így ! Ezzel már lehet egy tetőn dolgozni !

Előzmény: maseratisti (4881)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja 0 0 4882

Húúú tényleg olyan is lehet hogy a belseje elégett a kapcsolónak .

Előzmény: Nobody1 (4880)
maseratisti Creative Commons License 2 napja 0 0 4881

40 V-al már lett láncsebesség az új gépen :-)

https://www.youtube.com/watch?v=wrZIXw_Q0sA

Előzmény: kavicsos64 (4521)
Nobody1 Creative Commons License 2 napja 0 0 4880

Kapcsoló is rosszalkodhat ha elszabadult benne egy kis biz-baz, ami hol érintkezik, hol nem...

Előzmény: Mnagy (4871)
botsinkai Creative Commons License 2 napja 0 0 4879

Akkor csak ügyesen! 😀

Előzmény: studiod1 (4878)
studiod1 Creative Commons License 2 napja 0 0 4878

Falu és kis város, betonban nem is akarok ha még is akkor van egy ős öreg madzagos sds fúró/véső (a gazdája nálam pihenteti Ő inkább elkéri a céges nagy makit) igaz a vésés már nem neki való.

Előzmény: botsinkai (4877)
botsinkai Creative Commons License 3 napja 0 0 4877

Hátt,  ütvefúrni ez a jószág nem nagyon tud. A hengeres szárú vídiás fúrókkal legfeljebb téglát tudsz fúrni, keményebb betont eléggé esélytelen. Ha tégla- vagy szilikát falazatú házakban dolgozgatsz,  akkor jó lehet. Ilyenre cserélhető tokmányos sds plus madzagost használok.

Előzmény: studiod1 (4876)
studiod1 Creative Commons License 3 napja 0 0 4876

Köszönöm, akkor megpróbálom én csak egy amatőr (talán nem kontár) vagyok, nyugdíjasként sajnos a családban egyedül vagyok aki barkácsol s engem hívnak nézd meg ha lehet old meg. Lusta vagyok nem szeretem a madzagot ezt néztem https://www.eurofest.hu/spd/DCD796D2-QW/18V-os-2-0Ah-XR-Li-Ion-kefe-nelkuli-kompakt-utvefu 

Előzmény: botsinkai (4875)
botsinkai Creative Commons License 3 napja 0 0 4875

Mostanában Dewalt gépeket használok, kb 20-at, a fele aksis.

Mindegyik jól muzsikál, kivéve az akkus csavarozókat (60 Nm).

Mindkettőnél ugyanaz a probléma, állandó fordulatszámon tartva is változik a fordulatszám (gyorsul-lassul kicsit, mintegy lüktetve). Mivel kefe nélküli motor, a fordulatszám változtatást az elektronika csinálja. A világító led legmagasabb fokozatban többször "magától" kapcsolgatja a fényerőt, néha ki is alszik. Jó eséllyel elektronikacsere lesz belőle, mindkét gépnél, tart még a 3 év gari. Másik probléma a tokmány. Új korában képes volt annyira megszorulni, hogy satuval vagy fogóval kellett megindítani, most akadozik, wd-40-es befújás, kompresszoros kifújás ellenére. Hasonló fém tokmányos Metabo kétszer ennyi idősen sem csinált ilyet.

Hogy a Dewalt ütvefúró-csavarozók is ilyenek-e, azt nem tudom, lehet hogy ez csak egy szériahiba (de lehet hogy nem). Ezektől a bosszantó apróságoktól eltekintve napi használatban jól teljesítenek.

Előzmény: studiod1 (4863)
simsondömper Creative Commons License 3 napja 0 0 4874

Kössz! Szerintem én nem vadulok.

Előzmény: kavicsos64 (4873)
kavicsos64 Creative Commons License 4 napja 0 0 4873

Kideríteni én sem tudtam hol tört el ,de szinte biztos hogy a géptestnél vagy a dugasz tövében van a hiba ,nem a vezeték közben törik el ,vagy ég el .

Előzmény: Mnagy (4871)
Mnagy Creative Commons License 4 napja 0 0 4872

Legyen hozzá szerencséd :-)

Mikor megjelent az első, egy ismerősnek hamar tönkre ment valami műanyag fogaskerék a vizes kőnél. Nem tudom mennyire "vadult".

Előzmény: simsondömper (4870)
Mnagy Creative Commons License 4 napja 0 0 4871

Végig hajtogattam a drótot, de úgy sem jelentkezett a hiba és belül sem volt látható gond. Bezacskóztam és pihen a szekrény alján :-)

Előzmény: kavicsos64 (4869)
simsondömper Creative Commons License 4 napja 0 0 4870

Ma vettem egy száraz-nedves köszörűt. Volt belőle bőven.

