Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nyárfa 12 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 597

Sziasztok! A jövőben szeretnék Balenot vásárolni az 1.0 T GLX kivitel CVT váltóval. Szeretnék róla valós tapasztalatokat, és hogy a CVT váltó hogy működik, mire kell figyelni, mindent erről a típusról. Zömmel országúton fogom használni, nem városban és évente 3 szor pálya. Kérdezném hogy a CVT váltóval nagyobb sebességeknél mennyit pörög a főtengely? Szeretném ha minnél kevesebbet, állítólag az 1.2 es CVT vel 120 km/h nál 2000 et forog. Köszönöm 

VVitya80 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 596

Ui. Mármint direkt tpms szelepesböl vehetek bármilyen. Ez a bonyolultabb rendszer és a pontosabb ugye? Ennek van 4 éves szav ideje ha jól tudom. 

VVitya80 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 595

Köszönöm szépen. Facem nincs de majd rá nézek. Tehát ha veszek bármilyen tpms szenzoros kereket,jónak kell lennie. 

bratyus Creative Commons License 2020.11.26 0 0 594

Direkt TPMS rendszer.

https://www.suzukialkatresz.com/Suzuki-Swift-2017-tol-Felni-SZETT-Kerektarcsa-15x5

A facebook csoportban vannak egyéb beszerzési források is kedvezőbb áron. Új Suzuki Baleno a csoport neve.

Előzmény: VVitya80 (593)
VVitya80 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 593

Sziasztok. Új tag vagyok. Vettem egy 2017 baleno. Téli garnitúra és potkereket kell szereznem. Kérdésem :direkt vagy indirekt tpms sel szereltek az autót. Kérlek segítsetek. Egyébként csúcs ez az autó. Köszi 

 

G4M4 Creative Commons License 2020.08.23 0 0 592

Sziazstok!


A fényezés silányságára nem próbált még valaki garanciális igényt benyújtani? A gépjármű 2019 suszuki baleno, fekete színű. Rögtön átvétel után pár csomagtartó nyitást követően 1-2cm-es karcok keletkeztek (nincs műköröm senkin). Ez lenne a kisebb probléma. A nagyobb az, hogy 2 tetemes madárürüléket találtam a hét közepén az autón, amit rögtön el is távolítottam kézi autómosóban vízsugárral, előmosva. A végeredményt a képek mutatják. Max 3 napig száradhatott rajta, de visszamarta fémig. Volt már több autóm is, suzuki is amit megszórtak a madarak, de ilyet még nem tapasztaltam.

 

Üdv.: B

KAYAK 2 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 591

Sziasztok!

Van egy GL tipusú Suzuki Baleno 2019-es autóm, amibe szeretnék egy Bosch gyári multimédia fejegységet beszerelni. Nem találtam meg a neten a fejegység tipusát.

Kérem a segítségeteket abban, hogy a Bosch multimédiának mi a tipusa és hol lehet beszerezni. Esetleg tud-e valaki egy gyári kiszerelt fejegységről, ami eladó.

Előre is kösz az infót.

Üdv: Molnár Gyula

 

 

Zoltán Buhály Creative Commons License 2020.06.24 0 0 590

 

Sziasztok!

Szeretném levenni a hátó üléslapot, de nem tudom hogyan kell.

Segítséget kérnék.

Sike Ferenc Creative Commons License 2020.05.01 0 0 588

Hello, csatlakoznék én is egy 2017-es 1.2-es, GL felszereltségű Baleno-val a klubhoz. A tegnapi napon vehettem át.

Rögtön lenne egy problémám, sajnos nem vizsgáltam át elég tüzetesen az autót:

 

 

Rozsda. Más is tapasztalt rozsdásodást valahol? Általános jelenség lehet, vagy csak az enyém ilyen?

Sándor Sas Creative Commons License 2019.12.19 0 0 587

Köszönöm a tippet, de már valaki elküldte a linket, amit le is töltöttem.  Mégegyszer köszi.

Előzmény: murray (584)
Sándor Sas Creative Commons License 2019.12.19 0 0 586

Köszönöm szépen a segítséget, már le is töltöttem.

Előzmény: czoli4 (585)
czoli4 Creative Commons License 2019.12.19 0 1 585
Előzmény: Sándor Sas (583)
murray Creative Commons License 2019.12.19 0 1 584

Sándor, lépjél be a Facebookon az új Baleno klubba ott átküldik neked vagy letölthetö a kezelési utasítás. 

A Balenot itthon is forgalmazták pár évig. 

Előzmény: Sándor Sas (583)
Sándor Sas Creative Commons License 2019.12.19 0 0 583

Üdvözlök Mindenkit!

