Keresés

Részletes keresés

pancsicsi Creative Commons License 2021.06.27 0 0 175

Mi még infúziós, hagyományos kemoterápiát (folfox, folfiri stb) nem kaptunk. Ezt adják akkor is ha esetleg kiterjedtebb lett a betegség?

pancsicsi Creative Commons License 2021.06.27 0 0 174

Sziasztok!

 

Régen jártam itt. 2 éve küzdünk vastagbéldaganattal. Az első terápia sikeres volt (36 % regressio) de a mellékhatások (piros, hámló bőr) leállították. Ezután jött az immunterápia, mert sajnos lett kiújulás, de a napokban kiderült, hogy sajnos semmi, de semmi eredménye.

Rettenetesen aggódom, itt a vég? Semmilyen más kezelés nincs már? A hagyományos infúziós kemoterápiát akkor már nem is adják, ha esetleg az előző CT-hez képest rosszabbodás, vagy az áttétek terjedése mutakozik meg?

Nagyon aggódom.

Köszönöm, aki ír!

 

MACMESTER, apukád hogy van?

p.szerka Creative Commons License 2021.05.15 0 0 172

GIST betegségemet 4 éve gyógyítják.

2 műtét és 3 év biológiai terápia.Glivec tablettát szedtem.

1 évig nem kaptam kezelést mert 3 évig tünetmentes voltam a kezelés mellett.

Újabb vizsgálat kimutatta ,áttét a hashártyán,kismedencében és a nyirokcsomókban.

Újra indították  biológia kezelést.

Érdeklődni szeretnék hogy valakinek volt-e hasonló diagnózisa .

Milyen esélyem,illetve a túlélés időszaka hány év vagy hónap.

 

Falckman Creative Commons License 2021.04.05 0 0 171

Ha gyakran vannak a képalkotó vizsgálatok, akkor a kiújulások nem kis, nagyon kezdeti stádiumú , könnyen kezelhető daganatokat jelentenek ?

Előzmény: macmester (166)
macmester Creative Commons License 2021.03.27 0 0 170

Köszönöm

Előzmény: Horváth Lujza Málna (169)
Horváth Lujza Málna Creative Commons License 2021.03.26 0 0 169

Köszönöm hogy válaszoltál. Minden jót, még soksok együtt töltött évet kívánok nektek!

Előzmény: macmester (168)
macmester Creative Commons License 2021.03.26 0 0 168

Valószínűleg olyan szerencsétlen helyen van, hogy ideget vagy eret nyom/nőtt "körül" álló helyzetben ezért érzi. (vagy nem gyógyult jól valami, és rossz az összenövés stb.)

más magyarázat nincs nagyon az áll/fekszik különbségre

nem ez nem végstádiumos, ez lokális fájdalom.

de egy CT / MRI többet mond el róla.

Előzmény: Horváth Lujza Málna (167)
Horváth Lujza Málna Creative Commons License 2021.03.26 0 0 167

Köszönöm, hogy megosztottad velem és jó egészséget kívánok Apukádnak!

 

Nem tudom hogy ez rossz vagy jó, és számít-e, de Apumnak a tumor helyén van a nagy fájdalma, kínzó szúrás, akkor ha megy vagy sétál. Ha fekszik, akkor nem érzi lekopogom szerencsére.

De épp emiatt szinte egész nap nem megy sehova. Szóval remélem ez nem olyan fájdalom, mint végstádiumban, mert akkor gondolom mindene fájna, meg éjjel-nappal, akkor is, ha fekszik. Erről esetleg mi a véleményed? Ráadásul az előző CT nem mutatott áttét terjedést, február közepén.

De ez a kínzó szúrás, elviselem, hogy megviseli, nekem is ez jutott eszembe, hogy miért nem műtik meg??? Az immunterápiára várunk itt 1 vagy 2 hónapot, közben meg a doktornő szerint 3 cm-es tumor ki tudja már mekkora...Illetve miért fájhat neki ennyire szerinted ? Nyom egy idegszálat? Érdekes, hogy a műtéti heg alatt va, szinte a bőr alatt, ahol 1,5 éve megműtötték.

 

Köszi.

Előzmény: macmester (166)
macmester Creative Commons License 2021.03.26 0 0 166

Nálunk is ez a helyzet, vastagbélrák, máj és egyéb áttéttel.

