Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 222
Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (221)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.21 0 0 221

A fele 400 négyzetméter, egy 40 négyzetméteres ház 10%. El kell férnie...  Felépíted az üres részén ezt meg eladod telekárban.

Előzmény: püfffneki (220)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.21 0 0 220

Nekem óriási, mert sok a beton és kihasználatlan.

Amúgy 800 m2 erre nem hinném hogy engedélyeznének még 1 házat, egyébként meghirdettem a hátsó telekrészt, de 1 érdeklődő sem volt.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (215)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.21 0 0 219

Ami nem került pénzbe és nincs túl magasan, vagy a szomszédban azt azért megcsináltam.

Előzmény: Táblaíróság (217)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.21 0 0 218

Milyen részt tettek hozzá az alapítványok?

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (216)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.20 0 0 217

Magánházam van amivel törődni kell."

 

Nekem úgy tűnt, hogy eddig sem törődtél vele.

Előzmény: püfffneki (208)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.20 0 0 216

ha az Alapítványok kapnak közpénzt arra, hogy ingatlant vegyenek, aztán arra, hogy felújítsák, akkor a szegények miért ne kaphatnának ugyanerre közpénzt?

 

 

Csak úgy szólok millió pályázat van.

 

Persze úgy hogy bizonyos részét te is hozzáteszed!

Előzmény: püfffneki (207)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.20 0 0 215

Nem ez határozza meg az ingatlan piaci értékét. 

 

Senki nem fog telekárnál többet adni (még kurva rendes ha megadja a telekárat!!!!  mert ott még millióért bontani kell!!!!!), senkit nem érdekel a te problémád.

 

Ha eladod telekárért és elmész egy problémamentes albérletbe, még mindig előrébb leszel mint hogy nyakadon ez a rakás szar.

 

 

Esetleg ha van a telken hely, építs egy pici házat JÓ MINŐSÉGBEN. a többi meg le van szarva.

 

Esetleg, mivel elvileg óriási a telek, megosztani, az üres felét eladni és abból rendbetenni ezt a házat (bár én azt mondom nem érdemes rá egy fillért se költeni)

 

 

Előzmény: püfffneki (214)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.20 0 0 214

Nem lehet  annál lejjebb vinni, mint amiből másik lakhatást lehet szerezni.

Előzmény: a tömeg az tömeg (212)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2016.08.20 0 0 213

 És ha 48  órára mentetek el, akkor mekkora állásra  vetted le ?

Előzmény: Mantis Screamer (201)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2016.08.20 0 0 212

 Vevő mindig akad, csak az árat kell lejjebb vinni.

 

Néha akár az   1 ft -ig is.

Előzmény: püfffneki (210)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.20 0 0 211

akkor rábasztál, ilyen a szelavi

Előzmény: püfffneki (210)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.20 0 0 210

Pontosan ez lenne a cél, de nincs vevő.

Nem egyedüli tulaj vagyok, és senki nem akar annyit adni aminek a feléért kapni lehet akárcsak egy garzont, vagy 1 panelt.

Előzmény: arnyekxxx (209)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.20 0 0 209

eladod és beköltözöl egy panelbe ahol csak fizetned kell a közösköltséget és mással nem kell törődnöd (mármint a saját falaid belsején kívül)

Előzmény: püfffneki (208)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.20 0 0 208

Ez hülyeség.

Magánházam van amivel törődni kell.

Már csak olyat szeretnék, amivel nem kell.

Előzmény: bidámbidám (202)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.20 0 0 207

Nem hinném, hogy én pro izé hogy vegyék el az öröklés lehetőségét.

Összeolvasol mindent aztán kevered. Mennyivel jobb mint a jereváni rádió.

 

Azt nem tudom hogy konkrétan a saját házamról írtam e, hogy javítsa meg a kormány, de úgy általánosságban, ha az Alapítványok kapnak közpénzt arra, hogy ingatlant vegyenek, aztán arra, hogy felújítsák, akkor a szegények miért ne kaphatnának ugyanerre közpénzt?

 

De ez a téma tényleg a politikába való, a szegények topikjába.

Előzmény: bidámbidám (197)
tárkonyos cipó Creative Commons License 2016.08.19 0 1 206

Értem én, hogy nagy az Isten állatkertje, de esküszöm, én még életemben nem láttam még ilyen zagyva, rosszindulatú, korlátolt ostobát.

Egyszerűen ijesztő.

 

tárkonyos cipó Creative Commons License 2016.08.19 0 0 205

Ilyen előzmények után mégis mire vársz...???

 

Tapsra... :)

Előzmény: bidámbidám (197)
tárkonyos cipó Creative Commons License 2016.08.19 0 0 204

A seggedet is más törli ki, féleszű?

Keressen neked a diplomás kölyköd, hamár.

Ezt a marhát...