Segítségre lenne szükségem. 2017-es Balenom van, Ausztriából. Csak német nyelvű kezelési utasítás van hozzá. Korábban a SUZUKI honlapján található volt a magyar nyelvű letölthető leírás!! Most már nincsen, én meg nem töltöttem le. Ha valaki letöltötte volna, s hajlandó lenne elküldeni nekem, azt köszönettel venném. Egyébként nem értem, hogy miért nem vásárolták az emberek és miért nem forgalmazzák ezt az autót. Korábban 14 évig Ignisem volt, de az meg sem közelíti ezt az autót. Még csak egyszer ment a fogyasztása 5 liter fölé, amikor utánfutót húztam!!! (már 40.000km-t mentem vele)    tel.: 20-2106049   

Az esetleges segítséget előre is köszönöm

bratyus Creative Commons License 2019.11.12 0 0 582

3 évente kell cserélni, a könyv szerint standard zöld színűre. 4.3 L

http://www.suzuki-alkatreszek.hu/index.php?inc=product&ref=745

Előzmény: Astrobga (581)
Astrobga Creative Commons License 2019.11.12 0 0 581
Sziasztok

Suzuki Balenoba (2017-es)milyen hűtőfolyadékot vegyek?

A minimum szint alatt van, utána szeretnék tölteni, de nem tudom milyen kell bele.Megnéztem ami benne van az zöld színű, szerintem még a gyári van benne.
gorogtom Creative Commons License 2019.11.03 0 0 580

Lenne egy kérdésem:

 

a fényszóró magasságállító kapcsolója mindenkinél "0"-nál "normálisan" van az alap? Elvileg ugye igen, de vmiért nekem hármasra kell állítanom. Alapon "0"-nál  nagyon magasan van a fénykéve.

 

Tompitottnál este, gyakran villantanak szembe , mert azt gondolják fényszórával megyek.

 

Vigyem el (szak)szervízbe, vagy magam is be tudom állítani, illetve hagyjam-e a "fenébe"?

gorogtom Creative Commons License 2019.10.29 0 0 579

600 km után a tapasztalat: elsőre én is féltem a szélvédőn való kilátás miatt, de szerencsére nem vált be az aggodalmam, tény hogy a lámpák miatt kicsit hátrább kell állni. 190 centimmel nagyjából megtaláltam a helyes ülés pozíciót,  én nem szeretek "mélyen" ülni. 

 

A digitális mutató szerint 4,8l lett az átlag fogyasztás, autópályán (volt szakasz ahol csak 80-al lehetett menni (nyilván az kb. 100 volt), de a 130-145 volt a jellemző, időnként légkondival,plusz pesti belvárosi dugók.

 

A motor annyira halk alapjáraton, hogy volt mikor "ráindítottam". Tény, a sok műanyag miatt kopogosnak tűnik belülről, a méretéhez képest meglepően nagy a beltere. A héten téli gumi felkerült rá (Hankook), hétvégén kiderül kb 450km-es távon, hogy mennyivel fogyaszt többet, aztán meg lesz egy 500 km-es út is vele.

Nincs visszagurulás gátló a GL-es 1,2-es típusban, jut eszembe.

 

Egyelőre úgy gondolom, hogy remek kis autó,ár/érték arányban mindenképpen. Az eladó plusz "extrákat" is hozzátett, védőcsíkokat, könyöklőt, a csomagtérbe egy plusz tároló tálcát.

Előzmény: murray (577)
gorogtom Creative Commons License 2019.10.19 0 0 578
Állítólag azért, mert márkán belüli konkurencia volt az árával(lásd anno Opel- koreai Chevrolet) , no meg nagyobb mint egy Swift, Ignisről nem is beszélve. Most vettünk egy majdnem 4 éves GL-t, kíváncsi leszek rá. (20 éves - 2 évig volt meg, "szükség autóként" - Swift Sedant cseréltünk).
Előzmény: Lpokjiuh (561)
murray Creative Commons License 2019.08.18 0 0 577

nekem is Baleno GL-em van kb egy hónapos

a kis szélvédő tényleg zavaró.  a kormány és a kézifék is béna..

 

többivel egyetértek az ablakfelhúzásnál ilyet nem érzek. 

azért 130as tempó ellenszélben órákon keresztül 5,2es fogyival? :)

meg a full dugó? 

Előzmény: pers2 (576)
pers2 Creative Commons License 2019.08.12 0 1 576

Elég kicsi a szélvédője, a kis visszapillantó tükör is rendesen korlátozza a kilátást. Ahol eddig megálltam a pirosnál úgy, hogy kényelmesen fölláttam, most hajolgatnom kell. A napellenzőt ha lehajtom, gyakorlatilag nem látok semmit. Igen, nagyon kicsi a szélvédő. Hátul is.

A motor jól viszi a kasznit, kényelmesen erős.

A kuplunk lágy, nem érezni átbillenési pontot. Néha megreccsent már hátramenet kapcsoláskor, mert nem éreztem, hogy rosszul tettem sebességbe, annyira lágy az egész, ráadásul a kuplung nagyon bent kapcsol szét rendesen. Most már jobban odafigyelek, de félek a hirtelen helyzetektől.

Egyszer indítás után a rádió kijelzője nem kapcsolt be, de szólt. Ki-be kapcsolás után megint jó lett, azóta rendben működik.

A menetdinamikával elégedett vagyok minden sebességnél.

Tényleg könnyen karcolódik, azt hiszem, rendes mosóba nem is viszem, majd imádkozok esőért.