Nem mindegy milyen a tumor genotípusa, mire reagál, mire nem, ez alapján van a kezelés összerakva

Ami apukámnak használt és gyakorlatilag eltüntette (6+ hónap alatt) és 1+ évre tumormentessé tette az:

Vectibix+folfiri kezelés

(540 mg vecitibix, 360 mg irinotecan, 800 mg ca folinate, 800 mg 5fluorouracyl + még 4800 mg később folyamatos adagolással) ez folyamatos heti kezelés, van mellékhatása, hámra, nyálkahártyára sajnos, de nem hagyják abba, amíg a tumor nem tűnik el, utána van hosszú szünet. (ill. most az oltás miatt 1-2 hónap szünet)

+mezei értendkiegészítők, semmi csodaszer

 

Neki a máj újult ki, ami nem jó, de jól reagál a kezelésre, 1/4 a mérete már kb. 2 hónap kezelés után, megint el fog tűnni és majd megint kiújul :(

kb. 6-9 hónapos heti kezelés után 1,5-2 év "pihenés" regenerálódás" közben rendszeres képalkotó vizsgálatos (CT+MRI) ellenőrzés... nálunk ez van.

((halkan jegyzem meg, apukámnak rengeteg doki ismerőse van, én orvosi egyetemen dolgoztam sok kollégát ismerek, barátai átestek hasonlón, van ismerős hozzáértő bőven, így több szem többet lát, konzultál volt/van, alapvetően mezei az ellátás, csak odafigyelnek, ill. magánba csináltat ellenőrzést, ha az a gyorsabb))

 

Amit anno mondtak neki 6-9 hónapja van hátra, az már 3+ évvel megtoldva így, esélye is van még pár évre, nem sokra, de van.

ő, mi már feldolgoztuk ezt, anno. így nincs pszichés teher, élünk, normálisan, az élet része lett, ez apukámnak már bonusz, nekünk is.

 

immunterápia jó, azt szakaszosan kell adni, ill. monitorozni kell mi az eredmény

az új kemot összerakni a labor alapján engedélyezni, elindítani a gyógyszer/eszköz beszerzést, jóváhagygatni a TBvel stb. mostanság sajnos akár hónapok kérdése. 

a májat nagyon kell figyelni, hogy ott mi zajlik, mert az a sürgős és fontos, ott képalkotó vizsgálatok Fontosak, UH, CT, MRI (több jobb, komplexebb a kép) nem tudom hogy megy mostanság az állami.

bőr alattit szerintem műteni is kéne, ha műthető, nem tudom arra mit mondanak (sajnos jelenleg valszeg csak magán egügyben csinálnák meg)

fájdalomcsillapító amit kap lórugás, nem csoda, hogy alszik.

Elvileg 1-2 hónap nem árt, ha nem olyan a máj, ill. a kiújulás állapota, de minnél előbb annál jobb.

 

  

 

 

Előzmény: Horváth Lujza Málna (165)
Horváth Lujza Málna Creative Commons License 2021.03.25 0 0 165

Kedves Macmester!

 

Remélem olvasod és tudunk tapasztalatot cserélni, mert sajnos most megint nagyon ideges vagyok és aggódom.

Nos édesapámnál 2019 nyarán vastagbélrákot diagnosztizáltak,sajnos májáttéttel. Azóta túl van 1 év gyógyszeres capecitabene kezelésen,ami szerencsére az áttéteket zsugorította ill.eltüntette. A mellékhatása miatt azonban most januárban leállították. Sajnos azóta kiderült hogy a műtét helyén, szinte a bőr alatt van kiújulás, CEA érték megint majdnem 200, ami 5-ig jó. Végül immunterápia mellett döntöttek, de eltelt 3 hét és még semmi jelzést nem kaptunk. 2 hónapja pedig megint semmilyen kezelés nem volt.

Szerinted ennyi idő alatt megnőhet nagyon nagyra is a tumor? Ami főleg aggaszt, hogy ez fáj is neki, fekvő helyzetben nem, de ha hajol vagy megy,akkor azonnal kínzó fájdalmat érez. Curidol nevű fájdalomcsillapítót kap,azzal bírja azért, de attól meg egész nap alszik szinte. Az étvágya hál Istennek jó.

Szerinted ez az immunterápia hatásos lehet? Illetve az idegőrlő hetek ,amig várakozunk, nem rontják az esélyeit??? Minek kell 3-4 hét, mire engedélyeznek egy kezelést??? Addig meg a beteggel ki tudja, mi lesz...A te apukád milyen kezelést kapott eddig? Azért pár évig még van esély, hogy velem maradjon?

