Keresés

Részletes keresés

püfffneki Creative Commons License 2016.10.23 0 0 320

Ez mondjuk teljesen igaz. Nem akarok holnapot.

Nem tervezek évekkel előre.

Szabadulni szeretnék, költözéssel, valahova.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (319)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.10.22 0 0 319
Mondjuk amennyi eszed van, hótvizesen. Mert csak aznapban vagy képes gondolkodni olyanban véletlenül se hogy kibasszuk a fákat tavasszal hogy száraz legyen télre (igaz inkább jövő télre, de ne kérjünk ekkorát elsőre.
Előzmény: püfffneki (317)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.10.22 0 0 318

És jönnek rá a megcélzott másik nem képviselői? :-DDDDD

 

(viccvót! :-D)

Előzmény: püfffneki (317)
püfffneki Creative Commons License 2016.10.22 0 0 317

Úgy láccik, hogy csak nekem tűnnek hatalmasnak. Egyet kivágtunk és elfogyott , pedig minden apró gallyát is eltüzeltem.

 

Egyébként van gáz, úgyhogy nincs vész, csak szeretek tüzelni.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (316)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.10.22 0 0 316
Képtelen vagy 3 napot is elöre gondolkodni.

Nemhogy egy telet.

Elképesztő.

Amúgy azt írtad tele van a kerted szörnyű hatalmas fákkal. Azt írtad van valami 20 fa. Az vagy 4 évi tüzifa.

Előzmény: püfffneki (314)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.10.22 0 0 315

A fiaid miért nem visznek neked?

 

 

Előzmény: püfffneki (314)
püfffneki Creative Commons License 2016.10.22 0 0 314

Kössz!

Éppen dereng egy kicsit.

 

De sajnos csak 2-3 nap.

És a tüzifám is elfogyott:((

Előzmény: ásítósmacska (313)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.10.21 0 0 313
Előzmény: püfffneki (312)
püfffneki Creative Commons License 2016.10.21 0 0 312

Borzasztó is a helyzet.

Süss fel nap!

 

 

arnyekxxx Creative Commons License 2016.10.20 0 0 311

Eső miatt figyelmeztetnek péntekre

25-30 milliméter is eshet. Tovább »

forrás: Index.hu

püfffneki Creative Commons License 2016.10.14 0 0 310

Csakhogy aki akar képben legyen folytatom a ház kálváriáját.

Szal eccer csak a szüleim összevesztek és akkor a Fater odajött 200 ezer ftal, hogy szeretne mégis velünk lakni.

A tetőtér még nem volt kész, négyünknek elég volt az alja , abban csak 2 szoba volt, vagyis bővítés kellett.

A pénz a fölső szinthez kevés.

A párom nem akarta a kiskonyhát  a melléképületben, mert nem és kész. Pedig komolyan könyörögtem neki.

 

Így lett a terasz beépítve, a régi konyhából meg szoba lett, vagyis egy ablaktalan helyiség..

Ráadásul az öregek kis idő múlva ki is békültek.

Vagyis van egy plusz helység, egy hirtelen készült beázó konyha, és egy évek óta tartó dilemma, hogy visszabontsuk e vagy sem.

püfffneki Creative Commons License 2016.10.14 0 0 309

Az albérlet az pézbe kerül, az itt lakás az ingyenes.

Az hogy kellene költeni rá az tény. De ha nincs miből és nem teszem akkor 0 ft a kiadásom.

Ennyire ócsó albérlet nemigen van.

 

Aztán meg főképp az eleje nem akar összejönni. A vevő.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (308)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.10.13 0 0 308

Jobban jársz.

 

Biztos vagyok benne hogy van valami pici albérlet annyiból amit erre költesz havonta.

Előzmény: püfffneki (307)
püfffneki Creative Commons License 2016.10.13 0 0 307

És még fog is. Jaj. Rettegek előre a jövő héttől.

De most éppen süt a nap.

 

Egyébként megfogadtam a tanácsodat . Korábban azt írtad hogy hagyjam a csudába az egészet,, sőt vmi fölgyújtás is leíródott (sic!!).

Ha vkinek kell egy ilyen nagy területű ház majd költ rá ha megveszi.

 

Én csak akkor ha nyerek a lottón.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (304)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.10.12 0 0 306

Most éppen az őszi hideg a baj... :)))

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (304)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 305

És vajon kiszámoltad-e azt , amit állítottál ?

ami fizikai képtelenség ...

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (304)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.10.12 0 0 304
Vajon az elmúlt több mint egy hónap alatt megjavult magától a tető?

