Keresés

Részletes keresés

Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 48

voltam/vagyok hasonló helyzetben, de nem ennyire szélsőségesen, én egy hétvégi házat bővítettem, szigeteltem ami már jól néz ki kívül belül és télen is jól lakható, de sok olyan probléma van amire sose lesz végleges megoldás mert eredetileg nem családi háznak épült, akármennyit is költöttem a legjobb megoldásokra és szakemberekre (de azért még mindig olcsóbb volt mint elbontani és újat, igaz nagyobbat építeni)

 

ahogy azt leírod az tuti hogy kazánház a beázásánál csak nagyobb problémáid vannak/lesznek

 

vagy van elég erőd és pénzed valamennyire rendbe hozni, ami amúgy tuti nem éri meg, főleg ha nem értesz hozzá, csak át fognak baszni ahol lehet és sose lesz jó

vagy megszabadulsz tőle és nem nézel vissza

 

Előzmény: püfffneki (44)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 2 47

illetve mostmár kezdem az egészet nem annyira érteni, az egész beázási mizéra annyi, hogy egy 2méteres kazánkázon le kéne szigetelni a palatetőt? És tulajdonképpen felhuztátok a rendes házat is jó anyagokból amivel semmi baj, csak neked bassza a csörödet, hogy van egy beonterasz amire kellene valami hőszigetelést pakolni?

 

 

A leirásad leginkább valami dadaista prózának jók.

arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 0 46

nem is neked kell elképzelni, hanem a vevődnek. Neked csak azt kell elképzelni, hogy a házad csökkenti a telked értékét tehát az árat max telekárra szabad belőni és minden rendben is lesz.

Előzmény: püfffneki (43)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.15 0 1 45

Ami nem faház az megmarad a tűzben?

 

Egyébként szerkezetileg ez akkora rakás szar hogy egy fillért nem érdemes rákölteni.

 

Add el akár telekár minusz bontási költségért is, és menj el egy problémamentes albérletbe.

 

 

 

 

Előzmény: püfffneki (30)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 44

Sajnálom, hogy nem érted.

Megromlott a viszony és a szüleim nem adták el a lakást, ami ugye a tőkéje lett volna a nagy ház építésnek, ezért kellett leállni és megelégedni a putrival évekig.

 

Mindkettőnk szülei a városban maradtak, és a mi telkünk lett az ő a kiránduló helyük, nálunk neveltek állatot a sógorék, de szerencsére az már 20 éve leállt.

De az épület amibe voltak változatlanul ott díszeleg.

 

Az meg hogy mégis megépítette mind a 2 lakást a párom, az ő nagyzolását mutatja. Pasi volt , na.!

Majd jó lesz a gyerekeknek.

De ők nem akartak diplomásan falusiak maradni.

Előzmény: Mantis Screamer (42)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 43

Ez az . Mán a teraszok lebontása is micsoda meló. El se tudnám képzelni.

Előzmény: Mantis Screamer (40)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 2 42

ezt nem annyira értem

 

Megromlott a viszony de még mindig közös telekre építettetek két házat ? De már leléptek és egyedül maradtál a szüleiddel házakkal, melléképületekkel és az állatokkal ? Mármint az Darwin szerinti állatokkal ?

Nem akarom magam IRL-zés miatt kitiltani ha nem akarsz ne válaszolj. De hány éves vagy, mennyi ideig csináltak belőled hülyét és tanultál-e belőle ?

 

 

Előzmény: püfffneki (2)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 41

Ha jó helyen van a telek akkor a bontási költségekkel is megérheti. Persze ha ugyanott vannak beépítetlen közművesített telkek ugyanannyiért akkor azt kell megvenni

Előzmény: Mantis Screamer (40)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 40

"amennyiben telekáron odaadod (és van olyan jó helyen, hogy érdemes legyen oda építeni)"

 

és ha lesz aki nem számolja le bontási költséget

Előzmény: arnyekxxx (36)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 39

a tervező magával tett jót, nem veletek

Előzmény: püfffneki (32)
gitana19 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 38

Légyszi, légyszi, menj el, és dokumentáld is!

Előzmény: püfffneki (21)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 37

Fotók kellenének a házról.

Előzmény: arnyekxxx (36)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 36

és van jó sok pénze, az kihívásnak tekinti a helyzetet, megveszi és jól helyre pofozza a házat.

 

általában akinek sok pénze van, az nem hülye, hogy "kihívás"  jelszóval elégessen milliókat, többek között ezért is van sok pénze. A leírásod alapján a házadat ezzel az eszközzel lehetne leginkább hasznosítani, amennyiben telekáron odaadod (és van olyan jó helyen, hogy érdemes legyen oda építeni):

 

 

 

Előzmény: püfffneki (32)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 0 35

a fólia továbbra is megoldaná, hogy a víz ne a kázánodra csöpögjön, de a lustaság láthatóan nagyobb Úr mint a lőrinc

Előzmény: püfffneki (30)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 34

sok baromságot szoktál te olvasni, nincs ebben semmi meglepő

Előzmény: püfffneki (31)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 33

Nem lehet nagy ez a kazánház, ha a két épület közé van beépítve (2 métert írtál).

