Keresés

Részletes keresés

Lajos88 Creative Commons License 2023.07.16 0 2 639

Szerintem nincs illyen lehetőség. Csak azt lehet beállítani hogy az adás megtalálása után meddig maradjon a csatornán- Ezt az időt max. 30 másodpercre lehet beállítani.

Előzmény: DJ Szegecs (638)
DJ Szegecs Creative Commons License 2023.07.14 0 0 638

Motorola GM350-nél folyamatban lévő szkennelés közben csak a PTT megnyomásával oldható meg az, hogy álljon le a pásztázás, ÉS maradjon azon a csatornán, ahol az adást megtalálta?

Azt szeretném, ha a szkennelés funkcióra programozott gomb ismételt megnyomásával történne meg mindez, mint a rádióamatőr készülékeknél.

Jelenleg viszont olyankor visszaugrik arra a csatornára, ahol elindítottam, és ilyenkor kézzel kell tovább léptetgetnem, ami kényelmetlen.

A programozó szoftverben nem találtam olyan beállítási módot, ami a kívánságomnak megfelelő funkciót aktiválná.

 

Tacskó Creative Commons License 2023.03.29 0 0 637

... közben a szoftver meglett, de ha egy OPC-478 kábellel egy pesti kolléga ki tudna segíteni pár napra, azt megköszönném...

 

Előzmény: Tacskó (636)
Tacskó Creative Commons License 2023.03.28 0 0 636

Sziasztok,

 

ide is beírom, hátha valaki tud segíteni...

 

Egy ICOM IC-M411 hajórádió programozásában szeretném a segítségeteket kérni. Az van, hogy a rádió valószínűleg a BeNeLux térségből való és nagyon úgy néz ki, hogy emiatt le van tiltva a csatornapásztázás (SCAN) funkció.

Annyit már kigugliztam, hogy van hozzá programozó szoftver (https://hamfiles.co.uk/index.php?page=downloads&type=entry&id=radio-programming%2Ficom-programming%2Fcs-m411) és egy OPC478 kábellel (https://unicomradio.com/product/icom-ic-m411-programming-cable/) elvileg lehetne programozni.

A kábelt még csak-csak összebarkácsolom, de a szoftverben nem tudnátok segíteni?

 

Köszi,

T.

vfts63 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 635

Sziasztok!

 

Baojie 318-hoz keresnék s.o.s. programozó kábelt fontos lenne!

Ajánlatokat e-mail címemre várom!

DJ Szegecs Creative Commons License 2022.05.12 0 1 634

No, úgy tűnik, a Siemens ME45 telefon adatkábele mégsem jó a Yaesu FT-818ND-hez, - így végül megrendeltem a Desert Rat által ajánlottat.

Pedig olyan szép cikk lehetett volna a garazs.de-re. :D

 

Előzmény: Desert Rat (620)
DJ Szegecs Creative Commons License 2022.05.10 0 1 633

Ime a szoftver:

 

Nagyon köszönöm!

Előzmény: 580~Gábor (631)
Desert Rat Creative Commons License 2022.05.10 0 3 632

Tízenkét évvel ezelőtt amikor még nem volt egy marék ilyen kábelem, csináltam egy utazós illesztőt soros porthoz (max232), cserélhető rádió-oldali kábbelekkel amik csak kb 20 centis darabok a különféle típusokhoz, Rx/TX ledekkel hogy lássam jönnek-mennek-e az adatok. Prímán működött évekig, aztán nemrég arra gondoltam, hogy ha elé teszek egy USB-serial átalakítót akkor mit szól hozzá? Tökéletesen működik így is, tehát az esetleges driver-probléma egyetlen USB-re, az átalakítóéra korlátozódik amihez adtak  CD-t, 6 dollár volt az egész. Ha egy gyári kábellel nem boldogulnék, levágom róla az USB részt és egy D9 dugót teszek rá.

