Itt amiért siránkozok az a házikó. Sajnálom szegényt, hogy itt csúfoskodik a sok puccos ház között, és sajnálom, hogy nincs aki élvezettel használná az életünk munkáját.
De ez még nem indokolja, hogy váltsak amíg nem kényszerít semmi, vagy nem csábít valami jobb.
Mondjuk amennyi eszed van, hótvizesen. Mert csak aznapban vagy képes gondolkodni olyanban véletlenül se hogy kibasszuk a fákat tavasszal hogy száraz legyen télre (igaz inkább jövő télre, de ne kérjünk ekkorát elsőre.
azé az nem meglepő, hogy anika világnagy problémájára az se ad polkorrekt megoldási javaslatot aki egyébként a fikázók fikázásával tengeti hozzászólásait.
1. Ez már nekem is feltűnt...azóta csinálja mióta "összevesztünk"..
Ez lehet, valamilyen általam ismeretlen netikettes felsőbbrendűséges móka, hogy olyan mintha nem foglalkoznék vele, de mégis..
Olyan, mint amikor hárman vagytok, de te az egyikkel (x) nem vagy beszélő viszonyban és a másiknak (y) mondod, hogy mondd már meg "x"-ne, hogy, pedig az is hallja...
1. A válasz gomb használata néha nem jár hátrányokkal. Sőt nagy általánosságban rá lehet jönni a továbbiak folyamán arra, hogy egyáltalán kinek a hozzászólására válaszoltál, így áttekinthetőbb lesz a fórum.
2. Mindenféle kinyilatkoztatásaiddal szemben még mindig nem láttam semmiféle bizonyítékot arra, hogy állításaid valósak lennének.
3. A mi házunk első fele az 1800-as évek második felében épült, amikor is a tartós árvíz miatt egyszerűen összedőltek a vályogházak és újakat kellett építeni. Ez vert fal. A második részt a fene sem tudja mikor építették azokból a vályogtéglákból, de még Örzse ángyom nagyszülei toldották hozzá. Ángyom már több mint hetven éves. A harmadik rész már beton alapra épült, de ez nem ér, mert ez már nem csak vályogot, hanem égetett téglát is kapott - és vízszigetelést is. De lényegében ekkor lett felújítva a tetőszerkezet is, java részben csak az épület hozzátoldása miatt. Ekkor írtak 1962-t. Még áll. Kisebb-nagyobb beázások előfordultak, legfőképpen a mesteremberek (bádogosok, kőmérgesek, gázszerelők) áldásos és precíz munkájának köszönhetően - az esetek kilencven százalékában a kémények körül. Három gerendát kellene cserélnem, mert... De ez hosszú történet, ráadásul nevelőszülős...
Tapasztani tapasztották, cserélték a sérült cserepeket, a tetőléceket. Ez így volt és még ma is így van, csak én már vakolom. Évi egy-két meszelés a tapasztás(vakolás) után és kész a karbantartás, azaz az új ház felépítése és a tetőcsere.
A gondok ennél a háznál is a korszerűsítések során kezdődtek - amit nem én követtem el. Beton itt, beton ott, nem kell szigetelni, mert jó szárazak a falak. Azok is voltak. Most meg szopóág van ezek miatt, egy munkából csináltak harmincat a jómunkásemberek, de ez lényegtelen is.
A lényeg az az, hogy miért is nem kellett lecserélnem még az egész tetőszerkezetet, miért is nem kellett még teljesen újrafalaznom a házat? Valami rosszul csinálok, vagy mi?