A száraz kő helyére polírkorongot fogok tenni. Mert kés élezésre akarom használni.

kavicsos64 Creative Commons License 4 napja 0 0 4869

El van törve a kábele ! Jártam így már ,és azért jön helyre amikor megmozdul ! Kábelt kellett cseréljek rajta .

Előzmény: Mnagy (4862)
studiod1 Creative Commons License 4 napja 0 0 4868

Nekem vezetékes fúró sarokcsiszoló dekopír  AEG, van még igazi piacos örökölt gép néhány. Aksis csak egy kicsi hecht fúró-csavarozó. Sajnos az AEG már nem a régi csak a neve meg az ára.

Előzmény: vaz05 (4865)
Mnagy Creative Commons License 4 napja 0 0 4867

Hamarosan jönnek a többiek is, biztos lesz tapasztalat. Én is csak jót hallottam róluk.

Mnagy Creative Commons License 4 napja 0 0 4866

Ne csodálkozz :-) 20 alatt volt akcióba. A név lehetett az igazi.......

Előzmény: vaz05 (4864)
vaz05 Creative Commons License 4 napja 0 0 4865

A Dewalt, Milwaukee aksis gépekről jókat hallottam. De nekem sajnos nincs tapasztalatom velük. Én csak hobbysta vagyok. Nekem Makita gépem vannak, nagyon meg vagyok elégedve velük, de nem aksisak. 

vaz05 Creative Commons License 5 napja 0 0 4864

Jobbnak gondoltam. Unakatesómnak Milwaukee aksis ütve csavarozója van, az nagyon strapabíró. Az aksi felfogatása kezd kikopni. 

Előzmény: Mnagy (4862)
studiod1 Creative Commons License 5 napja 0 0 4863

Ha már dewalt én is kérdeznék karácsonyra kapnék(ajándék) aksis ütvefúró-csavarozót mi a vélemény ezekről a dewalt gépekről a keret 50-60 ezer, esetleg mit ajánlotok.

Előzmény: vaz05 (4860)
Mnagy Creative Commons License 5 napja 0 0 4862

Ment néhány évet, de el kezdett rosszalkodni :-) néha meló közben leállt és volt mikor mozdításra újra indult. Szétkapva nem találtam hibát, de utána is néha meglepett, így lettek makiták. Azért makiták mert mint írtan a friss makita is pöfékelt eleinte, majd kapott egy új állórész, közben a kis karcsúval melóztam amíg gariba volt a másik.

Előzmény: vaz05 (4861)
vaz05 Creative Commons License 5 napja 0 0 4861

A céges Milwaukee nem vált be? 

Előzmény: Mnagy (4850)
vaz05 Creative Commons License 5 napja 0 0 4860

Elég szokatlan formája van, meg az a kapcsoló. De viszont én is csak jókat hallottam a Dewaltról. 

Előzmény: ali kis (4859)
ali kis Creative Commons License 5 napja 0 0 4859

Vasas munkákhoz ne vegyél 1000 W alatti gépet.

Ajánlatom 20 felett van, de egy életre szól.Nem fogod megbánni.

Műgyantával bevont tekercsek és egyéb finomságok.

https://www.profirent.hu/sarokcsiszolok-ertekesites/dewalt-dwe4233-qs-sarokcsiszolo

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (4855)
kunberci Creative Commons License 5 napja 0 0 4858

Szerintem is inkább Makita, vagy Metabo, a bleki az felejtős.

Előzmény: Mnagy (4857)
Mnagy Creative Commons License 5 napja 0 0 4857

Itthon régi 1400W bosch 2db, 750W makita, lidlisből kicsi, nagy, aksis, gépeim vannak. A cégnél olyannal dolgozom jelenleg amit "kunberci" belinkelt "Makita 9558HNR". Viszont nem rossz választás a metabó amit először mutattál, túl sok külömbség nincs ezek közt a gépek közt, válaszd amelyiknek tettszik a formája, blekit ne.

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (4853)
kunberci Creative Commons License 5 napja 0 0 4856

Nekem több db. van ebből a gépből. Ez is román gyártás, de otthoni használatra szerintem jó. 

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (4855)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 5 napja 0 0 4855

Na ez igen !!! Még 20000 alatt van és ipari gépnek  hirdetik ... Mindenki jót ír róla !  Azt hiszem, ezt rendelem meg !  mindenkinek köszönöm a segítséget ! további szép estét nektek ! :-)

Előzmény: kunberci (4854)
kunberci Creative Commons License 5 napja 0 0 4854
Előzmény: MTZ-FREDDY bá (4853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!