Előzmény: DJ Szegecs (630)
580~Gábor Creative Commons License 2022.05.10 0 3 631

Ime a szoftver:

FTBasicMMO - memory management for Yaesu transceivers FT-817, FT-818, FT-847, FT-857, FT-897 including ND and D models

Bele tettem a regisztrációs kódot mellécsomagolva egy txt-fileba.

https://data.hu/get/13294375/FTBasicMMO_-_memory_management_for_Yaesu_transceivers_FT-817_FT-818_FT-847_FT-857_FT-897_including_ND_and_D_models.zip

 

Előzmény: DJ Szegecs (617)
DJ Szegecs Creative Commons License 2022.05.10 0 2 630

Én egy csomót szívtam Ebay-es Motorola<->USB adatkábellel (abban is hamis chip volt), mindent kipróbáltam, amit javasoltak, de nem lett jó. 

"Szerencséje mindig másnak van." :)

Azóta inkább RS232 végűeket veszek, ha valamelyik rádióhoz kell. Azokkal nincs gond. 

Előzmény: Desert Rat (629)
Desert Rat Creative Commons License 2022.05.10 0 0 629

Számomra általában nem szempont önmagában hogy mi a hamis és mi nem, csak gyakorlatias értelemben -  azaz arra a célra amire veszem - működik vagy nem. Például bedugom az USB végét a használt Optiplex 380-ba amin freeware vindóz hetes fut, aztán beprogramozza a rádiót az ingyenszoftver. Ha jó, akkor abban nincs a olyan hogy kicsit jó vagy nagyon jó, csak igen/nem.  Igen, volt már olyan hogy drivert kellett keresni hozzá, viszont találtam. A nyugger ráér:-)

Előzmény: Doky586 (627)
XANTIi Creative Commons License 2022.05.10 0 1 628

Az ICOM árulja a gyári kábeleket és külön a szoftvereket CD-n. Nem ez a választó vonal.

Se nem gagyi, se nem illegális.

pl.  https://www.dnd.hu/icom-programozo-szoftver-es-kabel

Előzmény: Doky586 (627)
Doky586 Creative Commons License 2022.05.10 -1 1 627

"ilyen árajánlat mellet elő nem venném a forrasztót ... egyetlen apró fejlemény lehet az USB driver ... ha valaki bénázik"

 

Ezekkel az olcsó usb izékkel csak bénázni lehet, meg előszedni a 20 éves gépet hozzájuk hogy működjön... :(

Erről eleget beszéltem már pár napja. Amihez CD vagy letöltendő driver kell az mind hamis termék. Jobban megéri csatlakozót venni és max232-vel szintillesztőt építeni max232 vel. A Chirp pedig felprogramozza.

 

Előzmény: Desert Rat (623)
_nyunyuka Creative Commons License 2022.05.10 -3 0 626

Megvan, a volt Fészek Áruház irodaépületében. 

Előzmény: XANTIi (625)
XANTIi Creative Commons License 2022.05.10 0 0 625

A X. kerületi irodájuk ha megvan még, akkor occóbb. A pestieknek. Vagy budaiaknak.

Előzmény: Desert Rat (624)
Desert Rat Creative Commons License 2022.05.10 0 0 624

+ posta

Előzmény: XANTIi (622)
Desert Rat Creative Commons License 2022.05.10 0 2 623

Akkor még annyit, hogy én nagy híve vagyok az egyéni építésnek, de ilyen árajánlat mellet elő nem venném a forrasztót, mert egyrészt az árban benne van a kiszállítás trackinggal, ráadásul Standard Shipping amit a futár visz ki garantáltan vámmacera mentesen és amik mostanában két hét alatt jönnek, ráadásul egy szép compact megoldás, benne az USB átalakító, egyetlen apró fejlemény lehet az USB driver ... ha valaki bénázik. Más volt a helyzet 25 évvel ezelőtt amikor az FRB-2 -est a magyar cég 17-eFt-ért adta volna és a minimálbér 19200Ft volt, egy MAX232 pedig 300Ft.