A műszerfal színei nagyon szépek.

A fogyasztása lenyűgöző.

Amikor az ablakot fölhúzom, majd szétesik az ajtó, úgy bemozdul. Más Suzukinál is, szóval ez nem lepett meg.

Könnyen elfér benne 4 ember szellősen, nem kell fölhúznia a térdét a hátul ülőknek sem, és még bőröndnek is marad hely előttük.

Az ideális ülésmagasságot még mindig nem érzem. Ha túl fönt van, akkor a kis szélvédő miatt nem látok, ha túl lent, akkor pedig olyan "földön ülős".

Tetszik, hgy kicsi az orra, könnyű vele bekanyarodni szűk helyekre.

Kivülről is jól néz ki.

Összességében elégedett vagyok, de ha egy, a szomszédból áthajló zsenge ágacska is összekarcolja, és nem érzek rá a váltásra, akkor csalódott leszek. A kis szélvédő miatt biztos bosszankodni fogok még egy darabig, de megpróbálom majd följebb tenni a visszapillantó tükröt, és megszokni a mélyen ülést.

 

 

 

Peti.Nagy Creative Commons License 2019.08.10 0 0 575

Sziasztok! 

Eladó 2017/04 havi Baleno 1.2 GLX Ezüst metál

több info az alábbi linken:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/suzuki/baleno/suzuki_baleno_1_2_glx-14687319

Üdv.: Peti

rolleros Creative Commons License 2019.07.21 0 0 574

Igen, ezt írja a könyv.  Gyakorlatban viszont általában nem tudod csont üresre leengedni.    Gyakorlati tapasztalata van vkinek ?   Ha nincs, akkor megveszem a 4 litert, jól ellesz majd a polcon.. :) 

Előzmény: T-boy01 (572)
T-boy01 Creative Commons License 2019.07.21 0 0 573

Előzmény: T-boy01 (572)
T-boy01 Creative Commons License 2019.07.21 0 0 572

2.9 liter + 0.2 liter a szürő 

Előzmény: rolleros (571)
rolleros Creative Commons License 2019.07.21 0 0 571

Sziasztok,

3 hónapos lett a gép, 4000 km után csinálnék egy olajcserét, (tudom, a szerviz nem ajánlja..)   gyárilag javasolt Ecstar 0w-16 olajjal.

Sima 1.2-es, a könyvében 3,1 L -t irnak szűrőcserével együtt.   Van vkinek tapasztalata, hogy pomtosan mennyi kelle bele felső nívóig?

Azért kérdezem, hogy megvegyem-e a 4 L-t vagy esetleg elég  a 3 is ?   Olajat eddig nem ette, remélhetőleg ezután se fogja.

Üdv.  Róbert

KAYAK 2 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 570

Nagyon kösz az infót. Ha meg tudnád adni a kamera tipusát, amit megrendeltél, akkor az nagy segítség lenne. Gondoltam, hogy nem olyan ördöngős a megoldás,de szeretném a témát egy kicsit körüljárni, nehogy lehúzzanak a szetvizbe.

Előre is kösz a segítséget.

MrPupak Creative Commons License 2019.07.18 0 0 569

Nekem is egy GL van, a gyári helyre lett berakva a kamera (egy füles műanyag lap van a helyén, simán kiszerelhető),

de én egy Navitel MR250 kamerás visszapillantót használok, ez első-hátsó menetrögzítőként is müxik.

A kameraszetthez kör alakú a hátsó kiskamera jár, ezt kicseréltem egy szögletesre, ezt az Ali-ról rendeltem, 1500 Huf körül volt. Tehát a hátsó kamera megoldható, a fejegységhez nem értek. 

Előzmény: KAYAK 2 (568)
KAYAK 2 Creative Commons License 2019.07.17 0 0 568

Sziasztok! Nemrég vásárolt új típusú Baleno GL autómba szeretnék egy tolató kamerát és egy multimédiás fej egységet beszereltetni. A Suzuki szervizben azt mondták, hogy lehet gyári egységet  betenni kb. 500.000 Ft-ért. Csak az eredeti tolató kamera a gyári helyre 100.000 Ft lenne. Gondolom ez " aranyból van gyémánt berakással". Tudja-e valaki, hogy milyen tolató kamera és multimedia egységet lehet kapni és a kamerát hova lehet felszerelni? Lehet-e gyári helyre felszerelni egy nem gyári tolató kamerát?  Van-e olyan cég, ahol be tudják szerelni ezt az egységeket garanciába?  Egyébként az autóval semmi baj nincs, vigyázni kell vele, mert nagyon ugrik, csendes és kényelmes.

Segítségeteket előre is kösz.

Dufi Creative Commons License 2019.06.28 -1 0 567

Sziasztok. Hátha érdekel valakit a csoportból. Suzuki Baleno 1.9 TD Lejárt müszaki. Alkatrésznek ingyen elvihető, adásvételivel. Elvileg aksi csere, hátsó féknyereg csere, vizsga és használható. Adagoló felújitva. Fogyasztása 4.5-5 L/100km!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!