Keresés

Részletes keresés

itepgolab Creative Commons License 2016.08.05 0 0 16

Nezte valaki a Fidji-Korea meccset? Meg,jatszottam komoly penzzel a +4,5 golt. Erre sokaig semmi, aztan az elso felido vegen 1:0-nal a koreaiak 11-est hibaztak. Mergemben inkabb lefekudtem aludni. Reggel almos szemekkel nezem az eredmenyt, 8-0 !!!

Raadasul a 62.percig 1-0 volt... Ha latta valaki, irja mar meg, hogy a csudaban tortent ez a hatalmas osszeroppanas?  :-))))

F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.04 0 0 15

Most pedig Portugália-Argentína, nagyválogatottak között pikáns párosítás lenne, és főleg az lett volna még mielőtt Messi lemondta a válogatottságot...

 

 

Apropó, Messi - hogy ON topik legyek, neki van olimpiai aranya. :)

F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.04 0 0 14

Vége, a dél-afrikaiak kihúzták, a brazil közönség fütyül.

Előzmény: F1 Hierro (13)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.04 0 0 13

A házigazdák is elkezdték, 68 perc után még mindig 0-0ra állnak Dél-Afrika ellen, pedig utóbbiak nemrég emberhátrányba kerültek.

 

Most is egy brazil kapufa....

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 0 0 12

Áthelyezték a topikot az Olimpiába. Ez nem fair. Így nincs értelme.

 

Sziasztok, a viszontlátásra.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 0 0 11

Elkezdődött!

 

Irak-Dánia az első félidőben 0:0. Nemrég kezdődött a második félidő.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.02 0 0 10

Köszi, ezt se tudtam. Mi könnyen megoldottuk, a Monarchia idején külön csapatok voltak. Hamar liberalizálódtunk. :)

Előzmény: F1 Hierro (9)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.02 0 0 9

Férfi futballban rajtunk kívül Nagy-Britannia (amely csak itt indított közös válogatottat) is háromszoros olimpiai bajnoknak mondhatja magát, csakhogy mi egyrészt jobban állunk egyéb érmekkel, másrészt a háromból az elsőt a FIFA nem ismeri el hivatalosnak (a NOB igen), mivel az 1900-as torna idején a FIFA még nem alakult meg, a tornán pedig mindösszesen három csapat vett részt, és igazából klubcsapatokat neveztek ki "válogatottnak".

 

(Hasonló a helyzet az 1904-es futballtornával is, azon ráadásul egy kanadai és két amerikai csapat indult, előbbi nyert végül, bár a játékok idejére talán már volt FIFA, de azt sem ők írták még ki.)

Előzmény: zo73 (5)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.02 0 0 8

Pedig holnap, az utóbbi játékokhoz hasonlóan, női focival veszi kezdetét az olimpia, a "mínusz kettedik" napon. :)

Aztán a "mínusz egyedik" napon a fiúk rúgnak labdába.

Előzmény: Törölt nick (6)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.02 0 0 7

Akkor már nézzük meg a fordítottját is: olimpiai arany után világbajnoki címet nyernie eddig Uruguaynak (1928 - 1930) és Olaszországnak (1936 - 1938) sikerült.

Előzmény: zo73 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.02 0 0 6

Igen, sajnos most a női focival USA beelőz minket. De azt itt nem célom tárgyalni, sőt, majd csak egy gúnyos poszt lesz róla, ha annak vége. :) (Sajnálom, de a női sportok 99%-át nem tudom komolyan venni. Ez van.)

Előzmény: zo73 (5)
zo73 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5

Az aktuális világbajnoknak is csak egyszer sikerült: 1936 Olaszország.

Ami viszont szintén érdekes, a 3 legalább háromszoros világbajnok országból Brazilia még nem nyert olimpiát - 3 ezüst ,2 bronz - (a németek is csak Kelet-Németország által 1976-ban).

És ugye ne feledjük, az olimpiákon férfi labdarúgásban Magyarország a legeredményesebb: 3 arany (1952, 1964, 1968), 1 ezüst (1972), 1 bronz (1960).

Előzmény: F1 Hierro (2)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 4

Ja, és a megszorítások most is vannak, legalábbis 16 éve olvastam először a max. 3 U21 feletti játékosról (2000-ben a braziloknak nem kellettek, nem is nyertek, 2012-ben egy 38 éves Giggset is neveztek a britek, vele se nyertek, mondjuk ez nem csoda). Azóta nem hallottam, hogy ez módosult volna. De pl. Neymar nem volt a Copa Americán; más tornákról is van ilyen statisztika, vagy csak az eb miatt, mert az mindig egybeesik az olimpiával?