Előzmény: DJ Szegecs (621)
XANTIi Creative Commons License 2022.05.10 0 1 622

Az ANICO-nál 7383.- HUF a gyári eredeti.

https://www.anico.hu/yaesu_ct_62_usb

 

Előzmény: DJ Szegecs (621)
DJ Szegecs Creative Commons License 2022.05.10 0 2 621

Köszönöm a tippeket!

Szerelhető dugó van a HQ-ban - emberi áron: 240 Ft/db. :)

 

 

Előzmény: Desert Rat (619)
Desert Rat Creative Commons License 2022.05.10 -1 2 620
Előzmény: Desert Rat (619)
Desert Rat Creative Commons License 2022.05.10 0 2 619

Távolról sem ismerős a rádió, de utánanéztem és CT62-es típusú kábel megy hozzá gyárilag. Azt meg lehet csinálni, itt egy példa rá:

Persze érdemes belemélyülni a kérdésbe, van olyan hogy MAX232 IC is, adott esetben egy Baofeng 

USB/soros kábel is jó lehet megfelelő dugóra cserélve - gondolom ez olyan dugó amit élő ember még nem látott boltban, abból a célból hogy ezzel jobban szolgálják a felhasználót ha már ennyi pénzt kifizetett.

Előzmény: DJ Szegecs (617)
XANTIi Creative Commons License 2022.05.10 0 2 618

Más, régebbi Yaesu kábellel ki kéne próbálni. Azok között is volt RJ-s. Persze RS232 féle.

Előzmény: DJ Szegecs (617)
DJ Szegecs Creative Commons License 2022.05.10 0 0 617

Ugyan nem ipari, hanem amatőr, de szintén programozás:

Yaesu FT-818ND.

 

Ehhez ugyebár a gyártó >20 év alatt nem volt képes programozó szoftvert kiadni, ellenben az RT Systems nevű cég gyárt programot is, kábelt is. Postával, mindennel 30.000 Ft körül állna meg. 

Mivel ennyiért már új kézi rádiót lehet venni, ezért valamilyen olcsóbb megoldás iránt kutatok. 

 

A Chirp nevű program képes ezt a típust is programozni, de a kábel továbbra is megoldandó kérdés.

A kétezres évek elején volt Siemens ME45 telefonom, amihez járt RS232-es kábel. Erről a telefonos csatit levágva, helyére a rádióhoz való csatlakozót forrasztva működőképes megoldáshoz jutnék, vagy ez zsákutca?

Van még továbbá Ebay-ről vett RS232-RJ45 kábelem is, ez használható lehet egy házilag gyártott RJ45->Yaesu átalakítóval?

 

 

580~Gábor Creative Commons License 2022.05.08 0 2 616

Anno nálam is kötött ki egy SFF 780.

A maximum ki lett hozva belőle:

a processzor egy szerverből kiszedett Xeon X3363 lett, ehhez kapott módosított Biost, hogy elfogadja, ne adjon induláskor hibakódot:

https://data.hu/get/8707218/DELL_OPTIPLEX_XEON_BIOS_UPGRADE.zip

Ment bele egy GTX750 TI lapos profilú videokártya, 16GB DDR3 RAM és egy SSD.

Köszöni, jól van ma is.

Ha DOS kell, akkor kislemezről bootoltatom, de sajnos a 6.22-es DOS nem látja az SSD-t az NTFS-fájlrendszer miatt, így lett hozzá DOS 8.0-ás NTFS boot lemez:

https://data.hu/get/12648424/NTFS_DOS_8.0_BOOTLEMEZ.zip

 

Minden esetre nagyon jó kis megbízható gép.

Ha ennél is lassabb kell, például flash íráshoz, arra itt van egy Dell GX110 PIII szintén SFF.

 

 

Előzmény: _nyunyuka (615)
_nyunyuka Creative Commons License 2022.05.08 -3 0 615

meglehetősen értetlenül állok a világ előtt, hogy mi az amire a hétköznapi emberek használni akarnak egy desktop gépet és amire nem jó egy ilyen DELL PC

 

Az említett 780-asok banki-irodai gépek vootak, M$ Office, pár speciális banki alkalmazás ment rajtuk. Most is vastagon elmenne, de 3 évente kötelező csere! Erkölcsileg elavult, de probléma-mentesen fut rajta a (kivételesen jogtiszta) SolidEdge, nyáktervező, AutoCAD, ArchiCAD, de még a tőled kapott R-1260 szoft is 🙂. Persze, hálózati 3D játékokra nem jó, de ONtop8k célra nagyon is jó. 

