Keresés

Részletes keresés

hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.15 0 1 45

Ami nem faház az megmarad a tűzben?

 

Egyébként szerkezetileg ez akkora rakás szar hogy egy fillért nem érdemes rákölteni.

 

Add el akár telekár minusz bontási költségért is, és menj el egy problémamentes albérletbe.

 

 

 

 

Előzmény: püfffneki (30)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 44

Sajnálom, hogy nem érted.

Megromlott a viszony és a szüleim nem adták el a lakást, ami ugye a tőkéje lett volna a nagy ház építésnek, ezért kellett leállni és megelégedni a putrival évekig.

 

Mindkettőnk szülei a városban maradtak, és a mi telkünk lett az ő a kiránduló helyük, nálunk neveltek állatot a sógorék, de szerencsére az már 20 éve leállt.

De az épület amibe voltak változatlanul ott díszeleg.

 

Az meg hogy mégis megépítette mind a 2 lakást a párom, az ő nagyzolását mutatja. Pasi volt , na.!

Majd jó lesz a gyerekeknek.

De ők nem akartak diplomásan falusiak maradni.

Előzmény: Mantis Screamer (42)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 43

Ez az . Mán a teraszok lebontása is micsoda meló. El se tudnám képzelni.

Előzmény: Mantis Screamer (40)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 2 42

ezt nem annyira értem

 

Megromlott a viszony de még mindig közös telekre építettetek két házat ? De már leléptek és egyedül maradtál a szüleiddel házakkal, melléképületekkel és az állatokkal ? Mármint az Darwin szerinti állatokkal ?

Nem akarom magam IRL-zés miatt kitiltani ha nem akarsz ne válaszolj. De hány éves vagy, mennyi ideig csináltak belőled hülyét és tanultál-e belőle ?

 

 

Előzmény: püfffneki (2)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 41

Ha jó helyen van a telek akkor a bontási költségekkel is megérheti. Persze ha ugyanott vannak beépítetlen közművesített telkek ugyanannyiért akkor azt kell megvenni

Előzmény: Mantis Screamer (40)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 40

"amennyiben telekáron odaadod (és van olyan jó helyen, hogy érdemes legyen oda építeni)"

 

és ha lesz aki nem számolja le bontási költséget

Előzmény: arnyekxxx (36)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.15 0 1 39

a tervező magával tett jót, nem veletek

Előzmény: püfffneki (32)
gitana19 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 38

Légyszi, légyszi, menj el, és dokumentáld is!

Előzmény: püfffneki (21)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 37

Fotók kellenének a házról.

Előzmény: arnyekxxx (36)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 36

és van jó sok pénze, az kihívásnak tekinti a helyzetet, megveszi és jól helyre pofozza a házat.

 

általában akinek sok pénze van, az nem hülye, hogy "kihívás"  jelszóval elégessen milliókat, többek között ezért is van sok pénze. A leírásod alapján a házadat ezzel az eszközzel lehetne leginkább hasznosítani, amennyiben telekáron odaadod (és van olyan jó helyen, hogy érdemes legyen oda építeni):

 

 

 

Előzmény: püfffneki (32)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 0 35

a fólia továbbra is megoldaná, hogy a víz ne a kázánodra csöpögjön, de a lustaság láthatóan nagyobb Úr mint a lőrinc

Előzmény: püfffneki (30)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 34

sok baromságot szoktál te olvasni, nincs ebben semmi meglepő

Előzmény: püfffneki (31)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 33

Nem lehet nagy ez a kazánház, ha a két épület közé van beépítve (2 métert írtál).

Na már most! Egy néhány négyzetméteres tetőt kijavítani, hogy ne ázzon be, max egy délelőtt megvan.

Ha leszeditek a hullámpalát, aláfóliáztok s visszarakjátok a hullámpalát, az néhány ezer forintos költség.

Előzmény: püfffneki (30)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 32

Ja és persze reménykedek benne, hogy valaki aki olvassa és van jó sok pénze, az kihívásnak tekinti a helyzetet, megveszi és jól helyre pofozza a házat.

 

Sajnos az én párom megalomániás volt.

Mire eljutottunk oda hogy a nagy házat építsük az engedély lejárt és egy tervezővel meg kellett újíttatni.

Ő hogy ne csak szolgaian másolja változtatott rajta ezt azt. Tervezett 2 teraszt hozzá a tetőtérbe amibe a párom  beleszeretett.

Imádott betonozni.

Így került a beton a föld helyett a magasba.

Olyan hogy hőhíd akkoriban nem volt emlegetve.

 

püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 31

Nemrég olvastam egy másik topikon, hogy ez génhiba.

Ezért van az hogy az a csapás ami az egyiket erősíti a másikat padlóra küldi.

