Keresés

Részletes keresés

ef3ef Creative Commons License 2023.11.28 0 0 6

Keresek OM 4/3 os gépre m42 - 4/3 és Pentax -4/3 átalakítót

ef3ster@gmail.com címre várom az ajánlatokat. 

Hiroshi_Ayugai Creative Commons License 2020.12.06 -1 0 5

Eladó lett szeretett kis tükörreflexes olympus fényképezőgépem. Első sorban egyben szeretném eladni. Kezdő fotósoknak ajánlanám, akik még csak most kezdik a fotózás művészetének elsajátítását. Korábban én is ezért vettem Az alap gépet a kit objektívvel, aztán bevonzott a fotózás, és egyre jobban gyarapítottam a készletet. A vázhoz adok egy 14-42mm-es kit objektívet (Ami ne tévesszen meg senkit, alap objektívhez képest nagyon szép rajzolata van) ezentúl egy 40-150mm-es objektív jár mellé, ha távolabbi témára vadásznál, illetve ha a közelben tetszene meg egy virág, amit aprólékosan szemügyre vennél, a csomag részét képezi egy 35mm-es macro objektív, ennek a doboza is megvan még.
A fényképező egyik nagy előnyeként tekintettem, hogy szinte bármilyen régebbi objektívet tud kezelni, ehhez adok két M42-es átalakítót (Az egyik csak egy sima konverter gyűrű, a másik fókusz jelet is továbbít a vázra) illetve egy OM átalakító gyűrűt. Előbbi egy nagyon elterjedt bajonett volt, utóbbi pedig a régebbi olympus objektívek foglalata.
Ha pedig kevés lenne a fény, elő veheted a rendszer vakut is, amivel persze több fokozatban állíthatod a fej dőlésszögét és irányát, hogy ne a portré alanyod szemét küld tele fotonokkal, mint ahogy azt a filmekben teszik, hanem a megfelelő felületről visszaverve, egyenletes fényeket kapj.
Továbbá a csomag része egy 2 gigás XD kártya, egy 8 gigás CF kártya, az eredeti akkumulátora, kábelei és a kézikönyve magyar nyelven.
Nem mai gép már, kicsivel több mint 10 éves ezért az USB bemenetet eltakaró gumi pár hónapja el is engedett, ezért a képen láthatóan nyitott a bemenet. Maga a gumi ajtó megvan.
Ha esetleg keveselnéd a 10 megapixelt a mai rohanó életben, ahol már a telefonok között is akad 108megapixeles, gondolkozz el azon, hogy ezzel a 10 megapixellel már A4-es méretben lehet nyomtatni torzítás nélkül, szép szám a 108, de amilyen nagy, olyan nagy paraszt vakítás is. Mindenesetre, ha óriás plakáthoz akarsz anyagot nyomtatni, nem ez lesz a te géped. De ha mint mondtam, egy lelkes kezdő vagy, aki komolyan gondolja a tanulást, te szeretnéd beállítani a blende értéket, az ISO érzékenységet, vagy a záridőt, ha nem te szeretnél a készlet összegyűjtögetésével szenvedni, akkor ez a te géped lehet.
Az ára pedig 110 000ft

 
A gépet újpesten át tudom adni, vagy a vevő felelőségére futárral elküldeni. Én az előbbit preferálnám.

 

Recoil Creative Commons License 2019.10.14 -1 0 4
Előzmény: H.Joe69 (3)
H.Joe69 Creative Commons License 2019.02.02 -1 0 3

Mi a véleményetek érdemes meg vennem egy Soligor 200mm,  1:3.5 ös  vagy 135/2.8 as obit?...Lehet velük éles jó képet csinálni?...vagy csak 100mm alatti  régi obit érdemes ezzel a rendszerrel használni? (valakitől hallottam egy ilyet)

Olympus OM-D E-M5 el használnàm...

feher111 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 2

Eladó egy Olympus ZD 14-54 objektív. Az objektívhez adok egy darab KENKO UV-szűrőt, egy darab Polaroid CPL-szűrőt, egy darab HOYA Skylight-szűrőt. Az objektív nem sokat volt használva, használati nyomoktól mentes. Ára  60000Ft.

 

Érdeklődni: fehersandor@globonet.hu címen.

Hiroshi_Ayugai Creative Commons License 2016.06.17 0 0 1

Igen tudom, hogy jók az Olympus objektívei, de maradjunk inkább a témánál azaz, az M42 illetve az adaptereinél

Előzmény: Rokakoma (0)
Rokakoma Creative Commons License 2016.06.17 -1 0 0

J0 kis 0lympus 0bjektív!

Előzmény: Hiroshi_Ayugai (-)
Hiroshi_Ayugai Creative Commons License 2016.06.16 0 0 topiknyitó

Sziasztok!
Egyre jobban érdekelnek az M42-es menetű objektívek, vagy akár a régebbi Olympus OM csatlakoztatásúak. Egyrészt meglepően szép rajzolatuk van egyik-másik régi objektívnek, másrészt olcsóbbak is. 
Canon és Nikon gépekhez sok leírást lehet találni a neten erről a területről, de Olympusz gépekről csak nagyon keveset. Nekem egy E-420 DSLR gépem van (4/3-os). Mire érdemes figyelni M42 illetve OM adapternél, illetve objektíveknél. Akár a legalapabbnak tűnő dolgok is jöhetnek.
Köszönöm minden válaszolónak.

Üdv.: F. Gyula

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!