Keresés

Részletes keresés

TyggeR Creative Commons License 2021.07.27 0 0 761

megvolt az első nagyobb vásárlás, rendben jött a visszatérítés

meglepő módon múlt szombaton hívtak a cetelemből a társkártya miatt, és állítólag a moratórium miatt nem lehet most ilyet igényelni. ha vége a moratóriumnak, utána "talán" lesz újra

nem tudom, mi az összefüggés, de ezt mondták :)

Előzmény: TyggeR (760)
TyggeR Creative Commons License 2021.07.23 0 0 760

ez megvolt, akkor derült ki, hogy a visszatérítés beállításához muszáj kérni az sms szolgáltatást is, mert ha az nem volt bepipálva, nem tudott rámenteni a rendszerben a hozzájáruló nyilatkozatokra (amúgy már az igénylőlapon is be volt pipálva minden). meglátjuk...

Előzmény: FOMA (758)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.23 0 0 759

És most már látszódik az is, hogy a hitelkeret 1%-a felett írták jóvá ezt a 3000ft-ot.

Számlakivonaton viszont érdekesség, hogy anno "Igényelt hitelkeret" 700k volt, viszont megemelték az "Engedélyezett hitelkeretet" 900k-ra, majd hónapról hónapra csúszik feljebb az igényelt hitelkeret. 700->800->880

Fene se érti, hogy működik ez. Vajon a KHR-ben most az engedélyezett vagy az igényelt van bennt, ha nem az engedélyezett, akkor az megint csak JTM szabály megsértése, de akkor meg mi értelme az igényelt hitelkeretnek?

Előzmény: JeeEm (747)
FOMA Creative Commons License 2021.07.23 0 0 758

Ja, hogy ez új kártya, erre nem figyeltem fel. Akkor azért javaslok egy telefont az ügyfélszolgálatra, hogy minden feltétel adott-e a visszatérítésre, vették-e a megadott hozzájárulásaidat. Egy telefont megér a dolog.

Előzmény: TyggeR (756)
FOMA Creative Commons License 2021.07.23 0 0 757

Üzemszerűen nem vásárolok így, szükség esetére teszteltem kétszer is, nem könyvelték le, szvsz nem is tudja a rendszer, mindig két nap telik el a belföldi vásárlás és a könyvelés között. Feltöltésről meg nem is írtam, de amúgy az is két nap iCsekknél.

Előzmény: JeeEm (755)
TyggeR Creative Commons License 2021.07.23 0 0 756

végül megvártam a mai napot, mert tegnap elfelejtettem

a kivonatra csak a 100 forint költés került rá, visszatérítést nem könyveltek (az 1 huf nyilván csak technikai értelemben lett volna érdekes). de mivel hónap közepén lett aktiválva a kártya, valószínűleg most, az első teljes ciklusban derül majd ki, működik-e minden

(akárki akármit mond, nekem meglehetősen szokatlan megoldás az is, hogy a befizetések egyáltalán nem látszanak a netbankban, csak a kivonaton tüntetik fel őket. nekem még szoknom kell ezeket a sajátosságokat és az összevissza tájékoztatásokat :D)

Előzmény: JeeEm (755)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.22 0 0 755

Én kerülném a fordulónapos feltöltéseket és nagy vásárlásokat. Feleségemnek emiatt 6 hónapig használhatatlan volt a kártyája. (adott hónapban jóváírták a befizetést, viszont a következő havi egyenlegéből már hiányzott, így durván mínuszba ment)

De ti tudjátok.

Előzmény: FOMA (753)
TyggeR Creative Commons License 2021.07.22 0 0 754

koszi :) ez erdekelt!

Előzmény: FOMA (753)
FOMA Creative Commons License 2021.07.22 0 1 753

Már többször teszteltem DKJ vásárlásokkal a zárás napját, minden esetben átment a következő hónapra.

Előzmény: JeeEm (750)
FOMA Creative Commons License 2021.07.22 0 0 752

Eddig még minden alkalommal tartotta a zárás napját a Cetelem, szvsz a mai sem lesz kivétel. A zárási körüli gyakori csúszás az egyfaja Erste imázs elem.