Na már most! Egy néhány négyzetméteres tetőt kijavítani, hogy ne ázzon be, max egy délelőtt megvan.

Ha leszeditek a hullámpalát, aláfóliáztok s visszarakjátok a hullámpalát, az néhány ezer forintos költség.

Előzmény: püfffneki (30)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 32

Ja és persze reménykedek benne, hogy valaki aki olvassa és van jó sok pénze, az kihívásnak tekinti a helyzetet, megveszi és jól helyre pofozza a házat.

 

Sajnos az én párom megalomániás volt.

Mire eljutottunk oda hogy a nagy házat építsük az engedély lejárt és egy tervezővel meg kellett újíttatni.

Ő hogy ne csak szolgaian másolja változtatott rajta ezt azt. Tervezett 2 teraszt hozzá a tetőtérbe amibe a párom  beleszeretett.

Imádott betonozni.

Így került a beton a föld helyett a magasba.

Olyan hogy hőhíd akkoriban nem volt emlegetve.

 

püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 31

Nemrég olvastam egy másik topikon, hogy ez génhiba.

Ezért van az hogy az a csapás ami az egyiket erősíti a másikat padlóra küldi.

Előzmény: arnyekxxx (29)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 30

Ebből is láccik, hogy egy brutál bunkó vagy és nem mérnök az tuti.

Mit oldana meg a felgyújtás? Nem faház ez hogy porig égjen és rögtön üres  telek legyen belőle.

 

Pont a kedvedért készül ez a topik, maceráltál mindig a fóliázással, most meg itt a másik remek ötlet.

 

A tűz az amitől leginkább rettegek. Egyébként nem ülök a kazánházban, nem zavarna a beázás, de félek hogy a nedvesség miatt zárlat lesz, aztán tűz, és ott van még a gáz is.

Muszáj lenne találni egy ócsó megoldást.

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (10)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 0 29

vagy a temetőben parkolnál !!

 

Mondjuk ez az álma, csak nyuszibb mint a Mekfláj

Előzmény: Calcitos (25)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 28

a rokonaid-szomszédaid-ismerőseid ennyire utálnak?

Előzmény: püfffneki (21)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.14 0 1 27

Mert nem kell egy kisház a nagyháztól 2 méterre , ami ráadásul ronda is.

 

 

Építési engedély az gondolom kurvára nem volt.

Előzmény: püfffneki (19)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.14 0 0 26

"Le kéne bontani, de amiatt a betontálcák miatt nem tudni hogyan.

Azóta 19 fa van a kertben, és semmiképp nem férne be tőlük"

 

Majd lesz 18fa, ha egy útban van. Vagy kivesz és vissza..

 

A hogyanra:

 

 

 

Előzmény: püfffneki (19)
Calcitos Creative Commons License 2016.08.14 0 1 25

 

 

 

 

"bár cigiztem vóna el inkább az árát, most a fejem se fájna."

Előzmény: japex.. (6)

 

 

 Az lehet hogy nem fájna, de vagy a tüdőgyógyászaton vagy a temetőben parkolnál !!

Előzmény: püfffneki (20)
Calcitos Creative Commons License 2016.08.14 0 1 24

  "Honnan szerzett palát, mint veszélyes hulladékot, az épitő? "

 

 pl. bontásból !!

Előzmény: Ariel_500 (22)
Calcitos Creative Commons License 2016.08.14 0 1 23

 Acélszerkezetre csak hullámpalát lehet rögzíteni.

 

A normál u.n. kiselemes palák eleve lécre való szegezéses rögzítéssel vannak kitalálva.

Előzmény: Ariel_500 (22)
Ariel_500 Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 22

Honnan szerzett palát, mint veszélyes hulladékot, az épitő?

 

"vas helyettesíti a cseréplécet"

Miért ne helyettesithetné, ha jól van méretezve a tartószerkezet, a szarufa?

Én zártszelvényböl hegesztettem sátortetős tetőszerkezetet. Mindenki lehülyézett hogy a diletáció meg a hőhatás miatt deformálódni fog és hasonlók

A ház eladásáig, vagy 15 évig tökéletesen funkcionált. A cserépléc az faléc volt, önfúró csavarokkal rögzitve a zártszelvénybe

A különálló műhely tetőszerkezete ugyanigy készült zártszelvényböl , fele drótüveg boritással

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (11)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 21

Eljössz egyik tanunak?

Előzmény: arnyekxxx (17)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 20

Igen ott lett elcseszve hogy megvettük a telket, bár cigiztem vóna el inkább az árát, most a fejem se fájna.

Előzmény: japex.. (6)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 19

Mert nem kell egy kisház a nagyháztól 2 méterre , ami ráadásul ronda is. Le kéne bontani, de amiatt a betontálcák miatt nem tudni hogyan.

Azóta 19 fa van a kertben, és semmiképp nem férne be tőlük egy teherautó, vagy emelő.

 

Előzmény: bidámbidám (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!