Előzmény: arnyekxxx (29)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 30

Ebből is láccik, hogy egy brutál bunkó vagy és nem mérnök az tuti.

Mit oldana meg a felgyújtás? Nem faház ez hogy porig égjen és rögtön üres  telek legyen belőle.

 

Pont a kedvedért készül ez a topik, maceráltál mindig a fóliázással, most meg itt a másik remek ötlet.

 

A tűz az amitől leginkább rettegek. Egyébként nem ülök a kazánházban, nem zavarna a beázás, de félek hogy a nedvesség miatt zárlat lesz, aztán tűz, és ott van még a gáz is.

Muszáj lenne találni egy ócsó megoldást.

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (10)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 0 29

vagy a temetőben parkolnál !!

 

Mondjuk ez az álma, csak nyuszibb mint a Mekfláj

Előzmény: Calcitos (25)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.15 0 1 28

a rokonaid-szomszédaid-ismerőseid ennyire utálnak?

Előzmény: püfffneki (21)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.14 0 1 27

Mert nem kell egy kisház a nagyháztól 2 méterre , ami ráadásul ronda is.

 

 

Építési engedély az gondolom kurvára nem volt.

Előzmény: püfffneki (19)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.14 0 0 26

"Le kéne bontani, de amiatt a betontálcák miatt nem tudni hogyan.

Azóta 19 fa van a kertben, és semmiképp nem férne be tőlük"

 

Majd lesz 18fa, ha egy útban van. Vagy kivesz és vissza..

 

A hogyanra:

 

 

 

Előzmény: püfffneki (19)
Calcitos Creative Commons License 2016.08.14 0 1 25

 

 

 

 

"bár cigiztem vóna el inkább az árát, most a fejem se fájna."

Előzmény: japex.. (6)

 

 

 Az lehet hogy nem fájna, de vagy a tüdőgyógyászaton vagy a temetőben parkolnál !!

Előzmény: püfffneki (20)
Calcitos Creative Commons License 2016.08.14 0 1 24

  "Honnan szerzett palát, mint veszélyes hulladékot, az épitő? "

 

 pl. bontásból !!

Előzmény: Ariel_500 (22)
Calcitos Creative Commons License 2016.08.14 0 1 23

 Acélszerkezetre csak hullámpalát lehet rögzíteni.

 

A normál u.n. kiselemes palák eleve lécre való szegezéses rögzítéssel vannak kitalálva.

Előzmény: Ariel_500 (22)
Ariel_500 Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 22

Honnan szerzett palát, mint veszélyes hulladékot, az épitő?

 

"vas helyettesíti a cseréplécet"

Miért ne helyettesithetné, ha jól van méretezve a tartószerkezet, a szarufa?

Én zártszelvényböl hegesztettem sátortetős tetőszerkezetet. Mindenki lehülyézett hogy a diletáció meg a hőhatás miatt deformálódni fog és hasonlók

A ház eladásáig, vagy 15 évig tökéletesen funkcionált. A cserépléc az faléc volt, önfúró csavarokkal rögzitve a zártszelvénybe

A különálló műhely tetőszerkezete ugyanigy készült zártszelvényböl , fele drótüveg boritással

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (11)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 21

Eljössz egyik tanunak?

Előzmény: arnyekxxx (17)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 20

Igen ott lett elcseszve hogy megvettük a telket, bár cigiztem vóna el inkább az árát, most a fejem se fájna.

Előzmény: japex.. (6)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 19

Mert nem kell egy kisház a nagyháztól 2 méterre , ami ráadásul ronda is. Le kéne bontani, de amiatt a betontálcák miatt nem tudni hogyan.

Azóta 19 fa van a kertben, és semmiképp nem férne be tőlük egy teherautó, vagy emelő.

 

Előzmény: bidámbidám (15)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.14 -1 0 18

Persze hogy lesz.

Ha mán eccer megígértem, hogy megvilágítom, hogy hol ázik be.

Remélem van olyan akinek világos.

Előzmény: Shoterq (4)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.13 0 2 17

előbújt belőlem a konstruktív hüje

 

 

ráadásul a szomszéd hatalmas fája ráterpeszkedik, esőben átáztatja teljesen.

 

 

 

2013. évi CLXXIV. törvény a szomszédjogok és a tulajdonjog korlátainak különös szabályairól

 

5. § Az ingatlan tulajdonosa csak akkor jogosult az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására, ha azok az ingatlan rendes használatát akadályozzák, és azokat a növény tulajdonosa felhívás ellenére sem távolítja el.

 

 

vagyis szólsz neki 2 tanú előtt, hogy nyesse meg a fáját mert szétkurja a putridat, aztán ha megcsinálja akkor örülsz, ha leszarja akkor te is lecsapathatod.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: püfffneki (3)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.13 -1 0 16

Most már én is kíváncsi vagyok, mi akar ebből kisülni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!