Keresés

Részletes keresés

Vargham Creative Commons License 2017.01.11 0 0 40
Előzmény: Vargham (38)
halaloszto Creative Commons License 2017.01.11 0 0 39

pedig el kell kezdeni virtualis gepezni. megpedig azert, hogy ha bugfixre elo kell venni egy keteves projektet, akkor elo tudd venni a pontosan azt a toolchaint amivel anno buildelted. konben a bugfix helyett a tool upgrade-el fog elmenni az idod.

Előzmény: Vargham (35)
Vargham Creative Commons License 2017.01.11 0 0 38

Most jutottam el odáig, hogy feltegyem a kérdést MBED-en. Link még nincs, a kérdés moderálásra várakozik.

Az a szép, hogy kínomban csináltam ST-LINK V2-t egy Maple Mini-ből, vadásztam rá firmware bin-t, amit sikeresen frissített az ST szoftvere. Azzal bezzeg minden tökéletesen működik...

Csak olyan kényelmes lenne használni a Nucleo-t...

Előzmény: Prof (37)
Prof Creative Commons License 2017.01.11 0 0 37

Jobb reggelt,

Ez még mindig az a bizonyos felállás?

ST mit mond rá egyébként, ha egyáltalán bármit?

Előzmény: Vargham (36)
Vargham Creative Commons License 2017.01.11 0 0 36

Egy kép többet mond mindennél:

 

Vargham Creative Commons License 2016.12.18 0 0 35

> negálnám a Win10-et

Visual Studio (.net WinForms, WPF), Atmel Studio, CoIDE kell a munkámhoz, és ez mind Win only. Se dual bootolni, se virtuális gépezni nincsen kedvem. Használom a különálló STLINK-et és kész.

 

> Plusz fórumkérdés a "nagy" fórumokban (mbed, st, facebook, plusz van egy-két embedded engineering fórum is).

Igen, ez még hátra van. Csak még meg kell jól fogalmazni, leírni miket próbáltam, stb. Nem kérdezek bele csak úgy a vakvilágba. :-)

Előzmény: Prof (34)
Prof Creative Commons License 2016.12.18 0 0 34

Hali,

Bármennyire is régi történet, én azt csinálnám, hogy negálnám a Win10-et, amennyire csak lehetséges. Plusz fórumkérdés a "nagy" fórumokban (mbed, st, facebook, plusz van egy-két embedded engineering fórum is).

Előzmény: Vargham (31)
Prof Creative Commons License 2016.12.18 0 0 33

Szia,

Bepiheztem rendesen a Gecko-t, MAX7221-et gondoltam róla meghajtani teszt gyanánt, de semmi. Clock van, data van, cs/load nincs. Plusz a kimeneti jelszint (logikai magas) túl alacsony, illeszteni kellene (ez SPI). Úgyhogy mondjuk egy lépést megtettem előre, de ennyi. Most mással foglalkozom jobbára.

Előzmény: Vargham (32)
Vargham Creative Commons License 2016.12.18 0 0 32

Most próbáltam: ADS1115

https://developer.mbed.org/users/vargham/code/MapleMiniPeripherals/

Nálam működik jól.

 

Te jutottál valamire?

Előzmény: Prof (28)
Vargham Creative Commons License 2016.12.08 0 0 31

> KEIL debug?

Elindul, aztán néha target disconnected.


> Debug vagy production build?

Az mindegy. A blinky is ezt csinálja. Valamint mind a négy, teljesen különböző projektem. Nem az én kódommal van a gond. Írtam, USB kapcsolat nélkül teljesen jól működnek.


> Aztán kérdés még, hogy minek az USB? Adatforgalom, vagy csak a szoftverfrissítés végett?

Éppen fejlesztenék... Vagyis pont arra használnám a Nucleo-t, amire való. Az USB a debug kapcsolathoz kell.

Előzmény: Prof (30)
Prof Creative Commons License 2016.12.07 0 0 30

KEIL debug?
Debug vagy production build?
Aztán kérdés még, hogy minek az USB? Adatforgalom, vagy csak a szoftverfrissítés végett?

Előzmény: Vargham (29)
Vargham Creative Commons License 2016.12.07 0 0 29

> Megpróbáltam fórumokon utánakeresni, de semmi.

Szintén

 

> Csak Win10?

Csak az van kéznél. Két gépen is. Ma kipróbálom egy harmadikon és egy negyediken is.