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.08 -2 1 164

Szia!

 

Aránylag egészen jól vagyok. Múlt hónapban volt CT. Dagi nincs, viszont van némi fibrotikus rajzolat mindkét tüdőfélben. Ez lehet egy hörgő gyulladástól, de lehet akár kezdődő tüdőfibrózis is. Ha ez utóbbi, akkor sincs nagy gond, ha valamelyik a 120-150 féle fibrózis közül. Akkor vagyok bajban, ha idiopátiás. Mert akkor legfeljebb 3 év.

És nálam ugye transzplantáció szóba sem jöhet. Viszont mellettem szól az a tény, hogy 1 hónapja elkezdtem ismét gyúrni, a tüdőm is bírja a terhelést, és már 4 kiló izmot fel is pakoltam magamra szteroidok nélkül természetesen.

Így ismét 90 kilós vagyok, kezdek férfias formát ölteni. Hihihi.

 

Apukád jobban van?

Előzmény: Zoo82 (163)
Zoo82 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 163

Jo latni tèged, mi a helyzet ott ? Kar hogy règi hozzaszolasaidat  toroltetted , megakartam mutatni apumnak, hogy nem szabad feladni es harcolni kell..!!!

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.08 -3 1 162

Én többek között éppen miatta hagytam ott egy másik topikot.

Ilyen öntelt, és ráadásul mindenféle empátiát nélkülöző paraszttal már rég találkoztam még virtuálisan is.

Bizonyára a korral jár. Éppen ezért ne is foglalkozz vele.

Előzmény: forgione1 (161)
forgione1 Creative Commons License 2020.02.04 -2 7 161

Itt vagy rákosan, megkeseredve, mindenbe és mindenkibe belekötve magányosan vegetálsz a Kádár korszak óta, miközben már 36 évesen agyvérzést kaptál bogyók nélkül.

Ha ez neked siker - legyen hited szerint.

 

Azt se tudod merre az előre, hiszen vényköteles gyógyszert nevezel étvágy kiegészítőnek. Étvágy kiegészítő nincs, csak étrend kiegészítő.

 

1. Kizárólag kórházi kezelés alatt használható gyógyszer

2. Kizárólag szakorvos által felírható gyógyszer

3. Orvos által felírható gyógyszer

4. Csak patikában árusítható gyógyszer

5. Patikán kívül is árusítható gyógyszer

6. Gyógyhatású készítmény

7. Étrend kiegészítő termék

8. Botanikai / analitikai készítmények

 

Vannak még alpontok, de azok hagyjuk, mint pl. a homeopátiás szerek.

Előzmény: japipapi (159)
japipapi Creative Commons License 2020.02.03 -9 2 160

.... és látom, de mindenbe 1-1 sértő vauval bele-bele vakkansz, Te, mint a nagy megmondó! Szórakozz jól, de rólam leszállhatsz!

Előzmény: forgione1 (158)
japipapi Creative Commons License 2020.02.03 -8 2 159

Te el vagy tévedve! 

Itt vagyok, kihevertem a stroke-t, és pillanatok alatt betöltöm 72. életévem!  Kell még nagyobb bizonyítás? 

Előzmény: forgione1 (158)
forgione1 Creative Commons License 2020.02.03 -2 0 158

papika, rajtad sem segített a bogyómentes vegetáció, akkor mire osztod az észt?

Előzmény: japipapi (157)
japipapi Creative Commons License 2020.02.03 -10 2 157

Strog nincs. 

Stroke van, de annak gyógyulását nem segíti elő a különbözö nem gyógyszer,  étvágy kiegészítők. 

Tudom, átéltem, 1984-ben elkapott. Gyógyszerek ,az agyi és hozzá közvetlen kapcsolódó érhálózat erősítők és nem étvágy fokozó cuccok. Nem tudom tudod e, a stroke agyi infarktus! 

Átmenet bénultságot okoz, - jobboldali teljes bénulásom volt 

Beszéd zavar, -alig tudtam beszélni, szinte makogtam

Értelmezési nehézség, - egy nap alatt képtelen voltam 1 nyomtatott oldalt értelmezni

Elfelejtettem szavakat, kiesett a helyesírás, orosz, angol nyelveket elfelejtettem

Betü és szócserélés

Maradandő hőérzet gondok, - jobb kezemen, karomon nincs sem hideg, sem meleg érzet

és sok sok idegi alapon keletkezett gond, de étvágy probléma nem volt, sőt.