Előzmény: TyggeR (749)
kovlaj122_ Creative Commons License 2021.07.22 -3 0 751

annyira esetlennek tűnik minden itt a cetelemnél

akkor mondd fel a szerződést és menj máshova. másik többszázezer embernek megfelel a cetelem, nekem is, csak te panaszkodsz itt folyton

JeeEm Creative Commons License 2021.07.22 0 1 750

Holnap kezdődik az új periódus, nézd meg az pdf-ben amit korábban linkeltem.

Általában 1-2 nap alatt megkapod a kivonatot, de költeni lehet már éjfél után. Elképzelhető, hogy korábban is, csak kérdés mikor történik az adott tranzakció elszámolása.

TyggeR Creative Commons License 2021.07.22 -1 0 749

a naptárban mai zárás van jelölve, ez mikor szokott ténylegesen megtörténni? ma már költhetek a kártyával vagy még nem?

bocs, hogy ennyit kérdezek, de annyira esetlennek tűnik minden itt a cetelemnél :)

TyggeR Creative Commons License 2021.07.21 -1 0 748

pedig nincs alatta semmi. arra tudok még gondolni, hogy amikor könyvelték, akkor épp túl volt töltve a számla, hogy a fordulónapon biztosan ne legyen tartozás. és amennyire hallottam, keret fölött már nincs visszatérítés, talán ezt is figyeli a rendszer

na mindegy, a curve-regisztrációs 304 forint az még foglalásban van továbbra is, mint egy fokkal nagyobb vásárlás :)

majd a forduló után tesztelek egy nagyobb összeggel is

Előzmény: JeeEm (746)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.21 0 0 747

Végül csak 3000Ft-ot írtak jóvá július 14-én. Tippem sincs mi alapján jött ki a 3 és nem az 5, de mind1 is :)

Előzmény: JeeEm (719)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.21 0 0 746

Amennyiben "Elszámolt" státuszú a fizetés, akkor alatta ott kellene lennie "Visszatérítés" típussal.

Mondjuk 100-ot még sosem fizettem, lehet hogy van valami alsó határ? A legkisebb visszatérítésem 3ft volt.

Lehet a hóváltásba belekerült a fizetésed? 

https://www.cetelem.hu/documents/elszamolasi-idoszak-2021

Előzmény: TyggeR (745)
TyggeR Creative Commons License 2021.07.21 -1 0 745

van már egy 100 forintos elszámolt vásárlás (simple kártyaregisztráció) a klubkártyával, ennek ellenére a "visszatérítés vásárlásaim után" mező továbbra sem mutat semmit. nem kellene legalább az 1 huf-nak ott lennie? mikor szokott frissülni, esetleg van valami más egység, amit megjelenít (pl. 100 ft-onként ugrik vagy ilyesmi)?

így nem merem még ebben a naptári hónapban megforgatni a teljes keretet...

MZ/Y Creative Commons License 2021.07.19 0 0 744

Nem, semmi ilyen.

Emelni akarjuk a kereted, aztán ha igent mondtunk, akkor meg jövedelem-igazolást kértek volna. (és csak azt)

Ha el nem felejtem, szólok asdzonynak, nézze meg, most hogy áll. 3 hete megint igent mondtunk, azóta nem jött levél, hogy küldjük be.

Előzmény: JeeEm (743)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.19 0 0 743

Szerintem nincs köze ahhoz, hogy mennyire vagy megbecsült ügyfél. Törvényi kötelezettsége, hogy ne hitelezzen túl (JTM). Gondolom rákérdeztek, hogy vettél-e fel hitelt, vagy változott-e valamit a hitelképességed, és ha lekérik a KHR-ből, és nem ugyanazt látják, mint előtte, vagy már az sem fér bele a JTM-be, akkor kénytelen újra bekérni, különben őket büntetik meg (ahogy már sokszor megtörtént).

Előzmény: MZ/Y (742)
MZ/Y Creative Commons License 2021.07.17 0 0 742

Asszonynak is ajánlották, mondta, jól van, erre pár nap múlva kértek jövedelemigazolást. Mivel nyűgös, hagytuk a fenébe. Aztán megint ajánlották, de ugyanez lett a vége. Utána mindig mondta, hogy nem kéri.

