Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2018.10.12 0 0 2
Szia, én neurológushoz mennék ezzel, nagyon úgy tűnik, hogy valamilyen ideget is bevettek a buliba. Szerintem ez nem feltétlen végleges állapot. Az a sebész, aki ezt elkövette, mit mond?
Előzmény: pal.n.anna05 (1)
pal.n.anna05 Creative Commons License 2018.10.12 0 0 1

Sziasztok!

Kérdésem lenne egy hozzáértőtől. két hete estem át egy carpalis alagut műtéten. Volt már ilyen beavatkozásom, de nem ilyen utóhatással.  Addig sem volt jó a kezem, de a műtét után katasztrofális. balkezes vagyok, ezért még duplán aggaszt a dolog. Aműtét óta nem tudom magam ellátni.

Érzéketlen a hüvejk, a mutazó, a középső, és a gyűrűs ujj fele. Ez csak az egyik gond. A másik meg az, hogy elektromos áramütéshez hasonlítható fájdalom nyilal a tenyerembe és az ujjakba, ha meg akarok fogni valamit, és alig mozgatható, mert jegelés ellenére, dagad, feszít.

Képtelen vagyok pl. összefognI, és feltűzni a hajam.

Kérdés:

Ez az állapot javítható? Hogya? Korrekciós műtét? Nem hal el egy idő után a kezem?

Köszönöm a választ.

Bízom benne hogy idetéved egy mikrosebész traumatológus...

 

Bp. 2018-10-12

_chillout_ Creative Commons License 2016.08.11 0 0 0

Konkrét kérdésem is lenne, hátha van itt hozzáértő, vagy olyan, akinek csináltak már ilyet: 2,5 hete estem át lebenyplasztikán (lábujj), és egyrészt elég undorítóan meg van dagadva, másrészt az átfordított lebeny egyik széle a kezdetek óta más színű. Eleinte szürke volt, később szépen elkezdett bepirulni, aztán megint szürke lett, most pedig pirosas-lila. Nem pöndörödik, nem vérzik, csak a színe ilyen undi.

A kérdéseim:

1. Normális ez a színváltozgatás 2,5 héttel műtét után?

2. Reménykedhetek abban, hogy ha eddig nem halt el a lebeny egyértelműen, akkor mostmár rendben lesz?

_chillout_ Creative Commons License 2016.08.11 0 0 topiknyitó

Azért nyitottam külön topicot a témának, hogy ne keveredjen az egyéb plasztikai műtétes topicokkal és reklámokkal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!