Szóval nem értem, mifenének tömték a semmit sem értő, de drága bogyók? Sajnos megtapasztaltad, nem ért semmit.

Most éppen 4.  éve rákos vagyok, de most is semmibe veszem a műtrutymókat. Hidd el, már már tudod, azért mert nem tiltott valami "csoda",attól még nem gyógyít.

 

Előzmény: rátótia (156)
rátótia Creative Commons License 2020.01.31 -3 9 156

Nem reklámozom, de a halál oka nem a rákbetegség, hanem  a Strog miatti leépülés volt. A megmaradt étrend kiegészítők pedig legalább segítettek a súlygyarapodásban és némi fizikai megerősödésben. Egyébként szívesen adom ingyen arra rászoruló betegnek, aki ugyanezeket issza, de fizet értük. 

 

Előzmény: japipapi (155)
japipapi Creative Commons License 2020.01.31 -8 1 155

Részvétem.

De, legalább ne reklámozd, hogy mennyire hasznos voltak a gyógyszerek! :-(

 

Előzmény: rátótia (152)
japipapi Creative Commons License 2020.01.31 -8 1 154

Most olvasom.......

 Ezt a baromságot!

Nem fáj a fejed?

 

Előzmény: Láló 36 (146)
rátótia Creative Commons License 2020.01.30 0 0 153

Az alábbi bejegyzésemmel kapcsolatban jelzem, hogy megtaláltam a blokkot!

 

rátótia Creative Commons License 2020.01.30 -3 0 152

Férjem elhalálozása miatt megmaradtak az alábbi bontatlan, noveber végén, ill. december végén vásárolt gyógyszerek, és étvágy-kiegészítök:

3 doboz MEGACE belsőleges szuszpenzió /dobozonként 240ml/, 3 karton /3x30doboz/ MediDrink Plusz gyümölcsízű ital, + ugyanebből még 19 doboz. Ezektől a beteg jól eszik, hízik. Megmaradt még 1 doboz Chihotal 400mg filmtabletta/100 db/, 1 doboz Ferrograd Folic filmtabletta /30db/, 1 doboz Merckformin 1000mg filmtabletta /30 db/. Valamennyi termék lejárati ideje 2020. 08. hónap. A blokkot nem tettem el, hisz nem számítottunk arra, hogy a meglévő tüdőtumor mellé egy nagyon erős Strog is eléri a férjemet. Az étvágy-kiegészítőket orvos által felírt vényköteles recept alapján váltottuk ki, ezeket a tumor miatti fogyására kapta, de nagyon hasznos volt. A tablettákat a Strog betegségre szedte. Ha valaki ilyet szed, vagy javasolja neki az orvos szívesen segítek. Kérem, hogy a visszajelzéseket a nickmargit@gmail.com  e-maill címew küldjék. Köszönöm.

Láló 36 Creative Commons License 2019.08.23 -1 0 151

Ha erre jársz, kérlek nézd meg, mail ment.

 

Előzmény: forgione1 (148)
Láló 36 Creative Commons License 2019.08.23 -1 0 150

Ha erre jársz, kérlek nézd meg, mail ment.

Előzmény: Láló 36 (149)
Láló 36 Creative Commons License 2019.08.18 -1 0 149

Csak priviben.

Előzmény: forgione1 (148)
forgione1 Creative Commons License 2019.08.18 0 2 148

Na neeee, ezt inkább meg se láttam.

Előzmény: Láló 36 (146)
forgione1 Creative Commons License 2019.08.18 0 0 147
Láló 36 Creative Commons License 2019.08.18 -2 0 146

"Amúgy se lenne orvos aki befecskendezi a tumorba vagy bárhová a szervezeten belül. "

Ha az életem múlna ezen akkor én beadnám magamnak vagy megkérnék valaki igen közelit. Megjelöltetném maszek ultrahang vizsgálattal hol van, milyen mélyen, jó adag fájdalomcsillapító és had menjen.

Előzmény: forgione1 (143)
Láló 36 Creative Commons License 2019.08.18 -2 0 145

Valaki küldött termék ajánlókat erre a fórumra hivatkozva. Nézegetem.

Előzmény: forgione1 (142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!