Előzmény: püfffneki (186)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.19 0 0 203

akkor már nem is összehasonlítható a régen-most gázmennyiség

Előzmény: püfffneki (190)
bidámbidám Creative Commons License 2016.08.19 0 1 202
Előzmény: bidámbidám (200)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.19 0 1 201

 "a visszafűtés  több energiát igényel mint a hőmérséklet tartása"

 

amikor lakásban laktam és állítható fűtésszabályozó volt a radiátoron akkor úgy tűnt, bizonyos határok között ez igaz (pl éjjelre a konyhában és hallban, vagy ha elutaztunk 24 órára az egész lakásban  4-esről nem 0-ra hanem 2-esre levéve tűnt a legjobbnak a hatásfok és kényelem közti konszenzus)

Előzmény: Grossbau (194)
bidámbidám Creative Commons License 2016.08.19 0 1 200

ne a szavakon lovagolj, hanem próbáld értelmezni.

Falun nem garzonnak, hanem pl. házrésznek hívják.

 

5,7 mio-ért már 60 nm-est kapsz, nem is a világ végén, haneme HMvhelyen..

 

http://www.jofogas.hu/csongrad/Hodmezovasarhely__Tarjan_reszen__csaladi_hazresz_elado_vagy_cserelheto_46315878.htm?first=1

Előzmény: püfffneki (186)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.19 0 0 199

Etiópiából vált Eritrea. Ennyi.

Előzmény: Grossbau (195)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.19 0 1 198

"Ja, és azt is hiányoltad, hogy az állam / önkorrmányzat/ stb. miért nem javítja meg a te házadat.

 

Ilyen előzmények után mégis mire vársz...???"

 

Pont erre vár....

Előzmény: bidámbidám (197)
bidámbidám Creative Commons License 2016.08.19 0 2 197

kommunista érzelműnek ne legyen nagy háza és kertje, vagy hasonló.

 

 

 

 

Már megbocsáss, de másik topikon te azt proponáltad, hogy tiltsák be az öröklést, ergo hogy nemkommunista érzelműtől vegyék el a szorgos élet alatt összegyűjtött vagyonát.

Magyarul: dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Nehogy már az előrelátó ember gyereke jobb kezdéssel indulhasson, mint azé, aki a fizetés másnapján a kocsmában veri el a pénzét (segélyét).

 

 

 

Ja, és azt is hiányoltad, hogy az állam / önkorrmányzat/ stb. miért nem javítja meg a te házadat.

 

 

Ilyen előzmények után mégis mire vársz...???

Előzmény: püfffneki (176)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.19 -1 1 196

na ez az !

Ez segítőkész, sima "hétköznapi"  építő/építkező/építtető percek alatt bedobta a winwatt-ba és mondott eredményt !

 

"Bedobtam neked winwattba a két verziót. 10*10m-es ház 4db 5*5-ös szobával. 40cm-es tömör tégla külső falak, 40cm vasbeton födém és aljzatbeton, 10cm porotherm tégla válaszfalak. Nincsenek ajtók és ablakok a házon, a szobák között. Talaj hőmérséklet 10cfok, filtráció kikapcsolva.

Az 1. ház össz. hővesztesége 8,32kW

A 2. verzióban 4,85kW"

(1, Kint -10 fok van, négy szobát fűtök 20 fokra

2, kint -10 fok van, 1 szobat fűtök 20 fokra, a többi 3 meg a fűtött szobától legyen mondjuk 5 fokos.")

 

Te meg 7diplomával órákat számolgatnál ?!

 

Mondjuk - mint olvasom- ha rossz "tételeket"/"törvényeket" használsz számításnál, akkor lehet, hogy tényleg órákba telik !

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (189)
Grossbau Creative Commons License 2016.08.19 0 0 195

 És mi a különbség az entrópia és az entalpia között      ?   Ez volt nekem az,  amikor feladtam.

Előzmény: Beer Monster (193)
Grossbau Creative Commons License 2016.08.19 0 0 194

 Nos akkor egy másik energetikai problémát vetnék fel.

 

 Az egyik ismerős állította, hogy nem érdemes  levenni a fűtést, ha elmegy az ember   8 - 10 órára,  vagy többre is  pl. 24 órára, mert a visszafűtés  több energiát igényel mint a hőmérséklet tartása.  Tehát abszolút felesleges, sőt  anyagilag káros levenni a fűtést.

 A másik vélemény meg az, hogy bizony hasznos levenni a fűtés, mert  így kevesebb energiát fogyasztunk.

 Kinek van igaza ?

Beer Monster Creative Commons License 2016.08.19 -1 0 193

A Boyle-Mariotte törvény a gázok sűrítésének törvényszerűségét írja le, gépészetben nagynyomású palackok méretezésében használatos. Az épületfizikához ellenben nem kapcsolódik.


A termodinamika 3. főtétele az abszolút nulla hőmérsékletű állapot valószínűségi előfordulásáról szól, nincsen az épületfizikához köze.


Remélhetőleg így pontosodik a kép.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!