OSX-en pedig az egész nem megy. Se flash drive, se st-link.

 

> Honnan tudod, hogy van reset? Szoftverfutásból, kijelzőről vagy máshonnan?

Egyértelmű a szoftverfutásból, kezdi elölről. (Startupkor villogtatja a ledeket, és bemutatkozik soros porton, stb.)

 

> Azt megnézéted, hogy a meghajtón (Nucleo mass storage) van-e valami más is?

Megnéztem, nincs. 

 

> USB kábel jó?

Hi-hi. Mind a 10 jó, amit próbáltam.

> Vannak csodák, de elvileg úgy bír működni, hogy külső táp + USB rádugva, nem tartom kizártnak, hogy más felállások is mennek.

USB: resetel.

USB data only, külső táp: resetel.

Csak külső táp: nem resetel.

 

> Bár egy kártyánál még előfordulhat, hogy lecsúszott és rossz helyre került vissza, de többnél ez szinte kizárt.

4x302, 2x401, 2x411. Mindegyik ugyanazt produkálja.

 

Bónusz probléma:

1x Működik újraindításonként.

Tehát minden OK, feltöltöm a bin-t, csatlakozom soros porton.

A következő bin, vagy fel sem megy, vagy felmegy, de már csatlakozni nem lehet.

Az ST virtual com port és az ST-LINK látszik az eszközkezelőben. Ha lehúzom, eltűnnek, ha visszadugom megjelennek. Csak éppen nem működnek.

A portot nem lehet megnyitni, az ST szoftverei (firmware update, ST-LINK utility) mind azt mondják, hogy ST-LINK found.

 

Mindeközben standalone ST-LINK V2 vígan működik.

 

Előzmény: Prof (24)
Prof Creative Commons License 2016.12.03 0 0 28

Sziasztok,

Kicsit részletesebben:

MCU oldalon: Nucleo 401 és LPC1768.
másik oldalon: i2c 16x2 illesztő (PCF8574), i2c oled (SSD1603), rfid olvasó (azt már meg nem mondom, hogy melyik).
Köztük, ha kell, sima soros illesztő.

Bekötés rendben van.

Mindennel mindent kirpbóáltam, a perifériák Arduino környezetben mennek, itt nem. Órajel, adatjel kimegy (illetve az LPC1768 nem nagyon akarja aktivizálni magát), válasz nem jön rá...

A Nucleonak az egyik tesztnél ezt sikerült magából i2c jelként kiköpnie (sárga óra, kék adat).

nucleo

Most egy időre elrakom a témát...

Előzmény: Prof (27)
Prof Creative Commons License 2016.12.03 0 0 27

Sziasztok,

i2c viszonylatban kinek van mélyreható tapasztalata?

Több eszközt sem sikerült élesztenem több kártyával, pedig szintillesztőtől kezdve minden van.

Valami javaslat?

djz Creative Commons License 2016.11.19 0 0 26

Hát igen... :)

Előzmény: Prof (25)
Prof Creative Commons License 2016.11.19 0 0 25

No innen volt ismerős a nick. :-)

Előzmény: djz (7)
Prof Creative Commons License 2016.11.12 0 0 24

Megpróbáltam fórumokon utánakeresni, de semmi.

 

Csak Win10?

 

Honnan tudod, hogy van reset? Szoftverfutásból, kijelzőről vagy máshonnan?

Azt megnézéted, hogy a meghajtón (Nucleo mass storage) van-e valami más is?

 

USB kábel jó?

Vannak csodák, de elvileg úgy bír működni, hogy külső táp + USB rádugva, nem tartom kizártnak, hogy más felállások is mennek. Bár egy kártyánál még előfordulhat, hogy lecsúszott és rossz helyre került vissza, de többnél ez szinte kizárt.

 

Én megpróbálnám mindenekelőtt egy blinky szintű komoly szoftverrel, illetve ha van rá bármi mód, akkor a releváns portok (external reset) állapotát figyelni szkóppal, hátha.

 

Előzmény: Vargham (22)
Vargham Creative Commons License 2016.11.12 0 0 23
Vargham Creative Commons License 2016.11.12 0 0 22

> Nem lehet, hogy új driver-t próbál ráerőltetni?

Nem tudom.

 

> Dropbox van a gépeden?

Nincs.


> Másik USB portot próbáltál?

