Keresés

Részletes keresés

Rottentroger Creative Commons License 2016.08.08 0 0 9

Nekem is volt olyan, hogy a Flirten nem álltak fel a népek a bringatárolónál. Mondtam, ha fékez a vonat, én eltaknyolok. Eltaknyoltam. Lett helyem. Persze ügyesen estem, hogy jó retkesek legyenek...:D

Előzmény: forgione1 (8)
forgione1 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 8

Kerékméretre vonatkozik a 20 coll és a kallerek nem foglalkoznak vele, azzal sem, hogy hol helyezed el. Nyilván a kerékpáros részen ha van. 

 

Díjmentes jegy csak akkor kell ha a vonaton kötelező a kerékpár helyjegy.

 

Sajnos jártam már úgy ilyen vonaton, hogy kiadtak x kerékpáros helyjegyet majd a helyet telepakolták babakocsival meg kis biciklikkel.

Előzmény: Rottentroger (7)
Rottentroger Creative Commons License 2016.08.08 0 0 7

Ha a 20" a vázra vonatkozna, akkor egy nagy dög DH bringát is lehetne szállítani, lévén azoknak relatíve kicsi a vázmérete. :D

 

A 20" a kerékre vonatkozik a MÁVnál és lényegtelen, hogy összecsukható-e vagy sem.

Kérni kell a pénztárban dímentes bringajegyet oszt jónapot.

Előzmény: tahofalvi (4)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 6

Biztosan a kerékre vonatkozik. Az elképzelhető, hogy szándék szerint a kis kerékhez tartozó gyerekbiciklire gondoltak és nem a felnőtt kempingre, de nem ez jön ki.

Előzmény: tahofalvi (4)
halaloszto Creative Commons License 2016.08.08 0 1 5

vázméretre teljesen értelmezhetetlen a dolog. pl nekem a 176cm magasságomhoz ejtet felsőcsövű trekking vázból a 18as felel meg. de az egy teljes méretű kerékpár minden tekintetben. de hagyományos vázból is a 20 colos egy teljesen átlag méret, 180cm felettieknek kell nagyobb. köznyelvben a 12-es, 16-os, 20-as, 24-es bicikli az kerékméretet jelent. 

 

Vajk

Előzmény: tahofalvi (4)
tahofalvi Creative Commons License 2016.08.08 -1 0 4

Szerintem a 20 coll a vázra vonatkozik.

"Minden más kerékpárhoz - ide értve az összecsukható kerékpárt is -  kerékpárjegyet kell vásárolni..."

Ezek szerint az ismerősödnek mázlija van, hogy nem fizettetnek vele.

Előzmény: halaloszto (2)
tahofalvi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 3

Közben megtaláltam a BKK-t illető szabályokat, ott ingyenes.

http://www.bkk.hu/kerekpar-szallitasa-a-bkk-jaratain/

Előzmény: tahofalvi (1)
halaloszto Creative Commons License 2016.08.08 0 0 2

fenéket.

 

"Egykerekű jármű vagy kisméretű, 20' vagy annál kisebb méretű kerékpár díjfizetés nélkül szállítható, amennyiben az utas a kézipoggyász tárolására szolgáló helyek valamelyikén, a többi utas zavarása nélkül el tudja helyezni."

 

a 20colt tudomásom szerint kerékméretre értelmezik. az összecsukható bringáknak nem szokott ennél nagyobb kereke lenni. ha peronon utazol a 20colos kerekű nem összecsukható bringáddal, akkor nem kell fizetni. nem saját tapasztalat, de ismerek aki Monor-Bp naponta utazik így.

 

Vajk

Előzmény: tahofalvi (1)
tahofalvi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 1

Köszi,

ezek szerint a MÁV vonatokon fizetni kell érte.

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.08 0 0 0
Előzmény: tahofalvi (-)
tahofalvi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Ezen a fórumon új vagyok, és nem találtam folding (összecsukható) kerékpáros topikot.

Van-e valakinek tapasztalata az összehajtva történő szállítással kapcsolatban? Mármint BKV-n, vonaton, Volánbuszon, kompon, stb., nem csak Magyarországon, hanem külföldön is esetleg.

Velem mostanában a váci réven szívóznak, hogy fizessek a kerékpárért, amióta egyszer úgy vittem át a bringát, hogy nem volt a táskájában, csak simán összecsukva a kezemben. Szerintetek van erre valami jogszabály, vagy valami, amire hivatkozhatok, hogy összehajtva, táskában kézipoggyásznak számít?

Előre is köszi.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!