Keresés

Részletes keresés

cimbóka Creative Commons License 2016.09.17 0 0 14

Nálunk is  a gyerkőc állítja fel a sorrendet. Sajnos úgy néz ki, hogy nagyon magasra tette a lécet, amit nem biztos, hogy át tud  ugrani. Ő készül szorgalmasan. Szerintem már kicsit túlzásba is viszi. 

Előzmény: kishatos (13)
kishatos Creative Commons License 2016.09.17 0 0 13

Az akarás itt is meg van, de a készülés... hát az nagyon periodikus. Én úgy gondolom, hogy megnézünk pár sulit. Versenyistállót nem akarok, mert bár jó tanuló de nem a legjobb és nem akarom, hogy végig megszakadjon. Azt szeretném, hogy jól érezze magát és szívesen menjen be. Ezért úgy gondolom, hogy a végső sorrendet ő állítsa össze, aztán majd meglátjuk, hogy a pontjai mire lesznek elegek. Nálunk egyelőre csak a nyelv játszik, a matek eléggé mumus.

Előzmény: cimbóka (12)
cimbóka Creative Commons License 2016.09.15 0 0 12

Még egyelőre nincsen eldöntve fixen. Majd meglátjuk, hogy milyen kiírások jönnek. Tavaly voltunk már néhány helyen nyílt napokon. Eötvös, VMG, illetve tájékoztatókon a Madáchban és a Veres Pálnéban. Tetszettek. :) Az idén is tervben van még 1-2. Fontos lenne a jó nyelvoktatás, második nyelvnek lehetőleg a német az angol mellett, a történelem és a matek is a kedvencek között van. Persze nem csak a topok között keresgélünk, hiszen a felvételin múlik minden. A léc mindenesetre magasra lett téve. Aztán majd meglátjuk. Az Eötvösbe fog járni előkészítőre magyarból és matekból.

Hát igen a hormonokon, meg a pillanatnyi lelkiállapoton is sok múlik. Az én fiam alapból egyáltalán nem stresszes, de mégis félek  egy kicsit attól, hogy az adott helyzetben leblokkol, mert annyira akarja és annyit készül..

Előzmény: kishatos (11)
kishatos Creative Commons License 2016.09.15 0 0 11

Azt hiszem a hormonok támadása volt a gond két éve..... a mai napig nem tudom, hogy igazából mi volt a baj. Az írásbelit teljesen jól élte meg, úgy gondolta, hogy jól sikerült. Hát amikor megláttam az eredményt, én másként gondoltam... a sulik velem értettek egyet. Egy helyen volt csak szóbelizni, de végül hiányzott pár pont ahhoz, hogy felvegyék.

Magyarból fog előkészítőre járni, az két hét múlva indul a Szent László gimibe. Matekból jár hozzánk egy tanár. A sulik még csak körvonalozódnak... Ti?

Előzmény: cimbóka (10)
cimbóka Creative Commons License 2016.09.14 0 0 10

Ezek szerint a 6 osztályos próbáltátok 2 éve. . Mi volt a probléma akkor?

 

És most hova készültök, ha nem titok? És melyik előkészítőre ? A miénk már szeptember elején elkezdődött.

Előzmény: kishatos (9)
kishatos Creative Commons License 2016.09.14 0 0 9

Nem, nálunk is nyolcadikos a gyerek. 

Előzmény: cimbóka (8)
cimbóka Creative Commons License 2016.09.13 0 0 8

Akkor gondolom ti 6 osztályosba készültök. Nekünk 8. után már nincsen más lehetőségünk.

Előzmény: kishatos (7)
kishatos Creative Commons License 2016.09.13 0 0 7

Nálunk még minden bizonytalan, várom, hogy a gyerek megvilágosuljon. A kinézett előkészítő a hónap végén indul. És van egy klassz matek tanárunk. Két éve nagy pofára esés volt a felvételi (vagyis az írásbeli eredménye), most sokkal kevesebb elvárással futok neki.

cimbóka Creative Commons License 2016.09.12 0 0 6

Nagyon sajnálom, hogy nem talál ide senki, pedig biztosan sok érdekelt van rajtam kívül is. Közben mi már járunk előkészítőre, és ezerrel készülünk. A cél még mindig bizonytalan.

cimbóka Creative Commons License 2016.08.30 0 0 5

Beindulnak a felvételi előkészítők. Eötvös, Apáczai már kiírta.

Hátha érdekel valakit..

cimbóka Creative Commons License 2016.08.17 0 0 4

... a gyerkőcömre a leírtakban...

 

Ti hova készültök egyébként?

Előzmény: cimbóka (3)
cimbóka Creative Commons License 2016.08.17 0 0 3

A cikk érdekes volt, de szerencsére nem ismertem  a gyerkőcömre leírtakban. :)

Előzmény: Imre Ferkovics (2)
Imre Ferkovics Creative Commons License 2016.08.17 0 0 2

A megfelelő iskola kiválasztása tényleg nehéz feladat, bár nekünk még van egy pár évünk odáig! 

Nem feltétlenül a kérdésedre válasz, de azt hiszem ezt minden szülőnek el kellene olvasnia! 

http://www.renome.hu/blog/iskolai-stressz-kezelese/

cimbóka Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1

Teszek még 1-2 próbát, hátha lassan  idetalálnak az érintettek .

Előzmény: cimbóka (0)
cimbóka Creative Commons License 2016.08.01 0 0 0

Lehet, hogy kicsit még túl korán van így augusztus elején, de remélem, hogy előbb-utóbb idetalálnak az érintettek. :)

cimbóka Creative Commons License 2016.07.31 0 0 topiknyitó

Az én kisfiam most megy nyolcadikba. Érdeklődő, jó képességű gyerek, akinek szeretnénk megtalálni a neki legjobb iskolát. Történelem, nyelvek érdeklik leginkább, de a matekot, fizikát is szereti.

Budapestre készülünk, de még nem pontosan tudjuk, hogy hova, bár sok szimpatikus iskola van. Mi már tavaly is voltunk néhány nyílt napon, és az idén is folytatjuk . Nagyon nagy segítség lenne, ha minél többen oszthatnánk meg egymással a tapasztalatainkat. Bár nyár van még, de hamarosan itt a szeptember. :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!