Előzmény: F1 Hierro (2)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 3

Kösz, ezt nem tudtam, érdekes! Még nem sok érdekességet gyűjtöttem össze az olimpiáról, mert valahogy mindig úgy ragadt meg bennem, hogy nem adják le az összes meccset, hanem részleteket, emiatt nem lehet végignézni az egész sorozatot. Ahogy néztem a heti tv-műsort, mintha óránként, másfél óránként lennének meccsek az M4-en, tehát nem adják le most sem végig. Egy körkapcsolás jó lenne az átfedések idejére. (De ugyanez volt bárhol, asszem egy asztaliteniszt se tudtam rendesen végignézni. Csak a vízi- és kézilabdát...)

 

Amit láttam érdekességként, és le is írtam, hogy 1980 óta változatlan a lebonyolítás. Ez a vb-k, de főleg az eb-k miatt számomra egyrészt meglepő, másrészt támogatandó. Nincs mindenféle hivatkozás, hogy kevés a meccs, sok az ország, vagy bármi, hanem ez van, és kész. Egy napon vannak a meccsek, és kész. 2 hét alatt letudják az egészet. Semmi csilivili.

 

Viszont az érdekelne, hogy itt pl. lehet-e sört inni a lelátón? Vb-ken (FIFA) lehet, eb-ken (UEFA) nem. Itt a NOB mit mond?

 

A braziloktól sokat várok, de tőlük mindenki. Mindegyik európai is szimpatikus. Egy-két csapat bekerülését még emésztgetem, de biztos jó így. :)

Előzmény: F1 Hierro (2)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.08.01 0 0 2

Miután Portugália is ott lesz, egy kis érdekesség: 1960 óta mindössze egyszer, 1984-ben fordult elő, hogy ugyanannak az országnak a labdarúgó-válogatottja nyerje az Európa-bajnokságot és az olimpiát, nevezetesen Franciaország. Az olimpiai részvételre vonatkozó megszorítások miatt azonban a két keret között minimális átfedés volt: az Európa-bajnok csapat harmadik számú kapusa, Albert Rust védett az olimpián.

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 1

Játéknapok:
Csoportmeccsek: augusztus 4., 7., 10. (24 meccs, 8 meccs/nap)
Negyeddöntők: augusztus 13. (4 meccs, 4 meccs/nap)
Elődöntők: augusztus 17. (2 meccs, 2 meccs/nap)
Bronzmeccs: augusztus 20. (1 meccs, 1 meccs/nap)
Döntő: augusztus 20. (1 meccs, 1 meccs/nap)

 

Kezdés 3 nap múlva, magyar idő szerint este 6-kor az Irak-Dánia mérkőzéssel. Hajrá, fiúk!

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 0

A 2016-os olimpián a 16 csapat:

 

Rendező: Brazília
2015-ös dél-amerikai ifjúsági bajnokság győztese: Argentína
2015-ös U21 eb 1-4. helyezettje: Svédország, Portugália, Dánia, Németország
2015-ös csendes-óceáni játékok győztese: Fidzsi-szigetek
2015-ös észak-amerikai selejtező 1-2. helyezettje: Mexikó, Honduras
2015-ös U23 afrikai Nemzetek Kupája 1-3. helyezettje: Nigéria, Algéria, Dél-Afrika
2016-os U23 ázsiai bajnokság: Japán, Dél-Korea, Irak
2016-os amerikai play-off: Kolumbia

 

Csoportok:
A: Brazília, Dél-Afrika, Irak, Dánia
B: Svédország, Kolumbia, Nigéria, Japán
C: Fidzsi-szigetek, Dél-Korea, Mexikó, Németország
D: Honduras, Algéria, Portugália, Argentína

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 topiknyitó

Üdvözlök minden kedves sportbarátot!

 

A 28. nyári olimpiai játékokon, 2016-ban Brazíliában a 26. olimpiai focidöntő következik (1896-ban és 1932-ben nem volt labdarúgás az olimpián, ezért a kettővel kisebb sorszám).

 

Ez a 10. olyan olimpia, ahol 16 csapat és 32 meccs van. A lebonyolítás 1980 óta változatlan.

 

A 32 meccset Brazília 6 városában, 6 stadionban játsszák.

 

Magyarország e 26 olimpián 9 alkalommal szerepelt futballcsapattal, legutóbb 1996-ban. Most nem jutott ki.

 

Szeretném, ha mostantól minden olimpia (most: 2016, később 2020, 2024, 2028 stb.) focitémája itt zajlana le, hogy egyben legyenek az események. Mint a Copa Americánál, ahol nincs minden tornának külön topikja, hanem egy össztopik van. Ezért nyitottam semleges címmel a topikot, hogy 4 évente ne kelljen újakat nyitni, így mindig aktuális lehet. Beteszem ide a bannert, ami 1000 komment elérése után tölthető fel:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!