 

A legegyszerűbb adatvédelem volt, hogy vinyó nélkül adták, de "VIP" vevőknek az IT vezető a zsebébe dugott egy bontatlan csomagolású 250GB-os lila WD-t 🙂. 

 

Előzmény: Desert Rat (614)
Desert Rat Creative Commons License 2022.05.08 0 2 614

Mostanában olyat figyelek nagyon nem sürgős jelleggel, hogy ATOM procis notebook törött képernyővel és hibás billentyűzettel - ez azért fontos, hogy jó olcsó legyen és kisfogyasztású, mert úgyis szervernek lesz a szekrény tetején.  Most, hogy a google fenyegetőzik, a saját email szerverem egy ilyenen megy amit gyakorlatilag kidobtak, én csak egy SSD-t vettem bele. Egy rakás más funkciót is el tud látni 7/24-ben, webserver, ftp/sftp szerver, DDNS updater és egyéb nyalánkságok. Tulajdonképpen árulnak ilyesmit 7W körüli fogyasztással ami a tenyeremen elfér, csak még várok vele amíg a piac le nem értékeli használhatatlan vacakká és Rómeó árulja a piacon ötezerért. Ezekért az Optiplexekért is 10 éve nagy pénzeket fizettek, ma meg 9kHUF-ért áll halomban eladatlanul, mert csak 3GHz-es  és csak kétmagos, ami a harverszemét kategóriába került állapottól függetlenül. Néhai szoftverfejlesztő létemre meglehetősen értetlenül állok a világ előtt, hogy mi az amire a hétköznapi emberek használni akarnak egy desktop gépet és amire nem jó egy ilyen DELL PC.  

Előzmény: _nyunyuka (613)
_nyunyuka Creative Commons License 2022.05.07 -3 1 613

Ezek 780-asok,3000Ft volt vinyó meg perifériák nélkül, de rajta a Win7Pro OEM matrica. Egy ember kettőt vehetett, éltem is vele, mondván legyen tartalék. Elő se kellett venni. 

 

A soros portról minden megy, ONtopik célra is kiváló. A többszáz gépet két nap alatt elkapkodták. 

Előzmény: Desert Rat (611)
Doky586 Creative Commons License 2022.05.07 0 0 612

Kíváncsiságból kipróbáltam a saját usb-rs232 kábelemet hogy mindent átvisz-e. Igen, mindet. Mind a 9 láb használatban van. igaz csak ±6,5V -ot ad le de még ez is szabványos. És soha nem kellett drivert telepítenem hozzá, a win10 felismeri és telepíti amit kell.

Persze magamnak építettem max232-vel szintillesztőt, amiben két pár szintillesztő van, de nekem ez is elég. Akinek több kell az használja a max236-ot ahogy Szegecs már megírta.

Desert Rat Creative Commons License 2022.05.07 0 1 611

Dell Optiplexből (380-as) már kettő is van. Kellet DDR3 memória 4G, amit 6000-ért adtak volna, 9000-ért meg az egész gépet - niná hogy az egészet kértem, mert ha más nem akkor alkatrésznek jó az elsőhöz.  A futár meg ugyanannyiért hozza el a 4G-t, amint az egész gépet. Egyébbként nagyon stabilan működik, használom a soros portját is. Ilyen típus volt a külföldi SDR szerverem is ami múlt nyáron megnyekkent, de azt az előző gazdája nagyívben dobta a szemetes mellé a betonra és kalapáccsal kellet kiegyengetni, miután 4 évig működött, de most szerencsére mehetek kicserélni.

Előzmény: _nyunyuka (605)
XANTIi Creative Commons License 2022.05.07 0 0 610

Köszönöm.

Előzmény: Doky586 (609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!