Most megint ajánlották, most megint kérte. Már egy ideje a kivonaton a magasabb összeg szerepel, mint engedélyezett hitelkeret, meglátjuk, most is utólag kérik-e.

Mielőtt félreértés lenne, nem az a baj, hogy kérik, hanem hogy írnak/hívnak, hogy régi, megbecsült, mindig fizető ügyfél, megemelnénk a kereted, aztán az igen után közlik, hogy ja, azért annyira mégsem bízunk benned.

Előzmény: JeeEm (740)
TyggeR Creative Commons License 2021.07.16 0 0 741

amugy a mobilinfo dijara is figyelni kell? az is legyen elore feltoltve fordulonapra? vagy ez "tartozaskent" nem befolyasolja a havi dij felszamolasat/nem felszamolasat?

Előzmény: JeeEm (740)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.16 0 0 740

Nekem 1+év után az edigitalban egy 100eFt-os vásárláskor felajánlottak limitemelést, nagyon nem erőltettem magamtól. 700->900.

Előzmény: dptrsk (739)
dptrsk Creative Commons License 2021.07.16 0 0 739

Én fél éve folyamatosan próbálkozom sikertelenül.

De elutasít a rendszer mindig, pedig lett beküldve pár hónapja friss munkáltatói is.

Előzmény: TyggeR (738)
TyggeR Creative Commons License 2021.07.16 0 0 738

szerintem nincs köze ehhez, mert a mobilinfo ugye a kártyás költésekről értesít. ha a mobilinfót nem pipálta be, hiába próbálta elmenteni a marketing nyilatkozatos formot, azt mondta, mindig feldob neki egy ablakot, hogy nem komplett az űrlap

csak akkor tudta menteni, ha be volt pipálva a mobilinfo. elmentette így, megpróbálta kivenni, akkor meg alaphelyzetbe állt vissza minden

szóval mobilinfo nélkül nincs visszatérítés, de a 7000-200 huf-ot kibírom

mikor lehet próbálkozni limitemeléssel vajon?

Előzmény: JeeEm (737)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.16 0 0 737

Akkor már tudom miért van nekem is előfizetve ez a szolgáltatás :)

Talán azért nem megy, mert egyébként nem kapsz sms-t, sms reklámokba viszont bele kell egyezned a visszatérítésért?

Előzmény: TyggeR (735)
TyggeR Creative Commons License 2021.07.16 0 0 736

ja, és amúgy van bárki, akinek van társkártyája klubkártyához? a legutóbbi beszélgetésben éppen azt mondták, hogy nem létezik ilyen, nem is lehet igényelni, pedig ez is benne van a hirdetményben :)

TyggeR Creative Commons License 2021.07.16 0 0 735

nagyon sok nap után tegnap végre megjött a kártya

ha valaki esetleg mostanában igényelne klubkártyát, jó, ha tudja, hogy a visszatérítést NEM lehet beállíttatni a havi 200 forintos mobilinfo nélkül, hiába ír mást a hirdetmény. erősködtünk, hogy márpedig nem kötelező, a túloldalon viszont a néni így nem tudta átvinni a rendszeren a beállítást. bekapcsolta, aztán ki, és rögtön kiírta nála, hogy így nem megy

szóval jelenleg mindenképp van havi 200 forintos költsége a kártyának, ami nyilván nem elviselhetetlen, de utálom, ha valami nem működik úgy, ahogy egyébként le van írva

Petike1881 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 734

Gond van a netbankkal, dolgoznak rajta (lehet hogy már jó is).

Előzmény: Petike1881 (733)
Petike1881 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 733

Sziasztok! Ti tudtok utalni? Engem az átutalásnál mindig ez fogad:

https://i.imgur.com/lLJzxVW.png

Bosszantó...

NoriB0226 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 732

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne hogy párom múlt héten küldött el személyi kölcsön igénylést és hogyeddig tart a végleges bírálat, valamint ha az előzetes bírálat pozitív volt akkor valószínűleg a végleges is az lesz-e? 

Előre is köszi a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!