Mert esett is... :D
püfffneki Creative Commons License 2016.09.08 0 0 303

Remélem szép napos ősz lesz, az kell a szüretelőknek is:))

 

 

ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.29 0 0 302
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.29 0 0 301

Le is írta, hogy neki a síránkozás az életformája.... Ha megoldás lenne, akkor kifogyni a síránkozás okaiból... :-s

 

 

Előzmény: Mantis Screamer (300)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.29 0 0 300

mivel nem is akar megoldást nehéz bármit elfogadtatni vele

Előzmény: arnyekxxx (299)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.27 0 0 299

azé az nem meglepő, hogy anika világnagy problémájára az se ad polkorrekt megoldási javaslatot aki egyébként a fikázók fikázásával tengeti hozzászólásait.

Varek1 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 298

 Ilyen tájékozott ember !!

 

Ne mán !!

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (287)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 297

Ez aztán tényleg MÉRNÖKHÖZ méltó, megalapozott, tényszerű, megingathatatlan levezetése/bizonyítása az állításodnak !

 

"Ez olyan tény minthogy kék az ég.

 

És még nekem rótták fel a többiek, hogy magabiztosan kijelentek dolgokat ...és persze hibásan..

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (293)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 296

1. Ez már nekem is feltűnt...azóta csinálja mióta "összevesztünk"..

Ez lehet, valamilyen általam ismeretlen netikettes felsőbbrendűséges móka, hogy olyan mintha nem foglalkoznék vele, de mégis..

Olyan, mint amikor hárman vagytok, de te az egyikkel (x) nem vagy beszélő viszonyban és a másiknak (y) mondod, hogy mondd már meg "x"-ne, hogy, pedig az is hallja...

:-)

Előzmény: d_feco (295)
d_feco Creative Commons License 2016.08.24 0 0 295

1. A válasz gomb használata néha nem jár hátrányokkal. Sőt nagy általánosságban rá lehet jönni a továbbiak folyamán arra, hogy egyáltalán kinek a hozzászólására válaszoltál, így áttekinthetőbb lesz a fórum.

 

2. Mindenféle kinyilatkoztatásaiddal szemben még mindig nem láttam semmiféle bizonyítékot arra, hogy állításaid valósak lennének.

 

3. A mi házunk első fele az 1800-as évek második felében épült, amikor is a tartós árvíz miatt egyszerűen összedőltek a vályogházak és újakat kellett építeni. Ez vert fal. A második részt a fene sem tudja mikor építették azokból a vályogtéglákból, de még Örzse ángyom nagyszülei toldották hozzá. Ángyom már több mint hetven éves. A harmadik rész már beton alapra épült, de ez nem ér, mert ez már nem csak vályogot, hanem égetett téglát is kapott - és vízszigetelést is. De lényegében ekkor lett felújítva a tetőszerkezet is, java részben csak az épület hozzátoldása miatt. Ekkor írtak 1962-t. Még áll. Kisebb-nagyobb beázások előfordultak, legfőképpen a mesteremberek (bádogosok, kőmérgesek, gázszerelők) áldásos és precíz munkájának köszönhetően - az esetek kilencven százalékában a kémények körül. Három gerendát kellene cserélnem, mert... De ez hosszú történet, ráadásul nevelőszülős...

 

Tapasztani tapasztották, cserélték a sérült cserepeket, a tetőléceket. Ez így volt és még ma is így van, csak én már vakolom. Évi egy-két meszelés a tapasztás(vakolás) után és kész a karbantartás, azaz az új ház felépítése és a tetőcsere.

 

A gondok ennél a háznál is a korszerűsítések során kezdődtek - amit nem én követtem el. Beton itt, beton ott, nem kell szigetelni, mert jó szárazak a falak. Azok is voltak. Most meg szopóág van ezek miatt, egy munkából csináltak harmincat a jómunkásemberek, de ez lényegtelen is.

 

A lényeg az az, hogy miért is nem kellett lecserélnem még az egész tetőszerkezetet, miért is nem kellett még teljesen újrafalaznom a házat? Valami rosszul csinálok, vagy mi?

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (294)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.24 0 0 294
És igen, ma meg lehet építeni tartósra egy vályogházat.

De amit az átlag szegényember tapasztott, az nem az a minőség volt. És a generációnkénti újjáépítés mellett is folyamatosan meló. És igen, a fedéssel bizony minden tél után rendesen dolgozni kellett.
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.24 0 0 293
Egyszerű fizika hogy egy szigeteletlen félig fűtött vályogház szétmegy a picsába. Tök mindegy hogy 20 vagy 30. A kettő között.

Ez olyan tény minthogy kék az ég.
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 292

Most meg má csak 20....

Még 3 hozzászólás és kiderül , hogy ötévenként volt tetőcsere...

Te biztos építőmérnök vagy ?

 

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (291)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.24 0 0 291
Mitől ment tönkre?

Alulról felülről ázott mindenféle szigetelés nélkül, pára, fagy, a fának pluszban még a gomba is.

Bőven lenullázódott az 20 év alatt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!