Másik számítógépet is. :-)

Az USB hub külső tápot is kap.

Próbáltam közvetlenül a gépre is dugni, meg másik gépre is. Az eredmény változó. Mármint változik, hogy milyen gyakran történik a reset, mert el nem múlik.

> táp/debug jumperek jó helyen?

Ha nem így lenne, egyáltalán nem is működne, nem?

Előzmény: Prof (21)
Prof Creative Commons License 2016.11.11 0 0 21

táp/debug jumperek jó helyen?

Előzmény: Prof (20)
Prof Creative Commons License 2016.11.11 0 0 20

Csak tippek...

Nem lehet, hogy új driver-t próbál ráerőltetni?

Dropbox van a gépeden?
Másik USB portot próbáltál?

Előzmény: Vargham (19)
Vargham Creative Commons License 2016.11.11 0 0 19

STM32, ST-LINK V2, Nucleo, Windows 10

 

Az összes friss driver telepítve, minden működik. Ha a Nucleo-t csatlakoztatom, akkor látszik a flash drive, lehet programozni, debuggolni a cél MCU-t. A különálló ST-LINK is használható feltöltésre, debuggolásra.

 

A probléma: Ha a Nucleo-t csatlakoztatom a számítógéphez, akkor induláskor kb 10x reseteli a célt, mielőtt elindulna a program. Majd véletlenszerűen néhány percenként megismétli ezt. Ha csak tápot kap, akkor nem csinálja, ha USB-n kapcsolódik a géphez, akkor igen. Hat különböző Nucleo is csinálja, úgyhogy nem a board lesz a hibás. Arra tippeltem, hogy a Win próbál írni a meghajtóra, és az okozza. Kikapcsoltam a System Volume Information létrehozását, letiltottam az Avast-ot, de nem segített.

 

Valakinek ötlete? Mármint azon kívül, hogy használjam a különálló ST-LINK-t...

Prof Creative Commons License 2016.10.26 0 0 18

RS.

De itthon is van, csak rendelni kell és egy-két darabért nem szívesen ugrabugrálnak.

Előzmény: Vargham (17)
Vargham Creative Commons License 2016.10.26 0 0 17

Izgalmasan hangzik, amit az IDE tud.

Hol vetted?

Előzmény: Prof (16)
Prof Creative Commons License 2016.10.25 0 0 16

Sziasztok!

Van új háziállatom. :-D

 

Nagyon durva a cucc... A saját IDE-jével (Simplicity Studio) valós idejű fogyasztás-elemzést lehet csinálni, plusz a tok összes lábát majdnem tetszőlegesen paraméterezni. Alapvetően nagyon alacsony fogyasztást igénylő alkalmazásokhoz van kitalálva (a kijelző kicsit e-ink-szerűen gyakorlatilag csak váltáskor fogyaszt, akkor sem sokat.
Egyelőre annyi hátránya derült ki, hogy legalábbis ránézésre (kb. 1 órát szöszöltem vele, amiben egy hajmeresztő firmware-frissítés is benne volt), elég kevés mintaprogram van hozzá, cserébe viszont ezeket szinte kizárólag a Silabs írta, vagyis valószínű, hogy elég minőségi darabok (könyvtárakat is beleértve).

Prof

Prof Creative Commons License 2016.10.15 0 0 15

Hát nem egészen.

Csak mondjuk egy i2c vagy (most épp soros) debugging korábban kb. 3 órát tartott, sokszor sikertelenül, most 15 perc (se) volt, és olyan hibákat is megmutatott, amire álmomban sem gondoltam volna (TPIC6B595, ha az output enable nincs földre húzva, akkor 50% körüli duty cycle megy ki, nem konstans magas).

Nem tudom, hogy merre ment tovább. ;-) De majd ha erre jár, küldöm feléd is.

Előzmény: halaloszto (14)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.14 0 0 14

vazze, nálad már volt a jézuska? nem mondta merre megy tovább?

Előzmény: Prof (13)
Prof Creative Commons License 2016.10.14 0 0 13

Kissé egyszerűbb lesz mostantól a debugging...

Prof Creative Commons License 2016.10.12 0 0 12

Ha ez itt széles körben elkezd elterjedni, akkor elég jó világ jöhet a potenciális humán tudásháttér tekintetében.

Előzmény: Vargham (11)
Vargham Creative Commons License 2016.10.12 0 0 11

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!